Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Daliśmy zamordować Nasze miasto
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
Ja sam preferuje targ - chociaż omijam pewne stanowiska gdzie wiem, że miła sympatyczna Pani z pięknym ponętnym dekoltem często wrzuca 'zgniłki' do reklamówki jeżeli sam tego nie wybieram Wink

A parking - szczerze to też chciałbym aby park został i ktoś wreszcie zainwestował w tereny zielone. Nie w jakiś pieprzony okrąglak pod gwarkiem...

Albo zrobił porządną ścieżkę dydaktyczną np. w okolicach stawu itd.
Niestety też rozumiem potrzebę parkowania...

Ale jak coś fajnego wymyślisz to czapki z głów ! Powodzenia !


Już wymyśliłem na kolanie 2 posty wyżej.

O i tutaj zmierzasz w dobrym kierunku. Trzeba rozumieć wszystkie strony.
Miasto idzie w KAŻDEJ kwestii po najmniejszej linii oporu. Tylko biznesowe rozwiązania są realizowane. Chciałbym zobaczyć jak wzrosły dochody lokalu przy okrąglaku po remoncie.

W sumie mało komu jakoś ten okrąglak się podoba, ale ok niech będzie jak już stoi. Tylko teraz na siłę będą organizowane lipne imprezki co napędzi Gwarek.

Nie mam nic do Gwarka, ale w dzisiejszym świecie nie wierzę w przypadki szczególnie jeżeli chodzi o pieniądze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:



Tok rozumowania jest może i słuszny, ale pomijasz kilka aspektów.

Najważniejszy to podatki. Ulgi podatkowe dla marketów powodują niezdrową konkurencję. Jak zwykły sklepik może rywalizować z czymś co na wstępie jest krok do przodu jeżeli chodzi o obciążenia fiskalne..

"Coraz więcej sklepów wielkopowierzchniwych wypiera z rynku drobnych sklepikarzy. Jak wynika z interpelacji poselskiej (nr 20827/11), rozwojowi zagranicznych hipermarketów sprzyjają ulgi i zwolnienia podatkowe. Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poinformowało, że takie uprzywilejowanie nie występuje.

Obowiązujące przepisy w zakresie VAT nakładają na firmy zagraniczne, w tym na hipermarkety, jednakowe obowiązki w zakresie opodatkowania ich obrotu jak na podmioty polskie. Także w przepisach o podatku dochodowym od osób prawnych nie ma żadnych regulacji, które przyznawałyby szczególne ulgi czy preferencje podmiotom prowadzącym działalność handlową, w tym za pośrednictwem sklepów wielopowierzchniowych.

Działające w Polsce podmioty prowadzące działalność handlową – w tym także podmioty z udziałem kapitału zagranicznego – nie są objęte żadnymi szczególnymi regulacjami w podatku dochodowym
i mogą korzystać jedynie z tych ulg i odliczeń, które przysługują wszystkim podatnikom.

To samo dotyczy podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, opłat lokalnych, podatku rolnego i leśnego dla firm zagranicznych, w tym tzw. hipermarketów. Może się jednak zdarzyć, że ze zwolnień ustawowych o charakterze ogólnym korzystają podmioty zagraniczne. Resort podkreślił również, że uchwały rad gmin dotyczące różnicowania stawek podatkowych, jak również wprowadzające zwolnienia z podatków lokalnych powinny być zgodne z przepisami o pomocy publicznej.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/506810,bez_preferencji_podatkowych_dla_zagranicznych_supermarketow.html


Ostatnio zmieniony przez opty dnia Pon Cze 15, 2015 9:15 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:
Ja mam wrażenie, że jakość produktów na targu przez ostatnie lata spadła, a z tą samą jakość w supermarkecie płacisz w większości przypadków mniej.

20 lat temu wszyscy przewidywali, że nadejdzie taki czas kiedy targ przestanie mięc rację bytu. Nie ma takich targów w krajach bogatych, bo klienci wola kupować w supermarketach. Może to właśnie ten czas? Ja nie życze sobie by jakakolwiek władza zmuszała mnie do kupowania na targu zamiast supermarkecie. Jeśli targ jest dobrym rozwiązaniem powinien przyciągnąc klientów. Jesli nie przyciąga to czy to wina władz miasta? Wygląda na to, że Opson sam nieczęsto kupuje na targu, a obwinia miasto za jego problemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opty napisał:
opson napisał:



Tok rozumowania jest może i słuszny, ale pomijasz kilka aspektów.

Najważniejszy to podatki. Ulgi podatkowe dla marketów powodują niezdrową konkurencję. Jak zwykły sklepik może rywalizować z czymś co na wstępie jest krok do przodu jeżeli chodzi o obciążenia fiskalne..

"Coraz więcej sklepów wielkopowierzchniwych wypiera z rynku drobnych sklepikarzy. Jak wynika z interpelacji poselskiej (nr 20827/11), rozwojowi zagranicznych hipermarketów sprzyjają ulgi i zwolnienia podatkowe. Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poinformowało, że takie uprzywilejowanie nie występuje.

Obowiązujące przepisy w zakresie VAT nakładają na firmy zagraniczne, w tym na hipermarkety, jednakowe obowiązki w zakresie opodatkowania ich obrotu jak na podmioty polskie. Także w przepisach o podatku dochodowym od osób prawnych nie ma żadnych regulacji, które przyznawałyby szczególne ulgi czy preferencje podmiotom prowadzącym działalność handlową, w tym za pośrednictwem sklepów wielopowierzchniowych.

Działające w Polsce podmioty prowadzące działalność handlową – w tym także podmioty z udziałem kapitału zagranicznego – nie są objęte żadnymi szczególnymi regulacjami w podatku dochodowym i mogą korzystać jedynie z tych ulg i odliczeń, które przysługują wszystkim podatnikom.

To samo dotyczy podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, opłat lokalnych, podatku rolnego i leśnego dla firm zagranicznych, w tym tzw. hipermarketów. Może się jednak zdarzyć, że ze zwolnień ustawowych o charakterze ogólnym korzystają podmioty zagraniczne. Resort podkreślił również, że uchwały rad gmin dotyczące różnicowania stawek podatkowych, jak również wprowadzające zwolnienia z podatków lokalnych powinny być zgodne z przepisami o pomocy publicznej.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/506810,bez_preferencji_podatkowych_dla_zagranicznych_supermarketow.html


Tu piszą mniej więcej o co chodzi dokładnie:

http://wyborcza.pl/1,75248,15294129,Rozwiewamy_mity_o_sieciach_handlowych__czyli_szorstka.html

Gdzieś na końcu jest wzmianka, że najpierw powinno sie ocenić jak postawienie danego sklepu wpłynie na rynek lokalny. W wielu przypadkach widać, że chyba nikt nie przykłada do tego większej wagi.
Czy markety sprzedają Nam super jedzenie? Jak poczytamy co znajduje się w tych tańszych produktach często tych firmowanych marką sklepu to raczej z jakością dużo wspólnego nie ma. Kiełbasa z 33% mięsa drobiowego oddzielonego mechanicznie (czyli chrząstki itp jak najbardziej) nie ma nic wspólnego z jakością.
Trzeba sobie zadać pytanie czy jeżeli zabraknie alternatyw dla marketów to co będziemy jeść? Śmieciowe jedzenie będzie tanie, ale te lepsze może nagle zacząć kosztować dwa razy więcej.
To czarna wizja, ale czy ona jest niemożliwa do spełnienia?
Z tym pytaniem zostawię Was samych.




opty napisał:


sensey napisał:
Ja mam wrażenie, że jakość produktów na targu przez ostatnie lata spadła, a z tą samą jakość w supermarkecie płacisz w większości przypadków mniej.

20 lat temu wszyscy przewidywali, że nadejdzie taki czas kiedy targ przestanie mięc rację bytu. Nie ma takich targów w krajach bogatych, bo klienci wola kupować w supermarketach. Może to właśnie ten czas? Ja nie życze sobie by jakakolwiek władza zmuszała mnie do kupowania na targu zamiast supermarkecie. Jeśli targ jest dobrym rozwiązaniem powinien przyciągnąc klientów. Jesli nie przyciąga to czy to wina władz miasta? Wygląda na to, że Opson sam nieczęsto kupuje na targu, a obwinia miasto za jego problemy.


Nie zgodzę się targi wracają do łask i to nie tylko w PL, ale także na zachodzie. Jak najbardziej istnieją, a teraz gdy jest bum na ekologię tym bardziej stają się popularne.
Ty nie życzysz sobie, aby władza zmuszała cię do kupowania na targowisku (boże ale durny tekst), a ja aby mnie w supermarkecie.

Targ przyciągał klientów do wczoraj. Przecież masa ludzi tam chodziła. Nawet przed zamknięciem dalej tam był tłok. Teraz, gdy zlikwidowano część parkingową czyli tą w sumie najtańszą i najpopularniejszą strefę ten targ stracił swoją atrakcyjność. Inaczej się chodzi, bo małym, a inaczej po dużym targowisku. Jakby targowisko świeciło pustkami to mało kto by na to zwrócił uwagę. Targ funkcjonował pod względem klientów bardzo sprawnie i wcale to że ja chodziłem tam co drugą sobotę czy trzecią nie miały nic wspólnego z tym jak to teraz wygląda.

Nikt targowiska utrzymywać nie musiał tylko ktoś wprowadził zakaz handlu na parkingu i tym sposobem z miejsca wykosił być może i z 50% straganów.
Widzę, że nie masz pojęcia o czym do mnie piszesz, albo nie czytałeś co napisałem.

Teraz targ na bank upadnie i mogę się założyć o 1 tys zł. Z tygodnia na tydzień Ci, którzy nie dają rady przestaną handlować i zacznie tam być pusto. Wielu ludzi przestanie tam chodzić, bo to nie to samo. Ciężko o taki wybór jaki był jeszcze tydzień temu. Wtedy zacznie się dyskusja, że po co Nam targ skoro mało kto tam chodzi i zostanie tylko ta nowa część. A potem się zobaczy, albo coś wykombinują, albo market i po sprawie.

Nie wiem ile to potrwa to zależy od ludzi, ale tej starej części nie daje więcej niż rok, całości max 3 lata.

W tej chwili ten Nasz targ ma już tak mało do zaoferowania, że trudno go będzie ocalić.

Targowiska to strefy wolnego handlu, gdzie trudno ściągać podatki oraz ciężko kontrolować co tam jest sprzedawane dlatego są one niewygodne od początku kapitalizmu w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto cię zmusza kupowac w supermarkecie? I proszę o kulturalne komentarze. słowo "durny " do kulturalnych nie nalezy. Ja chce miec wybór, i targowisko i supermarkety. Ty chiałbyś na siłe utrzymywac targowisko wbrew temu, że stało się mało atrakcyjne. W jaki sposób chcesz to zrobić? Mówienie, że parkng zlikwidował najatrakcyjniejszą część targowiska jest zwyczajnie nieprawdą. Nie było żadnej róznicy czy stragan jest na miescu dzisiejszego parkingu czy w obrębie targowiska. Problem z parkingiem był zawsze bardzo duży. Stragany na parkingu były tylko w soboty.
Piszesz "Czy markety sprzedają Nam super jedzenie? Jak poczytamy co znajduje się w tych tańszych produktach często tych firmowanych marką sklepu to raczej z jakością dużo wspólnego nie ma. Kiełbasa z 33% mięsa drobiowego oddzielonego mechanicznie (czyli chrząstki itp jak najbardziej) nie ma nic wspólnego z jakością.
Trzeba sobie zadać pytanie czy jeżeli zabraknie alternatyw dla marketów to co będziemy jeść? Śmieciowe jedzenie będzie tanie, ale te lepsze może nagle zacząć kosztować dwa razy więcej. "
Supermarkety sprzedaja takie same produkty jak te które kupujemy na targu,. Nie ma żadnej róznicy w jakości na korzyśc produktów z targowiska.
W linku jest informacja , że ulgi podatkowe dla supermarketów , o których pisałeś, nie istnieją. Nie wspomnisz o tym? To, że sieci płaca mało podatków może, ale nie musi wynikać z jakichs przekrętów. Małe sklepy również stosują przekręty. Mam znajomych od 25 lat sprzedajacych na targu, zbudowali piękny dom i prawie nigdy nie płacili żadnych podatków. Tak więc bądźmy obiektywni w ocenach. Wmawianie, że to w supermarketach jest oszukana wędlina z 33% miesa to nieuczciwy populizm.

http://natemat.pl/55483,wielkanoc-coraz-blizej-jak-wybrac-dobra-wedline-przed-swietami

"tak naprawdę tylko ocena etykiety daje nam niemal stuprocentową pewność, że nie dostajemy kota w worku, tylko prawdziwą wędlinę z mięsa. Czy jednak gdy etykiety nie ma, da się powyższymi metodami sprawdzić jakość wędlin?
Spróbowaliśmy w kilku sklepach, a test dotyczył tylko wędlin podawanych z lady.
Zaczęliśmy od Almy i jej Krakowskiego Kredensu. Faktycznie, w Almie - zarówno w Krakowskim Kredensie, jak i zwykłym dziale z wędlinami - nie było problemu z tym, by uzyskać informacje z etykiet bądź obejrzeć same etykiety. Tutaj trzeba przyznać sieci punkty, bo i skład ich produktów nie jest zakłamany: znajdują się tam informacje o tym, że ze np. 100 g szynki sztabowej uzyskuje się ze 130 g mięsa, a sama zawartość mięsa w wędlinach jest zazwyczaj bardzo wysoka (ponad 90 proc.). Również test zmysłów przyniósł pozytywny efekt: w Kredensie praktycznie żadna wędlina się nie "pociła", nie było mowy o wydzielaniu soków. Wędliny również, choć cienko pokrojone (kupowane na plasterki), nie były bardzo kruche. Trzymane przez nas w lodówce na testy, nie zaczęły się pocić nawet po kilku dniach, psuły się w "naturalny sposób". Testowaliśmy zarówno baleron kleparski, jak i szynkę niedzielną - w obu przypadkach testy wypadły pomyślnie. Podobnie było z kiełbasami - ta "od wójta" była bardzo dobra. Wybraliśmy tę, gdyż jej etykieta wskazywała: zero konserwantów i patrząc na jej okres świeżości, faktycznie tak jest. Niestety, tak dobrze nie można napisać o dyskontach i wszelkiej maści hipermarketach (sprawdziliśmy kilka największych sieci). W praktycznie każdym, co prawda, otrzymywaliśmy na naszą prośbę (brak wywieszek w ladzie) etykiety i informacje o produkcie, nawet prosząc o opakowania zbiorcze, ale już skład oferowanych tam większości wędlin pozostawiał wiele do życzenia. Niestety, tylko te kosztujące 35 złotych za kilogram i więcej oferowały jakość na poziomie 80-90 proc. zawartości mięsa. Na palcach jednej ręki można było policzyć z kolei wędliny, których kilogram nie powstał z 800 lub często mniej gram mięsa.

Najgorzej jednak było we wszelkiej maści sklepach osiedlowych i na bazarach. Tam uzyskanie informacji z etykiety o wędlinach na ladzie było niemalże niemożliwe. Ekspedienci często byli zdziwieni słysząc, że sklep ma obowiązek przechowywać opakowania zbiorcze, a sami nie stanowili zbyt dobrego źródła informacji.


Ostatnio zmieniony przez opty dnia Pon Cze 15, 2015 9:12 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opty napisał:
Kto cię zmusza kupowac w supermarkecie? I proszę o kulturalne komentarze. słowo "durny " do kulturalnych nie nalezy. Ja chce miec wybór, i targowisko i supermarkety. Ty chiałbyś na siłe utrzymywac targowisko wbrew temu, że stało się mało atrakcyjne. W jaki sposób chcesz to zrobić? Mówienie, że parkng zlikwidował najatrakcyjniejszą część targowiska jest zwyczajnie nieprawdą. Nie było żadnej róznicy czy stragan jest na miescu dzisiejszego parkingu czy w obrębie targowiska. Problem z parkingiem był zawsze bardzo duży.
Piszesz "Czy markety sprzedają Nam super jedzenie? Jak poczytamy co znajduje się w tych tańszych produktach często tych firmowanych marką sklepu to raczej z jakością dużo wspólnego nie ma. Kiełbasa z 33% mięsa drobiowego oddzielonego mechanicznie (czyli chrząstki itp jak najbardziej) nie ma nic wspólnego z jakością.
Trzeba sobie zadać pytanie czy jeżeli zabraknie alternatyw dla marketów to co będziemy jeść? Śmieciowe jedzenie będzie tanie, ale te lepsze może nagle zacząć kosztować dwa razy więcej. "
Supermarkety sprzedaja takie same produkty jak te które kupujemy na targu,. Nie ma żadnej róznicy w jakości na korzyśc produktów z targowiska.
W linku jest informacja , że ulgi podatkowe dla supermarketów , o których pisałeś, nie istnieją. Nie wspomnisz o tym? To, że sieci płaca mało podatków może, ale nie musi wynikać z jakichs przekrętów. Małe sklepy również stosują przekręty. Mam znajomych od 25 lat sprzedajacych na targu, zbudowali piękny dom i prawie nigdy nie płacili żadnych podatków. Tak więc bądźmy obiektywni w ocenach.








Cytat:
Sieci badała już Najwyższa Izba Kontroli wraz z urzędnikami skarbowymi. Nie stwierdzili transferu zysków przez "optymalizację podatkową". Oczywiście sztuczek podatkowych jest wiele. Nie wszystkie urzędnicy skarbowi mają rozpracowane, nie wszystkie potrafią udowodnić.


Do tego jest napisane, że ulg mogą udzielać lokalni włodarze jak jest u nas nie wiem.

Durny tekst był dlatego, że piszesz jakby cię ktoś zmuszał do kupowania na targu. Przecież nikt nie każe Ci tam chodzić to nie mam zielonego pojęcia skąd wziąłeś właśnie te stwierdzenie.

Ale NIKT na siłę nie utrzymuje targowiska. No co ty piszesz, kto na siłę utrzymywał targowisko? Opłaty rosły jak sobie Miasto wymyśliło remont i budowę tej nowej części. Co niby nas kosztuje utrzymanie placu, który i tak tam stoi? Jest różnica i to znacząca, bo założę się, że w środku ceny wynajęcia miejsca są wyższe niż na parkingu. Do tego wszyscy się w środku nie zmieszczą. Nie czytałeś jednak co napisałem.
Jeżeli ktoś stoi cały dzień, aby zarobić więcej dla operatora targu niż dla siebie to po co ma tam stać.
Targ stał się nieatrakcyjny w tą sobotę, gdy zniknęła część parkingowa, a nie wcześniej.

Nie widziałem na targu kiełbasy marki Tesco, więc nie mów, że sprzedają to samo. Na targowisku sprzedają ludzie z okolic często rolnicy, którzy sami uprawiają coś w markecie tego nie znajdziesz. A więc piszesz zwyczajnie nieprawdę.

Mnie nie boli, że kilku handlarzy z targowiska nie płaci podatków.
Nie płaci ich także moja korporacja operująca miliardami, bo zmienia co kilka lat nazwę i dzieli się na kolejne spółki. Nie płaci ich masa przemytników fajek i alkoholu.
Wolę, aby nie płacił podatków handlarz z targowiska niż bogata korporacja. Tylko czemu to handlarz zostaje zniszczony, a korporacja ma się super. Bądźmy obiektywni w ocenach, Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz mi co kupiłes na targu od lokalnego rolnika?
Czy ktos zmusza cię do kupowania wedliny marki Tesco? Masz do wyboru wiele innych wedlin. To zaleta supermarketów. Zresztą jakośc towarów np. w Biedronce jest dziś duzo lepsza niz jeszcze kilka lat temu. Sery, twarozki, masło, mleko kupujesz w supermarkecie takie same jak na targu, tyle że taniej, w większym wyborze, własciwie przechowywane. Wszędzie na świecie supermarkety wygrywaja te konkurencję. Parking był potrzebny, rozbudowano targowisko więc naturalnym było przeznaczenie parkingu na parking. Ja róznicy w cenach nie zauważyłem.
opson napisał:

Najważniejszy to podatki. Ulgi podatkowe dla marketów powodują niezdrową konkurencję. Jak zwykły sklepik może rywalizować z czymś co na wstępie jest krok do przodu jeżeli chodzi o obciążenia fiskalne..

"Mnie nie boli, że kilku handlarzy z targowiska nie płaci podatków.
Nie płaci ich także moja korporacja operująca miliardami, bo zmienia co kilka lat nazwę i dzieli się na kolejne spółki."

To, że handlarze nie płaca cię nie boli ale uzywasz argumentu, że supermarkety sa zwolnione z podatków (co nie jest prawdą, czego do tej pory nie przyznałeś) i jest to nieuczciwą konkurencją. Legendy o zmianach nazwy to w bajki włóżmy. Podasz skąd masz informacje, że dzis w ten sposób unika się podatków? Jaka korporacja podzieliła się na mniejsze spółki by uniknąć podatków?

opson napisał:

Ty nie życzysz sobie, aby władza zmuszała cię do kupowania na targowisku (boże ale durny tekst), a ja aby mnie w supermarkecie.

to ty wymagasz od miasta jakichś działań by utrudnić zycie supermarketom, a ułatwić targowisku. Ja nie mam takich oczekiwań. Niech obie formy handlu ze soba konkurują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie boli to , że ktoś pozwolił na wybudowanie tego "szpetnego czegoś" - mówię o tym ...hyhhh zadaszeniu "nowego targu".
Jest to szpetne , odrażające i wygląda jak jakaś wielka niedoróbka ! Brzydzę się tego ... nie idzie na to coś patrzeć.
Ciekawe co z tym zrobią gdy zabraknie tam handlujących ...
UPADEK - to dobre słowo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, szkaradne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powazny napisał:
Ciekawe co z tym zrobią gdy zabraknie tam handlujących ...

Centrum Przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parking powinien być parkingiem. Widocznie ci którzy się przeciw temu buntują nie zdają sobie sprawy z tego, że gdzieś musza parkować ci wszyscy którzy przyjadą na zakupy. Nie na osiedlowych uliczkach tylko na parkingu obok targu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adi910



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 636
Skąd: knurów

PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 10:36 pm    Temat postu: targ Odpowiedz z cytatem

Nie byłam na targu dosyć dawno, bo nie bardzo mam tam co kupić ( oprócz worków do odkurzacza), chyba , że tego Pana też już tam nie ma?! Ale czytając twój post to jakoś smutno się zrobiło, masz rację przedstawiając to w ten sposób. I tylko jak tak sobie pomyślę, to przykro się robi, że nasze miasto takie biedne i opuszczone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
opty



Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 458

PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurów biedny i opuszczony???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
Powazny napisał:
Ciekawe co z tym zrobią gdy zabraknie tam handlujących ...

Centrum Przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia.


Oj przypadkiem chyba dowiedzieliśmy się prawdy. Teraz ta wiata ma sens jako centrum przesiadkowe. Tylko kto i na co się będzie tam przesiadał ze 194 na 58 za miliony?

Co ja kupiłem na targu?
Owoce, warzywa, jakieś drobne ciuchy. firanki, zasłony, obrusy i kilka innych rzeczy spokojnie tam można kupować i to taniej niż w markecie. Jeżeli chodzi o żywność to przynajmniej kupuję od rodaka. gdyż wspieranie narodowościowe to bardzo ważna sprawa o której wydaje się tylko Polacy w EU zapominają. Jedz do Czech, Niemiec tam bazarki wracają do łask u Nas się je tępi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franciszek



Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 49

PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracając do tematu..
Chyba nie zamordowaliśmy miasta. Czytam w intrneci, że dziś akademia się odbyła, Wójcicki śpiewał, wyróżniono knurowskich uczniów za sukcesy na olimpiadach. Chyba nie jest tak źle z tym miastem. Pozdrawiam smutnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka