Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Refleksje powyborcze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasja85



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 6
Skąd: knurów

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie tatuś i nawet nie rodzina. Not talking

I tak wlasnie rodza sie wszystkie podejrzenia..i gdybania Brick wall Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widziałem akcji z panem T. w roli taryfiarza i doradcy więc nie będę też sądził i rozmyślał nad przesłankami jego działania. Fakt jest taki, że od podwożenia ludzi nie będących w stanie dotrzeć do lokalu była straż miejska. Wystarczyło jedynie zadzwonić do Miejskiej Komisji Wyborczej lub po prostu do dyżurującego pod numerem 986 oficera dyżurnego SM i dojazd był zagwarantowany, nawet transport pod samą urnę (dla osób na wózku czy ociemniałych).

Dziwi mnie jednak fakt, że pan T. robił coś takiego. Robiąc to narażał się na postawienie mu zarzutów matactwa wyborczego przez swoich kontrkandydatów lub poprostu złośliwych ludzi.
Poniżej odpowiedni Art z KK:

Kod:
Art. 250.
Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera
wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


W tym przypadku następuje zależność osoby starszej od pana T. podwożącego i pomagającego w głosowaniu.

I kolejne artykuły, które mogą być zastosowane:

Kod:
Art. 250a.
§ 1. Kto, będąc uprawniony do głosowania, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo takiej korzyści żąda za głosowanie w określony sposób,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej osobie uprawnionej do głosowania, aby skłonić ją do głosowania w określony sposób lub za głosowanie w określony sposób.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu określonego w § 1 lub 2
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
§ 4. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 albo w § 3 w związku z § 1 zawiadomił organ powołany do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia, zanim organ ten o nich się dowiedział, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może odstąpić od jej wymierzenia.

Art. 251.
Kto naruszając przepisy o tajności głosowania,wbrew woli głosującego zapoznaje się z treścią jego głosu podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Jeszcze raz powtarzam, że nie rzucam oskarżeń w stosunku do pana T. ani w stosunku do nikogo innego. Nie mam też takich zamiarów. Ja tylko uświadamiam co na co może narazić się cżłowiek, który działając nawet z pobudek dobrej woli może narazić się na złośliwość innych ludzi i konsekwencje prawne.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasja85 napisał:
Nie, nie tatuś i nawet nie rodzina. Not talking

I tak wlasnie rodza sie wszystkie podejrzenia..i gdybania Brick wall Brick wall

Bo obiektywnie patrząc wchodzenie z starszymi ludzmi do komisji może rodzić pewne podejrzenia, powiem więcej jeśli tylko stał obok to niemusiał nic mówić, starsze osoby niechciały mu zrobić przykrości i na niego zagłosowały. gdyby został w samochodzie to co innego.
Drugą sprawą zagadnienia jest to że ludzie lubią koloryzować Super a z jeszcze innej strony jaki to honor trzeba mieć by zdobywać tak głosy. D'oh!
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba starsza nie znaczy że obłożnie chora czy otępiała umysłowo.
Życzyłbym sobie i Wam takiej sprawności fizycznej i umysłowej jaką do tej pory zachowała moja 84-letnia Babcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 9:54 am    Temat postu: Odp .Kasja85 Odpowiedz z cytatem

Sama zadecyduj czy była to uprzejmość . W dniu wyborania radnych ktoś poprosił mnie o zastepstwo ponieważ czujniki ruchu w systemie alarmowym w budynku przedszkola nr 5 były wyłaczone.W celu zapobieżenia nieproszonych wizyt w innych niż do tego przeznaczone pomieszczenia usiadłem sobie wygodnie na półpiętrze za szybem windy skąd wszystko widziałm .Mechanizm był następujący pan T .przywoził wyborców z terenu Czuchowskiej granicy gdzie mieszka pokazywał gdzie odbiorą karty ,następnie osoby te wychodziły z sali tłumacząc brakiem miejscana korytaż i dalej na klatke schodową gdzie czekał pan T.i wskazującym palcem prawej ręki wskazywał wskazywał kwadrat przy swoim nazwisku w celu postawienia + ,tak samo pokazywał na prezydenta itd było to 4 m odemnie ,komentarze docierały całkiem wyrażnie [przecież nie bydziecie głosować na gorola] .Od 8 rano do 12 w południe przywoził 11 razy po 3 lud 4 osoby ,podobno robił to dalej jak powiedział zmiennik .Ciekawe gdzie była komisja i dlaczego pozwalali na opuszczanie pomieszczeń wyborczycz z listami .Może mieli w tym własny interes .A propo taki porządny obywatel a własne dzieci wysłał do GB .
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ziom



Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 4

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 10:51 am    Temat postu: gadac to kazdy potrafi... Odpowiedz z cytatem

hej człowieku, ile Ty masz lat, z ksiezyca sie urwałes: CO ZŁEGO JEST W TYM ZE KTOS JEDZIE DO ANGLII I TAM PRACUJE - TAK ZROBIŁO TYSIACE POLAKÓW i jeszcze wiecej wyjedzie, to tacy jak Ty zbudawali taka Polske ze trzeba szukac chleba za granica - to twoje pokolenie
PRZYRODNIK: Ty sie czepiasz... bo Ci moze nie pasuje osobiscie ta władza albo p. T. - taka zazdrosc hehehehe.
Przyrodnik jestes winny - jak teraz taki cwaniak jestes to czego od razu na policje nie dzwoniłes tylko jakiegos alarmu pilnowałes... na wosie w szkole muwili ze jak ktos widzi przestepstwo to powinien zaareagowac a jak nie reaguje to tez jest WINNY
PRZYRODNIK JESTES WINNY PODAM CIE DO SADU...hehehehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jestem winny .Widziałem jak to robi prawdziwy katolik były ministrant ale tak podobno uczy RM pana Rydzyka .A co do GB odsyłam do wypowiedzi pana radnego gdzie martwi się kto na nasze emerytury zapracuje .Ja na swoją zapracowałem poza granicami mam tyle moi koledzy po 6 iu 5 letnich kontraktach .Tutaj górnik ma 2500 zł emerytury a ja mam 2400 ale EURO .Każdemu wedłud zasług .Za pilnowanie porządku w lokalu wyborczym ktoś wziął kase ,być może niezapoznał się z zasadam jaki mają obowiązywać .
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dolores



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 1

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 12:08 pm    Temat postu: oj nie masz jaj Przyrodnik Odpowiedz z cytatem

Te emeryt przestan sie ciepac i wyluzuj SmileSmile
Tymbardziej zę Twoja prowokacja (ktoras z kolei) jest przegieciem bo wczesiniej pisałes:
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?p=2719&highlight=#2719

ze Twoje dwie corki (tak - to sie pisze przez ó a nie u Smile )
sa w GB. Marna prowokacja - kompromitacja...

Ty chyba nie masz co w domu robic - sie nudzisz i sie czepiasz. A tak ogólnie to ja na miejscu radnego podałabym Cie do sądu - bo to jest oszczerstwo. nie potrafisz tego udowodnić, kłamiesz bo coś tam masz osobiscie do goscia, a jak byś był facet z jajami to byś sie podpisał pod tym. ŁAtwo rzucać oszczerstwa kiedy jest sie anonimowym... oj nie dajesz dobrego przykładu młodzieży... widze ze złoooo panuje w Twoim sercu

Jeszcze sie nie nauczyłes internetu - idź na kurs internetu do CH. Norrisa (on go podobno juz ma na dyskietce:) )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
onlyyou



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@dolores: niestety, muszę się włączyć, bo nie mogę obok tego przejść obojętnie. TEŻ TO WIDZIAŁEM I SŁYSZAŁEM- w trakcie głosowania starszej Pani, siedzącej na ławeczce przed pomieszczeniem z urnami, ręką wskazał swoje miejsce z tekstem: "A tu je jo" czyli : ja jestem tutaj. PRZYRODNIKU brawoooooooooo, że o tym napisałeś. Applause To się nazywa młoda polska demokracja i pseudo politycy, dietetycy, chorzy na władzę, gdzie jedynym lekarstwem jest dieta...radnego. Mr. Green Ja po takiej dekonspiracji z honorem bym się wycofał. Ale to są tacy ludzie: plują im w gębę, oni twierdzą że deszcz pada, a dietka wpływa dalej. PRZYRODNIKU , tak jak piszesz jest to ciąg do koryta, po trupach ale do władzy. Przecież on wyciągnął z domu taką staruszkę, to była chyba Pani Z_ik, która ledwo co nogami rusza. I to jest po katolicku. Przez 3,5 roku nic nie zrodbił, ostatnie 6 mies. szczerzył zęby mówiąc dzień dobry, a głową walił o ziemię. PRZYRODNIKU, nie daj się. Grunt to szczerość. A tak prywatnie, to dziękuję za takich radnych. D'oh! Applause Brick wall



Edit: Admin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 3:07 pm    Temat postu: Re Dolores Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje że jeszcze więcej internautów odpowie .A jak pan radny chce prosze bardzo WRAZ z księdzem możemy iść i sprawdzić jak to było z tym głosowaniem ,przy księdzu cała prawda wyjdzie .Aco do mnie mam PO Skoro dzieci radnych są za granicą moje też mogą .Teraz młodzi wymeldowują się z kraju by mieć spoko od woja ŻW ich nie ściga .A starsi ludzie napewno przy proboszczu powiedzą prawde .
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
onlyyou



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@przyrodniku, może tak złożyć protest wyborczy, na to są konkretne paragrafy. Żeby zostać radnym, trzeba mieć klasę oraz minimum średni poziom przyzwoitości. Miom zdaniem takie praktyki trzeba napiętnować i takich ludzi skazać na cierpienia gastryczne czyli pozbawiać mandatów oraz diet. Przemyśl to. I to ma być władza wybrana przez nas Think WSTYD panie radny, to jest właśnie przykład dla młodych: nie trzeba być uczciwym, wystarczy cwaniactwo oraz ogromny korytocug czyt. pociąg do koryta. Elektorat skazuje Pana na polityczny niebyt. UT Wg mnie: PROSZĘ SIĘ ZRZEC MANDATU. Dość cwaniactwa i karierowiczów. Właśnie Pan Radny pokazał Swoje wewnętrzne fuj, to ukryte pie Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasja85



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 6
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyrodniku! Jesli byles swiadkiem nieprawidlowosci w czasie wyborow to dlaczego tego nie zglosiles od razu..? Co? Tylko tutaj huczysz..?

Jak to sie mowi: PIES KTóRY DUżO SZCZEKA MAłO ROBI!

jestem tylko ciekawa co ty chcesz osiagnac.., czyzby ktos byl dla ciebie niewygodny? Albo, co? No powiedz to w koncu..bo ja ciebie zupelnie nie rozumiem.. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ze jest późno i pewnie dlatego mogę nie do końca kojarzyć, ale o co tu k.... chodzi?

Mozecie jaśniej? O jakich nadużyciach mówicie? Nic z tego bełkotu nie rozumiem.
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
onlyyou



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Rudolfie Wave Wyjaśniam Ci ten bełkot: otóż były/obecny radny J.T w dniu wyborów woził starsze, naiwne osoby i możnaby rzec, prawie za nie głosował na siebie oczywiście tzn. wskazywał palcem swoje nazwisko oraz Prez. A.R. Byłem tego świadkiem w trakcie mojej wizyty w lokalu wyborczym, a przyrodnik obserwował to przez kilka godzin. Później świadkiem był jego zmiennik. Odbywało się to na ławeczce w korytarzu lokalu wyborczego lub na klatce schodowej. Takie jaja poprostu. Myślę, że należałoby złożyć protest wyborczy. Shame on you Tak się nie robi, władzy nie przystoi. To była mordercza walka utrzymania się na stołku. Not talking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Lis 15, 2006 4:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że nikt tego nie nagrał. Teraz pozostaje jedynie złożenie odpowiedniego wniosku do właściwej instytucji.
Faktycznie wskazywanie innym osobom swojego nazwiska na karcie do głosowania śmierdzi.

Ja byłem świadkiem innego zdarzenia - pewien były-obecny radny z tego samego ugrupowania co J.T. rozdawał swoje reklamówki. Gdy się dowiedział, że zainteresowany jest z innego okręgu zaczął gorąco, wręcz nahalnie namawiać na kandydaturę T. Drążył tak długo aż dostał zapewnienie że rozmówca odda na T. swój głos. Później był telefon do T. "Jasiu mom na ciebie nastympny głos"

No ale to mieściło się w ramach agitacji przedwyborczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka