Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podwyżka cen śmieci!
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 5:59 pm    Temat postu: Podwyżka cen śmieci! Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy prezydencie i bezradni radni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://iknurow.pl/?p=10923
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za to Komart ma teraz piękną kolorową siedzibę.
_________________
http://mtsl.digart.pl/digarty/

tel 661 143 709



Moja trasy na Bikemap
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się dajemy robić w hu.... tym złodziejom !

Ważne, że zamydlili Nam oczy w wyborach, a teraz robią co chcą !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy postWysłany: Pon Maj 25, 2015 9:46 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Podwyżka cen za wywóz śmieci w Knurowie

Jak już większość z Państwa wie w trakcie Sesji w dniu 20.05.2015 Rada Miasta Knurów podjęła Uchwałę, która skutkować będzie od 01.07.2015 zwiększeniem opłat za wywóz śmieci zarówno tych segregowanych z 9,70 złotych na 12.80 złotych, czyli aż o 34%!!! I śmieci niesegregowanych z 14 złotych na 20 złotych a więc o około 43%!!!
W zamian zyskamy między innymi częstsze bo raz na miesiąc wywozy odpadów wielkogabarytowych z zabudowy wielorodzinnej.
Częściej wywożone będą również odpady zielone....
Jak głosowali Radni???
Nieobecnych w trakcie głosowania było 4 Radnych.
Za Uchwałą głosowali Radni:

Tomasz Rzepa
Jerzy Pach
Henryk Hibszer
Marian Gruszka
Jan Furgoł
Piotr Barchański
Henryk Kurowski
Paweł Szkatuła
Janusz Szydło
Franciszek Szafarz
Adam Sobierajski
Joachim Machulik
Robert Furtak
Leszek Rejkowicz
Tomasz Mazur

Przeciw głosowali Radni:

Marek Sanecznik
Maciej Kandzior

Przed głosowaniem była bardzo ciekawa dyskusja, w trakcie której nie którym puściły nerwy... Ale o tym w innym wpisie już nie długo...
Mogę jedynie powiedzieć że upomniałem się o rodziny wielodzietne oraz osoby ubogie wsparli mnie w tych staraniach werbalnie Radni Sanecznik i Barchański, a Radny Gruszka zgłosił wniosek o zaprzestanie dyskusji w temacie Uchwały gdyż uzasadnił że jego zdaniem nie ma sensu dalsza dyskusja z czym nie zgodziłem się ja oraz Radny Sanecznik i zgłosiłem wniosek o nie głosowanie nad wnioskiem Radnego Gruszki, niestety przewodniczący Rzepa po konsultacji z Radcą Prawnym poddał pod głosowanie wniosek Radnego Gruszki przeciw wnioskowi Radnego Gruszki głosował Radny Sanecznik wraz ze mną, wstrzymał się Radny Machulik, kilku Radnych było nie obecnych na głosowaniu ale większością głosów Rada przegłosowała wniosek Gruszki i dyskusja na temat śmieci się zakończyła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W cywilizowanych krajach za odpady podlegające recyklingowi nie płaci się nic, płaci się tylko za odpad mieszany. Reszta to towar na którym firma sprzątająca zarabia kasę. W Polsce ustawę śmieciową wymyślili idio*i, każą segregować odpady recyklingowe i mało tego każą płacić za to Brick wall Brick wall Brick wall
Gmina powinna płacić mieszkańcom za to że to segregują, a pobierać opłaty tylko za odpad mieszany

To tak jak bym za oddany złom musiał jeszcze zapłacić w skupie, totalny absurd Dontknow Brick wall


Kod:
Za Uchwałą głosowali Radni:
Tomasz Rzepa
Jerzy Pach
Henryk Hibszer
Marian Gruszka
Jan Furgoł
Piotr Barchański
Henryk Kurowski
Paweł Szkatuła
Janusz Szydło
Franciszek Szafarz
Adam Sobierajski
Joachim Machulik
Robert Furtak
Leszek Rejkowicz
Tomasz Mazur


Pozdrowienia dla myślących inaczej Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall coś z Wami nie tak Dontknow


Ostatnio zmieniony przez cichy dnia Wto Maj 26, 2015 8:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chopper5



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy w Polsce jak o tym mówisz to patrzą na ciebie jak świnia w malowane wrota.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NOMAD



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 80
Skąd: KNURÓW

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za dużo tych leniwców w tej radzie miasta,i w baniakach się przewraca
_________________
Jeśli mówisz za moimi plecami, to jesteś w dobrej pozycji by pocałować mnie w d*pę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pivo83



Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pogratulować tym co na naszych radnych głosowali którzy poparli podwyżkę, może ktoś z ich wyborców albo samych radnych będzie płacić za mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumie Waszego świętego oburzenia ze jest podwyżka ! Radni mający poparcie większości mieszkańców miasta zdecydowali że trzeba podwyższyć opłaty za wodę, ścieki a teraz za śmieci. Jestem także przekonany że to nie koniec. Wydaje mi się że kolejny raz głosowanie odbywa się według szablonu "... bo Prezydent...." może podczas następnych wyborów powinna być zgłębiona refleksja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe Mr. Green
Już kilka razy widziałem ogłoszenie z komartu ze szukają do pracy emeryta np. elektryka. Zdaje się że przy przetargach publicznych można zastosować klauzulę dotyczącą umów pracowników.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwie rzeczy, które doprowadzają mnie w tej sprawie do białej gorączki:

1. żadna taka podwyżka opłat nie ma prawa wynikać z czyjegokolwiek widzimisię, a już na pewno nie może być dyktowana przez firmę. Jeżeli w przetargu nie uzyskano racjonalnej ceny, która by odpowiadała rynkowemu parytetowi, to może został ustawiony pod zwycięzcę. Wtedy bezpiecznikiem jest decyzja radnych, którzy nie muszą akceptować grandy.
Nie ma JAKICHKOLWIEK powodów rynkowych do podnoszenia ceny po roku, bo paliwo w tym czasie wręcz potaniało! Dodatkowe usługi, jak wywóz wielkich gabarytów z osiedli nie mogą być finansowane przez wszystkich mieszkańców. Do sprawdzenia pozostaje jakość segregowania odpadów w blokach.
W górskich znanych mi miejscowościach, gdzie tranport jest dużo kosztowniejszy, ta sama opłata bywa dwukrotnie niższa od knurowskiej przed podwyżką! Jest to całkowicie możliwe, jeśli władza gminy troszczy się o interes mieszkańców a nie firmy i własny!

2. ucięcie dyskusji przez radnego Gruszkę to zamordyzm i chamstwo. Na kopach ten facio powinien opuszczać sesję, na której tak się zachowuje. Mam nadzieję, że mieszkańcy uświadomią to dziadkom leśnym z rady miejsciej w ZWNM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się odnalazł słynny notes, którego swego czasu szukała ABW Mr. Green Mr. Green
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

2. ucięcie dyskusji przez radnego Gruszkę to zamordyzm i chamstwo. Na kopach ten facio powinien opuszczać sesję, na której tak się zachowuje. Mam nadzieję, że mieszkańcy uświadomią to dziadkom leśnym z rady miejsciej w ZWNM.

Przecież ludzie widzą/wiedzieli że radny Gruszka dosyć sciśle współpracuje z prezydentem Ramsem. Więc nie rozumiem skąd te poruszenie drogii Secundo. Przypomnę że p. Gruszka zebrał 30% głosów w swoim okręgu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK napisał:
Przypomnę że p. Gruszka zebrał 30% głosów w swoim okręgu.

Nie wiem, ile procent, ale 167 głosów i już widzę, jak wszyscy Ci ludzie cieszą się, że zapłacą więcej za wywóz śmieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 1 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka