Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Turystyka górska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komentarz do najnowszej fotorelacji:
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?p=53036#53036
LeBoucher fantastyczne zdjęcia ! Applause Applause Applause
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wink
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HDR-ek w tym przypadku byłby powalający Thumbsup
.... a tak tylko podpuszczam Smile .Na przyszłość .
PS
Świetna robota .
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 napisał:
HDR-ek w tym przypadku byłby powalający Thumbsup
.... a tak tylko podpuszczam Smile .Na przyszłość .
PS
Świetna robota .


Dzięki Smile
Hmm, HDR raczej przeznaczony jest do scen nierówno oświetlonych, aby z jednej strony uniknąć przepaleń, a z drugiej wydobyć niedoświetlone szczegóły z cienia. Te moje foty są robione w pełnym słońcu, więc jedynym efektem byłby dziwny wygląd, jakby za bardzo pomieszać parametrami. A dziwny wygląd umiem osiągnąć bez pomocy HDRa Wink
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mistrzu Thumbsup Mr. Green , czekam z niecierpliwością na HDR-a w Twoim wykonaniu .Czekałem na rzepak i nie ma Sad .
Forumowicze muszą zobaczyć to cudo .Pokazałeś panoramę ,dawaj HDR-a Smile .
PS
Ja bym sie pochwalił ale za cienki jeszce jestem Smile .

Zachecam nowych forumowicyow do zamieszczania fotorelacji w temacie .
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 napisał:
.PS
Ja bym sie pochwalił ale za cienki jeszce jestem Smile .

Dawaj Sasza ! Smile Smile
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Danirad napisał:
Wakacje wraz ze znajomymi spędziliśmy w Alpejskiej miejscowości BEZZECCA nad pięknym jeziorem polodowcowym o dumnej nazwie "GARDA" oraz nieco mniejszym "DI LEDRO"
(...)Miasto Riva Del Garda

W tym roku przejezdzał tymi drogami wyścig Giro d'Italia więc miałem okazję do wspomnień. i krzyknąć na cały dom ze TAM BYŁEM ! Mr. Green Mr. Green
(odbiegając od tematu) Tak swoją drogą komentatorzy którzy relacjonowali Giro na EUROSPORCIE byli fantastyczni. Na każdym etapie powiedzieli coś ciekawego na temat danej miejscowości/zabytku. przez którą przejezdzał peleton.
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Danirad , czekamy na tegoroczne fotorelacje .
Co do HDR-a jak stwierdzę że warto zaprezntować to wstawię Smile .
Jednak wolałbym aby nasz kolega LeBoucher zrobił to jako pierwszy( "Zdolniacha" Thumbsup ).
Jak zdąrzyłem się zorientować mamy wielu fotografów na naszym forum np; kopiec88 ,jamalaja ,gumiś ,patrycju5z no i założyciel(ka) tematu CryForTheMoon http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=6487&postdays=0&postorder=asc&start=45 . Życzę powodzenia w rozwoju tematu , bardzo ciekawy i potrzebny.Sam chętnie zaglądam i mam nadzieję zę powstanie coś w stylu poradnika co gdzie i jak w obrębie naszego miasta . CryForTheMoon , do dzieła Thumbsup .
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, dobra, mistrzem na pewno nie jestem, a już na pewno nie HDRa, który znam z teorii Razz Po prostu nie wydaje mi się konieczny w zdjeciach pejzaży (no i nie chce mi się nosić statywu Mr. Green)

Poza tym chyba odbiegamy od meritum tematu, fotografia piętro wyżej Wink
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CryForTheMoon



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 185

PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 Na razie to pogoda nas nie rozpieszcza i z wspólnego wypadu na plener wychodzą nici Sad a i założyciel Razz

LeBoucher Zdjęcia klasa, ja do tej pory w tatrach byłem tylko dwa razy na Dolinie pięciu stawów i morskim oku niestety za każdym razem miałem mgłę, widoczność na 2-3 metry mam pecha do tatr, natomiast często jestem w Beskidzie śląski i żywieckim znacznie bliżej i można jeździć na jednodniowe wypady.A co do HDR to w taką pogodę jaką miałeś robić HDRa to zbrodnia jest, najlepiej żeby słońce było z tyłu i lekko z boku (Górno boczne oświetlenie jest najlepsze) do tego filtr polaryzacyjny i opcjonalnie polówka i efekt tego widać na twoich zdjęciach Very Happy
KLASA

W marcu wszedłem na Babia górę kilka zdjęć z tej wycieczki Wink
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matiz



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 195
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jako uczestnik wyprawy do bułgarii wraz z gemisem, co była lat parę temu, również się wypowiem. Weekend majowy zaplanowany na rajd bieszczadzki. Tam jeszcze nie byłem w górach podobne pięknie więc trzeba się w końcu przekonać. Tatry są znane, polecam orlą perć latem, bo zimą jeszcze nie próbowałem. Sudety, Góry Izerskie, Pienieny, Gorce, Beskid Śląski hmmm dotychczas w paru miejscach się było. Żeby nie było że piszę bez celowo : w tym roku jedziemy do gruzji na miesiąc, niedługo zakupujemy bilety, może znajdą się tu podróżnicy ? wylatujemy 02.08 i wracamy do konca miesiąca lub początek września.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę odkopać temat bo mam parę pytań - wskazówek itp.

Planuję się w tym roku wybrać w Beskidy w zimę i tu mam pytanie dla osób które zimą wchodziły na nasze górki.

1. Jak warunki temperaturowe ? (tzn. czy idzie wytrzymać)
2. Jakie wyposażenie jest potrzebne ?
3. Jaką trasę polecacie na przejście zimowe ? (fajnie jakby jakaś widokowa)

P.S- oglądałem zdjęcia z zimowych wypraw i się strasznie napaliłem na takie wejście. Very Happy
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matiz



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 195
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesuje Cie któryś konkretny beskid ? bo tych beskidów mamy kilka i jest w czym wybierać. Jedne dalej inne bliżej. No i najważniejsze na ile chce dni jechać ?

Ogólnie beskidy są przyjemne zimą szczególnie jak się trafi na pogodę słoneczną ze śniegiem skrzypiącym! ale w grudniu teraz o to ciężko Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matiz napisał:
Interesuje Cie któryś konkretny beskid ?

W sumie nie konkretny, ale z racji bliskości to chyba skupiłbym się na Śląskim, Żywieckim czy Małym.
Matiz napisał:
No i najważniejsze na ile chce dni jechać ?

Myślałem raczej o jednodniowej wycieczce (start z parkingu na szczyt i spowrotem) ewentualnie później może jakieś dwudniowe wycieczki.
Matiz napisał:

ale w grudniu teraz o to ciężko Smile

Nie koniecznie w grudniu, dla mnie ważne by były pewne atrybuty zimy (śnieg, lekki mróz oraz super przejrzystość powietrza Very Happy )


Wszelkie wskazówki mile widziane.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. To zależy ile w danym dniu jest na termometrach Wink Ale w górach raczej nie marzniesz, nawet przy minus kilkunastu stopniach, pod warunkiem że się ruszasz. Polecam wyjazdy kiedy przez kilka dni jest bezchmurna pogoda, zwłaszcza nocami. Występuje wtedy inwersja temperatur, przez co po pierwsze na szczytach jest cieplej niż w dolinach, tym bardziej że świeci słońce, a po drugie są świetne widoki.

2. Osobiście wkładam kurtkę turystyczna jesienno-zimową z membraną (bez ocieplenia) + koszulkę termoaktywną z długim rękawem, spodnie również zimowe z membraną (bez ocieplenia) + termoaktywne kalesony. Buty górskie, niekoniecznie od razu zimowe, sam kilka zimowych sezonów przechodziłem w letnich Meindlach. Czapka, rękawiczki, szalik - wiadomo. Do tego przydatne bywają okulary przeciwsłoneczne i kijki trekkingowe.
Beskid Śląski niemal zawsze jest przedeptany, a na dodatek w ostatnich sezonach jest mało śniegu, więc żadnego więcej wyposażenia wysokogórskiego nie trzeba.

3. W Śląskim najlepsza jest chyba Barania Góra, bo jest druga pod względem wysokości (po skrzycznym) i ma wieżę widokową na szczycie. Widok z wieży na północ wygląda tak: http://www.digart.pl/zoom/6746704/Hu_hu_ha!.html a na południowy wschód tak: http://www.digart.pl/zoom/5966458/Baran_i_Baba.html Polecam start z przełęczy Salmopol (Biały Krzyż) - idziesz prawie ciągle grzbietem, który po ostatnich wycinkach też jest widokowy, mniej więcej tak: http://www.digart.pl/zoom/4866812/Choinka-man.html

W Żywieckim byłem tylko na Pilsku i Babiej Górze, z których widoki przy odpowiedniej pogodzie są oczywiście świetne: http://www.digart.pl/zoom/3905078/Na_Babiej.html

Trochę dalej (i trochę wyższa) jest jeszcze Mała Fatra: http://www.digart.pl/zoom/6113666/Mala_Fatra_I.html http://www.digart.pl/zoom/6120351/Mala_Fatra_II.html

Beskidu Małego raczej nie polecam. Chociaż może jestem uprzedzony, bo byłem tylko raz i w punktach oznaczonych na mapie jako widokowe, widziałem dookoła same drzewa Razz

Tej zimy mam w planach zaliczyć sporo górek typu beskidzkiego, również po czeskiej i słowackiej stronie, m.in. Beskid Wyspowy, Beskid Ślasko-Morawski, Wielki Chocz, Małą Fatrę. Mógłbyś się zabrać, jeśli chcesz Wink
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka