Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Turystyka górska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asterix napisał:
Witam.
W górach szukam szlaków mało uczęszczanych, dlatego szerokim łukiem omijam polskie Tatry
A po jakich to tatrzańskich szlakach uczęszczałeś że piszesz takie bzdury? Po szlaku do MOka? A może wiesz to od znajomych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
Karaluch, nie rób offtopu w moim pięknym temacie! Mr. Green
Jedynie skitoury możnaby podciagnąć pod turystykę, ale wątpię żeby jakiś skitourowiec to zaglądał Razz



hehe
może skiturowiec to jeszcze za duże słowo, ale poprobowalem z czym to się je wchodząc z Kużnic na Halę Gąsienicową, jeśli ktoś będzie mial okazję to polecam

jeśli chodzi o góry chodzone i nie zatloczone to polecam Pieniny Małe lub Gorce, cudne widoki w dal (Tatry np) i ogromne połacie trawy,mozna tam tez spotkać baców tradycyjnie wypasających owce:). Tatry zdecydowanie na pierwszym miejscu, ale to juz gory bardziej wymagajace i warto popracować nad kondycją przed wyjściem gdzieś wyżej, nieprawda jest to że szlaki są zamykane ze względow bezpieczeństwa, być może ktoś źle zinterpretował usłyszane informacje bo na czas remontu szlak do Morskiego Oka był zamkniety całkowicie, a obecnie ogranicza się tam ruch pieszy, jedynie na Słowacji szlaki powyżej schronisk sa nieczynne w okresie jesienno - zimowym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iro napisał:
być może ktoś źle zinterpretował usłyszane informacje
A może poprostu wyczytał to z mapy Mr. Green (kilka szlaków jest oznaczonych jako "zamknięte zimą")
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iro napisał:
może skiturowiec to jeszcze za duże słowo, ale poprobowalem z czym to się je wchodząc z Kużnic na Halę Gąsienicową, jeśli ktoś będzie mial okazję to polecam


O proszę, a jednak się znalazł Very Happy Witamy Smile
Iro napisał:
jeśli chodzi o góry chodzone i nie zatloczone to polecam Pieniny Małe lub Gorce, cudne widoki w dal (Tatry np)

Pełne poparcie.

Yo! Gotti napisał:
asterix napisał:
Witam.
W górach szukam szlaków mało uczęszczanych, dlatego szerokim łukiem omijam polskie Tatry
A po jakich to tatrzańskich szlakach uczęszczałeś że piszesz takie bzdury? Po szlaku do MOka? A może wiesz to od znajomych?

Gotti, nie tak ostro Razz
W Tatrach w lecie zatłoczone są wszystkie popularne miejsca - duże doliny, Tatry Wysokie, Orla Perć, na której tworzą się regularne kolejki, np. do drabinek. Luźniej jest na pewno w małych dolinkach reglowych, ale są one mało atrakcyjnym celem Wink
Generalnie zależy jak kto definiuje "mało uczęszczane". Gotti ma chyba większą tolerancję w tym względzie niż np. asterix i ja Wink Dla mnie mało uczęszczany szlak to taki, na którym przez 8 godzin spotykam max 10-20 osób. A to w Tatrach jest możliwe tylko w zimie.

Yo! Gotti napisał:
Iro napisał:
być może ktoś źle zinterpretował usłyszane informacje
A może poprostu wyczytał to z mapy Mr. Green (kilka szlaków jest oznaczonych jako "zamknięte zimą")

Kilka szlaków jest faktycznie zamkniętych - tzn. jest podana informacja, że ze względu na wyjątkowe narażenie na lawiny TOPR i TPN odradzają korzystanie z nich. Wiadomo że nie są tam postawione szlabany ani budki straznicze i jeśli ktoś ufa swojemu szczęściu może spokojnie na nie wejść. Te szlaki to:
1.szlak niebieski - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstowa Czuba - Opalone - Morskie Oko,
2.szlak czerwony - Przełęcz w Grzybowcu- Wyżnia Przełęcz Kondracka (pod Giewontem)
3.szlak zielony - Dolina Tomanowa (od szlaku czerwonego) - Chuda Przełączka.

Tatry słowackie są zamknięte od 1 listopada do 15 czerwca, więc w okresie jesienno-zimowo-wiosennym Wink
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yo! Gotti napisał:
asterix napisał:
Witam.
W górach szukam szlaków mało uczęszczanych, dlatego szerokim łukiem omijam polskie Tatry
A po jakich to tatrzańskich szlakach uczęszczałeś że piszesz takie bzdury? Po szlaku do MOka? A może wiesz to od znajomych?


Witam.
Yo! Gotti nie podoba mi się styl ani ton Twojej wypowiedzi. Jest ironiczna i obraźliwa. Przykro mi, że oceniasz mnie, nic o mnie nie wiedząc. Napisałem, że omijam Tatry a nie żeby je omijać. Mam chyba prawo wybierać, w które góry chcę się udać. Dzięki ojcu, który jest przewodnikiem beskidzkim w góry jeżdżę praktycznie od momentu, kiedy zacząłem chodzić. Jego fascynacja górami, także Tatrami powodowała, że w Tatrach byłem czasami kilka razy w roku.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
W Tatrach w lecie zatłoczone są wszystkie popularne miejsca
Oprócz popularnych są też niepopularne (i to kilka baaardzo fajnych) na których nie ma tłoku. Ale oczywiście te niepopularne się dla niektórych nie liczą bo słyszeli tylko o popularnych Wink

asterix napisał:
W górach szukam szlaków mało uczęszczanych, dlatego szerokim łukiem omijam polskie Tatry

asterix napisał:
Napisałem, że omijam Tatry a nie żeby je omijać.
Z tej wypowiedzi jasno wynika że w Tatrach PL nie ma szlaków mało uczęszczanych i dlatego je omijasz.

To była wypowiedź w stylu pasującym do tego forum Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher szkoda tematu znowu kilka osób robi tu bałagan , wielka szkoda .
Myślałem że znajde tu ciekawe propozycje tras , opowieści, uwagi czego unikać co warto zobaczyć a tu znowu kłótnie i prowokacje .
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 napisał:
Myślałem że znajde tu ciekawe propozycje tras , opowieści, uwagi czego unikać co warto zobaczyć a tu znowu kłótnie i prowokacje .
Kłótni ci u nas dostatek Mr. Green

Ja np. radze uważać na niedźwiedzie oraz to co czasem pozostawiają na środku szlaków Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yo! Gotti ja Cię proszę .
Wstaw jakieś foty , napisz o jakims ciekawym szlaku .
PS.
Spotkałem się nie z niedzwiedzimi niespodzankami na szlakach Not talking ,tylko z ludzkimi .
jednak okazuje się że to człowiek jest największym "zanieczyszczaczem".

asterix , Iro, Lady_McBeth proszę piszcie i opisujcie .
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W polsce polecam gory Sowie w niemczech Alpy naturalnie Mr. Green

czy ktos z was ma odznaki PTTK??

moja pierwsza

druga

trzecia
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korzystając z okazji że taki temat się zawiązał pozwolę sobie zareklamować pewien obiekt bardzo mocno związany z turystyką, mianowicie chatke studencką w Lachowicach, tylko nie sugerujcie się tym określeniem że studencka, może tam zawitać kazdy turysta i kazdy zostanie przyjety, troche więcej informacji na temat tego miejsca mżna znaleźć na stronie:
http://www.skpg.gliwice.pl/lachowice/index.html
od siebie dodam że bardzo lubię tam jeździć, w okolicy jest kilka spokojnych i ciekawych szlaków, mozna tez z chatki wybrać się na Babią Górę, choć to już poważniejsze wyjście, do tego w chatce odbywa się sporo ciekawych imprez kulturalnych, takie kameralne spotkania z muzyką, poezją, ciekawymi ludźmi
szczerze polecam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że dla niektórych Bieszczady to nie góry, ale odważe się zapytać w tym temacie. Był ktoś z Was w tzw. worku bieszczadzkim na trasie do tzw. grobu Hrabiny? Jak tam jest z dojściem, jak daleko można dojechać autem?
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Wiem, że dla niektórych Bieszczady to nie góry

Może dla himalaistów Wink W Bieszczady wybieram się od jakiegoś czasu i nie mogę wybrać, więc niestety nie pomogę...
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Nie Lip 12, 2009 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby to miało komuś pomóć lub zachęcić to proszę .

"Sianki obecnie:
To kontrast samotność i po drugiej stronie Sanu żywe miasteczko. Przez rzekę przeskoczy nawet dziecko, jednak słupki graniczne przypominają, że jesteście na granicy państwa. Dotrzeć można tu tylko pieszo. Zakaz wjazdu nawet rowerem obowiązujący od potoku Negrylów, przy nim to właśnie znajduje się schronisko o mało wygodnych warunkach noclegowych, koszt noclegu niecałe 10zł. Dziwnym jest jednak fakt że tą drogą wloką się ciężkie samochody i zakłócając ciszę i widoki, ale rowerem wjechać nie można. Decyzja należy do was.
Polskie Sianki robią wrażenie.
Grób Hrabiny to dwie płyty nagrobkowe z jeszcze widocznymi wygrawerowanymi nazwiskami właścicieli Klary z hrabiów Kalinowskich Stoińskiej i Franciszka właścicieli dawnych Sianek Znajdziecie też tablicę upamiętniającą stojącą w tym miejscu cerkiew. Za grobowcem płynie San a za Sanem Ukraina.
Do miejsca widokowego trzeba jeszcze kawałek podejść, szlak wiedzie przez las. W jego kulminacji czeka ławeczka spoczynku i widok na Ukraińską stronę Sianek. Dokładnie widać stacje kolejową i zabudowania. W tym małym miasteczku normalnie toczy się życie. A po naszej stronie można zaznawać kąpieli ciszy i samotności. Zakątek namawiający do grzechu.
Jeszcze 15 lat temu wybierając się na teren sianek można było wrócić do polski przez Lwów - Straż Graniczna nie tolerowała turystów, teraz jedynym utrudnieniem jest odległość. "

http://www.biesy.friko.pl/sianki.htm
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Nie Lip 12, 2009 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ładnie się temat rozwinął Smile
Dzisiaj byłem w Beskidzie Śląskim. Jak już to ktoś wspomniał nie są to wysokie górki, ale trasa na ponad 30 km i 8 godzin dała mi trochę w kość Wink




_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka