Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Po co jest Straż Miejska?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 11:14 am    Temat postu: Po co jest Straż Miejska? Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie po co właściwie jest Straż Miejska? Z moich doświadczeń i doświadczeń bliskich wszystkie ich interwencje nie przynosiły skutku lub były śmieszne.
1) Kilka lat temu mój ojciec wracając po 24 do domu zauważył ludzi rzucających kamieniami w elewacje banku na planecie, zadzwonił na SM i w słuchawce usłyszał "są młodzi, muszą się wyszaleć"
2) Również kilka lat temu siedząc w parku obok paderka zauważyłem leżącego na ławce bezdomnego a że nie było zbyt ciepło to zadzwoniłem do SM by go zabrali gdzieś gdzie może się przespać, coś zjeść. Dyspozytor wysłał patrol, porozmawiali minute z bezdomnym po czym podeszli do nas i chcieli wlepić nam mandat za spożywanie alkoholu i zaśmiecanie bo w parku leżały śmieci (nic nie piliśmy, nie jedliśmy nawet nic nie mieliśmy przy sobie)
3) Wszystkich świętych, parking targowiska zasypany zniczami a przed parkingiem tabliczka zakaz handlu, nie ma gdzie zaparkować więc znowu telefon by coś z tym zrobili a odpowiedź dyspozytora "Panie, jeszcze do końca tygodnia sobie pohandlują i pójdą" (czyli wybrani mogą łamać prawo z tego wynika)
4) Sobota, dzień targowy, stoję w kolejce by kupić ziemniaki i idą "bohaterowie" facet i babka, bez wylegitymowania się, bez żadnego słowa wchodzą kobiecie na stragan i rozbierają wage by sprawdzić legalizacje, czy tak wygląda według nich prawidłowa interwencja?
5) Dostałem wezwanie do komendy bohaterów bo zaparkowałem na zakazie, lece tam po mandat i dzwoni telefon do dyspozytora a dyspozytor drze się do telefonu, że patrol był wysyłany i ma już nie dzwonić, troche mało kulturalnie.

Jeszcze sprawa spod przedszkola https://glosknurowa.wordpress.com/2016/02/10/zwrocil-uwage-straznikom-ze-przeszli-w-zlym-miejscu/

Macie również jakieś doświadczenia jak ja z tymi bohaterami? Jakieś dobre lub złe? Jeśli macie doświadczenia takie jak ja to po co oni właściwie są?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt już nie wierzy, że Prezydent będzie liczył się ze zdaniem mieszkańców np. w sprawie straży miejskiej ... no proszę Was -hahahaha
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lukas BN



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po co na siłę poraz któryś dzwoniłeś po tych strażników jak miałeś z nimi takie nie miłe doświadczenia, przecież możesz skorzystać z pomocy policji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crimson



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 477
Skąd: Knurów WP I

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konieczna reforma "mundurowa w Polsce, zlikwidować Służbę Celną, Straż Graniczną, Inspekcję Transportu Drogowego, Straż Miejską i Służbę Więzienną. Wszystko to podpiąć pod Policję a dokładniej mówiąc to stworzyć pododdziały. Będzie mniej dyrektorów i więcej kasy Smile proste
_________________
"Gdybyśmy nie wygrali z Wyspami Owczymi, bylibyśmy baranami. " Jan Tomaszewski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas BN napisał:
Nie wiem po co na siłę poraz któryś dzwoniłeś po tych strażników jak miałeś z nimi takie nie miłe doświadczenia, przecież możesz skorzystać z pomocy policji.
Bo:
1) Są to zadania Straży Miejskiej
2) Opłacani są z moich podatków więc mają interweniować
3) Jak mam nie dzwonić do SM tylko na policje to po co właściwie oni? Do wlepiania mandatów parkingowych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Lut 17, 2016 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crimson napisał:
konieczna reforma "mundurowa w Polsce, zlikwidować Służbę Celną, Straż Graniczną, Inspekcję Transportu Drogowego, Straż Miejską i Służbę Więzienną. Wszystko to podpiąć pod Policję a dokładniej mówiąc to stworzyć pododdziały. Będzie mniej dyrektorów i więcej kasy Smile proste


Kolego strzelasz gola do własnej bramki. Jeśli wydaje Ci się, że włączenie Celników, ITD i SW w szeregi policji coś by poprawiło to się grubo mylisz. Można by było iść tym tropem gdyby formacje te należały do MSW, wtedy wystarczyła by reorganizacja i restrukturyzacja tych formacji. Niestety Celnicy podlegają Ministrowi Finansów, ITD (krokodyle) podlegają pod ministerstwo infrastruktury, Służba Więzienna podlega ministrowi sprawiedliwości. Spektrum działań tych formacji jest tak rozległe, że zjednoczenie ich pod kontrolą MSW nic by nie dało - ktoś musi nimi zarządzać. Poza tym zarówno celnicy jak i krokodyle pracują tak jak cywile do 67 roku życia. Jedynie SW i SG podlegają uprawnieniom emerytalnym takim samym jak wojsko, policja i psp i inne formacje.
Zamiast tego co proponujesz powinno nastąpić rozmundurowanie lub restrukturyzacja niektórych stanowisk w branży mundurowej. Bo np. księgowa, kadrowiec czy zaopatrzeniowiec na etacie oficerskim to nieporozumienie za grube pieniądze, to samo może zrobić cywil lub funkcjonariusz ale będący w korpusie chorążych a ich podwładni w korpusie podoficerskim lub służbie cywilnej.

Zupełnie natomiast nie rozumiem umieszczenia wśród formacji Straży Miejskiej, która "służbą mundurową" jest jedynie z wyglądu. Przypominam, iż SM to urzędnicy którzy w założeniu pierwotnym mieli być strażnikami porządku publicznego wspomagającymi pracę policji a po wielu perturbacjach stali się maszynką do zarabiania dla samorządów lokalnych.
Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że lepiej rolę strażników porządku publicznego spełnili by odpowiednio wyselekcjonowani i opłacani pracownicy ochrony wchodzący w skład SUFO (Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne). Oczywiście należało by wtedy wprowadzić odpowiednie obostrzenia i selekcję. Byłby przynajmniej cień szansy, że zamiast ciągłego biadolenia o poszerzeniu uprawnień tacy ludzie zajęli by się w sposób dużo bardziej profesjonalny zapewnieniem bezpieczeństwa społeczności lokalnych.

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sro Lut 17, 2016 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja przygoda ze sm w knurowie
1 dzwonie bo przed blokiem na ławce trwa alkoholowa libacja,rzucanie butelkami po krzakach oddawanie moczu pod smietnikiem glosne przekleństwa itd dodam ze moje male dziecko chce wyjdc no podwórko w odpowiedzi przyjezdza patrol sm panowie strażnicy przywitali siebie z pijaczkami podajac im rece krotka rozmowa bez spisywania i odjazd straznikow libacja trwala jeszcze jakis czas
2 druga moja interwencja sasiad w stanie upojenia alkoholowego demoluje klatke prosze o interwencje a straznik zadaje pytanie czy na naszym bloku jest wspolnota mieszkaniowa?odppwiadam ze tak jakiez było moje zdziwienie ja mi powiedzal ze oni na tereny prywatne NIE MOGA INTERWENIOWAC zenada
3 i tak zakonczyla sie moja przygoda ze straza miejska
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Lut 17, 2016 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak napisał:
moja przygoda ze sm w knurowie
1 dzwonie bo przed blokiem na ławce trwa alkoholowa libacja,rzucanie butelkami po krzakach oddawanie moczu pod smietnikiem glosne przekleństwa itd dodam ze moje male dziecko chce wyjdc no podwórko w odpowiedzi przyjezdza patrol sm panowie strażnicy przywitali siebie z pijaczkami podajac im rece krotka rozmowa bez spisywania i odjazd straznikow libacja trwala jeszcze jakis czas
2 druga moja interwencja sasiad w stanie upojenia alkoholowego demoluje klatke prosze o interwencje a straznik zadaje pytanie czy na naszym bloku jest wspolnota mieszkaniowa?odppwiadam ze tak jakiez było moje zdziwienie ja mi powiedzal ze oni na tereny prywatne NIE MOGA INTERWENIOWAC zenada
3 i tak zakonczyla sie moja przygoda ze straza miejska


O ile odnosząc się do punktu 1 powinieneś sfilmować interwencję a następnie wypalić na płytkę i położyć na biurko komendantowi lub bezpośrednio prezydentowi. Osoby te powinny ustalić przebieg interwencji i wyjaśnić dlaczego przebiegła tak a nie inaczej.
Odnośnie punktu 2 to niestety mieli rację. Na terenie prywatnym nie mogą podejmować interwencji natomiast Ty miałeś w tym momencie zażądać przekazania zgłoszenia funkcjonariuszom policji a w razie odmowy poprosić o dane dyspozytora a następnie zgłosić sprawę pod 112.
Większość ludzi nie zna kompetencji formacji do których zgłaszają się po pomoc i nie potrafi poradzić sobie w przypadku odmowy podjęcia interwencji. Inną sprawą jest fakt, że sam dyspozytor SM powinien wyjść z inicjatywą przekazania zgłoszenia organom kompetentnym w sprawie - w tym konkretnym przypadku policji.

Pozdrawiam
Xander

Ps. Osobiście nigdy nie maiłem dziwnych zaszłości z SM i kiedy trzeba było otrzymałem pomoc, sam też niejednokrotnie pomagałem przy interwencji...
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sro Lut 17, 2016 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma terenie prywatnym nie moga interweniowac? klatka schodowa to czesc wspolna ale moge sie mylić, ciekawe ze jak bedziesz palil liscie na swojej posesji to jakos mogą ci wlepic mandat albo jak kontroluja czym polisz w piecu? to tez teren prywatny a co do pkt 1 nie spodziewałem sie takiego przebiegu sytuacji. To jest tak jak z tym chodnikiem przy posesji odśnieżanie należy do ciebie ale wyjdz na ten sam chodnik z piwem to zobaczymy,wtedy to juz miejsce publiczne
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Famarco



Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 37

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage z reguły zgadzam się z Twoim zdaniem ale tutaj nie mogę . Mówisz , że kolega szpitalniak powinien nagrać interwencję itd , jednak upierać się będę , że to SM powinna prawidłowo ją przeprowadzić .
Jeśli chodzi o moje doświadczenia to każda ,bez wyjątku ,moja prośba o przyjazd do śpiących na klatce bezdomnych kończyła się pozytywnie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 12:44 pm    Temat postu: Re: Po co jest Straż Miejska? Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:

Jeszcze sprawa spod przedszkola https://glosknurowa.wordpress.com/2016/02/10/zwrocil-uwage-straznikom-ze-przeszli-w-zlym-miejscu/



I jeszcze w Wyborczej:

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19680083,knurow-straz-miejska-powalila-ojca-na-ziemie-dziecko-stalo.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rolnik_szatana



Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 3

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to tylko tak tu zostawię

https://youtu.be/GS3S6-WQnRA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NOMAD



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 80
Skąd: KNURÓW

PostWysłany: Nie Mar 06, 2016 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są gnoje i tyle w temacie
_________________
Jeśli mówisz za moimi plecami, to jesteś w dobrej pozycji by pocałować mnie w d*pę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alfik



Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 19

PostWysłany: Nie Mar 06, 2016 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powalają ludzi na ziemię a jak auto stoi na trawie to przejeżdżają i niby nie widzą. Po co nam oni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Nomad & Alfik: Argumentacja godna najwyższej nagrody ... "Jobla w dziedzinie korkologii". Brawo!!!

@ rolnik_szatana: Udostępniając ten film w sieci podobnie jak jego autor łamiecie prawo...
Kod:
Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych
Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.


Od razu wyjaśnię pojęcie osoby powszechnie znanej:
Jest to osoba znana z imienia, nazwiska i wykonywanej funkcji większości społeczeństwa. Wątpię aby większość lokalnej społeczności znała z imienia i nazwiska strażników biorących udział w interwencji.
Reasumując aby opublikować materiał zgodnie z prawem autor powinien co najmniej "zamazać" twarze strażników uwiecznionych na filmie.

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka