Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Komu się podoba "Ida"?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Jonas napisał:
My Polacy przejawiamy ten prymitywny i zbyt emocjonalny antysemityzm bo jest on wykorzystywany przez różnego typu lobby na świecie przeciw nam.

Rozumiem, że antysemityzm nie prymitywny i mniej emocjonalny, a wyrafinowany i chłodny jest okay, czy tak? A nawet ten prymitywny nie jest taki zły, i jego jedyną wadą jest to, że jest przeciwko nam wykorzystywany. Dokładnie to wynika z twojego postu. Nie ma tu żadnej manipulacji. Uprzedzam oskarżenia.


Nikt tego nie zauważył???


I znowu te głupie czepialstwo. Powiem tak: jeśli jeden człowiek tutaj pisze, że jesteś trollem to możesz to olać. Jeśli Ci to pisze już kilku to należy nad tym pomyśleć czy czasem nie ma czegoś na rzeczy.

Temat antysemityzmu nie jest tematem tego wątku. Ja nie jestem ani antysemitą ani rasistą mimo, że na siłę chcesz mi to wytknąć. Skończysz tą głupią jazdę wtedy można pogadać. Na razie nie ma szans.

Co do odszkodowań to pamiętać należy, że w latach 60 tych ubiegłego wieku rząd Republiki Federalnej Niemiec wypłacił całkowite odszkodowania za mienie nieruchome zniszczone, lub jego przepadek dla spadkobierców lub samych żydowskich właścicieli jeśli przeżyli włącznie z obywatelami ówczesnej Polski. To nie był jedyny zastrzyk pieniężny dla tej grupy osób. Dziś żądania są nadal aktualne ale względem Polski. To jest po prostu nie fair bo to nie Polacy wywołali II WŚ i nie Polska instytucjonalnie zakładała obozy czy zabijała Żydów. Co do stosunków polsko żydowskich dobrze jest posłuchać lub poczytać byłego ambasadora Izraela w Polsce Szewach Weiss. Jest zdecydowanie mniej antypolski niż sami Polacy jeśli tylko pada temat wzajemnych stosunków.

Nie jest dobrze, jeśli chcąc porozmawiać o filmie, którego tematyką są sprawy trudnej przeszłości Żydów w naszym kraju spotyka się z atakiem i łatką antysemity. Nie podoba mi się ten film, nie rozumiem dlaczego tyle nagród otrzymał. Uważam, że przedstawia Nasz kraj i naszych rodaków w niekorzystnym a także fałszywym świetle co nie oznacza, że mam jakiś problem z nacjonalizmem czy ksenofobią. Taka jest po prostu prawda. Rozmawiajmy bo nawet sam twórca tego filmu o to apelował.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Adi910



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 636
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 5:32 pm    Temat postu: ida Odpowiedz z cytatem

Oglądałam Idę i Disco polo - wolę to drugie. Czemu?, bo do kina idę się odstresować, pośmiać a nie pooglądać czarne zdjęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"....to byli cisi bohaterowie tej wojny" takimi sowami kończy się "Dotknięcie anioła" O kogo chodzi? O tych Polaków którzy uratowali życie rodzinie pokazanej w tym filmie.
Szewach Weiss zapytany kiedyś o problem chyba z Jedwabne kiedy to sąsiad wydawał sąsiada (Polak - żyda) powiedział "Ja znam też innych sąsiadów, tych którzy z narażeniem życia uratowali nam życie narażając swoje"
Przykładów można mnożyć. Idiotą jest ten kto twierdzi że Polacy to antysemici, ale i idiotą jest ten który twierdzi że Polacy w ogóle nimi nie są. Byli i są i tacy i tacy. Film Ida pokazał jedną z tych stron. Ktoś sie czuje urażony? To niech sobie obejrzy "Dotknięcie anioła" , "Rodzina Kowalskich" czy nawet "Pianista" i wiele wiele innych dokumentów to mu przejdzie. Poczuje się dumnym że jest Polakiem przedstawicielem tego narodu który ratował w czasie wojny Żydów gdzie (nie wiem czy ktokolwiek o tym wie ale tylko w Polsce groziła za to kara śmierci) robiono to z narażeniem życia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antysemityzm jest zły sam w sobie jako nienawiść do innego człowieka z powodu jego religii, pochodzenia itd.

nie jest to jednak wg mnie powód do wypłacania żydom którzy często od kilkudziesięciu lat mieszkają poza granicami Polski jakichś dziwnych odszkodowań, emerytur i rent, zwracania majątku który zostawili wyjeżdżając do izraela.


można też mieć swoje zdanie na każdy temat i ja osobiście żydów jako kręgu kulturowego nie szanuję między innymi za ubój rytualny, podejście do pieniądza i ww. majątku, ich poczucie wyższości itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawie całkowicie masz racje z jednym ale, wyjechali bo chcieli? Polacy opuścili np Lwów czy Wilno bo chcieli? Gdyby we Lwowie Twoja rodzina miała majątek nie miał byś żalu że został zabrany. Kij ma dwa końce medal dwie strony Każdy ma swoje racje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy chcieli czy byli naciskani/zmuszani ale wiem jedno - pojawiają się znikąd po kilkudziesięciu latach i usiłują pozbawić majątku ludzi którzy często tylko ten rzeczony dom mają i co potem? zaczynać życie od zera?
w imię czego, przepraszania szanownych żydów za "polskie obozy zagłady"?

zaznaczyć też warto, że ci żydzi spod mostu pewnie nie przyszli odbierać utracony majątek a "pod most" właśnie chcą wysłać ludzi którzy nie są niczemu winni i niejednokrotnie nic nie wiedzieli o tym jak przodkowie nabyli posiadłość.

ja bym to nazwał wyrachowaniem - pozbawiać człowieka domu po czasie który zabliźnił rany po to, żeby powiększać swój niemały majątek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rss20 napisał:
antysemityzm jest zły sam w sobie jako nienawiść do innego człowieka z powodu jego religii, pochodzenia itd.......




.......ja osobiście żydów jako kręgu kulturowego nie szanuję między innymi za ubój rytualny, podejście do pieniądza i ww. majątku, ich poczucie wyższości itd.


???
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
horrrnet napisał:
Jonas napisał:
My Polacy przejawiamy ten prymitywny i zbyt emocjonalny antysemityzm bo jest on wykorzystywany przez różnego typu lobby na świecie przeciw nam.

Rozumiem, że antysemityzm nie prymitywny i mniej emocjonalny, a wyrafinowany i chłodny jest okay, czy tak? A nawet ten prymitywny nie jest taki zły, i jego jedyną wadą jest to, że jest przeciwko nam wykorzystywany. Dokładnie to wynika z twojego postu. Nie ma tu żadnej manipulacji. Uprzedzam oskarżenia.


Nikt tego nie zauważył???


I znowu te głupie czepialstwo..


Napisałeś cos innego?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rss20 napisał:
nie wiem czy chcieli czy byli naciskani/zmuszani ale wiem jedno - pojawiają się znikąd po kilkudziesięciu latach i usiłują pozbawić majątku ludzi którzy często tylko ten rzeczony dom mają i co potem? zaczynać życie od zera?
....


hmmm chyba trochę słabo znasz historię. Ja też orłem nie jestem ale właśnie z filmów typu Ida, Pokłosie, Dotknięcie Anioła czy choćby serial Dom dowiedziałem się jak to z żydami w Polsce było. Swoje "za uszami" teżmamy. To trudny i bolesny problem ale problem. Dlatego takie filmy trochę odkrywają nam te fakty może właśnie po to aby się nad tym zastanowić, pomyśleć. Niemcy też nie chcą żeby im ciągle wojnę wypominać ale zapomnieć trudno, prawda? Zwłaszcza po takich rocznicach jak ostatnia - wyzwolenia Auschwitz. Domniemam że jesteś pokoleniem które osobiście wojny nie doświadczyło, bliskich nie straciło. A gdyby tak było?

W kwestii szeroko komentowanych zwrotów majątków to czy Niemcy nie upominają się o swoje, tylko żydzi? Tak tylko pytam?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ami napisał:
Oskary budziły i będą budzić takie i inne emocje. To co podoba się masom niekoniecznie podoba się "fachowcom" Przypomnicie sobie Titanica. "Fachowcy" krzyczeli że to badziew, lud zachwycał się.


Niezupełnie. Na najbardziej znanym potratu zbierajacym recenzje wielu krytyków Titanic ma 88% pozytywów. To bardzo dobry wynik. Nie rewelacyjny, ale bardzo dobry. "Badziew" miałby dużo niżej.

http://www.rottentomatoes.com/search/?search=titanic
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrnet, nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie nienawiść na tle rasowym lub religijnym to nie to samo co brak szacunku.

ami, może i nie jestem orłem z historii, ale przecież nie cała polska to jedwabne i nie w każdej wiosce palono żydów żywcem tak?
gdybym na własnej skórze doświadczył wojny to chyba tym bardziej byłbym przeciwny wywłaszczaniu na rzecz zwrotu utraconego majątku.
z tego co wiem, to sporo żydów wyjechało z Polski głownie do Izraela i USA już dłuugo PO wojnie, więc nie tłumaczyłbym każdego roszczenia do dawniejszego majątku IIWŚ.

niemcy też ubiegają się o zwroty, ale wątek jest o żydach więc niemcom dałem spokój.


ilu ludzi tyle opinii. czasem zbyt radykalnych i mocno subiektywnych, nie zawsze sprawiedliwych dla każdej ze stron, nie zawsze poprawnych politycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w ramach korepetycji Smile
Z wikipedii o marcu 1968

Wydarzenia w kraju i związane z nimi postawy antysemickie pogorszyły obraz Polski w oczach krajów zachodnich. Tym bardziej, że wywołały fale przymusowych emigracji z Polski osób pochodzenia żydowskiego, a także naukowców i ludzi kultury. Wskutek kampanii antysemickiej w latach 1968–1972 opuściło Polskę 15-20 tys. osób[5][1]. Aby dostać pozwolenie na wyjazd żydowscy emigranci (oraz ich nie-żydowscy współmałżonkowie) musieli podpisać podanie do Rady Państwa o zrzeczenie się polskiego obywatelstwa. Zamiast polskich paszportów otrzymywali oni tzw. dokumenty podróży ważne tylko na wyjazd z Polski i bez prawa powrotu, w których było napisane, że "posiadacz niniejszego dokumentu nie jest obywatelem polskim". Przyczyniło się to jeszcze bardziej do negatywnego obrazu Polski w krajach zachodnich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rss20 napisał:
horrnet, nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie nienawiść na tle rasowym lub religijnym to nie to samo co brak szacunku.

.


rss20, taki tekst

rss20 napisał:

jeśli ocalałemu żydowi zależałoby na utraconym majątku to nie spieprzałby jak tchórz do dawidowej gwiazdy tylko walczył tu o swoje. założę się, że 90% tych wielkich "prawowitych właścicieli" cudownie odnalezio


to jakbyś sobie na czole napisał "Jestem antysemitą".
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=p4ye55zuzR8 czy to antysemityzm?
Nie! To raczej antypolonizm. Ten wątek jest raczej o antypolonizmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten wątek jest o Idzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka