Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przegląd Lokalny zataja niewygodne listy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 2:02 pm    Temat postu: Przegląd Lokalny zataja niewygodne listy. Odpowiedz z cytatem

Dnia 2 lipca w Przeglądzie Lokalnym ukazał się na ostatniej stronie artykuł "Jsk ucywilizować dziką drogę" dotyczącą braku przejścia pod autostradą A1 łączącą Farskie Pola ze Starym Knurowem. W artykule było ujęte, że Urząd Miasta nieustannie od kilku lat stara się, by zarządca, czyli w tym przypadku katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Austrostrad wykonał pod autostradą przejście, z którego będą mogli korzystać piesi oraz rowerzyści. Decyzją specjalisty ds. komunikacji społecznej katowickiego oddziału GDDKiA Marka Prusaka wybudowanie takiego przejścia zgodnie z wymaganiami jakie musiały, by być spełnione nie jest w tym momencie kiedy autostrada już wybudowana możliwe. Specjalista ten wspomniał, że szansa na powstanie takiej drogi istniała, by przed budową w/w autostrady, a teraz jest już stanowczo za późno. W związku z tym artykułem napisałem kilka dni później pismo, w którym poprosiłem, by za pośrednictwem Przeglądu Lokalnego dziennikarze tej gazety zapytali władzę miasta, dlaczego w trakcie lub przez budową autostrady nie postarali się o to, aby taki łącznik powstał tym bardziej, że przed budową autostrady przebiegała tam ładna ścieżka, którą uczęszczali zarówno piesi jak i rowerzyści.
Odpowiedzi ze strony gazety nie dostałem, a w najbliższym numerze artykuł zgodny z moją prośbą się nie pojawił. Postanowiłem, więc zadzwonić do redakcji i dowiedzieć się, dlaczego o moim liście zapomnieli. Okazało się, że przypadkowo pominęli moją wiadomość. Jednak z rozmowy dziennikarki wynika, że w najbliższym czasie nie ma ona ochoty poruszyć na łamach owej gazety tego artykułu co wiąże się z tym, że nie zamierza pytać władz Knurowa o zaniechanie sprawy, która mogła być rozwiązana przed budową autostrady. Najwidoczniej artykuły, które w jawny sposób mogą przedstawić władze Knurowa w niekorzystnym świetle nie mogą zostać ukazane.
Nadmienię, że od tego czasu mija już miesiąc i minęło już kilka numerów gazety, w której nie było wspomniane już nic na temat mojego pisma, które do nich adresowałem.
Można, więc spokojnie powiedzieć, że Przegląd Lokalny nie jest wiarygodną gazety tylko bardzo stronniczą, która na łamach nie napisze wszystkich sygnałów mieszkańców jakie do nich piszą tylko te które dziennikarze stwierdzą za zgodne politycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem ze cały Knurów wie ze PL to gazetka która nadaje się idealnie jedynie do rozpalania grila, ale widze ze są jednak naiwni którzy wierzą w społeczne przesłanie tej że śmieciówki Dontknow
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 10:03 pm    Temat postu: Re: Przegląd Lokalny zataja niewygodne listy. Odpowiedz z cytatem

wujek Władek napisał:
W artykule było ujęte, że Urząd Miasta nieustannie od kilku lat stara się, by zarządca, czyli w tym przypadku katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Austrostrad wykonał pod autostradą przejście, z którego będą mogli korzystać piesi oraz rowerzyści. Decyzją specjalisty ds. komunikacji społecznej katowickiego oddziału GDDKiA Marka Prusaka wybudowanie takiego przejścia zgodnie z wymaganiami jakie musiały, by być spełnione nie jest w tym momencie kiedy autostrada już wybudowana możliwe. Specjalista ten wspomniał, że szansa na powstanie takiej drogi istniała, by przed budową w/w autostrady, a teraz jest już stanowczo za późno. W związku z tym artykułem napisałem kilka dni później pismo, w którym poprosiłem, by za pośrednictwem Przeglądu Lokalnego dziennikarze tej gazety zapytali władzę miasta, dlaczego w trakcie lub przez budową autostrady nie postarali się o to, aby taki łącznik powstał tym bardziej, że przed budową autostrady przebiegała tam ładna ścieżka, którą uczęszczali zarówno piesi jak i rowerzyści.

Dla mnie to jest aż nazbyt czytelne. Ktoś zrobił projekt, ktoś go zaopiniował, działkowcy woleli wtedy utyskiwać na błoto, a architekci na wyburzenie kilku rozpadających się
ruder.Po kilku latach od otwarcia autostrady ktoś se przypomina o kładce. Urzędasy
zaspali i to wynika z artykułu, teraz probuja bład naprawic, ale to już musztarda po
obiedzie.
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Danirad napisał:
Myślałem ze cały Knurów wie ze PL to gazetka która nadaje się idealnie jedynie do rozpalania grila, ale widze ze są jednak naiwni którzy wierzą w społeczne przesłanie tej że śmieciówki Dontknow


... zapewniam Cię, że na wycieczkach w sytuacjach awaryjnych również do innych celów ... też się nada... chociaż nie zapewnia 'komfortu' !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Pon Sie 03, 2015 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Danirad napisał:
Myślałem ze cały Knurów wie ze PL to gazetka która nadaje się idealnie jedynie do rozpalania grila, ale widze ze są jednak naiwni którzy wierzą w społeczne przesłanie tej że śmieciówki Dontknow


Dobrze wiem, że Przegląd Lokalny to jedna z najdurniejszych gazet jakie ją dostępne w kioskach, ale często ją kupuję, żeby się pośmiać, bo wszystko jest tam tak przekoloryzowane, że mam większy ubaw czytając tą gazety niż jak czytałbym kawały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan Radny



Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 24
Skąd: Się biorą dzieci?

PostWysłany: Sro Sie 05, 2015 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujek Władek napisał:
Danirad napisał:
Myślałem ze cały Knurów wie ze PL to gazetka która nadaje się idealnie jedynie do rozpalania grila, ale widze ze są jednak naiwni którzy wierzą w społeczne przesłanie tej że śmieciówki Dontknow


Dobrze wiem, że Przegląd Lokalny to jedna z najdurniejszych gazet jakie ją dostępne w kioskach, ale często ją kupuję, żeby się pośmiać, bo wszystko jest tam tak przekoloryzowane, że mam większy ubaw czytając tą gazety niż jak czytałbym kawały.


To Ty masz ubaw? Myślałem, że reprezentujesz humor ponuraki, czyli... wcale.

Przegląd Lokalny, to jedyna słuszna gazeta. Cała prawda, całą dobrę. Mam nadzieję, że Maciek będzie mógł tam pisać swoje felietony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka