Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Refleksje powyborcze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
Witam.

Nie miałam zamiaru osądzać z realizacji programu wyborczego Pana Ramsa, ani Rady.
Lecz denerwuje się jak ktoś przypisuje Sobie czyjeś zasługi:
-połączenie szpitalnej
-TBS
-rondo
-i kilka pomniejszych spraw

Pozdrawiam


Sobie?
Nie.
Dla mnie jest to informacja, że "za mojej kadencji", a nie "ja to zrobiłem"
Tak to w każdym razie odbieram; i w takim informowaniu widzę dużą różnicę.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam głównie Ali:

Naprawdę zwariować można, zwłaszcza jeśli idzie o rondo!!

Zacznijmy więc od tego, że uznanie czegoś za sukces władzy nie oznacza stwierdzenia, ze władza nam coś dała. Chodzi raczej o zbadanie, czy dobrze wytyczono priorytety, czy znaleziono, zabezpieczono środki na realizację celów itd. Mniejsza o to.

Jeśli jednak mówimy o rondzie jako o sukcesie, bo niewątpliwie takim jest należy je bezsprzecznie zaliczyć jako jeden z większych sukcesów prezydenta Ramsa. Albo tak jak pisze Heniek, że rondo zrobiono w jego kadencji.
Tłumaczyłem to już wielokrotnie, teraz chcę tylko przypomnieć przede wszystkim, że 100% środków jakie wydało miasto na rondo pochodziło z budżetu sporządzonego i wykonywanego przez obecnego prezydenta; nie trzeba też przypominać kiedy zostało wykonane - w tej mijającej kadencji.

Jak można zapisywać ten sukces na rzecz poprzedników:
Ignorancja? Szczyt głupoty? Kiepski dowcip? Propaganda?

Proszę o argumenty! Co takiego sie stało, że można powiedzieć, że ronda nie nalezy zaliczać do sukcesów kadencji Ramsa tylko Kowola, a może Mygi ? Smile Smile
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rondo to nie zasługa Ramsa.Plany już były predzej z że sie władza zmieniła w województwie to Rams protegowany prawicy to uzyskał akceptacje a jak by był z lewicy to by nie było ronda taka jest prawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkPol napisał:
Co przeszkadza miastu wprowzdzać inwestycje dla niego dochodowe? Brak pomysłu jak to zrobić. A kto ma ruszyć szare komórki?


SZANOWNY MARKPOLU,
jeżeli uważasz że tak łatwo o dochodowe inwestycje to prosze daj mi przykład(pomysł dla Knurowa, lub z innego miasta), bo nie przychodzi mi nic na myśl...
samorząd jest od dbania o standard życia w mieście i zapewnianie warunków dla dochodowch inwestycji... ale wątpię by sam coś dochodowego stoworzył... nie to jego zadanie, i nie ma do tego faktycznych możliwości...

pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
bart napisał:
natomiast nie rozumiem jak p. Szumilas mogła się buntować "jawnie acz nieoficjalnie" wyjaśnij mi to bo to mi jakoś pewnym Maćkiem pachnie....

Jawnie = w sposób widoczny dla jej otoczenia, tak, że o tym wiedziano
Nieoficjalnie = nieurzędowo, prywatnie, we własnym imieniu, bez dokumentowania np. na piśmie.

forma "buntu" p. Szumilas też świadczy o niej i o jej możliwościach politycznych... poza tym nie wiem czy tak Ci imponuje że bo jest z Knurowa i dostała się do Sejmu? szczerze powiedziawszy jestem zwolennikiem PO, ale jak słysze jak ona się w mediach wypowiada to mi ręce opadają... niestety potwierdza to moją opinie o niej... "mierna ale..." wobec centrali PO... dla mnie nie jest ona autorytetem...
wydawało mi się że sypatyzujesz z PiSem, więc napisz mi prosze czym ona Ci tak zaimponowała...

secundo napisał:
Oczywiście, że znakomita większość w Knurowie jest z Ramsa zadowolona. Mam tylko wątpliwości, czy byłaba nadal, gdyby Rams miał porównywalnego konkurenta (który też by mówił dzień dobry i nie krzyczał). Zauważ, jak humorystycznie brzmi to wyliczenie "zalet" prezydenta (jest kulturalny i nie wydziera się...). Jaki więc mieli ludzie punkt odniesienia?!

otóż mieli wiele punktów odniesienia i to negatywnych - najprostszy - Jan Kowol, ale i na forum Maciek Kandzior pokazał jakich cech nie powinien posiadać początkujący polityk...

secundo napisał:
czy uważasz, że ludzie zareagowaliby z aprobatą, gdyby wyraźnie do nich dotarło, że Rams nie uzyskał ani jednego euro z funduszy unijnych i gdyby im pokazano gminy, które wywalczyły kilka milionów. Czy wtedy normalni ludzie mieliby się z czego cieszyć?

rozejrzyj się wokół siebie - ilu prezydentów uzyskało reelekcje, - jest to kontrast patrząc na zmiany na górze - moim zdaniem to znak że samorząd lokalny zaczyna być najlepiej działającą instytucją w tym kraju
A Knurów jest jednym z tych miast które o tym świadczą.. Thumbsup
- ryba odradza sie od ogona, można by powiedziećSmile
wracając do fenomenu reelekcji prezydentów - ludzie z jednej strony nie widzieli alternatywy a z drugiej strony byli zadowoleni z tego co sie działo...
pamiętaj że wybory polityczne to nie wybory półbogów ale mniejszego zła.. dlatego rozsądny wyborca nie będzie się zastanawiał kto jest perfekcyjnym kandydatem a kto jest solidnym kandydatem... trudne jest to w stosunku do ludzi nowych bo często trudno ocenić ich wiarygodność.. bo o sobie to nie ma superlatyw których mogą sobie odmówić...
Umiejętność docenienia tego co mamy jest dobrym znakiem - dojrzewamy politycznie...
pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiu, Krzysiu, ale pierdy głosisz. Przecież zarówno wojewodą jak i marszałkiem Sejmiku byli wówczas (tzn w momencie budowy ronda) LSD-owcy, nie do konca chyba zaprzyjaźnieni z naszym prezydentem. Smile
Więc nie mów że brak kontaktów poprzedniej ekipie uniemożliwił start. Skąd Wy bierzecie ten stek bzdur w temacie ronda Think

Poza tym plany to moze i Kowol z ekipą mieli... Ja np. marzę żeby w Knurowie przerabiać węgiel kamienny na ropę. Jeśli to nastąpi np. za 100 lat kiedy wyczerpią się złoża ropy i ktoś wróci do mojego pomysłu pamiętaj żeby nazwać jedną z knurowskich ulic moim imieniem. Prayer

Ul. Rudolfa z Internetu Mmmm... Smile Rozmarzyłem się.
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bart napisał:
forma "buntu" p. Szumilas też świadczy o niej i o jej możliwościach politycznych... poza tym nie wiem czy tak Ci imponuje że bo jest z Knurowa i dostała się do Sejmu? szczerze powiedziawszy jestem zwolennikiem PO, ale jak słysze jak ona się w mediach wypowiada to mi ręce opadają... niestety potwierdza to moją opinie o niej... "mierna ale..." wobec centrali PO... dla mnie nie jest ona autorytetem...
wydawało mi się że sypatyzujesz z PiSem, więc napisz mi prosze czym ona Ci tak zaimponowała...

Niczym mi nie zaimponowała. I zupełnie podzielam Twoją opinię. Ale przy tym wszystkim Szumilas jest najważniejszą personą PO w Knurowie. Jest posłanką i kandydatką na ministra-cienia. Żaden inny polityk z Knurowa nie był dotąd tak wysoko notowany na poziomie krajowym. Ale co ja poradzę, że PO ma takie gwiazdy?Wink
@Plumowski: nadużyciem jest i owszem, ale Twoja przemycona sugestia, że dokonania Ramsa są niemałe. Otóż są bardzo małe! Priorytety - właśnie ich brakuje. Rondo = 1,5 mln. Jeden wątpliwych parametrów basen = 8 takich rond (kompleksowe remonty dróg i przebudowa skrzyżowań) = rozwiązane problemy komunikacyjne miasta. Już a nie za 7 lat jak chcą Zwierzyńska z Ramsem! Szkoły = kasa na ocieplenia budynków, ale strategia stypendialna = 0, poziom kształcenia = poniżej wojewódzkiej średniej. Rynek pracy = 0, strefa przy Szpitalnej = 0 oraz zepchnięcie odpowiedzialności na KSSE. Mieszkaniówka = namiastka i to złej jakości (TBS przy Szpitalnej). Inwestorzy zewnętrzni = 0, kompletne przesypianie dwóch autostrad. Górnictwo = konserwacja status quo = samobójstwo. Lecznictwo = zagrożenie szpitala (bo nie Ramsa brosia). Komunikacja publiczna = skandal = diety za KZK i bezczynność. Woda+energia = jedne z najwyższych cen przy jednej z najgorszych jakości (zanieczyszczenia+regularne awarie). Bezpieczeństwo = coraz gorzej = spadek rangi komisariatu = brak planu = mamienie kamerami. Rekreacja = najdroższy i najmniejszy basen w okolicy (nie liczymy zagranicznych maratonów prezia ani biegaczy do papieża). Kultura+symbole = zdewaluowanie Lauru Knurowa, podrzędne kino niewymieniane w repertuarach. Szczygłowice-Krywałd = rozwałka i slumsy. Nowe centrum miasta = 0 (łącznie z tym, że przy starym na Merkurym nie dzieje się nic).
A wy się podniecajcie rondkiem za 1/50 budżetu miasta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Podpisuję się pod ostatnim postem
Cytat:
@Plumowski: nadużyciem jest i owszem, ale Twoja przemycona sugestia, że dokonania Ramsa są niemałe. Otóż są bardzo małe! Priorytety - właśnie ich brakuje. Rondo = 1,5 mln. Jeden wątpliwych parametrów basen = 8 takich rond (kompleksowe remonty dróg i przebudowa skrzyżowań) = rozwiązane problemy komunikacyjne miasta. Już a nie za 7 lat jak chcą Zwierzyńska z Ramsem! Szkoły = kasa na ocieplenia budynków, ale strategia stypendialna = 0, poziom kształcenia = poniżej wojewódzkiej średniej. Rynek pracy = 0, strefa przy Szpitalnej = 0 oraz zepchnięcie odpowiedzialności na KSSE. Mieszkaniówka = namiastka i to złej jakości (TBS przy Szpitalnej). Inwestorzy zewnętrzni = 0, kompletne przesypianie dwóch autostrad. Górnictwo = konserwacja status quo = samobójstwo. Lecznictwo = zagrożenie szpitala (bo nie Ramsa brosia). Komunikacja publiczna = skandal = diety za KZK i bezczynność. Woda+energia = jedne z najwyższych cen przy jednej z najgorszych jakości (zanieczyszczenia+regularne awarie). Bezpieczeństwo = coraz gorzej = spadek rangi komisariatu = brak planu = mamienie kamerami. Rekreacja = najdroższy i najmniejszy basen w okolicy (nie liczymy zagranicznych maratonów prezia ani biegaczy do papieża). Kultura+symbole = zdewaluowanie Lauru Knurowa, podrzędne kino niewymieniane w repertuarach. Szczygłowice-Krywałd = rozwałka i slumsy. Nowe centrum miasta = 0 (łącznie z tym, że przy starym na Merkurym nie dzieje się nic).
A wy się podniecajcie rondkiem za 1/50 budżetu miasta.


Dodała bym tylko w sprawie ronda:
Cytat:
Koszt inwestycji wyniósł 2,3 mln zł.
Złożyły się na nią wspólnie budżety Knurowa i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Źródło PL nr. 43(660) z 2005r.

@Rudolf 1.5mln.=partycypacja w kosztach (sukcesem było by 0% z budżetu, a całość za pieniądze zarządcy drogi wojewódzkiej)

Tak ja postrzegam sukces.

Pozdrawiam[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 9:42 am    Temat postu: Patrzcie co sie dzieje z Nieszporkiem. Odpowiedz z cytatem

Dlaczego pisuar kturego głosy to pryszcz wobec ilosci głosów oddanych na Nieszporka ma zostać starosta ,Adam skomentował to jako [wyższe racje] kogo !!!!!!!!!!!!! napewno nie nas. Przepraszam że mnie nie widzicie ale za wasza namowa składałem zawiadomienia o niestosowaniu się do ciszy wyborczej radnego T .W Gliwicach pani prokurator stwierdziła że zna ławnika pana T i jest to niemożliwe by nie znał prawa ,zażadał bym przekazał zgromadzone materiały [bez pokwitowania] gdy odmówiłem zaczeła straszyć lecz mina jej się zmieniła gdy pokazałem jej pokwitowania odebrania takich samych przez redakcje DZ i Nowin oraz GW .Całość konwersacji nagrana został na dyktafonie .Takie same materiały wraz z nagraniem przekazane zostały do prokuratury w Katowicach gdzie zażyłość w Gliwicach pani JR na nikim nie robiła wrażenia znana z Jaw..... Co będzi zobaczymy.
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
bart napisał:
forma "buntu" p. Szumilas też świadczy o niej i o jej możliwościach politycznych... poza tym nie wiem czy tak Ci imponuje że bo jest z Knurowa i dostała się do Sejmu? szczerze powiedziawszy jestem zwolennikiem PO, ale jak słysze jak ona się w mediach wypowiada to mi ręce opadają... niestety potwierdza to moją opinie o niej... "mierna ale..." wobec centrali PO... dla mnie nie jest ona autorytetem...
wydawało mi się że sypatyzujesz z PiSem, więc napisz mi prosze czym ona Ci tak zaimponowała...

Niczym mi nie zaimponowała. I zupełnie podzielam Twoją opinię. Ale przy tym wszystkim Szumilas jest najważniejszą personą PO w Knurowie. Jest posłanką i kandydatką na ministra-cienia. Żaden inny polityk z Knurowa nie był dotąd tak wysoko notowany na poziomie krajowym. Ale co ja poradzę, że PO ma takie gwiazdy?Wink
@Plumowski: nadużyciem jest i owszem, ale Twoja przemycona sugestia, że dokonania Ramsa są niemałe. Otóż są bardzo małe! Priorytety - właśnie ich brakuje. Rondo = 1,5 mln. Jeden wątpliwych parametrów basen = 8 takich rond (kompleksowe remonty dróg i przebudowa skrzyżowań) = rozwiązane problemy komunikacyjne miasta. Już a nie za 7 lat jak chcą Zwierzyńska z Ramsem! Szkoły = kasa na ocieplenia budynków, ale strategia stypendialna = 0, poziom kształcenia = poniżej wojewódzkiej średniej. Rynek pracy = 0, strefa przy Szpitalnej = 0 oraz zepchnięcie odpowiedzialności na KSSE. Mieszkaniówka = namiastka i to złej jakości (TBS przy Szpitalnej). Inwestorzy zewnętrzni = 0, kompletne przesypianie dwóch autostrad. Górnictwo = konserwacja status quo = samobójstwo. Lecznictwo = zagrożenie szpitala (bo nie Ramsa brosia). Komunikacja publiczna = skandal = diety za KZK i bezczynność. Woda+energia = jedne z najwyższych cen przy jednej z najgorszych jakości (zanieczyszczenia+regularne awarie). Bezpieczeństwo = coraz gorzej = spadek rangi komisariatu = brak planu = mamienie kamerami. Rekreacja = najdroższy i najmniejszy basen w okolicy (nie liczymy zagranicznych maratonów prezia ani biegaczy do papieża). Kultura+symbole = zdewaluowanie Lauru Knurowa, podrzędne kino niewymieniane w repertuarach. Szczygłowice-Krywałd = rozwałka i slumsy. Nowe centrum miasta = 0 (łącznie z tym, że przy starym na Merkurym nie dzieje się nic).
A wy się podniecajcie rondkiem za 1/50 budżetu miasta.



i tuś mi secundo zaimponował... Applause Applause

zgadzam się w całej rozciągłości... wyciągnąłeś wszystko co powinno zostać poruszone...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Niczym mi nie zaimponowała. I zupełnie podzielam Twoją opinię. Ale przy tym wszystkim Szumilas jest najważniejszą personą PO w Knurowie. Jest posłanką i kandydatką na ministra-cienia. Żaden inny polityk z Knurowa nie był dotąd tak wysoko notowany na poziomie krajowym.


OK, racja jeśli chodzi i jej pozycje w centrali PO, tyle że ja się zastanawiam:
a) czy gdy jest ktoś wpływowy ale kiepski wysoko w polityce to czy jest to zawsze atut (na przykład wyobraż sobie że Giertych byłby z Knurowa...)
b) czy gdyby prezydentem został abstrakcyjny Kaziminierz Macior, całkowicie uległy wobec kogoś z centrali, upartyjniony aż do szpiku kości, to czy było by to dobre dla Knurowa (wyłączając częstsze wizyty osoby z centrali, i łatwiejszą kooperację z niektórymi wyższymi organami)

uważam że idealną osobą jest ktoś kto ma dobre relacje z górą, ale szersze powiązania z województwem i politykami na tym poziomie - np. Frankiewicz ale i Rams

ide w zakład że taki abstrakcyjny K.M. trktował by każdą funkcję w Knurowie jako poczekalnie/odskocznię do kariery w W-wie...

pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 1:17 pm    Temat postu: Re: Patrzcie co sie dzieje z Nieszporkiem. Odpowiedz z cytatem

przyrodnik napisał:
Dlaczego pisuar kturego głosy to pryszcz wobec ilo?ci głosów oddanych na Nieszporka ma zostać starost? ,Adam skomentował to jako [wyższ? racje] kogo !!!!!!!!!!!!! napewno nie nas.


Pominąwszy błędy ortograficzne oraz obrażnie osoby którą nazywasz "pisuarem", nie zważajac na składnię oraz brak komunikatywnosci, odniosę się do tego o czym (prawdopodobnie) piszesz.

Speak to the hand Wczoraj ukazał się "DZ" w którym podano, że najprawdopodobniej nowym Starostą Gliwickim zostanie obecny wiceprezydent Knurowa Adam Szczypka. Moim zdaniem to bardzo dobry wybór: kompetentny fachowiec, spore doświadczenie samorządowe, współautor sukcesu obecnej kadencji w Knurowie, knurowianin!

Think Artykuł przedstawia jednak kandydaturę Szczypki w formie jekiejś rzekomej "afery". Afera ma polegac głównie na tym, ze Szczypka otrzymał małą liczbe głosów w tegorocznych wyborach. A co to ma do rzeczy? Póki co Starostę wybierają radni, skoro stworzona koalicja zgromadziła tylu radnych ilu potrzeba do wyboru Starosty, Adam Szczypka ma ich poparcie, to jaka tu "afera"??
Przecież stawianie takiej tezy to absurd i szczyt demagogii.

Shame on you Na marginesie porównanie wyników Nieszporka i Szczypki nie jest właciwe dlatego ze pierwszy kandydował do powiatu, czyli z całego Knurowa, drugi do gminy czyli tylko z jednego na cztery okręgi knurowskie. Powodów zresztą jest wiecej. Jeśli porównac wyniki innych kandydatów "ze starego Knurowa" okaże się ze wynik Szczypki nie jest aż tak mały jak się goprzedstawia. Zresztą nie ma to najmniejszego znaczenia. Starostą ma być fachowiec, a Nieszporkowi już podziękujemy...

P.S. Smile
Bardzo się cieszę, że w końcu opcja, która przepędziła pewien układ pt. "towarzystwo knurowskie", w końcu po wielu latach osiągnęła większość również w Radzie Powiatu. Traktuję to tylko jako szansę na poprawę funkcjonowania i tego szczebla samorządu.
Smile
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie podpisać się obiema rękami pod postem Rudolfa.
Przeciwnikom i lamenciarzom mogę powiedziec tylko tyle:
Było startować w wyborach i pokazać na co Was stać a nie po fakcie biadać ględzić i kopać zwycięzców po kostkach.
Liczę, że nieco się zreflektujecie "politycy" i w wyborach za 4 lata będziecie startować i pokarzecie na co was stać.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej rozbawiło w całej sprawie oburzenie, jakim prawem została stworzona koalicja bez Forum Samorządowego Moja Gmina Nasz Powiat (ugrupowanie obecnie rządzące w powiecie), skoro Forum zwyciężyło te wybory i wprowadziło aż 8 radnych./
Przypominam zatem że drugie ugrupowanie czyli Porozumienie Samorządowe (ugrupowanie Matuszewskiego, Dudły i in.+ poparcie Pr. Ramsa oraz burmistrza Pyskowic) zdobyło prawie tyle samo głosów co daje mu również 8 głosów w Radzie Powiatu./
Z artykułu wynika, ze właśnie wokół PS skupi się koalicja, która będzie miała 15 głosów. I chyba nic w tym dziwnego skoro jeśli dobrze sobie przypominam PS szło w bloku z innymi ugrupowaniami czyli są potencjalnymi koalicjantami./
Ale władze podobno ciężko oddać, stąd ta histeria w ustach pana Starosty Nieszporka w artykule w „DZ”... A miało być tak pięknie, autografy miały być...
Smile


Ostatnio zmieniony przez Kichnął dnia Wto Lis 21, 2006 3:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Pozwolę sobie podpisać się obiema rękami pod postem Rudolfa.
Przeciwnikom i lamenciarzom mogę powiedziec tylko tyle:
Było startować w wyborach i pokazać na co Was stać a nie po fakcie biadać ględzić i kopać zwycięzców po kostkach.
Liczę, że nieco się zreflektujecie "politycy" i w wyborach za 4 lata będziecie startować i pokarzecie na co was stać.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage


Dyskusja w temacie: "refleksje powyborcze", więc gdzie jak nie tu mamy biadolić i ględzić.
Nie wszyscy na tym forum są "poprawni politycznie"

Xander_cage napisał:
Mimo iż byłem święcie przekonany, że obecny prezydent zostanie na swoim stanowisku czułem lekki niepokój czy aby nie będzie drugiej tury.
Pewność zyskałem około godziny 21:00 kiedy dostałem przecieki z innych OKW.


Kopać to chyba twoja profesja

Xander_cage napisał:
W sumie zawsze kulturka była, ale jak ostatnie imprezy pokazały zawsze znajdzie się jakiś oszołom, któremu michę trzeba wyklepać.


Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka