Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nieodpowiednie zachowanie radnego J. Szydło
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opiszę Ci pewną sytuację, która miała miejsce:
Wracając do domu zauważyłem grupkę młodych ludzi siedzących na terenie mojej wspólnoty mieszkaniowej. Postanowiłem, że wyprosze ich z naszego terenu. Na miejscu okazało sie, że na naszym terenie jest mocno naśmiecone, a na elewacji widnieja jakieś kretyńskie napisy. Dodatkowo jeden z młodych ludzi ma utytłane dłonie jakąś substancją w tym samym kolorze co napisy. Młodzika zatrzymałem i podobnie jak p. Szydło wylegitymowałem (zapytałem o dokumenty a on mi je okazał) wezwałem na miejsce patrol policji, który po przybyciu zawinął gostka na komisariat. Sprawa zakończyła się w sądzie a sąd nakazał przeprowadzenie mediacji między sprawcą a poszkodowanym (wspólnotą mieszkaniową). Mimo iż podczas rozprawy był poruszony fakt "nieprawidłowo przeprowadzonego zatrzymania" sąd uznał, że działałem zgodnie z prawem a sprawca został uznany winnym.
Co Ty na to??

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałeś nieźle nastraszyć młodzika że że Ci okazał dokumenty. Ja nigdy nie dałbym moich dokumentów cywilowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
@secundo: Moje zatrzymania o których piszę nie były związane z masówkami. To były zatrzymania po służbie i "na gorąco". Połowa z nich zakończyła się w trybie mandatowym, w jednej były mediacje a w pozostałych był lub jest stosowany areszt i sprawy zakończą się w sądzie.
Ujęć na masówkach nawet nie liczę bo przez kilkanaście lat nieco by się tego nazbierało.
Więcej na temat ujęcia czy też zatrzymania obywatelskiego masz pod linkiem:
http://www.serwisprawa.pl/artykuly,33,50,zatrzymanie-obywatelskie

Z powyższego jasno wynika, że p. Szydło nie złamał prawa.

Pozdrawiam
Xander


To znaczy, że radny był pewny, że łamane jest prawo?
Ktoś tu chciał być bardziej papieski od Papieża...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Opiszę Ci pewną sytuację, która miała miejsce:
Wracając do domu zauważyłem grupkę młodych ludzi siedzących na terenie mojej wspólnoty mieszkaniowej. Postanowiłem, że wyprosze ich z naszego terenu. Na miejscu okazało sie, że na naszym terenie jest mocno naśmiecone, a na elewacji widnieja jakieś kretyńskie napisy. Dodatkowo jeden z młodych ludzi ma utytłane dłonie jakąś substancją w tym samym kolorze co napisy. Młodzika zatrzymałem i podobnie jak p. Szydło wylegitymowałem (zapytałem o dokumenty a on mi je okazał) wezwałem na miejsce patrol policji, który po przybyciu zawinął gostka na komisariat. Sprawa zakończyła się w sądzie a sąd nakazał przeprowadzenie mediacji między sprawcą a poszkodowanym (wspólnotą mieszkaniową). Mimo iż podczas rozprawy był poruszony fakt "nieprawidłowo przeprowadzonego zatrzymania" sąd uznał, że działałem zgodnie z prawem a sprawca został uznany winnym.
Co Ty na to??

Pozdrawiam
Xander



Nie rozumiem, dlaczego porównywany do tego tematu akt wandalizmu, który miał miejsce. Osoby, które w jawny sposób niszczą elewacje budynków lub innych miejsc oczywiście powinny być surowo ukarane, ale trudno, aby osoba, która rozprzestrzeniania plakaty i wieszała je w zgodnych do tego miejscach była wandalem. Ludzie z policji są za bardzo pewni siebie. Myślą sobie, że są władzą i mogą wszystko i tak też myśli sobie radny Szydło, trzeba niestety zejść na ziemie i zobaczyć prawidłowe realia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wujek Władek, ustrój się zmienił ale władza nadal jest najmądrzejsza i nieomylna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
(...)Mimo iż podczas rozprawy był poruszony fakt "nieprawidłowo przeprowadzonego zatrzymania" sąd uznał, że działałem zgodnie z prawem a sprawca został uznany winnym.
Co Ty na to??

Myślę, że to zatrzymanie było z grubsza (z wyjątkiem może legitymowania) całkiem prawidłowe. Sprawca uznany winnym, czyn ewidentnie chuligański a zatrzymałeś prawie że na gorącym, czyli bezpośrednio po popełnieniu (ubrudzone farbą łapska) i na miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka