Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antypolonizm w światowej prasie
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Lut 23, 2014 1:08 am    Temat postu: Antypolonizm w światowej prasie Odpowiedz z cytatem

witam
Tak sobie sprawdzam prasę brytyjską by obserwować jak tam świat widzą. I oto Daily Mail gazeta wcale nie zacna ale z zasięgiem za ocean czyli czytana przez Tych, których opinie liczą się w świecie finansowym.
I oto co czytam: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2565588/English-girl-flown-hospital-air-ambulance-British-tour-bus-hit-Polish-lorry-Austria.html# . Takiego typu artykuły w DM jest wiele szczególnie jeśli sprawa dotyczy Wschodnio - Europejczyków a w UK Wschodnio - Europejczyk to synonim Polaka. Zresztą zauważyłem ciekawy myk, że jak Polak zrobi coś be, to nikt nie czai się ze wskazaniem skąd on jest a jeśli rzecz dotyczy bliżej nieokreślonego osobnika o nieeuropejskich rysach twarzy to trzeba się tego domyślać a lepiej zważając na polityczną poprawność tego nie robić. Poza tym w takim wypadku nawet możliwość dodawania komentarzy jest przez DM zablokowana!

Dla tych co akurat z angielskim się nie zaznajomili bo wola inne języki zgłębiać w skrócie historia ta opisana przez jednego z komentujących: Wypadki nie powinny się dziać, ale ten artykuł to czysta przesada. Polski (zły) samochód ciężarowy uderzył w angielski (dobrzy) autobus i jedna biedna dziewczyna została zabrana do szpitala helikopterem po doznaniu szoku i ataku astmy. Nazwałbym to szczęśliwą ucieczką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 23, 2014 9:44 am    Temat postu: Re: antypolonizm w światowej prasie Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
witam
Tak sobie sprawdzam prasę brytyjską by obserwować jak tam świat widzą. I oto Daily Mail gazeta wcale nie zacna ale z zasięgiem za ocean czyli czytana przez Tych, których opinie liczą się w świecie finansowym.
I oto co czytam: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2565588/English-girl-flown-hospital-air-ambulance-British-tour-bus-hit-Polish-lorry-Austria.html# . Takiego typu artykuły w DM jest wiele szczególnie jeśli sprawa dotyczy Wschodnio - Europejczyków a w UK Wschodnio - Europejczyk to synonim Polaka. Zresztą zauważyłem ciekawy myk, że jak Polak zrobi coś be, to nikt nie czai się ze wskazaniem skąd on jest a jeśli rzecz dotyczy bliżej nieokreślonego osobnika o nieeuropejskich rysach twarzy to trzeba się tego domyślać a lepiej zważając na polityczną poprawność tego nie robić. Poza tym w takim wypadku nawet możliwość dodawania komentarzy jest przez DM zablokowana!

Dla tych co akurat z angielskim się nie zaznajomili bo wola inne języki zgłębiać w skrócie historia ta opisana przez jednego z komentujących: Wypadki nie powinny się dziać, ale ten artykuł to czysta przesada. Polski (zły) samochód ciężarowy uderzył w angielski (dobrzy) autobus i jedna biedna dziewczyna została zabrana do szpitala helikopterem po doznaniu szoku i ataku astmy. Nazwałbym to szczęśliwą ucieczką.

Daily Mail to tabloid dla kobiet, więc nie jest gazetą "z opinią której liczą się w świecie finansowym". Jeśli myslisz , że tego rodzaju informacja interesuje finansistów za oceanem, to chyba przesadziłeś. A co do tego myku, to proszę
http://www.dailymail.co.uk/news/article-530423/Jail-day-dreaming-Dutch-lorry-driver-killed-probation-officers-horror-M20-smash.html
Holendrów też dyskryminują?

W artykule w ogóle nie odczuwa się negatywnego nastawienia do Polski. To urojenia. Sposób w jaki to przedstawiasz dowodzi własnie twoich rasowych uprzedzeń i kompleksów.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Lut 23, 2014 11:41 pm    Temat postu: Re: antypolonizm w światowej prasie Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Daily Mail to tabloid dla kobiet, więc nie jest gazetą "z opinią której liczą się w świecie finansowym". .
Miło by było gdybyś nie wprowadzał ludzi w błąd bo The Daily Mail to tabloid ale na pewno nie dla kobiet - bynajmniej nie tylko. Jeśli wstawiasz cos w cudzysłów to sprawdź czy rzeczywiście to napisałem bo z tego co widzę i widzą inni to tak tego nie ująłem.
horrrnet napisał:
Jeśli myślisz , że tego rodzaju informacja interesuje finansistów za oceanem, to chyba przesadziłeś. .
Miałem kiedyś znajomego, który zarabiał jakieś 60 funtów za godzinę jako makler. Jego zainteresowania kręciły się wokół tego czy ma kupić bentleya czy porsche, imprez na Ibizie oraz kokainy. Koka jest w centrum zainteresowania wielu maklerów a także finansistów. Po latach oglądając film „wilk z wall street”, którego fabuła jest oparta na prawdziwych wydarzeniach utwierdziłem się w moich obserwacjach na ten temat. Natomiast co do tabloidów to wielu czyta je dla czystej przyjemności. Nikt jej sobie krajach tzw. zachodu nie oszczędza w a przyznawanie się do tego nie jest tak jak u nas towarzyskim obciachem. Także jest wysoce prawdopodobne, że opinie na temat Polski i Polaków u wielu amerykanów mogą być tylko kalką tego co pisze się o Nas w DM czy The Daily Telegraph. Nikt o ile nie musi nie sięga po bardziej wartościowe źródła bo owe tabloidy zaspokajają potrzeby informacji na wiele tematów w podstawowej formie. Amerykanin bez wiedzy o Polsce i Polakach zupełnie się obywa.
horrrnet napisał:
A co do tego myku, to proszę
http://www.dailymail.co.uk/news/article-530423/Jail-day-dreaming-Dutch-lorry-driver-killed-probation-officers-horror-M20-smash.html
Holendrów też dyskryminują?
I tu pokazujesz swoje prawdziwe oblicze ignoranta. Gdybyś przeczytał to co wstawiasz wiedziałbyś, że Twój link do artykułu odnosi się do zdarzenia w wyniku, którego ginie dwóch policjantów. Zresztą poruszony jest tam jeszcze inny wątek. Co do tego co ja wstawiłem to sprawa jest zupełnie niezrozumiała. W wyniku zdarzenia drogowego poszkodowana dziewczyna doznaje ataku astmy, zostaje przewieziona do szpitala helikopterem i…no właśnie to koniec historii. To zupełnie żaden news dla gazet. Gdybyś umiał czytać to byś to wychwycił.
horrrnet napisał:
W artykule w ogóle nie odczuwa się negatywnego nastawienia do Polski. To urojenia. Sposób w jaki to przedstawiasz dowodzi właśnie twoich rasowych uprzedzeń i kompleksów.
Co do moich urojeń : http://www.theguardian.com/media/2008/aug/05/dailymail.pressandpublishing http://www.independent.co.uk/news/media/poles-accuse-daily-mail-of-defaming-community-796254.html http://www.brandrepublic.com/News/790807/Daily-Mail-coverage-prompts-Poles-PCC-complaint/?DCMP=ILC-SEARCH
Natomiast osobiście uważam, że osoba, która siedzi cicho i nie reaguje, kiedy się ją obraża jest właśnie zakompleksiona. Ktoś kto umie i chce walczyć o swoja godność kompleksów nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, duża różnica. "czytana przez Tych, których opinie liczą się w świecie finansowym. " a " "z opinią której liczą się w świecie finansowym". Chcesz odwrócic kota ogonem i powiedzieć, że jest czytana przez kogo? Z kim się liczą w świecie finansowym, a nie sa finansistami? Zresztą czy to cokolwiek zmienia? Nic.
Daily MaiL ma profil nastawiony na kobiety http://en.wikipedia.org/wiki/Daily_Mail
"It was at the outset a newspaper for women, the first to provide features especially for them,[8][9] and as of 2012 had a 52% female readership,[10] the only British newspaper whose female readers constitute more than 50% of its demographic."
Jedyna gazeta, która czyta więcej kobiet niż mężczyzn.

Tak więc okazałeś "swoje prawdziwe oblicze ignoranta".

W twoim poscie nie było istotne czy wiadomośc jest ważna. Sugerowałeś , za pomoca cytatu jakiegoś sfrustrowanego idioty, który przekłamał przekaz wiadomości, że podają narodowość kierowcy, a nie powinni, i że robią to bo nie lubią chyba Polaków. Całkiem jak w wierszu Młynarskiego "Kasjer dupa".
http://www.youtube.com/watch?v=hiKBY95gf8E
Polecam.

Podlałes to jeszcze sosem swoich rasowych uprzedzeń.

Ten ktoś "Ktoś kto umie i chce walczyć o swoja godność kompleksów nie ma." to niby ty Don Kichocie? Przesadziłeś z egzaltacją, spuść z tonu bo śmiesznie. Przeceniasz swój bohaterski protest.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 6:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę kopał się z koniem. Jak ktoś ma dużo czasu to będzie się czepiał szczegółów i szukał na siłę, że akurat on ma rację a w tym wypadku ja się mylę. Udowodniłem w 100 %, że gazety takie jak DM używają newsów by zdyskredytować Polaków – patrz linki z informacjami na temat protestów składanych przez polskie organizacje. Nie wiem jak ktoś tu wyhaczył przy tym moje kompleksy czy rasizm. Ale to na szczęście nie mój problem. Natomiast problemem są tego typu ataki na polska społeczność o czym donoszę.

Tak na boku kolego szerrrszeń to moja obecność tutaj jest podyktowana chęcią na miłą pogawędkę, szczyptę intelektualnej rozrywki i podtrzymaniu kontaktu z mieszkańcami rodzinnego miasta, z którego musiałem wyjechać. Udowadnianie, że nie jestem wielbłądem, szarpanie się na cytaty i wyrywanie ich z wątku dyskusji już mam za sobą. Moje spojrzenie na świat na szczęście zdecydowanie różni się od młodego gniewnego, który myśli że zawojuje świat siedząc przed monitorem, obrażając innych podczas gdy ciepłe papu grzecznie pod nosek podsuwa mu mamusia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczegółów to czepiałeś sie ty, wytykając mi niedokładne cytowanie, które nie miało żadnego znaczenia w dyskusji. Niczego nie udowodniłeś. To , że są ludzie, którzy reagują z chorobliwą podejrzliwością na wszelkie informacje dotyczące Polski i Polaków nie oznacza, że mają rację. Kasjer nie miał. Artykuł, na który sie powołałeś jest zupełnie neutralny, a internauta skomentował go w skrajnie manipulatorski sposób, dopisując rzeczy, których w nim nie ma. Tobie to zupełnie nie przeszkadzało, ale czepiasz się, że ja wyrywam cos z kontekstu. Niczego takiego nie robię.
Ja tylko zauważyłem twoje rasowe uprzedzenia, a najsilniejsze słowo jakiego użyłem to "urojenia". Ty nazwałeś mnie "ignorantem" i "zakompleksionym" a teraz twierdzisz, że wchodzę w dyskusje by obrażać. Trudno taka hipokryzje spokojnie komentować.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis odbyla sie demonstracja, ktora zgromadzila niezadowolonych Polakow takze z powodu zlej opini jak jest propagowana w czesci brytyjskich gazet http://m.onet.pl/wiadomosci/wielka-brytania-i-irlandia,h7f8y . Nie wszyscy to flustraci, rasisci czy zakompleksione jednostki. Choc nawet w naszym kraju sa tacy co uparcie takie latki nam przyszywaja. A szkoda bo to nasza wspolna sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To całkiem inne przypadki. Relacja z wypadku, była zupełnie neutralna, to, ze podano ze ciężarówka była z Polski nie jest niczym niezwykłym. Podałem przykład kiedy nie ukrywano również narodowości Holendrów. Manifestacja wiąże sie z ogólna niechęcią Brytyjczyków do dużej emigracji, a tę kojarzą z największa w ostatnich latach fala z Polski. To negatywne nastawienie do wszystkich emigrantów i to jest problemem. Taki napływ emigrantów prawie zawsze wywołuje negatywne reakcje.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Mar 04, 2014 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i znowu DM sugeruje nieprawdę poniekąd oskarżając wschodnio - europejczyków (wg niektórych wszyscy z Europy Wschodniej to Polacy). Czy Wy widzieliście gdzieś w Europie taki typ kibelków: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2572752/Stop-standing-toilet-Now-Lloyds-Bank-issues-instructions-use-British-loos-foreign-staff.html . Ja widziałem takie tylko w Chinach bo ani w Polsce ani w Bułgarii czy Czechach nigdzie takich nie uświadczyłem. No ale DM ma swoje standardy prawdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
i znowu DM sugeruje nieprawdę poniekąd oskarżając wschodnio - europejczyków (wg niektórych wszyscy z Europy Wschodniej to Polacy). Czy Wy widzieliście gdzieś w Europie taki typ kibelków: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2572752/Stop-standing-toilet-Now-Lloyds-Bank-issues-instructions-use-British-loos-foreign-staff.html . Ja widziałem takie tylko w Chinach bo ani w Polsce ani w Bułgarii czy Czechach nigdzie takich nie uświadczyłem. No ale DM ma swoje standardy prawdy.

Piękny przykład nadwrażliwego kasjera. Artykuł mówi o Europie kontynentalnej, o krajach Ameryki Południowej, Chinach i Japonii. Raz wymienia robotników z Europy Wschodniej (przypomnę, że Polska to Europa Centralna) a ty dopatrzyłes się oskarżania Polaków. Na końcu atrykułu pada nawet stwierdzenie, że pozycja kucająca jest zdrowsza i mozliwe, że stanie się popularniejsza z tego powodu w UK.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 08, 2015 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle "polskie obozy". Tylko z ostatnich paru dni.

http://parezja.pl/polskie-obozy-holenderskiej-telewizji/

http://www.wykop.pl/artykul/2533497/polskie-obozy-koncentracyjne-tym-razem-w-belgijskiej-gazecie/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kolejny-polski-oboz-koncentracyjny-w-niemieckiej-prasie,wid,17507909,wiadomosc.html?ticaid=114d38
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pią Maj 08, 2015 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że więcej filmów typu źli Polacy mordują dobrych Żydów skutecznie wzmocni naszą pozycję w wyścigu po Oskary z jednej strony a z drugiej sprawstwo Niemiec wobec strasznych zbrodni Polaków przejdzie w cień. Tylko potem będzie trzeba rozliczać się za mienie Żydowskie pozostawione nawet poza granicami Polski. Obawiam się, że lasów nam nie starczy aby się z tego wywiązać.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 08, 2015 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Jak zwykle "polskie obozy". Tylko z ostatnich paru dni.

http://parezja.pl/polskie-obozy-holenderskiej-telewizji/

http://www.wykop.pl/artykul/2533497/polskie-obozy-koncentracyjne-tym-razem-w-belgijskiej-gazecie/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kolejny-polski-oboz-koncentracyjny-w-niemieckiej-prasie,wid,17507909,wiadomosc.html?ticaid=114d38

Przepuszczam, że w ciągu roku, na całym świecie mówi sie o obozach koncentracyjnych dziesiątki tysięcy razy. Jeśli w tej masie ktoś kilka razy palnie głupstwo o polskich obozach to nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek nagonką. Podejrzewanie, że ten ułamek promila będzie miał jakikolwiek wpływ na wiarygodność żądań zwrotu mienia, ociera się o paranoję. Dajcie spokój, bo to tylko ośmiesza nasz kraj.
“Co pan się kompromituje?
Nikt się aż do tego stopnia
panem nie interesuje,

99% westernów pokazywało Indian jako bohaterów pozytywnych i nikt jakoś skarg po sądach nie składał.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 08, 2015 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech się w końcu nauczą, że obozy były niemieckie, a nie polskie. Nic mnie to nie obchodzi, że o obozach mówi się dziesiątki tysięcy razy. I niech MSZ nauczy się reagować na takie rzeczy.
I powiedz to ludziom, którzy byli w obozach, że to nic takiego, że ktoś się tam pomyli. Ale czego innego można się spodziewać z Twojej strony.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 09, 2015 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lecz gdy w święta jest orkiestra
on coś nadal podejrzewa.
Myśli, że ten tamburmajor
regimentu strażackiego,
swą buławą wywijając,
też przyczepia się do niego.
Gdy strażacka trwa parada
i mosiężna trąbi grupa -
kasjerowi się podkłada
pod rytm marsza: ‚Kassss-jer dupa, kasss-jer dupa…’
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka