Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

500 + w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yeti



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 96

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, sami kręcący wałki, pewnie na pączkach w szkole też kręcą wałki OMG co za kraj Sad Wam to chyba wszystko sie kojarzy ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akin napisał:
nie wiem czy to dalej aktualne ale jak były pierwsze wzmianki o tym programie mówiono że jeśli będzie podejrzenie wydania pieniędzy niezgodnie z ich przeznaczeniem rodzina miała mieć obowiązek udokumentowania na co poszły pieniądze... a jeśli by tego nie zrobili mieli właśnie dostawać inną pomoc typu obiady pieluchy żywność środki czystości..

tylko nie wiem jak to w praktyce i czy to weszło


wydaje mi się, że to tylko teoria Smile
nie wyobrażam sobie weryfikacji kilku milionów wypłat miesięcznie...

bo rzetelna obsługa tego będzie kosztowała drugie tyle co same 500-tki ...

PIS pewnie robi tylko taką proformą aby przeciwnicy poczuli, że program ma ręce i nogi ... a niestety to jest kadłubek ...
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaneta napisał:
Ja osobiście zamiast gotówki wolałabym, żeby wszystkie dzieci dostawały smaczny i zdrowy obiad w szkole oraz darmowe podręczniki. A także np opieka dentystyczna w szkole, już nie mówię o zwiększeniu kontraktu na badania specjalistyczne, bo moje pierwsze 500 zł na dziecko wydałam na rezonans, na który musiałabym czekać ponad 3 miesiące (na CITO!!) Koszty pewnie trochę większe, ale nie byłoby wspierania patologii, rozleniwiania ludzi, niesprawiedliwości (samotna matka z dochodem nieco przekraczającym kryterium) oraz tak ogromnej rozczeniowej postawy, jaka jest teraz.


Dokładnie. Ale gdyby PIS pomagało w inny sposób a nie gotówka na konto to nie uzyskałoby tylu zwolenników.

Żywa kasiora zrobiła swoje. Najłatwiejszy sposób i najmniej efektywny.

Więc to jeszcze dobitniej świadczy o tym, że chodziło o kupowanie głosów a nie o realną efektywną pomoc... bo jeżeli PIS w to wierzy to albo mamy rząd partaczy( dobra zmiana ) albo wyrafinowanych partaczy Smile

Ale totalnie rozwalił mnie brak górnego limitu i apel ministra - bogaci nie bierzcie... i drugi apel - rodacy z UK - wracajcie - będzie lepiej.
Aż ciężko to skomentować...
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale czemu bogaci ludzie mieliby nie brac pieniędzy - płaca podatki i mają więcej dzieci to im sie należy, ja bardziej czepiałbym sie tych co nie pracuja a łapkę wyciagają

solidarnie wszyscy pracujący sciepujemy sie na te 500+, a osoby nieskalane pracą czerpia korzyści z każdej strony - a przez te 500+ wręcz sporo ludzi łazi do mopsu aby im przeliczyć, czy jak rzucą pracę (lub dostaną legalnie mniej na pasku), to czy się złapią tez na pierwsze dziecko - to jest właśnie porażka tego programu

na 500+ powinni liczyć tylko rodzice dzieci pracujących, niezaleznie jaki odprowadzaja podatek - ale pracuja i wspólnie dokładaja do programu, gdyby taki był wymóg szara strefa troche by sie skórczyła

idąc dalej, program powinien nazywać się 250+ na każde dziecko i juz nie byłoby problemu z kasą na obsługę (zawiści i zazdrości), bo wszelkie potrzebne dane ma ZUS, a obsługę można by zwalić na pracodawcę - on zwiększa zarobek o te 250zł., które później odzyskuje od państwa ale na bieżąco co miesiąc, a nie raz w roku

tylko wówczas tak jak wyżej napisałem, na program łapaliby sie tylko legalnie zatrudnieni - aby pokazać dzieciom, że nie ma nic w życiu za darmo
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cóż naród polski zawistny i zazdrosny, każdemu komu nie należy się 500 zł, a do tego krytykuje ten program żal dupe ściska (najczęściej pod pretekstem troski o budżet) - gdyby dostali inaczej by śpiewali.
A Niemiec kawaler płaci bykowe, jak zrobi dzieci (czytaj: chce mu się, kosztem wielu wyrzeczeń) to odzyska te pieniądze z nawiązka - tam z tego nikt takiego problemu nie robi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Żaneta



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 58

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
no cóż naród polski zawistny i zazdrosny, każdemu komu nie należy się 500 zł, a do tego krytykuje ten program żal dupe ściska (najczęściej pod pretekstem troski o budżet) - gdyby dostali inaczej by śpiewali


Mnie tam nic nie ściska, a pieniążki jak najbardziej dostanę, więc to nie jest tak jak piszesz. Sam program jest super, tylko jego wykonanie gorsze. Nie uważam, żeby osoby, które mają dzieci "z przypadku", nie pracują, żyją z opieki społecznej były bardziej uprawnione do pomocy państwa, niż trzyosobowa rodzina z jednym dzieckiem. Troska o budżet natomiast jest jak najbardziej wskazana, bo budżet= nasze podatki, a sporo część rodzin, która 500+ dostanie nie wprowadziła od lat nawet złotówki do państwowej kasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj ze zrozumieniem:

Ja piszę:
Cytat:
no cóż naród polski zawistny i zazdrosny, każdemu komu nie należy się 500 zł, a do tego krytykuje ten program żal dupe ściska (najczęściej pod pretekstem troski o budżet) - gdyby dostali inaczej by śpiewali


a Ty piszesz:
Cytat:
Mnie tam nic nie ściska, a pieniążki jak najbardziej dostanę, więc to nie jest tak jak piszesz.


A więc: Dostajesz 500 zł i Cię nic w dupie nie ściska - tak napisałem wcześniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Żaneta



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 58

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam ze zrozumieniem, jednak ponieważ również nieco krytykuję sposób wprowadzenia tego programu, poczułam się adresatką Twojego posta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się tam budżetem państwa nie martwię - praktycznie nie mam wpływu na to czy ktoś z niego coś wyprowadza czy nie. Bardziej interesuje mnie budżet mojej rodziny - a na niego wpływa dodatkowe 500 zł, czyli 1/5 moich składek oddawanych z wypłaty.
Nie głosuję, nie chodzę na wybory - ale wreszcie coś otrzymałem od tego dziadowskiego Państwa - za to mały plusik dla Jarka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
akin napisał:
nie wiem czy to dalej aktualne ale jak były pierwsze wzmianki o tym programie mówiono że jeśli będzie podejrzenie wydania pieniędzy niezgodnie z ich przeznaczeniem rodzina miała mieć obowiązek udokumentowania na co poszły pieniądze... a jeśli by tego nie zrobili mieli właśnie dostawać inną pomoc typu obiady pieluchy żywność środki czystości..

tylko nie wiem jak to w praktyce i czy to weszło


wydaje mi się, że to tylko teoria Smile
nie wyobrażam sobie weryfikacji kilku milionów wypłat miesięcznie...

...


no dlatego miałam na myśli kontrolowanie wypłat w uzasadnionych przypadkach. Np mogę znać rodzinę gdzie rodzice piją dzieci brudne i 500 na przepicie zamiast do dzieci. Składam donos i mogli by sprawdzić.

taki przykład podaję tylko, ale obawiam się że tak jak piszesz to tylko teoria. Szkoda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Żaneta



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 58

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zupełnie inny temat, ale nie mogę się powstrzymać, przed odpisaniem Smile Na budżet Twojej rodziny ma wpływ stan kasy naszego państwa i to duży.
Może gdyby więcej świadomych, odpowiedzialnych ludzi chodziło na wybory nie musiałbyś określa naszego państwa jako "dziadowskie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co piszesz wynika, że obecny wynik wyborów to efekt głosowania osób nieodpowiedzialnych (średnio statystycznie).

W takim razie pytanie:
Gdyby do wyborów poszli tylko Ci odpowiedzialni, to kto by wygrał? (proszę o podanie partii).

Zrozum, że ja naprawdę nie mam na kogo głosować. Jak się ktoś taki znajdzie to zagłosuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
ale czemu bogaci ludzie mieliby nie brac pieniędzy - płaca podatki i mają więcej dzieci to im sie należy, ja bardziej czepiałbym sie tych co nie pracuja a łapkę wyciagają

solidarnie wszyscy pracujący sciepujemy sie na te 500+, a osoby nieskalane pracą czerpia korzyści z każdej strony - a przez te 500+ wręcz sporo ludzi łazi do mopsu aby im przeliczyć, czy jak rzucą pracę (lub dostaną legalnie mniej na pasku), to czy się złapią tez na pierwsze dziecko - to jest właśnie porażka tego programu

na 500+ powinni liczyć tylko rodzice dzieci pracujących, niezaleznie jaki odprowadzaja podatek - ale pracuja i wspólnie dokładaja do programu, gdyby taki był wymóg szara strefa troche by sie skórczyła

idąc dalej, program powinien nazywać się 250+ na każde dziecko i juz nie byłoby problemu z kasą na obsługę (zawiści i zazdrości), bo wszelkie potrzebne dane ma ZUS, a obsługę można by zwalić na pracodawcę - on zwiększa zarobek o te 250zł., które później odzyskuje od państwa ale na bieżąco co miesiąc, a nie raz w roku

tylko wówczas tak jak wyżej napisałem, na program łapaliby sie tylko legalnie zatrudnieni - aby pokazać dzieciom, że nie ma nic w życiu za darmo


Z tego samego powodu dla którego bogaty nie dostanie kasy z mopsu.
PIS argumentował swój program, że
a) chce pomóc rodzinom wielodzietnym ( to można zwiększyć pomoc, która jest aktualnie )
b) zwiększyć ilość dzieci - w skali czasu osób aktywnych zawodowo ( buahaha - część to będzie patalogia niepracująca a druga część wyjedzie z kraju do pracy ) Więc my jako społeczeństwo jak frajerzy tylko zapłacimy za lepsze wykształcenie osób, które i tak wyjadą. Niewielka część fachowców zostanie.
c) zatrzymać rodziny / dzieci w Polsce - żart ? 500zł ?

Więc argumentacja programu a jego realne kryteria kompletnie rozmijają się. Co więcej przyczynią się do jeszcze większego kryzysu.

Warto przypomnieć, że program 500PLUS będzie kosztował po 20mld rocznie - a na rodzime start-up-y czyli młode innowacyjne firmy przewiduje 500mln. (chyba na przyszłe lata a nie na rok ).

K... pytam się. Gdzie sens gdzie logika. Zamiast wspierać młodych ludzi to PIS wspiera grupy, które najmniej wnoszą do społeczeństwa. I to jest dramat.

Dlatego opłaca się zamawiać towar nie na allegro ale na chińskim alliexpres ? Bo wysyłka jest za darmo do Polski ( pocztą zwykłą ).
A dlaczego bo rząd dotuje to aby chińczycy mogli wyjść ze swoim produktem na rynki całego świata.

Zamiast wspierać firmy to PIS zaczyna absurdalne kontrole skarbowe dla każdego kto chce zwrot VAT-u Tak trzepią, że przyczepiają się do gatunku papieru stosowanego w biurze. Szukają kasy ... bo patole czekają na 500zł. Więc uczciwych co prowadzą małe firmy trzeba trzepać... absurd...
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xmonekx napisał:
no cóż naród polski zawistny i zazdrosny, każdemu komu nie należy się 500 zł, a do tego krytykuje ten program żal dupe ściska (najczęściej pod pretekstem troski o budżet) - gdyby dostali inaczej by śpiewali.
A Niemiec kawaler płaci bykowe, jak zrobi dzieci (czytaj: chce mu się, kosztem wielu wyrzeczeń) to odzyska te pieniądze z nawiązka - tam z tego nikt takiego problemu nie robi.


Niemcy a Polska...
Czemu nie znajdziesz porównań z innym krajem Smile
Na naszym poziomie.

Poza tym nie chodzi o zazdrość i zawiść tylko zwykłą logikę i uczciwość.

Dlaczego powiedz mi rodzina może oszukać kogoś na 20 000zł.
I kiedy dostaje 500zł - komornik nie może tej kasy ( części ) oddać oszukanemu. Aktualny jest art na o2.pl

Rodzinka dostaje 500plus na kilka dzieci i śmieje się w twarz osobie, od której wynajmowała mieszkanie... właśnie to jest piękna dobra zmiana.

Poza tym sporobuj zarejestrowac się do kilku lekarzy specjalistów np.
a) neurochirurg
b) por. immunologiczna
Terminy za 2-3 lata.

Dalej uważasz, że nie można lepiej spożytkować kasy kilku mld. rocznie ?
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xmonekx napisał:
A ja się tam budżetem państwa nie martwię - praktycznie nie mam wpływu na to czy ktoś z niego coś wyprowadza czy nie. Bardziej interesuje mnie budżet mojej rodziny - a na niego wpływa dodatkowe 500 zł, czyli 1/5 moich składek oddawanych z wypłaty.
Nie głosuję, nie chodzę na wybory - ale wreszcie coś otrzymałem od tego dziadowskiego Państwa - za to mały plusik dla Jarka.


I właśnie nie powinieneś dostać.
Gdybyś miał odrobinę honoru to byś nie wziął tych 500 zł.
Nie głosujesz - nie dostajesz bonusu od Państwa.
Masz dość małą świadomość społeczną widać.

Bo płacenie podatków to nie jest Twój gest tylko obowiązek.
Obowiązkiem Państwa w zamian jest zapewnić kształcenie, opiekę medyczną, bezpieczeństwo a na samym końcu prezenty.
A te podstawowe obowiązki nie są poprawnie wypełniane... więc te 500zł to w złym miejscu i w złym czasie.

Poza tym nie dostajesz tego od Państwa tylko ode mnie i innych. No i po części od siebie.
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka