Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mecze Concordii (Górnika) Knurów i piłkarze - wspomnienia
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marok



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 826

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 8:38 pm    Temat postu: Mecze Concordii (Górnika) Knurów i piłkarze - wspomnienia Odpowiedz z cytatem

Witam i zachecam do wspomnień o meczach ktore pamietacie i wspominacie(bo to nam pozostałó).Dla mnie jeden z bardziej pamietnych spotkan byl mecz z Wisla Krakow o awans do Ekstraklasy(kulisy tych spotkan znamy).Rowniez mecze 2-ligowe z Jagiellonia Bialystok,czy pozniejsze 3 ligowe z Jastrzebiem ,Sosnowcem ,carbo Gliwice.Z pilkarzy pamietam braci Sulskich,Pawla Jandude,Kretka ,Wosiaka,Sałasinskiego ,Jegora,Zagorskiego,Dankowskiego,Skorupe,kołtko, no i oczywiscie JURKA DUDKA.Choc najmlepiej wspominam :pinkiego:Waldemara Pindura gral dlugie lata w Concordii i zostawil sporo zdrowia w tym klubie.Zachęcam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja skończyłem interesować sie piłką nożną jak MZKS Górnik Knurów przegrał rywalizacje o I ligę. Pamietam mecze z Jagielonią (chyba w barazach o awans i oczywiście z Wisłą Kraków a także ze Stal Stalową Wola). Po tym jak układy "na górze" zabiły ten sport w Knurowie i klub rozpoczął (o ile mnie pamięc nie myli) sezon od spadku/degradacji do IIl ligi uznałem, że nie ma co szarpać nerwów na trybunie, za kimś kto sprzedaje mecze.

PS. Interesujące jest to, że jakiś czas temu kiedy chciałem sobie odświeżyć pamięć o klubie na stronach wikipedii to tam był poruszony ten niechlubny fakt, po którym tak wielu odwróciło się od klubu a obecnie nie ma o tym ani słowa, że mecze rozegrano między zarządem i kopalniami. Pamietam te głupie tłumaczenia, że górnictwa nie stać na kolejny klub górniczy w pierwszej lidze. Wtedy zabili piękno tego sportu. Pamiętam to jakby to było wczoraj...ten zawód po wynikach meczy barażowych i dziwny spadek do III ligii. Ten klub wtedy załatwiono raz na zawsze. Przestałem się od tamtego czasu interesować piłką nożną bo czym była piłka bez ulubionego klubu, któremu nie pozwolono walczyc o byt na boisiku tylko załatwiono go na cacy w gabinetach.


Ostatnio zmieniony przez TOM dnia Wto Kwi 10, 2007 7:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kyzio



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 30

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nie pamiętam spotkań drugoligowych Concordii / Górnika Knurów. W pamięci mam za to sporo spotkań trzecioligowych, jak np. z Szczakowianką Jaworzno, Marbet-Ceramed Bielsko-Biała (teraz Podbeskidzie BB.), troszkę mniej pamiętam GKS Jastrzębie, ale wiem, że była zadyma po meczu heh:P - niestety :///

Jednak najbardziej w pamięci mi pozostają spotkania kiedy to Piast spotkał się w lidze z naszymi... szkoda, że w Gliwicach potrafią chyba od A klasy co roku awansować aż do II ligi, Knurów widocznie nie chce, a to jest możliwe !

Co do piłkarzy na mnie największe wrażenie wywierali tacy zawodnicy jak: w latach świetności Zbyszek Matuszek (zresztą mój pierwszy trener:D), Łukasz i Jacek Wiśniewscy, Marek Tokarz oraz Krzysiek Zagórski. To były czasy, Concordia o ile dobrze pamiętam zakończyła wtedy zmagania w 3 lidze na 4 miejscu ustępując miejsca drużynom które występowały w II lidze, jak BBTS, Miedź Legnica, a Szczakowianka Jaworzno nawet w I... dobrze powspominać, to nam pozostało, chociaż zapowiada się dość optymistycznie... Concordia jest głównym kandydatem do awansu, a przecież po reorganizacji rozgrywek w IV lidze mogą być naprawdę bardzo ciekawe zespoły, i poziom może poprzez to wzrosnąć. No i niestety nawet przy małej nutce optymizmu ukazuje mi się czarna wizja. Przecież po tej reorganizacji będą dalsze wyjazdy na spotkania, będą trudniejsi przeciwnicy, co za tym idzie będzie ciężej się utrzymać (plan minimum), czyli potrzebne są pieniądze, a jak z tym w Knurowie jest bardzo dobrze wszyscy wiemy, ale może po sukcesie 'za darmo' naszych starszych kolegów miasto w końcu zacznie coś działać i dostrzeże, że nam, Knurowskim piłkarzom zależy na jak najwyższej lidze i nawet bez pieniędzy chcą awansować do IV ligi...

Wiecie może coś na temat jakiegoś sponsora czy ktoś się interesuje tym wogóle? proszę o odpowiedź Wink mimo, że jestem w tym klubie prawie codziennie to takie sprawy mnie nie interesują tzn do tej pory nie interesowały;p;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne, że taki klub jak Kmita Zabierzów występujący w II lidze(liczba mieszkańców 4600) potrafi znaleźć sponsora, a nasz klub nie...
Czasy świetności Górnika Knurów niestety znam tylko z opowieści, ale pamiętam mecze ze Szczakowianką, dawnym Marbet-Ceramed Bielsko-Biała... ahhh to były czasy Sad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę tutaj nie pisać o aktualnej sytuacji czy bieżących wydarzeniach. Do tego są inne tematy.

Przypomnę, że o Concordii piszemy także m.in. tutaj:

http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=162
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=808

Najnowszy temat:
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=860
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Wto Kwi 10, 2007 11:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marok



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 826

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Knurowie przegrywały takie firmy jak:obecni 1-ligowcy Korona Kielce,GKS Bełchatów,Cracovia,Wisła Krakow.MZKS GÓRNIK KNUROW wygrywał również z ŚLĄSKIEM WROCŁAW,HUTNIKIEM KRAKÓW,POLONIA BYTOM,STAL MIELEC ,POLONIA WARSZAWA.Pamietam ze przed jednym z drugoligowych spotkań odbył sie mecz międzypaństwowy kobiet Polska-Francja.W reprezentacji Polski wystąpiła Knurowianka Katarzyna Jendryczko.Pozniej były przegrane 2 lata z rzedu baraże o 1 ligę,a pozniej przegrany baraż o pozostanie w 2lidze z Miedzą legnica.I 3 liga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ascet



Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 185
Skąd: gszforum.pl techno.pl/forum

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez zawsze lubialme marka tokarza Razz i adama hołde ;P
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marok



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 826

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam strone prowadzoną osobiście przez najlepszego wychowanka druzynu Concordii strone o Jurku Dudku.Polecam galerie ze zdjęciami a w szczegolności zdjecia Concordia [wspomnien czar druzyny Concordii z początku lat 90-tych,oraz młodość-Jurek w dziecinstwie.
http://www.jerzydudek.eu/www/index.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos slabo u Ciebie Kyzio z pamiecia bo brat Jacka to nie zaden Lukasz tylko Dariusz. niedawno jeszce gdzies w Sosnicy pogrywal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbi, ale on nie napisał, że są braćmi Smile
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ascet



Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 185
Skąd: gszforum.pl techno.pl/forum

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbi napisał:
cos slabo u Ciebie Kyzio z pamiecia bo brat Jacka to nie zaden Lukasz tylko Dariusz. niedawno jeszce gdzies w Sosnicy pogrywal.


lukasz wisniewski tez gralwconcordii.. bodajze przyszedl z rezerw gornika z a odszedl do piasta
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro mowi o czasach swietnosci to musi chodzic o Darka bo ten Lukasz zbytnio sie nie wslawil. czyz nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marok



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 826

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pytanko.Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada w swojej kolekcji nagrany na video bądż na dvd mecz Jurek Dudek i Przyjaciele który odbył sie na stadionie Concordii w czewcu 2005.Bardzo by mi na tym zależało.Jeśli jest mozliwosć skopiowania lub przegrania to było by super.Mecz o ile pamiętam transmitował cyfrowy Polsat.Dzięki[może ty posiadasz szanowny Adminie-bo ty posiadas wszystko co związane jest z naszym miastem] Wave Wav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na VHS-ie by się znalazło. Pytaj w klubie "Concordia" - swego czasu było info, że mają w sprzedaży specjalne wydanie DVD z meczem.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Sro Maj 23, 2007 10:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukam u siebie bo mialem chyba w dvixie. ale to moze potrwac bo sesja sie zbliza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka