Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Imitation Game - skradzione zwycięstwo
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 7:38 pm    Temat postu: Imitation Game - skradzione zwycięstwo Odpowiedz z cytatem

Przeszedłem się z moimi brytyjskimi “majtami” do kina na film The Imitation Game (Gra Tajemnic). Polecam jeśli chodzi o rozrywkę bo film może bez wartkiej akcji ale za to z szeregiem powoli odkrywanych zagadek z czasem układających się w życiorys zmagającego się z przeciwnościami geja. Owe trudności przeplatają się z obrazami wysiłku wojennego jaki dźwiga kraj. Tylko jednak małe a raczej duże ale bo gdzie w tym wszystkim Polacy? Gdzie Rejewski, Zygalski i Różycki którym tutaj niski pokłon składam? Czy to tak trudne było aby o nich wspomnieć trochę więcej niż jednym zdaniem?

Po filmie rozmawiałem o tym z moimi „majtami” i cóż …jednego przyjaciela mam mniej tak to zażarty spór był. Tylko jeden na pięciu coś tam słyszał a reszta to wyznawcy imperialnego, samotnego zwycięstwa no może z wujem Samem do pary. Taka jest postawa na zachodzie i tak się robi filmy na zachodzie. Nie jakieś ”Idy”,” Pokłosia” gdzie sami sobie gębę nazistów dorabiamy. Nie najbardziej dziwne w tym wszystkim „Tajemnica Westerplatte” gdzie sami ze sobą walczymy zamiast z Niemcami. Tylko proste historie tak by przepraszając za błędy przeszłości wobec homoseksualistów utwierdzając się zarazem w micie zwycięstwa i chwały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Taka jest postawa na zachodzie i tak się robi filmy na zachodzie. Nie jakieś ”Idy”,” Pokłosia” gdzie sami sobie gębę nazistów dorabiamy."

Na jakim ty świecie żyjesz? Uważasz, że film o tym jak zniszczono jeden z największych umysłów w historii nauki, jest laurką wystawioną Zjednoczonemu Królestwu? A może "12 years a slave" taka laurka było? A może "Korzenie"? Zachodnia kinematografia jest pełna filmów oskarżycielskich i rozliczeniowych z historią krajów gdzie powstają. Ty tęsknisz za systemem państw totalitarnych, gdzie zadaniem filmowców było wysławianie wodza, nieskalanej grzechem historii i dziewiczej duszy ojczyzny. W tym najlepsi byli Niemcy i Rosjanie i Chińczycy. Wiesz kiedy, prawda? Miarą wielkości kultury jest jej umiejętność bycia krytyczną wobec samej siebie.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pogadałbym ale: http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=16954 . No właśnie to wszystko wyjaśnia. Widać regulamin forum gdzie punkt 5 wyraźnie mówi o nieobrażaniu się nawzajem użytkowników niektórych nie dotyczy. Interweniowałem u Admina ale skutku nie ma. Przykre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
riannonn



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 368

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze po takiej wypowiedzi mnie dziwi jedna rzecz- czy my Polacy nie możemy po prostu posadzić czterech liter w kinie i cieszyć się kinem bez analizowania, sprawdzania czy aby nas nie pominięto, nie obrażono, nie uwzględniono itp.? Imitaton game to film o Alanie Turingu. On jest centralną postacią tego filmu. Jego życie, charakter, orientacja i związane z nią problemy to temat przewodni filmu. Oglądałam film w kinie, bardzo mi się podobał, a fajne jest to ze chociaż zdawałam sobie sprawę jak skomplikowane było rozgryzienie Enigmy, to dopiero film z tym tysiącem kabelków przewodów uświadomił mi, ze to naprawdę była katorżnicza robota. Oglądałam historię Turinga, człowieka, dziwaka, potępianego i wyśmiewanego nie czekając kiedyż to znów zostaniemy pominięci, znieważeni, zignorowani...
Jezu ludzie, nie potraficie spojrzeć na film jako biograficzno-fabularny a nie historyczny?
Majty to mates (mejts) jak rozumiem by the way? Ci z którymi się pokłóciłes? Warto było?

I dodam jeszcze ze kiedyś ktoś przysłał mi przezabawny quiz do zrobienia- how Polish are you. I tam były śmieszne ale jakże trafne pytania quizowe. Jednym z nich było - czy kiedykolwiek pokłóciłeś się z obcokrajowcem o udział (i zasługi) Polaków w wydarzeniach historycznych? Smile no cóż -no comment.
Zamiast zakładać wątek o następnym tragicznym pominięciu Polaków
(oczywiście, to forum - wolno Ci) może podepnij się pod wątek o Idzie.
A następnym razem idąc do kina ciesz się ruchomymi obrazami, grą aktorską, muzyką,scenariuszem i wszystkim innym co daje nam radość w filmach.
Pięknie różniąc się - pozdrawiam.
R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

riannonn napisał:
Zawsze po takiej wypowiedzi mnie dziwi jedna rzecz- czy my Polacy nie możemy po prostu posadzić czterech liter w kinie i cieszyć się kinem bez analizowania, sprawdzania czy aby nas nie pominięto, nie obrażono, nie uwzględniono itp.?
Skoro wcześniej nas pomijano i nadal pomija to jak długo możemy pozwolić? Gdy robisz w korpo i traktujesz swoją pracę poważnie a wiecznie jesteś pomijana w awansach, podwyżkach a na dodatek jesteś oskarżana o coś czego nie zrobiłaś to jak długo wytrzymasz? Za komuny nie mogliśmy o wielu sprawach nawet napomknąć. Dopiero po jej upadku udało nam się poznać część prawdy o Katyniu, pakcie Ribbentrop - Mołotow itd. Czas na wyjaśnienie dlaczego nas na paradę zwycięstwa w Londynie nie zaproszono, czemu zginął gen. Sikorski i jak naprawdę wyglądały tzw gwarancje Wielkiej Brytanii i Francji w '39.
riannonn napisał:
Imitaton game to film o Alanie Turingu. On jest centralną postacią tego filmu.Jego życie, charakter, orientacja i związane z nią problemy to temat przewodni filmu. Oglądałam film w kinie, bardzo mi się podobał, a fajne jest to ze chociaż zdawałam sobie sprawę jak skomplikowane było rozgryzienie Enigmy, to dopiero film z tym tysiącem kabelków przewodów uświadomił mi, ze to naprawdę była katorżnicza robota. Oglądałam historię Turinga, człowieka, dziwaka, potępianego i wyśmiewanego nie czekając kiedyż to znów zostaniemy pominięci, znieważeni, zignorowani...
Turing pracował na czymś co dostał od Polaków a w filmie zostało to inaczej przedstawione. Uważam, że pominięto nas nie tyle celowo co z przyzwyczajenia.
riannonn napisał:
Jezu ludzie, nie potraficie spojrzeć na film jako biograficzno-fabularny a nie historyczny?
Majty to mates (mejts) jak rozumiem by the way?Ci z którymi się pokłóciłes?Warto było?
A Ty myślisz, że tylko my Polacy się kłócimy? Niektóre media w UK tak przedstawiają fakty, że wszystko co złe dzieje się poza tzw. cywilizowanym światem wg nich Europa Wschodnia (nie rozumieją że raczej należymy do Europy Centralnej) do tego świata nie należy. A u nich ludzie są mili, przyjaźni i nie ma w ogóle nieporozumień. Natomiast nie wstydzą się walczyć o swoje i nie przejmują się opinią innych. My natomiast za bardzo boimy się upominać o swoje bo co sobie inni pomyślą. Majty to już słowo, które się za sprawą migracji tak spopularyzowało, że chyba nie ma wątpliwości jak je tłumaczyć. Jeśli nie to już wyjaśniłaś.

riannonn napisał:
I dodam jeszcze ze kiedyś ktoś przysłał mi przezabawny quiz do zrobienia- how Polish are you. I tam były śmieszne ale jakże trafne pytania quizowe. Jednym z nich było- czy kiedykolwiek pokłóciłeś się z obcokrajowcem o udział (i zasługi) Polaków w wydarzeniach historycznych? Smile no cóż -no comment.
Zamiast zakładać wątek o następnym tragicznym pominięciu Polaków
(oczywiście, to forum-wolno Ci) może podepnij się pod wątek o Idzie.
A następnym razem idąc do kina ciesz się ruchomymi obrazami, grą aktorską, muzyką,scenariuszem i wszystkim innym co daje nam radość w filmach.
Pięknie różniąc się-pozdrawiam.
R
Wątek o Idzie jest szerszy nie tyle z uwagi na sprawy holokaustu czy stosunków Polsko - Żydowskich ale także czym jest antysemityzm a czym nie jest. Dyskusja się nie rozwinęła ze względu na(przepraszam za słowo) zasyfienie tematu przez jednego z dyżurnych trolli. Stąd lepiej było założyć następny wątek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
pogadałbym ale: http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=16954 . No właśnie to wszystko wyjaśnia. Widać regulamin forum gdzie punkt 5 wyraźnie mówi o nieobrażaniu się nawzajem użytkowników niektórych nie dotyczy. Interweniowałem u Admina ale skutku nie ma. Przykre

A gdzie niby cię obraziłem?
Takie posty
"jeśli ocalałemu żydowi zależałoby na utraconym majątku to nie spieprzałby jak tchórz do dawidowej gwiazdy tylko walczył tu o swoje. założę się, że 90% tych wielkich "prawowitych właścicieli" cudownie odnalezionych to nie osoby które przeżyły wojnę tylko ich wnuki albo mocodawcy. czyli piąta woda po kisielu albo zwykli oszuści. "
jest pewnie, nie tylko niezgodny z regulaminem, ale również z kodeksem karnym i jakoś nie przypominam sobie byś protestował.

Jonas napisał:
Dyskusja się nie rozwinęła ze względu na(przepraszam za słowo) zasyfienie tematu przez jednego z dyżurnych trolli.


Rozumiem, że takimi tekstami nie łamiesz regulaminu hipokryto?

Wątki sa "zasyfiane" przede wszystkim tekstami rasistowskimi, homofobicznymi i antysemickimi. Ale to oczywiście kwestia smaku.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.


Ostatnio zmieniony przez horrrnet dnia Sob Mar 07, 2015 5:23 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Skoro wcześniej nas pomijano i nadal pomija to jak długo możemy pozwolić? Gdy robisz w korpo i traktujesz swoją pracę poważnie a wiecznie jesteś pomijana w awansach, podwyżkach a na dodatek jesteś oskarżana o coś czego nie zrobiłaś to jak długo wytrzymasz? .



Mały kraj, co tak uważa
z pokolenia w pokolenie:
że ktoś ciągle go obraża,
że ktoś wciąż go nie docenia.
Czasem mu ktoś prawdę kropnie:
“Kraju mój - źle kombinujesz.
Nikt się aż do tego stopnia
tobą nie interesuje.


https://www.youtube.com/watch?v=hiKBY95gf8E
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
A Ty myślisz, że tylko my Polacy się kłócimy?


.


Ja trochę tak myślę. Uświadom mnie o takich akcjach protestacyjnych Brytyjczyków, Francuzów czy Amerykanów.
I jeszcze jedno , co to są " brytyjskie majty"? Rozmawiasz ze swoja bielizną?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.


Ostatnio zmieniony przez horrrnet dnia Sob Mar 07, 2015 5:09 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
riannonn



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 368

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas szanuje Twoje prawo do wlasnych opinii, nie polemizuje z nim. Probuje Ci tylko powiedzieć ze część z nas Polaków, patriotow ma juz dosyc tego wyklocania się w swietych sprawach, pomijaniach, smierciach, katastrofach lotniczych tudziez morderstwach ot i tyle. Inne nacje mnie nie interesują szczerze mowiac.
Co do majtow zdziwil mnie nieco zapis fonetyczny, ot skrzywienie zawodowe.
z pozdrowieniem
R.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

riannonn napisał:

Co do majtow zdziwil mnie nieco zapis fonetyczny,ot skrzywienie zawodowe.
.

To nie był zapis fonetyczny. Sam napisałeś, że fonetycznie to "mejty". To tak jak z tym klawiszem "dilejt" zamiast "dilit" albo "skejpem" zamiast "skajpem".
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

riannonn napisał:
Jonas szanuje Twoje prawo do wlasnych opinii,nie polemizuje z nim.Probuje Ci tylko powiedzieć ze część z nas Polaków, patriotow ma juz dosyc tego wyklocania się w swietych sprawach, pomijaniach,smierciach,katastrofach lotniczych tudziez morderstwach ot i tyle.Inne nacje mnie nie interesują szczerze mowiac.
Co do majtow zdziwil mnie nieco zapis fonetyczny,ot skrzywienie zawodowe.
z pozdrowieniem
R.
Jeśli owa część ma już dość to nie mam dobrych wiadomości dla nich. Jak widać na przykładzie ww filmu nikt za nas nie powie prawdy o naszej historii, o naszej prawdziwej historii. A fałszerzy dookoła wielu. Mamy moralny obowiązek mówić prawdę. A czemu trzeba krzyczeć? Bo stoimy na niższym stołku...

majty to nie zapis fonetyczny oczywiście ale pongisz czyli połączenie angielskiego z polskim. Popularny kod językowy wśród "wyjezdnych". Myślałem, że na tyle popularny, że przeniknął już do świadomości rodaków. Tam nie brzmi ani głoska "a" ani "e" tylko coś pomiędzy. bardziej "a" słychać u tych z północny wyspy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ nie było wolności słowa, musimy teraz nadrabiać półwiecze historii, odkłamując ją lub po prostu pokazując prawdę, szczególnie tę niewygodną, tworząc filmy typu "Pokłosie". I nie ma się na to co obrażać.

Nikt nikomu nie broni robić filmów z tej drugiej strony pokazuając sprawę. I takie powstają, a to że być może akurat były gorsze pod względem artystycznym i nie zaszły aż do Hollywood to inna sprawa.

Naszą odpowiedzią na przekłamania czy propagandę Anglików powinien być świetny, wysokobudżetowy hit filmowy o naszym wkładzie, najlepiej po angielsku. A na to wszystko potrzebna kasa, kasa, kasa... i dobra historia (scenariusz).

Ja nie widzę tych spraw tak czarno, wiele się udało "wyprostować" spraw historycznych, ale to niekończąca się sprawa, potrzeba czasu.

Zakładam, że Twój wkład to tego naprawiania jest także, bo zapewne - widząc Twój zapęd polemiczny - rozmawiasz o tym z Anglikami i innymi mieszkańcami Wysp i ich uświadamiasz jak było. Zapewne nie jest to proste, prawda (albo ich to nie interesuje, albo nie wierzą?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie obrażam się za "Pokłosie". Ja po prostu wiem jak ten film zostaje wykorzystywany przeciwko nam. Celowo używa się określenia "nazi" w mediach zachodnich unikając "german" na opis zbrodni z II WŚ. Po co?
Atakuje się Polaków i zestawia z nazistami aby przekazać część odpowiedzialności na polskich nazistów (sic!). I akurat w tym czasie kiedy organizacje żydowskie doszły do ściany pomimo nacisków USA w sprawie zwrotu majątku Żydowskiego. Słynne odpowiedź Sikorskiego ich w tym utwierdziła. Szwajcarzy niczego nie ułatwiają w sprawie depozytów bankowych, Niemcy nie chcą zwracać zrabowanych dzieł sztuki a to na nas się naciska.

Za pieniądze wydane na promocje, produkcje i dystrybucje "Idy" czy "Pokłosia" można by było zrobić film promujący nasz punkt widzenia na historie i przede wszystkim film na takim poziomie jak filmy brytyjskie czy nawet amerykańskie. Tak by podobały się przede wszystkim naszej rodzimej publiczności. Aby edukować młodych bo oni nie mają już tych kompleksów wobec zachodu jakie miałem ja i moje pokolenie dla przykładu. Oni mogą ponieść w świat naszą historie. A nie historie pana Tomasza Grossa, który choć historykiem się mieni to jednak daleko mu uczciwego postawienia sprawy.

Nie piszę nie na temat bo celowo wątek zatytułowany jest dwuczłonowo. Upominanie się o prawdę nie może być nazywane antysemityzmem. Tak samo jak z rasizmem i tutaj dla przykładu filmik: https://www.youtube.com/watch?v=fb6RhyJVKgY . Wystarczy za komentarz kiedy i nas zapędza się do kąta i każe siedzieć cicho bo inaczej jesteśmy rasistami/antysemitami/homofobami itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety po angielsku: http://www.huffingtonpost.co.uk/witold-sobkaw/imitation-game_b_6499728.html . Zatem nie tylko my marudzimy o pomijaniu Tych Wspaniałych Geniuszy z Polski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autorem tekstu jest polski ambasador. A więc to znowu my.
Tutaj informacja ciekawsza
http://www.dailymail.co.uk/wires/ap/article-2716912/World-engineers-honor-Polish-Enigma-code-breakers.html
Nikt nie zaprzecza temu, że film nie oddaje prawdy historycznej, ale tak to zwykle jest z filmami fabularnymi. Robiąc tyle wokół tego zamieszania dowodzimy tylko swoich kompleksów.
Co do określenia "nazi" to mi ono nie przeszkadza. To nie jest w porządku narzucać dzisiejszym Niemcom kajanie się za II WŚ. Jeśli sami się poczuwają to dobrze o nich świadczy, jak o tych co tworzą takie filmy jak Ida czy Pokłosie. Jednak pretensje wobec innych to małostkowość, która szczególnie wobec takiej tragedii jak holocaust, nie przystoi uczciwemu człowiekowi.
I nie manipuluj twierdząc, że za "upominanie sie o prawdę" ktoś uznaje kogos za antysemitę.
Tekst
"jeśli ocalałemu żydowi zależałoby na utraconym majątku to nie spieprzałby jak tchórz do dawidowej gwiazdy tylko walczył tu o swoje. założę się, że 90% tych wielkich "prawowitych właścicieli" cudownie odnalezionych to nie osoby które przeżyły wojnę tylko ich wnuki albo mocodawcy. czyli piąta woda po kisielu albo zwykli oszuści. "
jest obraźliwy i z walka o prawdę nie ma nic wspólnego. Ale tobie nie przeszkadzał. Nikomu nie przeszkadzał.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka