Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak wyłączyć ogrzewanie?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Julita15



Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 4

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 10:23 pm    Temat postu: Jak wyłączyć ogrzewanie? Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na proste pytanie..? Czy na Jedności Narodowej można już wyłączyć kaloryfer, jeśli grzeje? Trzeba je było ustawić na 5, żeby się nie zapowietrzyły, teraz są gorące, czy to znaczy, że można z powrotem je wyłączyć?
Proszę o szybką odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
damkul1



Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 53

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...tępota ludzi nie zna granic!.Tak można wyłączyć kaloryfer na "0"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O mój Boże... mieszkam na Jedności Narodowej i trzeba było je odkręcić na 5 na jeden dzień jak napełniali i można było już wieczorem zakręcić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julita15



Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 4

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj ludzie ludzie, nabijają się z Was, a Wy potraficie tylko się spinać. Luzujcie trochę, mieszkam na Armii Krajowej Smile A poza tym, masz rację tępota ludzi nie zna granic, tak samo jak spinanie się..to jeszcze wyższy poziom tępoty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A najwyższy poziom tępoty to Twój pierwszy post.
Nie zaśmiecaj forum Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julita15



Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akin napisał:
A najwyższy poziom tępoty to Twój pierwszy post.
Nie zaśmiecaj forum Smile

A jak już odpowiadasz na moje tępe pytania, to czy w ogóle od czasu, gdy kazali je włączyć, były ciepłe? Ustawiłam je na 5 i nie było mnie jakiś czas, a wątpie, żeby mój chłopak się tym zainteresował, więc zastanawiam się, czy one przez cały czas grzały..orientujesz się? Bo jeśli tak, rachunek może być bolesny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michasc



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 19

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 8:32 am    Temat postu: ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

witam kiedy zaczną grzać na Wilsona bo jeszcze nic nikt nie wie ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie jak chore są u nas opłaty za CO że ludzie obawiają się odkręcić kaloryfery (choćby na kilka dni). Potem spółdzielnie dziwią się skąd zagrzybienie, wilgoć. Oszczędność oszczędnością ale gdyby zrobić taki całościowy rachunek to ciekawe czy koszty napraw niedogrzanych zawilgoconych budynków nie są wyższe niż zmniejszenie opłat za CO (nie mówiąc o zdrowiu mieszkańców)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julita15



Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O dokładnie, zgadzam się. Tak właśnie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy ustawić na "3" - letnie, a nie szafować ustawieniami "0" albo "5" bo to akurat jest najmniej ekonomiczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym letnie to sie nieźle przejechałem - miałem na przedpokoju ustawione na 2 (doradzili mi w spółdzielni) po miesiącu na podzielniku nastukało kilkaset jednostek - gdzie grzejąc cały dzień na 5 w pokoju mam ponad 2 tyś jednostek ale za cały sezon

teraz na przedpokoju odkręcam tylko w celu napełnienia kaloryfera - heh
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat w przedpokoju nie mam kaloryfera, ale podejrzewam że twój miał duże szanse ogrzewać klatkę schodową, bo każde otwarcie drzwi powodowało, że na kaloryfer spadało zimne powietrze prowokując go do podnoszenia temperatury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Sob Paź 17, 2015 12:20 pm    Temat postu: Ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

Opłaty za ogrzewanie są u nas z kosmosu, bo ludzie marnują "ciepło".
Mieszkańcy, którzy nie lubią dużych temperatur, sponsorują tych, którzy lubią bardzo ciepło. Mi np wystarczy temperatura 21 stopni, ale jak ktoś potrzebuje 26 stopni to powinien za to zapłacić . Regulamin w spółdzielni jest tak ustalony, że w łazienkach bez podzielników grzeje się na maxa 24 godziny na dobę (nawet jak na zewnątrz jest temperatura 18 stopni),
i koszty tego grzania ponosimy wszyscy- w koszcie jednostki rozliczeniowej.
to samo dotyczy grzania w klatkach schodowych- kaloryfer na "5" przez cała dobę. W ten sposób nasze rachunki za ogrzewanie nigdy nie spadną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Sob Paź 17, 2015 6:31 pm    Temat postu: Re: Ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

zarag napisał:
Opłaty za ogrzewanie są u nas z kosmosu, bo ludzie marnują "ciepło".
Mieszkańcy, którzy nie lubią dużych temperatur, sponsorują tych, którzy lubią bardzo ciepło. Mi np wystarczy temperatura 21 stopni, ale jak ktoś potrzebuje 26 stopni to powinien za to zapłacić . Regulamin w spółdzielni jest tak ustalony, że w łazienkach bez podzielników grzeje się na maxa 24 godziny na dobę (nawet jak na zewnątrz jest temperatura 18 stopni),
i koszty tego grzania ponosimy wszyscy- w koszcie jednostki rozliczeniowej.
to samo dotyczy grzania w klatkach schodowych- kaloryfer na "5" przez cała dobę. W ten sposób nasze rachunki za ogrzewanie nigdy nie spadną.


Oczywiście nie bierzesz pod uwagę że większość opłat które płacisz za ogrzewanie to opłaty "stałe" i "przesyłowe" które to koszy tak naprawdę ponosi PEC a nie ty? Jaką masz świadomość tego ile ciepła za które płacisz "ulata" w powietrze w czasie tego "przesyłu"? Bo przecież PEC tych kosztów na siebie nie weźmie bo i po co? Po co również inwestować w energooszczędne sieci skoro ludki i tak zapłacą bo innego wyjścia nie mają i lepiej odpicować sobie siedzibę? To co ty zużywasz to tak naprawdę promil tych kosztów a ograniczając grzanie przerzucasz te koszty na sąsiadów, którzy wokół Ciebie dogrzewają Twoje mieszkanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Sob Paź 17, 2015 9:04 pm    Temat postu: ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

Bzdury piszesz- taką teorię przedstawiają nam w Spółdzielniach , bo ta naprawdę Zarząd Spółdzielni nie jest zainteresowany oszczędnościami na C.O.To co mieszkańcy bloków, gdzie nie ma centralnego z sieci- też powinni egzekwować od sąsiada mniej grzejącego - opłaty za większe grzanie tego drugiego.Każdy powinien mieć,możliwość grzania w takim stopniu jak mu _wygodnie i przyjemnie. I powinien za swoje płacić.Ktoś- kto nie grzeje kaloryferami w mieszkaniu-powinien jedynie ponosić koszt opłat stałych narzucanych przez PEC.
Na jakiej podstawie twierdzisz ,że za moje ogrzewanie płacą sąsiedzi?
Za zeszły sezon miałam tylko 300 zł zwrotu, a niektórzy sąsiedzi 1000 zł.
Więc kto tu za kogo płaci? Ja mam wszystkie kaloryfery opomiarowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka