Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Komu się podoba "Ida"?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 9:00 pm    Temat postu: Komu się podoba "Ida"? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu ten film tak bardzo się spodobał. Oglądałem go, czytałem o nim zarówno pozytywne opinie jak i te mniej pozytywne po skrajnie negatywne. Tematyka gdzie My - źli Polacy zabijamy naszych sąsiadów i to nie w typowo kryminalnych okolicznościach tylko z nienawiści nie trafia do mnie. Bo i goje też byli ofiarami tylko, ze nikt o tym filmu nie zrobi a jak zrobi to raczej tak nagrodzony nie będzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
regon



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 111

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś ktoś powiedział bardzo ciekawe zdanie, ze kto chce dostać oscara niech zrobi film o holokauście. I od lat wiadomo, że to prawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thomas1511



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 32
Skąd: Knurów/Rijnwaarden-Nederland

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

``Ida`` - film dostal oscara bo dotyka spraw zydowskich a wiadomo do kogo naleza glowne wytwornie w Hollywood oraz akademia. Kto ma czas niech sobie poczyta to : http://www.prawica.net/39908
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musi być nawet konkretnie o holocauście, wystarczy sam wątek żydowski i już sukces gwarantowany. szkoda, że tak niewiele trzeba żeby zdobyć uznanie a z kolei wiele wartościowych filmów przeszło bez echa bo nie były o żydach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne towarzystwo oblężonej twierdzy tutaj macie! Jak nie "muslimy", to Żydzi. Może jakiś wątek o spisku cyklistów i krasnoludków sikających do mleka?
Mnie "Ida" sie podobała. Oskara bym jej nie dał, ale to dobry film.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 2:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napiszę krótko i zwięźle: najgorszy film jaki może istnieć i nie polecam go oglądać, bo szkoda na takie głupstwa czasu. Zero prawdy i tym film, a kłamstw nie zamierzam oglądać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujek Władek napisał:
Ja napiszę krótko i zwięźle: najgorszy film jaki może istnieć i nie polecam go oglądać, bo szkoda na takie głupstwa czasu. Zero prawdy i tym film, a kłamstw nie zamierzam oglądać.


Masz rację, lepiej podreptać do kina na "Disco Polo", "Kac Wawa" albo "Wyjazd integracyjny". To wszak nie są filmy "antypolskie".

Co do nominacji i wygranych filmów o tematyce żydowskiej - Wasza teoria bierze w łeb. Przypomnę, że nie dalej jak kilka lat temu Agnieszka Holland z filmem "W ciemności" była polskim kandydatem do Oscara. Dostała? Ano nie.

I jeszcze jedna kwestia. Dlaczego to święte oburzenie nie podniosło się tuż po premierze filmu, czyli 2 lata temu? Czyżby szeryfowie prawdy zaspali i obudzili się, kiedy film zaczął odnosić sukcesy?

Historia nie jest czarno-biała. Nie zawsze byliśmy ofiarami, chociaż ten etos przez lata mocno się utrwalił. Wczoraj Teatr Telewizji wyemitował spektakl o Ince. Ilu z Was, obrońców ideałów, prawych patriotów, zasiadło przed telewizorami, żeby poznać drugą stronę medalu?
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Jesteśmy na etapie roszczeń strony żydowskiej o ich własność pozostawiona na czas wojny w II RP. Jak to naprawdę jest to odsyłam do informacji by nie być jednostronnym w ocenie. Moim zdaniem jest źle jeśli My Polacy przejawiamy ten prymitywny i zbyt emocjonalny antysemityzm bo jest on wykorzystywany przez różnego typu lobby na świecie przeciw nam. Z drugiej strony naiwnym jest wierzyć, że tego typu lobby nie istnieje, nie działa i nie ma swojego w tym wszystkim swojego interesu. Co do filmu to niestety nie rozumiem dlaczego jest tak wysoko oceniany to raz a dwa wywołuje to takie m. in. reakcje zawarte w programie Mariusza Kolonko: https://www.youtube.com/watch?v=9v00dFYt_fI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Żydzi maja jakieś prawo do odszkodowań? Wyobraźmy sobie, że rodzina żydowska miała kamienicę. W czasie II wojny, cała rodzinę wywieziono do obozu. Przeżyła jedna osoba, która uciekła do Izraela w 1968. Ta kamienica istnieje do dziś. Czy ten Żyd nie ma żadnych praw do tej kamienicy? A jeśli ma to czy nie jest dla niego dobrym pomysłem by zorganizować się z innymi w podobnej sytuacji, by lobbować na rzecz uzyskania jakichś odszkodowań? Proszę bez agresji.Tylko pytam.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Czy Żydzi maja jakieś prawo do odszkodowań? Wyobraźmy sobie, że rodzina żydowska miała kamienicę. W czasie II wojny, cała rodzinę wywieziono do obozu. Przeżyła jedna osoba, która uciekła do Izraela w 1968. Ta kamienica istnieje do dziś. Czy ten Żyd nie ma żadnych praw do tej kamienicy? A jeśli ma to czy nie jest dla niego dobrym pomysłem by zorganizować się z innymi w podobnej sytuacji, by lobbować na rzecz uzyskania jakichś odszkodowań? Proszę bez agresji.Tylko pytam.



skoro kamienica czy cokolwiek z innego z czasów wojny istnieje dzisiaj to znaczy, że ktoś łożył na to pieniądze i utrzymywał to przez kilkadziesiąt lat.
jeśli ocalałemu żydowi zależałoby na utraconym majątku to nie spieprzałby jak tchórz do dawidowej gwiazdy tylko walczył tu o swoje. założę się, że 90% tych wielkich "prawowitych właścicieli" cudownie odnalezionych to nie osoby które przeżyły wojnę tylko ich wnuki albo mocodawcy. czyli piąta woda po kisielu albo zwykli oszuści.


teraz wyobraź sobie sytuację, że pewnego dnia na Twoje podwórko, do Twojego domu o który Twój dziadek, ojciec i Ty sam dbaliście przez 50 lat z żądaniem wydania jego utraconego majątku. pokazuje papier na którym jest napisane, że jest prawnukiem właściciela z 1942r albo jego przedstawicielem.

dalej tak bronisz oddawania utraconego przez żydów i niemców majątku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym tutaj poczytać o filmie Ida - zostawcie sobie już te tematy o Żydach, cyklistach i innych masonach Violent

Film jest oryginalny: świetne zdjęcia, klimat, czarno-biały, szczegóły historyczne (rekwizyty, plan), gra aktorska, a i sama fabuła także...
(na Oscarach głosuje kilka tysięcy osób)

Trudno być prorokiem we własnym kraju, dlaczego tak Polacy na siebie plujemy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na filmwebie dostał 6/10.

Film świetny pod względem wizualnym (cudowne zdjęcia ! ) ale fabularnie lekko kuleje. Postacie przedstawione w filmie przerysowane. Film fajnie zobaczyć ale zachwycać się nie ma co. Znajomi mówili że "Lewiatan" jest lepszy, trzeba zobaczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rss20 napisał:
horrrnet napisał:
Czy Żydzi maja jakieś prawo do odszkodowań? Wyobraźmy sobie, że rodzina żydowska miała kamienicę. W czasie II wojny, cała rodzinę wywieziono do obozu. Przeżyła jedna osoba, która uciekła do Izraela w 1968. Ta kamienica istnieje do dziś. Czy ten Żyd nie ma żadnych praw do tej kamienicy? A jeśli ma to czy nie jest dla niego dobrym pomysłem by zorganizować się z innymi w podobnej sytuacji, by lobbować na rzecz uzyskania jakichś odszkodowań? Proszę bez agresji.Tylko pytam.



skoro kamienica czy cokolwiek z innego z czasów wojny istnieje dzisiaj to znaczy, że ktoś łożył na to pieniądze i utrzymywał to przez kilkadziesiąt lat.
jeśli ocalałemu żydowi zależałoby na utraconym majątku to nie spieprzałby jak tchórz do dawidowej gwiazdy tylko walczył tu o swoje. założę się, że 90% tych wielkich "prawowitych właścicieli" cudownie odnalezionych to nie osoby które przeżyły wojnę tylko ich wnuki albo mocodawcy. czyli piąta woda po kisielu albo zwykli oszuści.


teraz wyobraź sobie sytuację, że pewnego dnia na Twoje podwórko, do Twojego domu o który Twój dziadek, ojciec i Ty sam dbaliście przez 50 lat z żądaniem wydania jego utraconego majątku. pokazuje papier na którym jest napisane, że jest prawnukiem właściciela z 1942r albo jego przedstawicielem.

dalej tak bronisz oddawania utraconego przez żydów i niemców majątku?


Te słowa

"jeśli ocalałemu żydowi zależałoby na utraconym majątku to nie spieprzałby jak tchórz do dawidowej gwiazdy tylko walczył tu o swoje. założę się, że 90% tych wielkich "prawowitych właścicieli" cudownie odnalezionych to nie osoby które przeżyły wojnę tylko ich wnuki albo mocodawcy. czyli piąta woda po kisielu albo zwykli oszuści. "

mówią wszystko o tobie. Nigdzie nie napisałem, że chodzi o oddanie majątku i Żydzi o tym nie mówią. Alre po tym co napisałes niczego innego sie nie spodziewałem.
A gdyby w tym domy mieszkał dziś folksdojcz który doniósł na tych Żydów i dzięki temu przejął kamienicę, a ostatni z tych, którzy przetrwali uciekłby z kieleckiego pogromu? Też dałbyś mu prawo bycia posiadaczem tego domu, przez zasiedzenie?
Twoje wnuki nie maja prawa do twojego majatku, kiedy umrzesz?

Nigdy nie pytamy o sprawiedliwe rozstrzygniecie sporu osoby bezpośrednio zainteresowanej wynikiem.
Kolejny manipulatorski chwyt, prosty jak budowa cepa.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskary budziły i będą budzić takie i inne emocje. To co podoba się masom niekoniecznie podoba się "fachowcom" Przypomnicie sobie Titanica. "Fachowcy" krzyczeli że to badziew, lud zachwycał się. Mnie zdziwiło właśnie to, że tematyka pozwoliła Idzie zdobyć Oskara. Przejechała się na tym Holland na "W ciemności" Mi osobiście średnio podobała się fabuła, czarno-białe mnie nie przekonuje, podobała mi się natomiast gra aktorska zwłaszcza filmowej Idy.
Podobno ten film jest kandydatem na przyszłorocznego Oskara ( http://www.tvp.pl/centrum-informacji/informacje-dla-mediow/komunikaty-centrum-informacji/dotkniecie-aniola-w-tvp1-to-moze-tez-byc-oscar/18453517 ) i powiem szczerze że TEN mnie powalił na kolana. Oglądałem z zapartym tchem. Technicznie świetnie i pomysłowo zrobiony, piękna muzyka i przede wszystkim to nie wymyślona historia a opowieść tego kto to przeżył. Polecam. Ja się prawie poryczałem...
http://joogle.pl/dotknicie-anioa-2014/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Moim zdaniem jest źle jeśli My Polacy przejawiamy ten prymitywny i zbyt emocjonalny antysemityzm bo jest on wykorzystywany przez różnego typu lobby na świecie przeciw nam.

Rozumiem, że antysemityzm nie prymitywny i mniej emocjonalny, a wyrafinowany i chłodny jest okay, czy tak? A nawet ten prymitywny nie jest taki zły, i jego jedyną wadą jest to, że jest przeciwko nam wykorzystywany. Dokładnie to wynika z twojego postu. Nie ma tu żadnej manipulacji. Uprzedzam oskarżenia.


Nikt tego nie zauważył???
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.


Ostatnio zmieniony przez horrrnet dnia Wto Mar 03, 2015 7:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka