Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dopłaty do kotła CO w Knurowie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sro Paź 26, 2016 5:53 pm    Temat postu: Dopłaty do kotła CO w Knurowie Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się może orientuje, czy w Knurowie są jakieś dopłaty przy wymianie kotłowni na nowszy model? Jestem zielona w tym temacie, a muszę go powoli ogarniać Wink Pomóżcie proszę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Sro Paź 26, 2016 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.knurow.pl/gmina/aktualnosci/st:2/idn:934.html

ale najważniejszy jest chyba ten fragment:

DNIA 14.10.2016 WCHODZĄ NOWE ZASADY PRZYZNAWANIA OSOBOM FIZYCZNYM I WSPÓLNOTOM MIESZKANIOWYM DOTACJI CELOWYCH ZE ŚRODKÓW BUDŻETU GMINY KNURÓW NA DOFINANSOWANIE KOSZTÓW INWESTYCJI Z ZAKRESU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ. ZMIANY DOTYCZĄ: PODSTAWY UDZIELANIA DOTACJI DOTACJA UDZIELANA JEST NA ZADANIA POLEGAJĄCE NA LIKWIDACJI NIEEKOLOGICZNYCH SYSTEMÓW GRZEWCZYCH I ICH WYMIANIE NA EKOLOGICZNE SYSTEMY GRZEWCZE, Z WYJĄTKIEM ZAKUPU I MONTAŻU URZĄDZEŃ DO WYTWARZANIA EMISJI ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH, DEFINICJI KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH PRZEDSIĘWZIĘCIA, KTÓRE OBEJMUJĄ DOTACJE, KWOTY DOTACJI WYNOSZĄCEJ OBECNIE 2000,00 ZŁ. KOTŁY NA PALIWO STAŁE W TYM BIOMASĘ OBJĘTE DOTACJĄ MUSZĄ SPEŁNIAĆ WYMOGI DLA KOTŁÓW KLASY 5 OKREŚLONYCH W NORMIE PN EN 303-5:2012. PRZY PODŁĄCZENIU BUDYNKU DO SIECI CIEPLNEJ DOFINANSOWANIE DOTYCZY LOKALU MIESZKALNEGO. DOPUSZCZONA KLASA KOTŁÓW NA PALIWA STAŁE WYNIKA Z ZAPISÓW OBOWIĄZUJĄCEGO PROGRAMU POWIETRZA DLA TERENU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO PRZYJĘTEGO UCHWAŁĄ NR IV/57/3/2014 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO Z DNIA 14 LISTOPADA 2014 R.



Nawiasem mówiąc, nie mam pojęcia co to ta "klasa 5" w przypadku kotłów.
Gdzieś przemknęła mi informacja, że najlepiej złożyć wniosek do 31 października. Więc chyba bez telefonu do UM się nie obejdzie, bo czasu mało, a szkoda byłoby stracić okazję do szybkiej dopłaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sro Paź 26, 2016 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, dzięki za pomoc! To już chyba ostatnia chwila, żeby się tym tematem zająć, zatem jutro dzwonie do UM. Raz jeszcze dzięki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
janiw



Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 17

PostWysłany: Nie Paź 30, 2016 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na ile w tej chwili uzyskanie dopłaty jest realne ponieważ we wniosku jest taki kwiatek: "Planowany termin realizacji i rozliczenia zadania (nie później niż do 20 listopada)"
Zgodnie z uchwałą dotyczącą dopłat termin zgłaszania wniosku jest do 31 października, miasto rozpatruje wniosek do 20 dnia miesiąca - czyli do 20 listopada a dotacja ma być też rozliczona do 20 listopada... No i jeszcze dofinansowanie dotyczy tylko zakupów zrobionych po dacie złożenia wniosku albo dacie zawarcia umowy (nie jest to jasne bo w rozdziale "Postanowienia ogólne" mowa jest o umowie a w "Tryb udzielania dotacji" tylko o wniosku) . Więc teoretycznie składając 31 października wniosek trzeba w ciągu trzech tygodni zakupić i podłączyć urządzenie i zgłosić się do rozliczenia albo podpisać umowę i dopiero kupić urządzenie... A jeżeli umowa nie zostanie podpisana w tym roku to z zakupami trzeba czekać do przyszłego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Wto Lis 01, 2016 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmmm....

Za informacjami udzielonymi mi przez miłą panią w UM, wypunktuję:

- dopłata w tym roku wynosi 2000 zł do kotłów powyżej 4000 zł, lub 50% dla kotłów do kwoty 4000zł.
- składamy wniosek, w którym podajemy cechy naszego kotła (już upatrzonego) ,czekamy na odpowiedź z UM.
- gdy odpowiedź jest pozytywna, to kupujemy sprzęt, instalujemy, informujemy UM.
- następuje weryfikacja zakupu - czyli przedstawiamy certyfikaty kotła ( już muszą być kotły klasy 5ej), faktury za zakup, montaż, zgody cechu kominiarskiego, a po tej weryfikacji następuje wypłata dofinansowania.

W tym roku nie zdążyłam, ale mam nadzieję, że na przyszły się uda. Niestety nie zrozumiałam tylko jednego - kiedy jest ustalany budżet - we wrześniu? Jeśli tak, to niestety jest mało czasu na ogarnięcie całego tematu, bo rzeczywiście do 20go danego miesiąca po rozpatrzeniu wniosku trzeba się wyrobić z inwestycją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
frolikos



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 151
Skąd: z zaświatów

PostWysłany: Sro Gru 28, 2016 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli kupisz piec ze stałym rusztem wodnym dotacji nie dostaniesz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 29, 2016 10:35 am    Temat postu: Wielki guzik Odpowiedz z cytatem

Stały ruszt wodny piec opalany eko groszkiem czyli węglem .Marka pieca DEFRO .Dotacje tylko do pieca firmy xxxx montowane przez firme pana M.....
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 30, 2016 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalkulowalem to n razy i jest to nieopłacalne... No chyba że ktoś ma dużo pieniędzy... Dobry pięć który sprawi mało problemów w użytkowaniu to koszt ponad 12-14 tys.zl. dostaniemy dofinansowania 2 tys. A wiem wyjdzie nas jakieś 10-12tys. Ale za to będziemy się drożej ogrzewać bo i ekogroszek jest droższy i więcej go spalimy... Do tego po około roku zaczną się problemy ze ślimakiem. Dużo ludzi którzy kupili piece w granicy ok 10tys zł teraz przeklina na nie i na całą "ekologię" z nimi związana.
Ja kupiłem kocioł nasypowy gdzie podajnikiem jestem ja. Koszt pieca to 4tys z montażem. Niestety taki pięć nie podlega dofinansowaniu ale suma sumaru jestem z niego zadowolony. A jak się człowiek nauczy dobrze palić w piecu to może to robić zwykłym węglem i też będzie czysto. Smile
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się nie umie czegoś obsługiwać to się nie kupuje.

My kupiliśmy piec z podajnikiem z certyfikatem 5 klasy - ślimak cofa się sam bo jest bez zawleczkowy tylko z czujnikiem.

Spalanie o wiele niższe niż wcześniej - palimy ekogroszkiem i pelletem.

A cena pieca była śmieszna - tylko trzeba szukać .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
Jak się nie umie czegoś obsługiwać to się nie kupuje .


I właśnie takiego pokroju jak ten tekst wyżej jest większość sprzedawców... "Ja Ci nie podpowiem, ja Ci nie pomogę, nie znasz się to kupuj co Ci każe albo wypad"
Zero konkretów w wypowiedzi ale ważne że się komuś dowaliło Smile
Przez takie właśnie podejście ludzie długo jeszcze będą źle palic w piecu bo strach się zapytać czasem co i jak aby nas "sprzedawca" albo ten "dobry doradca" nie wyśmiał....
Ale na szczęście są jeszcze tacy co i pomogą Wink

Szczęśliwego Nowego wszystkim życzę Smile
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tu jest do tłumaczenia bo nie rozumiem ?

Świat idzie w stronę ekologi i wygody i tyle.

Czytam wiem + retrospekcja u znajomych i siebie na poprzednim piecu.

Proste.

PS. Za praktycznie tą samą cenę co WY - mam piec do którego zaglądam raz na 3 dni - a mogę palić np. TYLKO pelletem i tym bardziej dbam o środowisko. Nie wspominając o dodatkowym sterowaniu np. z termostatu pokojowego lub komórki ( ale to opcja ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
Kalkulowalem to n razy i jest to nieopłacalne... No chyba że ktoś ma dużo pieniędzy... Dobry pięć który sprawi mało problemów w użytkowaniu to koszt ponad 12-14 tys.zl.


piec z podajnikiem z najwyższej półki kosztuje ok 7200 PLN

np Ogniwo Eko Plus w wersjii 12 KW lub 16 KW. Jesli założyć, ze dostaniesz ok 2000 PLN zwrotu to koszt pieca wychodzi Ci ok 5000 PLN. W zamian za to masz nieporównywalnie wiekszy komfort uzytkowania, o ekologii nie wspomnę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem ciekawa jak to będzie w tym roku wyglądało, skoro rząd szumnie zapowiada dofinansowanie do wymiany kotłów i ociepleń domów Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 20, 2017 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno w Gliwicach jest już zmiana.
Dają do 4 tys. do nowego pieca, a jak się ma ocieplony dom to do 8 tys.
Także w Knurowie pewnie identyczne zasady będą Wink
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Sob Sty 21, 2017 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopłatę z gminy mamy mega i co tu mówić o ekologi nowe domy nie mają dopłat w ogóle bo muszą być eko itd.

Ps. powiem krótko o piecach zasypowych to ogólna porażka jak ktoś już raz spróbuje z pieca z podajnikiem to nigdy nie wróci do pieca zasypowego.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka