Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Karuzela się zaczyna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raqoo
II etap rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków przy ul. Rakoniewskiego
Kontynuacja realizacji budownictwa mieszkaniowego w ramach MTBS przy ul 1-go Maja
Przebudowa ul. Plebiscytowej, Placu Powstańców i bocznej ul.Wolności
Budowa chodnika przy ul. Zwycięstwa na odcinku od ul. Bojowej do ul. Lignozy
Budowa miejsc postojowych w obrębie ulic Kosmonautów-Jagiełły-Szpitalna
Renowacja nieczynnego cmentarza przy ul. Koziełka
Rekonstrukcja parku NOT w Szczygłowicach
Modernizacja parku przy ul. Kopalnianej
Modernizacja ulicy Jęczmiennej
Przebudowa ulicy Kapelanów Wojskowych
Przebudowa ulicy Witosa
Modernizacja ul. Kazimierza Wielkiego
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Szczygłowicach
Modernizacja krytej pływalni przy ul.Szpitalnej
Modernizacja Urzędu Miasta Knurów
Remont i przebudowa z przeznaczeniem na lokale socjalne dawnego hotelu pracowniczego KWK „Szczygłowice”
Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW 921 /ul. Niepodległości – Dworcowa/ z ul. 1 Maja i Kopalnianą /budowa ronda/
Budowa wodociągu zasilającego osiedle Szczygłowice
Budowa cmentarza komunalnego przy ulicy Rakoniewskiego oraz przedłużenie ulicy Rakoniewskiego
Budowa dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Szpitalnej-Ułanów
Remont budynku Urzędu Miasta (Ratusza) przy ul.Niepodległości 7
Zagospodarowanie terenu w rejonie „Oczka wodnego” przy blokach ul. Szpitalna
Przedłużenie ul. Szpitalnej na odcinku od ul. 26 Stycznia wraz z włączeniem do drogi DK-78
Modernizacja całej ul. Kosmonautów (chodniki, miejsca parkingowe)
Zagospodarowanie terenów w rejonie ul.Gen.Ziętka i ul.26 Stycznia w Knurowie z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe
Budowa kolektora deszczowego w rejonie ulicy Szpitalnej

To nie wszystko lecz te inwestycje miały niebagatelny wpływ na wizerunek Knurowa porównując to z poprzednikami to są daleko w tyle.
Oczywiście można było zrobić więcej, lepiej zawsze było jest i będzie coś nie tak.
Podsumowując to najlepszy prezydent Knurowa, oby następcy byli lepsi choć w to głęboko wątpię. Za dużo w Knurowie starej nomenklatury i tych ludzi trzeba przede wszystkim nie dopuszczać do stołków jak to się uda to połowa sukcesu


Ostatnio zmieniony przez cichy dnia Pią Lip 10, 2009 10:39 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
smar



Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 66

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy Knurów zyskał na znaczeniu?? Od momentu w którym władze przestały jeździć na spotkania dotyczące powstania aglomeracji śląskiej?? Być może jest w tym dużo prawdy. Miasto z naszym potencjałem, zasobami, walorami turystycznymi i prawdziwymi mężami stanu u władzy nie powinno żebrać o bycie w aglomeracji. Powinniśmy czekać aż nas sie poprosi o to byśmy zechcieli dołączyć. Należy robic wszystko by być wśród tej ekstraklasy i mieć udział w tworzeniu potęgi regionu.

Skoro jest tak cudownie to czemu marudze?? Może moje oczy nie widzą milionów euro które przyszły do naszego miasta z UE na inwestycje i projekty?? W takim razie jestem ślepym i złośliwym krytykantem.

Knurów liderem powiatu?? Jak długo jeszcze?? Do czasu aż nie padną kopalnie w skutek skończenia się zasobów węgla? A gdzie te nowe zakłady ktore inwestuja w strefe ekonomiczna?? Czy alternatywą dla naszych dzieci ma być szukanie pracy poza Knurowem ( chyba że wszyscy zrobią kariere w nowo otwieranych marketach) i ograniczenie roli miasta tylko do sypialni??

Czym jest dzisiaj Knurów? Podmiotem który ma duże ambicje i prawie żadnych osiągnięć. 38 tysiecznym miastem o statusie prezydenckim które od lat żyje w stagnacji. Mamy inwestycje typu basen. Ale tak jak napisał knurowski student mają tez basen Gierałtowice. Jak budowa basenu wpłyneła na rozwoj gminy i jego dochodu?? Oczywiscie ejst to potrzebne dla rozwoju psychofizycznego mieszkańców ale jeżeli tylko to ma swiadczyć o potędze gminy to coś jest nie tak.

Jakie są nasze władze? W mojej ocenie przeciętne. Wręcz nijakie. To że prezydent dobrze wypada na spotkaniach i wystąpieniach publicznych to chwała mu za to. Na Knurów wystarczy, ale poza nim już nikt nie daje sie na to nabrac że Adam to swój chłop i jest fajny to zróbmy tak jak chce.
Nasze władze mają jeden poważny problem. Są administratorami, a przy ambicjach i potencjale Knurowa potrzeba kogoś kto jest charyzamtycznym liderem ,wizjonerem ale tez umie patrzeć realnie na to co się dzieje.

Jak wyglada nasz lobbing na zewnątrz?? Nie ma go. Z radnymi powiatowymi dyskutuje sie wtedy gdy jest kryzys w jakiejś sferze. Na codzień nie ma potrzey rozmwoy i wymiany myśli.

Radni sejmiku wojewódzkiego?? Knurów nie ma tam nikogo, ale to przez sejmik i urząd marszałkowski przechodza unijne miliony i podejmowane są decyzje o przydzieleniu tych środków. Czemu nie warto sie spotykac z radnym i wojewódzkimi okręgu gliwickiego i "ich urabiać" pod katem pozycji Knurowa w woj.śląskim?

A co z parlamentarzystami?? Ich nie warto prosić o pomoc i przedstawiać problemów miasta?? Jest Pani minister Szumilas ale nie lubi sie z Prezydentem wiec cieżko im sie proozumieć. Ale dlaczego nie zrobic co kwartał spotkania z wszystkimi paralmentarzystami: Panią Szumilas, Panem Gałażewskim, Panem Głogowskim, Panem Brzezinką , Kaźmierczakiem, Martyniukiem, Sekułą,Witą i Chłopkiem. Czemu Tarnogórzanim i Bytomianim nie mają mieć informacji o tym co sie dzieje w Knurowie? Przecież to ich okręg wyborczy.

Poprawić pozycje Knurowa można w dwa proste sposoby: udanym lobbingiem i przyciągnięciem do urzędu specjalistów od funduszy UE. Na poczatek wystarczy potem lawina powinna ruszyć. Tak niewiele a tak dużo zarazem. Szkoda ze mówi sie o tym od wielu wielu lat a nikt sie tym nie przejmuje.

http://www.dobrzypolitycy.pl/lokalizacja/polska/woj-slaskie/powiat-gliwicki/gmina-knurow


Tutaj widać oceny naszego prezydenta i rady. Pierwze miejsce na liście TOP 10 Dna o czymś świadczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy napisał:
raqoo
II etap rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków przy ul. Rakoniewskiego


Hm modernizacja oczyszczalni, jaja sobie robisz sam projekt jest b. stary i zatwierdzony długo przed panowaniem jaśnie wielmożnego więc jaka tu zasługa obecnych władz. Mhm rozumiem mogli do niego nie dopuścić Smile.

cichy napisał:

Kontynuacja realizacji budownictwa mieszkaniowego w ramach MTBS przy ul 1-go Maja


I to tyle w temacie MTBS, tym modelem powstawania nowych mieszkań już interesuje się fiskus, więc pewnie położy Państwo łapę na pieniążkach i będzie jeszcze gorzej z budownictwem wielorodzinnym. Zapytam Cię czy orientujesz się jakie są proporcje wkładu gminy Knurów chociaż przy tej inwestycji ?? Można by jeszcze napisać coś o wysokości czynszu ale szkoda czasu.

cichy napisał:

Przebudowa ul. Plebiscytowej, Placu Powstańców i bocznej ul.Wolności
Budowa chodnika przy ul. Zwycięstwa na odcinku od ul. Bojowej do ul. Lignozy


No fakt, plus dla szefa.

cichy napisał:

Budowa miejsc postojowych w obrębie ulic Kosmonautów-Jagiełły-Szpitalna


Na marginesie należy dodać iż było to powiązane z modernizacją ul. Kosmonautów, której właścicielem jest powiat. Wkład gminy w całą inwestycję był chyba w wysokości przytoczonego parkingu.


cichy napisał:

Renowacja nieczynnego cmentarza przy ul. Koziełka


Plus dla szefa.


cichy napisał:

Rekonstrukcja parku NOT w Szczygłowicach
Modernizacja parku przy ul. Kopalnianej


Fakt zrobili to. Efekt parku przy dyrekcji kopalnii dla mnie żenada. Szybciej wyszło by zalać betonem i wyrównać efekt byłby ten sam. Jest to moje prywatne odczucie, komuś się może podoba.


cichy napisał:

Modernizacja ulicy Jęczmiennej
Przebudowa ulicy Kapelanów Wojskowych
Przebudowa ulicy Witosa


Zastanawia mnie z listy powyżej Witosa, mieszkam tam dłużej niż prezes jest szefem i nie umiem sobie przypomnieć co tam przerabiano. Ja napisałbym spieprzenie przystanku na Wojska Polskiego tak bym napisał Smile.

cichy napisał:

Modernizacja ul. Kazimierza Wielkiego
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Szczygłowicach
Modernizacja krytej pływalni przy ul.Szpitalnej
Modernizacja Urzędu Miasta Knurów
Remont i przebudowa z przeznaczeniem na lokale socjalne dawnego hotelu pracowniczego KWK „Szczygłowice”


Basen bomba, ale mam takie sam zdanie jak student co pisał wcześniej.

cichy napisał:

Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW 921 /ul. Niepodległości – Dworcowa/ z ul. 1 Maja i Kopalnianą /budowa ronda/

No nie. Węzeł drogi wojewódzkiej. Przeczytaj co napisałeś. Albo rozwiń dokładniej zasługi prezydenta w tym temacie. Drogi gminne kumam i masz rację, ale drogi wojewódzkie.

Szacun za przygotowanie, nazbierałeś tego trochę. Lufa niestety za orientację, w wielu przypadkach przypisałeś zasługi powiatu, UW prezydentowi. Patrząc na całokształt i korzystając z listy jaką napisałeś, mogę powiedzieć, że AR zdobył doświadczenie w porządkowaniu cmentarzy i zieleńców, czyli zielona architektura tak to się chyba poprawnie zwie.

Teraz pytanie podstawowe czy powstały nowe ośrodki zatrudnienia dla knurowian. Wiem, że poprzednicy też ich nie stworzyli, ale pytam ponieważ to właśnie za kadencji AR Knurów posiadać będzie połączenie z dwoma autostradami.

W podsumowaniu. Jedyny wizerunek jaki tworzy/ podtrzymuje AR to sypialnia. Jesteśmy sypialnią dla Gliwic a nawet dla Rybnika, którego znaczenie rośnie w rejonie. Jak już jesteśmy przy Rybniku, chciałbym by AR załatwił połowę pieniędzy z UE co aktualne władze Rybnika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ragoo, smar po części przekonaliście mnie, szczególnie jeśli o temat zatrudnienia i tworzenia nowych miejsc pracy ale nie zmienia to faktu ze np. taka przebudowa ul. Kosmonautów czy odbudowa basenu nie była by tak zrealizowana od zaraz gdyby nie duży udział w tym UM i Pana Ramsa.
Dlaczego poprzednicy Pana Ramsa nie pomyśleli wcześniej o tym aby w końcu zagadać do odpowiedzialnych za DW i stworzyć pierwsze rondo przy bardzo ruchliwej ul.Niepodległości-Dworcowa-Kopalniana?
Dlaczego nie pomyślano o tym ze brakuje miejsc postojowych na WP II oraz o katastrofalnym stanie ul. Kapelanów Wojskowych?
Dlaczego poprzednicy nie pomyśleli ze ul. Zwycięstwa potrzebuje chodnika/ścieżki rowerowej?
Dlaczego nie pomyślano o kamerach przy najniebezpieczniejszych miejscach w mieście?
Ktoś zaraz napisze ze teraz są do wykorzystania pieniądze z UE, a ja się pytam i co z tego? skoro nie są wykorzystywane nawet w 50% przez powiat jak i cały kraj.

znajdą się osoby (jak np.ja) które w miarę są zadowoleni z postępów które nastąpiły (w porównaniu do np. takiego pana Kowola, który był świetnym przykładem darmozjada) i widzą jakie nastały zmiany w mieście, widzą ze miasto odmieniło choć trochę swoje oblicze, ale tylko w nowej części Knurowa. Znajdą się osoby które mieszkają na starym Knurowie (Kolonija) i nawet jakby nie wiadomo jak chcieli to nie zauważa nic, zupełnie nic nowego na swoich dzielnicach (plany na 2013r.)

Gierałtowice budują basen... Gierałtowice to jedna z największych gmin w naszym województwie, 4 sołectwa! więc pieniądze pewnie mają. Budżet na wysokość prawie 46 mln, do tego powiat pewnie jeszcze da jak i Województwo i UE. Więc to nie jest takie hoho ze wieś buduje nowoczesny basen w Paniówkach.
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Danirad,
Cytat:
... taka przebudowa ul. Kosmonautów
nie zapominaj, czyja to jest droga - Powiat, jak i powstanie ronda nie było samodzielną inicjatywą.

Cytat:
Ktoś zaraz napisze ze teraz są do wykorzystania pieniądze z UE,
- mhm są lecz te sumy, które wykorzystuje Knurów to wyciągają z UE wioski (bez urazy) a nie miasta.

Cytat:
Gierałtowice budują basen... Gierałtowice to jedna z największych gmin w naszym województwie, 4 sołectwa! więc pieniądze pewnie mają. Budżet na wysokość prawie 46 mln, do tego powiat pewnie jeszcze da jak i Województwo i UE. Więc to nie jest takie hoho ze wieś buduje nowoczesny basen w Paniówkach.

Nie zastanawia Cię dlaczego nasi włodarze nie mają takich kolegów ?!

Przepis na sukces w Knurowie to budka z piwem, smutne ale prawdziwe i 100% sukces.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="raqoo"] nie zapominaj, czyja to jest droga - Powiat, jak i powstanie ronda nie było samodzielną inicjatywą.
Cytat:

Tak nie było samodzielną (jak i większość inwestycji) inicjatywą ale powstało przy UDZIALE UM Knurów. jakiś rządzący wpadł w końcu na pomysł ze czas zrobić rondo na tym skrzyżowaniu. Dlaczego na ten pomysł nie wpadł nikt z poprzedników?

[quote="raqoo"] Nie zastanawia Cię dlaczego nasi włodarze nie mają takich kolegów ?!

Zastanawia mnie dlaczego nas włodarze ograniczają sie do "kolegów" zamiedzy typu: Pilchowice,Gierałtowice. a nie idą do "większych" kolegów

raqoo napisał:
Przepis na sukces w Knurowie to budka z piwem, smutne ale prawdziwe i 100% sukces.

Wiary człowieku Thumbsup
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:

Zwykły mieszkaniec Knurowa nie ma pojęcia co władza proponuje, chce coś zmienić i kto w tym przeszkadza.
Bieżące informowanie o tym w dużym stopniu zmniejszy biadolenie i rozczarowanie.
Tego mi m.in. brakuje; informacji...

Święte słowa.
(Ale nie żebym od razu chciał etat! To nie;))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Danirad

Wydaję mi się, że z tymi się jeszcze tylko nie pokłócili Smile. Co do tych inwestycji, w których UM brał udział, to szczęście AR bo były w grafiku Smile.

Wiarę mam i to dużą, ale trzeźwo oceniam sytuację.

Mam pomysł może zmienić kierunek rozmowy i zacznijmy pisać co jest ważne dla nas pod kątem gminy, w której mieszkamy.

By zachęcić to podam prośbę jedną z wielu (naprawdę mam mnóstwo pomysłów). Trasa rowerowa, która nie byłaby z założenia jak 99% ścieżką rekreacyjną, ale trasą komunikacyjną dzięki której można by dojechać bezpiecznie z Knurowa do Gliwic tak na początek. Od razu ucinam trasa komunikacyjna, nie żeby jechać 50km do Gliwic z Knurowa zwiedzając po drodze.

Napiszę więcej jak się przyłączycie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
Hm modernizacja oczyszczalni, jaja sobie robisz sam projekt jest b. stary i zatwierdzony długo przed panowaniem jaśnie wielmożnego więc jaka tu zasługa obecnych władz. Mhm rozumiem mogli do niego nie dopuścić Smile.

Napisałem drugi etap budowy. W 2004r opracowana została dokumentacja techniczna dla w/w zadania. Więc Ty nie opisuj bzdur

Kod:
I to tyle w temacie MTBS, tym modelem powstawania nowych mieszkań już interesuje się fiskus, więc pewnie położy Państwo łapę na pieniążkach i będzie jeszcze gorzej z budownictwem wielorodzinnym. Zapytam Cię czy orientujesz się jakie są proporcje wkładu gminy Knurów chociaż przy tej inwestycji ?? Można by jeszcze napisać coś o wysokości czynszu ale szkoda czasu.

Takie gdybanie nie zmienia faktu że do tej inwestycji przyczynił się prezydent więc nie zmieniaj tematu i nie manipuluj. Ponad dwa miliony złotych poszło z budżetu miasta. A co do czynszów jak Cię nie stać to kup sobie namiot skończyło się rozdawanie za free Tego nauczeni byli czerwoni i do dnia dzisiejszego nie potrafią się z tym pogodzić

Kod:
Efekt parku przy dyrekcji kopalnii dla mnie żenada.


To akurat Twoje zdanie, i sporo jest ludzi w Knurowie którym niczym nie dogodzisz, powinno się i znaczyć i rozstrzelać

Kod:
Zastanawia mnie z listy powyżej Witosa, mieszkam tam dłużej niż prezes jest szefem i nie umiem sobie przypomnieć co tam przerabiano. Ja napisałbym spieprzenie przystanku na Wojska Polskiego tak bym napisał


Jeżeli nie dostrzegasz różnicy to obawiam się że masz poważny problem z wzrokiem. Ale tak jak napisałem wyżej niektórych trzeba powystrzelać
Kod:

No nie. Węzeł drogi wojewódzkiej. Przeczytaj co napisałeś. Albo rozwiń dokładniej zasługi prezydenta w tym temacie. Drogi gminne kumam i masz rację, ale drogi wojewódzkie.


45% tej inwestycji sfinansowała gmina więc zanim zaczniesz pisać brednie to upewnij się co piszesz

co do ul. Kosmonautów ona również była finansowana z budżetu miasta oraz powiatu.

Jeżeli porównamy to wszystko z poprzednimi władzami to one leżą i kwiczą.

A Ciebie kolego raqoo nie chce do niczego przekonywać, stwierdzam z żalem że należysz do sporej części mieszkańców którzy potrafią tylko i wyłącznie krytykować i nie dostrzegają żadnych zmian ale to już Twój problem
Powtórzę po raz kolejny żadna poprzednia władza nie zrobiła tyle dla miasta Knurów co obecna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@cichy

Próbujesz w moje wypowiedzi wstawiać swoje ostre kwestie.

Dla osób, które czytają to konwersację od następującego wpisu. Proszę o zapoznaniem się z całą treścią moich wypowiedzi. Nie popieram i nie sugerowałem w swoich wypowiedziach by, tutaj cytat:

Cytat:
powinno się i znaczyć i rozstrzelać


Proszę Cię cichy o sprostowanie na tym forum, rozumiem że rozmowy polityczne podgrzewają temperaturę. Tym wpisem kończę rozmowę z Tobą.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednemu nie podoba się park, drugiemu basen, trzeciemu jest za szeroki chodnik, czwartemu za mały parking, piątemu za wazka ulica i jest kilkudziesięciu (i na tym forum) co nie podoba się nic kompletnie nic i wszystko jest spaprane. Ludzie wybaczcie ale proponuję wyprowadzić się do buszu

raqoo jeżeli Cię uraziłem przepraszam nie miałem takiego zamiaru. Lecz głupia krytyka niektórych mieszkańców Knurowa doprowadza mnie do gorączki

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
raqoo jeżeli Cię uraziłem przepraszam nie miałem takiego zamiaru. Lecz głupia krytyka niektórych mieszkańców Knurowa doprowadza mnie do gorączki


Przyjmuję przeprosiny i traktuję Twoją wypowiedź jako sprostowanie, o które poprosiłem.

@Cichy
Jesteś bardzo wartościowym uczestnikiem tej rozmowy, jak niewielu przytaczasz fakty i co najważniejsze odnotowujesz je. Więc weź dystans i nie sprowadzaj rozmowy na niski poziom. Zgodziłem się z Tobą w paru przytoczonych kwestiach. Moją intencją było zwrócenie uwagi, że inwestycje o których piszesz są realizowane w wielu miejscach w powiecie z udziałem właśnie czy to powiatu czy UW. Mam świadomość środków jakie pochłonęły te inwestycje. Nie zgodzę się jednak, że jest to zasługa AR. Dla przykładu podam przytaczaną oczyszczalnie w Knurowie. Wkład aktualnego prezydium w jej modernizacji jest jednym z etapów, jest to kontynuacja przedsięwzięcia zapoczątkowanego dużo wcześniej i wynikającego z potrzeb bytowych gminy i obowiązków jakie inne wyższe instytucje nakładają na gminę. Nie twierdzę i nie twierdziłem, że którykolwiek z wcześniejszych prezydentów może się poszczycić takimi sumami jakie zostały wydane z kasy gminy na inwestycje remontowo/budowlane. Chyba jedynie kadencje złotego rozwoju kopalni za czasów PRL.

Już i tak "off topic". Ja osobiście nie znam osoby, która by źle oceniła inwestycję aqua relax. To jest coś czym naprawdę AR i jego ludzie mogą się pochwalić. Lecz w tych wszystkich wydatkach takich inwestycji brak i rozwinę pytanie dlaczego Knurów wypada tak źle pod względem wykorzystania pieniędzy z UE.

Również pozdrawiam i zapraszam do rozwinięcia zaproponowanego przeze mnie koncertu życzeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się nie podoba
1. propaganda (np. nie jest prawdą, że przygotowano tereny pod budownictwo szeregowe między Ziętka i 26 Stycznia, gmina jest tam kilka lat w plecy, ludzie budujący mają ciągłe problemy z podłączeniami, mediami, dojazdem, bo gmina niczego nie zagospodarowała. Ale wstawić do listy osiągnieć - pierwsi)
2. skala (to, że remontują drogi, robią parkingi, chodniki, to śmieszne się tym chwalić! Tak, śmieszne, bo to są najnormalniejsze obowiązki każdej władzy samorządowej. Nie ma zupełnie nowych miejsc pracy, nie ma strefy i nie ma żadnej wizji Knurowa po zamknięciu kopalń). Skalą, o jaką mi chodzi byłoby np. nowe centrum a tam plac od lat zarasta trawą. Ale wpisywać "nowe centrum" do listy osiągnięć i planów - oczywiście pierwsi)
3. prowincjonalizm w kontaktach z innymi samorządami (pisano już - karygodne wycofywanie się Knurowa na tyły i do kąta)
4. jedne z najgorszych w kraju wyniki w pozyskiwaniu pieniędzy z UE (a od tego dzisiaj zależy rozwój, chodzi o duże projekty, miasto tak bogate jak Knurów, bo są dwie kopalnie, mogłoby kwitnąć przy pomocy kasiory z UE. Jest dosłowne zero).


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Sob Lip 11, 2009 2:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smar



Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 66

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gierałtowice mają 4 sołectwa?? Toż to potęga, co więc sądzić o Rudzińcu który ma 17 sołectw. My mamy kilka "niby-dzielnic" Szczygłowice, Krywałd, Stary Knurów i Wojska Polskiego. Więc nie rozumiem argumentu Danirada o sołectwach w Gierałtowicach.

Co do pieniędzy z UE to miasto powinno pokazać ile wnisoków złożyło i na jakie cele i jaki procent z nich przeszedł i na jaką kwotę.

Swoją drogą ciekawi mnie to jakie wykształcenie i doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych mają urzednicy odpowiedzialni w UM za pozyskiwanie środków zewnetrznych. Może warto "obciąć" te martwe etaty i pisanie projektów zlecac wyłonionym w przetargu specjalistycnzym firmom lub doświadczonym freelancerom którzy pozykiwali pieniądze dla gmin i org. pozarządowych.

Wiele miast które ma problem z pozyskiwaniem środków samodzielenie , robi to w ramach porozumien z innymi maistami lub jako partnerzy organizacji pozarządowych. Może to jest droga.

Dziwi mnie to że UM tak długo toleruje niekompetencje osób odpowiedzialnych za pozyskanie środków zewnetrznych. Chyba dla tych osób urząd stał sie przechowalnią i miejscem gdzie ciepła posadka zaspokaja wybrane ambicje. Nie sądze by te osoby odnalazły sie na rynku pracy w prywatnych instytucjach, no bo czym miałyby sie wykazać??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smar napisał:
Gierałtowice mają 4 sołectwa?? Toż to potęga, co więc sądzić o Rudzińcu który ma 17 sołectw. My mamy kilka "niby-dzielnic" Szczygłowice, Krywałd, Stary Knurów i Wojska Polskiego. Więc nie rozumiem argumentu Danirada o sołectwach w Gierałtowicach.

Nie chodzi o liczbę sołectw lecz o to jaki wkład sołectwa mają w tworzenie budżetu. Rudziniec ma 17 czy ile tam sołectw ale budżet gminy wynosi około 22mln. Gierałtowice zaś prawie 46mln przy 4 sołectwach.
Sołectwa gminy zamiedzy są mocne dzięki czemu cała gmina jest silna i pozwala na tworzenie inwestycji za ponad 20mln przy pomocy oczywiście innych środków.
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka