Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

500 + w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
Druk mam dawno wypełniony "cwaniaro" - i już...


No to kamień mi z serca spadł. Bo chciałam zaoferować pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, ale skoro już Ci pomogli DOBRZY ludzie to w porządku.
Tak czy inaczej w razie trudności z papierami urzędowymi wystarczy poprosić(na pewno ktoś pomoże), a nie bić piany na forum.

Pozdrawiam serdecznie adwersarza.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
SQT



Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 68

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie niedługo skończy się patol500 bo budżet tego nie wytrzyma albo dowalą jakieś nowe podatki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SQT napisał:
Pewnie niedługo skończy się patol500 bo budżet tego nie wytrzyma albo dowalą jakieś nowe podatki.


PIS nie skończy tego programu bo wie, że nie wygra następnych wyborów.
Będzie jeszcze bardziej zbliżał się swoim stylem do Łukaszenki z Białorusi.

A każda następna partia, która będzie chciała wygrać wybory będzie obiecywała, że podtrzyma program.

Chyba, że dostaniemy po d... od UE a pewnie dostaniemy jak Beatka nie zacznie myśleć i działać samodzielnie a nie pod dyktando prezesa JK oraz Ojca R. Wtedy może będą konieczne cięcia wydatków...

Ale jest śmiesznie przynajmniej Smile
Efekty dobrej zmiany widać cały czas... od momentu ruszenia programu znowu lawinowo wzrasta ilość sprowadzanych starych autek z zagranicy...

Coraz więcej o bierze sprzęt na raty. Sam byłem świadkiem jak naprawdę typowy 'chlejus spod ławeczki' o twarzy zniszczonej % oraz brakiem szarych komórek brał dużego LED-a na raty komentując, że to dzięki 500PLUS.

No cóż zapewne chciał aby jego malutki patolek miał gdzie oglądać bajki kiedy znowu będzie chlał lub lał żonę itd.

Nic. Dobra zmiana wg. PIS. Jest pięknie, jest wspaniale.
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co z tego że coraz więcej ludzi bierze sprzęty na raty sprowadza auta... nie każde 500zł jest tak wykorzystane.

Ja mogłam dzięki tym pieniążkom wysłać dziecko na kolonie, drugiej córce pokupować więcej rzeczy na które wcześniej nie mogłam sobie pozwolić, nie muszę się martwić o mleko czy pieluchy.

ale nazywanie dzieci małymi patolkami troche dla mnie niesmaczne Sad (nawet jeśli pochodzą z rodziny pijących rodziców)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to już w trakcie roku szkolnego na kolonie dziecko wysyłasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SQT



Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 68

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, moi rodzice nie mieli tego szczęścia żeby dostawać dodatkowe pieniążki, a jednak jakoś wychowali mnie na ludzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiu napisał:
A to już w trakcie roku szkolnego na kolonie dziecko wysyłasz?


hmmm za niecały miesiąc ale nie wiem czy wiesz płaci się wcześniej... nie czepiajmy się słów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akin napisał:
co z tego że coraz więcej ludzi bierze sprzęty na raty sprowadza auta... nie każde 500zł jest tak wykorzystane.

Ja mogłam dzięki tym pieniążkom wysłać dziecko na kolonie, drugiej córce pokupować więcej rzeczy na które wcześniej nie mogłam sobie pozwolić, nie muszę się martwić o mleko czy pieluchy.

ale nazywanie dzieci małymi patolkami troche dla mnie niesmaczne Sad (nawet jeśli pochodzą z rodziny pijących rodziców)


I bardzo dobrze, że mądrze wykorzystujesz.
Ja jestem za.

I wiem, że sporo osób tak to robi ale obawiam się, że znaczna większość osób wyda to na rzeczy nie mające nic wspólnego z dziećmi.
Ale generalnie sam program wspiera patologię. Pogrąża ją jeszcze bardziej.
Bo zamiast pomagać stworzy jeszcze większe problemy takie jak:
a) jeszcze większy problem z alkoholem ( bo jest więcej kasy )
b) obniży motywację do zarabiania / zmiany pracy / szukania pracy
c) rozleniwia

Pomóc ludziom, którzy mają dzieci i gorszą sytuację jest piękne i jestem za. Ale sam przyznać musisz, że to nie to było celem tego programu.
To było chamskie kupienie głosów większości.

Ten program nie rozwiązuje problemów tylko stwarza więcej nowych.
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 6:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="pytam_sie"]
akin napisał:

Ten program nie rozwiązuje problemów tylko stwarza więcej nowych.


Tu jest pies pogrzebany. Bo do obsługi 500+ są zatrudnione w MOPSIE nowe osoby ( pewnie po znajomości jak Pani "ala" skoro robi gdzieś przy papierach jak się szczyci umiejętnościami 5 letniego dziecka, żeby je wypisać ) - które miałby zapobiec WYDŁUŻANIU się spraw.

A tu klops - same problemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="karolina1639"]
pytam_sie napisał:
akin napisał:

Ten program nie rozwiązuje problemów tylko stwarza więcej nowych.


Tu jest pies pogrzebany. Bo do obsługi 500+ są zatrudnione w MOPSIE nowe osoby ( pewnie po znajomości jak Pani "ala" skoro robi gdzieś przy papierach jak się szczyci umiejętnościami 5 letniego dziecka, żeby je wypisać ) - które miałby zapobiec WYDŁUŻANIU się spraw.

A tu klops - same problemy.


Wiesz problemy mogą być na początku.
Ale za kilka tygodni pewnie wszystko się ustabilizuje.

Ja bym tam nie szukał teorii spiskowej bo pamiętaj, że oni kasę i tak muszą wypłacić.
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Żaneta



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 58

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście zamiast gotówki wolałabym, żeby wszystkie dzieci dostawały smaczny i zdrowy obiad w szkole oraz darmowe podręczniki. A także np opieka dentystyczna w szkole, już nie mówię o zwiększeniu kontraktu na badania specjalistyczne, bo moje pierwsze 500 zł na dziecko wydałam na rezonans, na który musiałabym czekać ponad 3 miesiące (na CITO!!) Koszty pewnie trochę większe, ale nie byłoby wspierania patologii, rozleniwiania ludzi, niesprawiedliwości (samotna matka z dochodem nieco przekraczającym kryterium) oraz tak ogromnej rozczeniowej postawy, jaka jest teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XAVERY



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 324
Skąd: Knurów/Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaneta napisał:
Ja osobiście zamiast gotówki wolałabym, żeby wszystkie dzieci dostawały smaczny i zdrowy obiad w szkole oraz darmowe podręczniki. A także np opieka dentystyczna w szkole, już nie mówię o zwiększeniu kontraktu na badania specjalistyczne, bo moje pierwsze 500 zł na dziecko wydałam na rezonans, na który musiałabym czekać ponad 3 miesiące (na CITO!!) Koszty pewnie trochę większe, ale nie byłoby wspierania patologii, rozleniwiania ludzi, niesprawiedliwości (samotna matka z dochodem nieco przekraczającym kryterium) oraz tak ogromnej rozczeniowej postawy, jaka jest teraz.

Żadne darmowe obiady w szkole ! połowa pieniędzy rozeszła by się na pośredników tj katering, transport itp. A dentysta ? prywatny czy z NFZ ? też okazja do kręcenia wałów. Na pewno lepiej gotówka do ręki każdy ma swoje różne potrzeby w życiu rodzinnym, jeszcze szkoda że co niektórzy widzą przy 500+ tylko "patoli" przecież większość tych środków trafia do normalny rodzin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XAVERY napisał:
Żaneta napisał:
Ja osobiście zamiast gotówki wolałabym, żeby wszystkie dzieci dostawały smaczny i zdrowy obiad w szkole oraz darmowe podręczniki. A także np opieka dentystyczna w szkole, już nie mówię o zwiększeniu kontraktu na badania specjalistyczne, bo moje pierwsze 500 zł na dziecko wydałam na rezonans, na który musiałabym czekać ponad 3 miesiące (na CITO!!) Koszty pewnie trochę większe, ale nie byłoby wspierania patologii, rozleniwiania ludzi, niesprawiedliwości (samotna matka z dochodem nieco przekraczającym kryterium) oraz tak ogromnej rozczeniowej postawy, jaka jest teraz.

Żadne darmowe obiady w szkole ! połowa pieniędzy rozeszła by się na pośredników tj katering, transport itp. A dentysta ? prywatny czy z NFZ ? też okazja do kręcenia wałów. Na pewno lepiej gotówka do ręki każdy ma swoje różne potrzeby w życiu rodzinnym, jeszcze szkoda że co niektórzy widzą przy 500+ tylko "patoli" przecież większość tych środków trafia do normalny rodzin.


zgadzam się a tak poza tym dostałam pieniądze na drugie dziecko.. i co mi z obiadów w szkole jak moja córka ma 18 miesięcy. Co mi z pieluch zakupionych np przez mops jeśli moje dziecko toleruje tylko jedne, od innych jest wysypane. (przykład)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsza pomoc dla każdego obywatela to nie żadne 500+, rodzinne, czy inne zasiłki. Najlepsze i najbardziej uczciwe wobec nieuprawnionych np do 500+ to proste podatki, wtedy każdemu pracującemu więcej zarobionych pieniędzy zostaje w kieszeni, obsługa podatków jest prostsza więc tańsza.
Patologia jak chciałaby chlać musiałaby najpierw na to zarobić.

Póki co w obecnym systemie KAŻDY zasiłek czy świadczenie w jakimś stopniu popiera nieróbstwo i patologię.

Zaraz zacznie się litania, że samotne matki, że niepełnosprawni itd.

Samotna matka przeważnie nie pracuje nie dlatego, że nie chce ale dlatego, że musi zająć się dziećmi, bo na opiekunkę ani nawet przedszkole jej nie stać. Zamiast 500+ i zasiłku rodzinnego zapewnić dzieciom opiekę i wyżywienie w godzinach pracy matki i wtedy będzie jasne kto chce pracować kto nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy to dalej aktualne ale jak były pierwsze wzmianki o tym programie mówiono że jeśli będzie podejrzenie wydania pieniędzy niezgodnie z ich przeznaczeniem rodzina miała mieć obowiązek udokumentowania na co poszły pieniądze... a jeśli by tego nie zrobili mieli właśnie dostawać inną pomoc typu obiady pieluchy żywność środki czystości..

tylko nie wiem jak to w praktyce i czy to weszło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka