Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziś Święto GDZIE FLAGI?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 2:20 pm    Temat postu: Dziś Święto GDZIE FLAGI? Odpowiedz z cytatem

Czy zauważyliście że z roku na rok ilość wywieszanych flag się zmniejsza?

Czy to znaczy że wstydzimy się naszej flagi..?


Amerykanie ( za którymi ostatnio nie przepadam ) eksponują flagę przy każdej możliwej okazji, wręcz aż do przesady. A u nas nawet w urzędach nawet baaardzo rzadko można spotkać...

Przyznaję sie.. u mnie też nie ma flagi.. Ta którą posiadam jest z słabym stanie... pamięta chyba wszystkie pochody. Obiecałem sobie że za rok będzie.

Co sądzicie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
RYBKACORP



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 69

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swoją powisiłem za oknem, a co. raz na jakiś czas warto się pochwalić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale na blokach mamy ograniczenia techniczne w postaci braku "wtyczek" na flagi. Te, które były - zostały usunięte wraz z wymianą okien.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Chciałem wypowiedzieć się w temacie poświęconym Święcie Flagi ale jakoś nie mogę tego tematu otworzyć. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy?

A wracając do tematu. Administracja osiedla nie wywiesiła flag państwowych w klatkach bloków spółdzielczych przy ul. Szarych Szeregów – bardzo smutno to wyglądało. Nie wiem jak było z flagami w innych blokach. Ciekawe, czy spółdzielnia czasem nie ma obowiązku wywieszania flag w czasie świąt państwowych. Cieszy mnie jednak, że wielu lokatorów wywiesiło biało – czerwone w swoich oknach z własnej inicjatywy. Ja chociaż mam flagę to nie miałem jej do czego przymocować. Muszę coś wykombinować do 11 listopada.

A i jeszcze jedno. 2 maja, oprócz Święta Flagi jest też Święto Polonii. Więc składam życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim tym, którzy czując się Polakami przebywają gdzieś poza granicami Ojczyzny.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michal.L



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak my nie utrzymiemy tej kultury to bedzie kleska i niedlugo nasz narod bedzie wogole nieobchodzil swieta narodowego bo moim zdaniem ono traci z rku na rok na jakiejs wartosci ... ;/ Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin87



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 74

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 10:10 pm    Temat postu: Re: Dziś Święto GDZIE FLAGI???? Odpowiedz z cytatem

gemis napisał:
Czy zauważyliście że z roku na rok ilość wywieszanych flag się zmniejsza?

Czy to znaczy że wstydzimy się naszej flagi..?


Amerykanie ( za którymi ostatnio nie przepadam ) eksponują flagę przy każdej możliwej okazji, wręcz aż do przesady. A u nas nawet w urzędach nawet baaardzo rzadko można spotkać...

Przyznaję sie.. u mnie też nie ma flagi.. Ta którą posiadam jest z słabym stanie... pamięta chyba wszystkie pochody. Obiecałem sobie że za rok będzie.

Co sądzicie....
Na ulicy puszkina na bloku numer 5 wisza biało czerwone w obu klatkach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RYBKACORP



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 69

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam ja jak powiesiłem w tym roku moja na specjalnie skonstruowany maszt z byłego palika do anteny na balkonie to heca jak nigdy! Dzieciaki pod blokiem przerwały zabawę i zaśpiewały kawałek hymnu co znają, a potem "Polska Biało Czerwoni". Wisiała tak przez całe 3 dni. Sąsiedzi zagadywali mnie czy z Pisu jestem, czy mnie powaliło itp. Bo śmieszne okazało sie że jedyny w bloku, co więcej jedyny chyba na całym 1000leciu wywiesiłem flagę! Bo dla mnie ten zwyczaj jest piękny, niestety nie nabyłem go w Polsce ale na emigracji zarobkowej w neutralnej pacyfistycznej Szwecji. Tam flagę wiesza prawie każdy. Bo są dumni z tego kim są! A my?
I do tego próba zawłaszczenia tego zwyczaju przez polityków! Ciekawe czy choć jeden nasz dzielny radny wywiesił? Bo nasz ukochany prezydent nie! Wiem bo mieszka na przeciwko mnie w wieżowcu przy podstawówce nr5 na Batorego.
Mam nadzieje że nie nasle na mnie strazy miejskiej że niby profanowałem symbole czy coś w tym stylu Shame on you
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkąd mieszkam w Knurowie (listopad 2006) wieszam flagę - na balkonie przywiązana między pręty ale trzyma się mocno tylko trochę zbyt poziomo wisi i lubi się zawijać.
Komentarzy żadnych nie słyszałem, ale w okolicy byłem jedyny (WP II - Marynarzy). Brick wall
W tym roku na 3-go ucieszyły mnie jeszcze dwie flagi widoczne w okolicy. Widziałem też kilka w okolicach kościoła na osiedlu, także z mojego punktu widzenia sytuacja się poprawia.
Prezydent też nad tym ubolewał (zwróciłem mu uwagę chyba przy 15 sierpnia, że w Knurowie tak mało flag) i chyba nawet obiecał sam powiesić na następne święto, choć głowy nie dam.
Podobnie kilku znajomych radnych...
Jednego zapytałem 3-go...jeszcze i tym razem nie powiesił... Brick wall
Jak to sam określił "Wstyd straszny" (że nie powiesił).
A mi tylko trochę smutno, że w Gliwicach w prywatnych domach flag zdecydowanie więcej i szkoły i urzędy także jakby bardziej udekorowane...
A najwięcej polskich flag w Knurowie to widziałem przed jednym z meczów piłkarskiej reprezentacji...
Tak więc Panowie Flagowicze - mobilizujmy kogo się da!! Violent
Następny sprawdzian 15 sierpnia (a nie dopiero w listopadzie).
Zresztą w sposób godny i dostojny flaga może być umieszczona w każdym domu czy posesji przez cały rok - także w prywatnych domach- pozwala na to obecna ustawa o symbolach.
_________________
Pasiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RYBKACORP



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 69

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest do końca tak jak piszesz! Najwięcej flag to wieszamy jak przyjeżdża do nas papież lub na święta religijne! Wtedy wszędzie w prywatnych domach pojawiają się flagi Watykanu (zazwyczaj źle powieszone bo w pionie tzn obrócone o 90stopni) lub flagi maryjne(te żółto-niebieskie).
A co do naszych radnych to jakby wybory odbywały się w jakieś święto np. 3maja lub 11 listopada to pewnie by się oflagowali wtedy, a tak nie muszą udawać, że coś ich to obchodzi. Ważne, że dieta regularnie wypłacana! A jak ktoś ich o to spyta to zawsze mogą obiecać ze powiesza następnym razem lub skłamać że mieli powieszona ale opozycja w nocy im flagę podj...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwięcej flag wisiało jak Polska grała na mistrzostwach świata w piłce nożnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RYBKACORP napisał:
flagi Watykanu (zazwyczaj źle powieszone bo w pionie tzn obrócone o 90stopni) lub flagi maryjne(te żółto-niebieskie).

Za życia J.P. II nie mieszkałem jeszcze Knurowie, a podczas wizyty Benedykta...może...jakoś mi umknęło.
Nie mniej jednak to demonstracja religijna, a nie patriotyczna - czyli inna kategoria i inne flagi.
Biało - żółta -czyli Watykanu (zgadzam się że powinna wisieć odwrócona o 90 stopni czyli pasy pionowe). Natomiast druga z flag, to biało-niebieska - czyli flaga kościelna (nie maryjna).
Niebiesko-żółta jest (lub była) flaga Ukrainy.
Krzysiu - masz rację Smile)

Pozdrowionka
_________________
Pasiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RYBKACORP



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 69

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam biało-niebieska czy żółto-niebieska Dontknow sens mojej wypowiedzi był inny! Bo z flagami wygląda to tak jakbyśmy państwem wyznaniowym byli albo protektoratem Watykanu!
Skoro można flagę Watykanu wieszać bezkarnie to ja se wywieszę na 22 lipca flage ZSRR! Albo Niemiec na 11 listopada Brick wall A na święta flagę Finlandii bo stamtąd Mikołaj do mnie przylatuje!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 6:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że możesz wywiesić, byleby z należnym szacunkiem jaką chcesz flagę...
A choć państwem wyznaniowym nie jesteśmy, to takie zachowanie ludzi świadczy o większym przywiązaniu do wartości religijnych niż narodowych.
Czy się to komuś podoba - czy nie - wszak mówimy o dekorowaniu prywatnych domów.
_________________
Pasiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile mi wiadomo każdy z nas może wywiesić biało-czerwoną flagę, ale bez żadnych dodatków tzn bez godła itp. Takie prawo mają chyba tylko instytucje Think

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,4102650.html
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,4096645.html
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flaga z godłem oraz flaga bez godła to dwie równoważne formy naszej flagi państwowej i obie na równi są dopuszczalne w domach prywatnych.
Nie wiem jak wygląda sprawa umieszczania samego godła.
_________________
Pasiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka