Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blokada kopalni oraz skupów
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 11:02 pm    Temat postu: Blokada kopalni oraz skupów Odpowiedz z cytatem

Tak sobie siedzę, popijam ciepłą herbatkę... i słucham o kolejnych blokadach...

Tym razem rolnicy znowu zapowiadają blokady itd.
Niedawno górnicy strajkowali i blokowali ulice, ronda itd...

A ciekawi mnie odwrotna sytuacja ... jakby się te wszystkie cwaniaki zachowały jakbyśmy my zwykli obywatele zebrali się i np. zablokowali rano wjazd na teren kopalni... np. przechodząc w kółko po pasach za rondem....

Albo zblokować rolnikom wjazd do skupów kiedy to wiozą świnki na ubój...

Zaczynają mnie te blokady dość mocno irytować i coraz częściej słyszę takie właśnie pomysły... jak znowu nam w Knurowie zablokują rondo... to rano my blokujemy im wjazd do pracy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 1:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to wcale nie dziwi. Każdy chce zarabiać normalne pieniądze i potrafić na nie wyżywić rodzinę. Ale skoro rząd ma nich w dupie to co oni mają robić? Płakać? Popełnić samobójstwo mają? To chyba najlepsze z możliwych rozwiązać wyjść na ulicę i pokazać społeczeństwo jak bardzo naszą władza ma nas w dupie, a przede wszystkim pokazać władzy jak bardzo nie dba o obywateli. Teraz wszyscy nagle wkurzeni, że są protesty, ale jak nasz zakład pracy będzie w kryzysie przez naszą władzę to sami też wyjdziemy na ulicę, bo innego wyjścia nie będziemy już mieli. Każdy myśli tylko o własnym czubku nosa, bo mi jest dobrze i wnerwiają mnie inni co protestują, ale jak sam będę chciał protestować to mi będzie wszystko wolno. PAMIĘTAJCIE NIKT BEZ POWODU NIE PROTESTUJE, A SKORO SĄ TE PROTESTY TO OZNACZA, ŻE FAKTYCZNIE W NASZYM ŹLE SIĘ DZIEJE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sloslowik



Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 72

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujek Władek napisał:
Mnie to wcale nie dziwi. Każdy chce zarabiać normalne pieniądze i potrafić na nie wyżywić rodzinę. Ale skoro rząd ma nich w dupie to co oni mają robić? Płakać? Popełnić samobójstwo mają? To chyba

Przykład (to co się wydarzyło w trakcie protestu górników): jedzie samochód ciężarowy z towarem. Musi dojechać na czas bo inaczej firma transportowa zapłaci karę. Jest blokada i kierowca nie może przejechać. Firma płaci karę a kierowca wylatuje z roboty (a ma na utrzymaniu rodzinę). Ciekawe kto pójdzie z nim protestować na ulicy, górnicy??, rolnicy??. Nie wydaje mi się. Jak ktoś chce kogoś blokować to niech blokuje tych co za tą sytuację odpowiadają a nie zwykłych obywateli, którzy chcą dojechać do pracy i utrzymać swoją rodzinę.
Żebyśmy się źle nie zrozumieli. Jak ktoś chce to niech protestuje tylko niech nie cierpią na tym najmniej winni tej sytuacji.

P.S. I jeszcze jedno - co byś mówił o proteście gdybyś jechał do lekarza z dzieckiem na umówioną pół roku wcześniej wizytę i ktoś zablokował ci przejazd i wizyta przepada. To tak do przemyśleń.
_________________
------------------------------------
www.wirtualnuknurow.pl
www.miastoknurow.pl
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujek Władek napisał:
Mnie to wcale nie dziwi. Każdy chce zarabiać normalne pieniądze i potrafić na nie wyżywić rodzinę. Ale skoro rząd ma nich w dupie to co oni mają robić? Płakać? Popełnić samobójstwo mają? To chyba najlepsze z możliwych rozwiązać wyjść na ulicę i pokazać społeczeństwo jak bardzo naszą władza ma nas w dupie, a przede wszystkim pokazać władzy jak bardzo nie dba o obywateli. Teraz wszyscy nagle wkurzeni, że są protesty, ale jak nasz zakład pracy będzie w kryzysie przez naszą władzę to sami też wyjdziemy na ulicę, bo innego wyjścia nie będziemy już mieli. Każdy myśli tylko o własnym czubku nosa, bo mi jest dobrze i wnerwiają mnie inni co protestują, ale jak sam będę chciał protestować to mi będzie wszystko wolno. PAMIĘTAJCIE NIKT BEZ POWODU NIE PROTESTUJE, A SKORO SĄ TE PROTESTY TO OZNACZA, ŻE FAKTYCZNIE W NASZYM ŹLE SIĘ DZIEJE.



Każdy ma prawo do protestu, strajku itd.
Nie neguję tego.

Tylko dlaczego uczciwych ludzi blokują ?

Ja zawsze jak kupuję warzywa i owoce zwracam uwagę na kraj pochodzenia. Jeżeli mam wybór wybieram polskie produkty.
Bo wolę aby zarobił polski rolnik niż niemiecki, czeski czy brazylijski Smile

I potem ten sam rolnik, którego jabłka kupuję blokuje mi drogę i mówi: Nie przejedziesz bo za 'tanio kupujesz moje jabłka'.

No żesz... k.... jego warzywna mać. To ja w tej chwili mam ochotę wyjść z samochodu, wziąć do ręki to jego jabłko, włożyć mu w jego d...., wywalić porządnego kopa i powiedzieć, bon apetit.

Blokują. Ok. Ale kogo i gdzie ?
Niech blokują wjazd do kancelarii, wjazd na teren sejmu itd.
Tylko tam się boją ... bo od razu zostaliby skutecznie rozpędzeni...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutne jest to że CI co walczyli z poprzednim ustrojem, teraz blokują bo chcą starych zasad panujących za tamtego ustroju - bo tam im wygodnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Sro Lut 25, 2015 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sloslowik napisał:
wujek Władek napisał:
Mnie to wcale nie dziwi. Każdy chce zarabiać normalne pieniądze i potrafić na nie wyżywić rodzinę. Ale skoro rząd ma nich w dupie to co oni mają robić? Płakać? Popełnić samobójstwo mają? To chyba

Przykład (to co się wydarzyło w trakcie protestu górników): jedzie samochód ciężarowy z towarem. Musi dojechać na czas bo inaczej firma transportowa zapłaci karę. Jest blokada i kierowca nie może przejechać. Firma płaci karę a kierowca wylatuje z roboty (a ma na utrzymaniu rodzinę). Ciekawe kto pójdzie z nim protestować na ulicy, górnicy??, rolnicy??. Nie wydaje mi się. Jak ktoś chce kogoś blokować to niech blokuje tych co za tą sytuację odpowiadają a nie zwykłych obywateli, którzy chcą dojechać do pracy i utrzymać swoją rodzinę.
Żebyśmy się źle nie zrozumieli. Jak ktoś chce to niech protestuje tylko niech nie cierpią na tym najmniej winni tej sytuacji.

P.S. I jeszcze jedno - co byś mówił o proteście gdybyś jechał do lekarza z dzieckiem na umówioną pół roku wcześniej wizytę i ktoś zablokował ci przejazd i wizyta przepada. To tak do przemyśleń.


pojechałbym objazdem a nie uzalał sie nad soba.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lut 25, 2015 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:
pojechałbym objazdem a nie uzalał sie nad soba.....


A górnicy nie wybierają objazdów tylko użalają się nad sobą i co gorsza zatruwają innym życie
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:
pojechałbym objazdem a nie uzalał sie nad soba.....


Nie, nie pojechałbyś objazdem bo blokady były w miejscu gdzie nie ma objazdów, za tobą od razu robi się korek więc nie wycofasz. Widziałam w Wiadomościach faceta który po tygodniu pracy wracał do domu. Nielzja. Przepuszczali co godzinę więc stój kmiocie godzinę i czekaj, skoro już od tygodnia nie byłeś w domu to godzina cię nie zbawi!!?? Dlaczego ludzie pracy blokują ludzi pracy ?????????? Chyba ci drudzy nie są w stanie ulżyć doli tych pierwszych. Czyżby władza miała ulitować się nad losem blokowanych i spełnić postulaty blokujących??? Rozumiem pikietę, demonstrację ale nie blokadę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 3:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się dzieje, kiedy władza sprytnie napuszcza społeczeństwo na siebie, żeby ludzie nawzajem się gryźli ze sobą i mieli do siebie pretensje. Temu służą dyżurni chłopcy do bicia (raz lekarze, raz rolnicy, raz górnicy).

Dyżurne cele wskazują media, utrzymujące się ze zleceń i reklam z budżetu państwa. I nigdy nie szczują na prawdziwie odpowiedzialnych za burdel. Nigdy też nie tykają en block aparatu przymusu (policji, tajnej policji, wojska). Bo cel tej starej taktyki ("divide et impera" czyli dziel i rządź) jest dokładnie taki, żeby odwracać uwagę od postępków władzy i kanalizować agresję na bratobójstwo, osłabiające jakąkolwiek opozycję.

Proste, świńskie i stare jak władza publiczna. Ale żeby to wiedzieć, trzeba edukacji. A władza formułuje programy nauczania, utrzymuje nauczycieli i dba, żeby mieli najniższy możliwie współczynnik inteligencji, najwyższe aspiracje społeczne i przy okazji pacyfikowali mózgi dzieciom od najmłodszych lat i zamiast wartościowych książek dawali do czytania unijne foldery reklamowe.

Prawo do protestu jest święte a mądre społeczeństwo takie protesty solidarnie wspiera, bo wtedy trwają krótko i są skuteczne. Z postów i nie tylko wynika, że żyjemy niestety w bardzo głupim społeczeństwie.

Ps. Jeżeli ktoś poniósł realną szkodę z powodu blokad, powinien żądać od organizatorów odszkodowania. Związki mają na to fundusze ze składek. A kierowcy, który nie mógł przejechać i nie dowiózł towaru, nie wolno wyrzucić z pracy. W normalnym państwie sąd by go przywrócił a firmie zasądził dupną grzywnę za bezprawie.

Ale Polszcza nie jest normalnym państwem i nie ma sądów, tylko ich parodię, bo chociaż sędziowie zarabiają znakomicie, to państwo przez ćwierć wieku nie zdążyło zreformować wymiaru sprawiedliwości. Właśnie po to, żeby panował w nim burdel i zawisłość. I żeby potrzebne wyroki nie zapadały a niepotrzebne zapadały zawsze, gdy chce tego władza.
Coś jeszcze wytłumaczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Prawo do protestu jest święte a mądre społeczeństwo takie protesty solidarnie wspiera, bo wtedy trwają krótko i są skuteczne. Z postów i nie tylko wynika, że żyjemy niestety w bardzo głupim społeczeństwie.


... prawo do protestu jest może i święte i każdy ma do tego prawo ale nie mów mi, że mądre społeczeństwo wspiera protesty.

Bo mądre społeczeństwo dostrzega hipokryzję protestujących itd.
To, że żyjemy w głupim społeczeństwo właśnie pokazują niektóre protesty bo tam najwięcej tego 'głupiego' społeczeństwa.

Protesty górników - sterowane przez związki - kompletnie pozbawione logiki. I co osiągnęli ? Gufno. Tylko jeszcze większą niechęć społeczeństwa. Gratulacje.

Protesty rolników - warto obejrzeć ostatniego Lis-a. Tam dość padło kilka celnych stwierdzeń dot. rolników.

Frankowiczów - protesty... groteska w wykonaniu idiotów, którzy nie rozumieją prostej zasady - pożyczyłeś we frankach - oddajesz we frankach. Zapewne jakby frank spadł do 1zł - to nie protestowaliby, że mają 2 razy mniejszą ratę. Cóż - ich wybór - ich ryzyko było a winne oczywiście banki i Państwo. ROTFL...

Głupie społeczeństwo widzi winę u wszystkich tylko nie u siebie i właśnie wychodzi na ulicę.

A mądre społeczeństwo popiera tylko te protesty, które faktycznie są zasadne.

A wiesz dlaczego są skuteczne ? Bo głupszemu trzeba czasami ustąpić żeby nie narobił większych szkód. Wybór mniejszego zła.

Jak dla mnie to niezbyt etyczne i nie ma co się tym podniecać, że żyjemy w takim społeczeństwie, które nie rozumie logicznych argumentów i tylko agresją dąży do osiągania swoich wątpliwie zasadnych celów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Analiza "słuszności" protestów społecznych nie ma żadnego sensu. Bo wynikiem będzie opinia, a opinie nie mogą być jednakowe (zwłaszcza w takiej skali). Analizowanie jest więc ruchem w kierunku rozbicia i poróżnienia społeczeństwa. Każdy i każda grupa ma różne interesy. Ma prawo i obowiązek ich bronić.

Od uzgadniania interesów jest proces demokratyczny. Jeżeli w ogóle dochodzi do protestów w takiej formie, to znaczy, że w państwie ten proces nie działa. Nie ma zwłaszcza komunikacji (dialogu społecznego). Za utrzymanie dialogu społecznego odpowiada zawsze silniejszy (władza). Za to władzy płacimy.

Dlatego protesty są "słuszne", że są "konieczne" (naturalne, musiało do nich dojść, jeśli doszło itd. Nie zależy to od niczyjej woli, tylko od jakości systemu: tu zatkania kanałów komunikacji. vide: rozpieprzenie przez Chyżego Roja komisji trójstonnej).

Mądre społeczeństwo popiera takie protesty, bo wtedy władza w jak najszybszym tempie otwiera uszy i zaczyna załatwiać problemy. (Wtedy np. strajk nie trwa 3 tygodnie, tylko wystarcza najcześciej jego zapowiedź, tak samo blokada nie trwa dniami, tylko wystarczy, że ludzie ją zapowiedzą itp, itd. Dla wszystkich wygodniej). Gdyby społeczeństwo (hipotetycznie, idealnie) stanowiło monolit, to wszystkie postulaty wszystkich protestujących zostałyby załatwione natychmiast. W praktyce nawet nie dochodziłoby do mocniejszych protestów, gdyż postulaty wcześniej znajdowałyby posłuch u władzy pod presją.

A np. płaca średnia w Polsce wzrosłaby najprawdopodobniej o kilkadziesiąt procent, lub więcej. Proporcjonalnie do wysokiej wydajności pracowników w Polsce i do nierówności płacowych w UE, które nie mają uzasadnienia poza sztucznym zaniżaniem poziomu wynagrodzeń na wschodzie. Doszłoby do zrównoważenia interesów pracobiorców, pracodawców i państwa. I żylibyśmy dużo szczęśliwiej.

Przestrogi, że wtedy coś by się zawaliło, rozpadło, pękło, nie domknęło w budżecie są kłamliwe. Jedyną, która musiałaby zacząć szukać oszczędności, byłaby sama władza u siebie.

Społeczeństwo jako całość nie jest żadnym podmiotem i za nic konkretnie nie odpowiada. Ale niezliczone podmioty, tworzące mądre społeczeństwo, rozumieją współzależność od siebie i swoją siłę w solidarności społecznej. Dlatego wspierają się wzajemnie, że rozumieją, iż stanowią jedną i tę samą stronę w dialogu z władzą, która oszukuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne myślenie w wypowiedziach niektórych się tu przejawia. Skoro prawo do protestów takie święte to i prawo do protestów przeciw protestom winno być na równi czczone. Stąd autor wątku racje mając słusznie się oburza przeciw warcholstwu społeczeństwa, w których syndrom szlachty (wcale nie szlachetny) tkwi tak mocno, że już przegniwa i targowicą śmierdzi. A warunki sąsiedzkie Polska ma jakby podobne jak ów czas - prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Skoro prawo do protestów takie święte to i prawo do protestów przeciw protestom winno być na równi czczone.

Oczywiście i z mojej strony byłoby traktowane z równą powagą. Jest tylko jeden problem: protesty wybuchają a protesty na protesty na razie nie.

Z tego płynie logiczny wniosek, że protesty nie przeszkadzają społeczeństwu w takim stopniu, żeby przekroczony został punkt krytyczny i żeby przeciwko protestom protestowało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyrażanie swojej krytycznej opinii to też forma protestu. Oczywiście uboga i wg niektórych wygodna tylko, że nie każdego jest stać na protestowanie. Trzeba przecież zasuwać za najniższą krajową a wolne z pracy brać nie można. Nie każdy za plecami ma siłę związków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robson277



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 52

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo
Uwierz mi że zablokowanie ronda w Knurowie podczas strajku górników KWK Knurów-Szczygłowice przeszkadzało mieszkańcom i to bardzo,wogóle z tego co było słychać na osiedlu to wiele osób wypowiadało się bardzo krytycznie o całym strajku.
Ja rozumiem szlachtę że po prostu przymierają głodem i dlatego trzeba uprzykrzyć życie innym ludziom którzy chcieli dojechać po pracy do domu,z dzieckiem do lekarza na wizytę umówiona przed rokiem,albo po prostu przejechać.
Oburzenie jest naprawdę duże ,dziwię się że jeszcze w ramach protestu dla protestu nie znalazło się parę osób które chciały by zorganizować blokadę ronda powiedzmy tak w jakąś środę w godzinach od 5,00-7,00 wtedy to najwięcej szlachty jedzie do roboty na szychtę.
No cóż widocznie reszta Knurowian musi zasuwać w tym czasie do roboty do innych firm i to szybko co by się szef nie wkurzył.
Przecież inni nie mają bonusów w formie Barbórki,Czternastki,Węgla oraz bona na śniadanie (co daje razem może tak ze 20 koła)
Inni muszą na tą kwotę nieźle zasuwać i jak wrócą z roboty to nie w głowie im blokada tylko odpocząć .
Panowie mogli sobie zablokować bramę wjazdową do kopalni,pochodzić po parkingu,postać pod biurem dyrektora albo pomachać flagami bod siedzibą związków bo tak naprawdę to wzbudzili antypatię i oburzenie innych grup zawodowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka