Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zamykanie kopalń na Śląsku
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 3:38 pm    Temat postu: Zamykanie kopalń na Śląsku Odpowiedz z cytatem

Zachęcam wszystkich mieszkańców Knurowa, aby wsparli górników i również z nimi wyszli na ulicę i pomogli im walczyć o swoje miejsca pracy jakie rząd chce im zabrać.

Czy wiecie, że:
– rocznie z polskich kopalń rząd drenuje ponad 7 mln zł. W latach 2003-1013 górnictwo wpłaciło do budżetu państwa ponad 100 mld zł.
– W sumie w ciągu ostatnich 25 lat górnictwo odprowadziło do budżetu państwa około 200 mld. W tym samym czasie do górnictwa wpłynęło 38 mld publicznych pieniędzy. WIĘC KTO DO KOGO DOPŁACA!?
– górnictwo to najbardziej obciążona podatkami branża w polskiej gospodarce. Spółki węglowe płacą 23 różne podatki i inne opłaty o charakterze podatkowym. Z tego, aż 9 obciążeń dotyczy wyłącznie branży wydobywczej.
– górnictwo w Polsce jest obłożone najwyższym podatkiem VAT spośród wszystkich krajów w Europie i na świecie, gdzie jeszcze wydobywa się węgiel. U nas stawka VAT dla górnictwa to 23 proc., w Czechach i Hiszpanii jest to 21 proc., w wielkiej Brytanii 20 proc., w Niemczech 19 proc., w Rosji 15 proc., a w Austrii tylko 14 proc!
– politycy opowiadają o wolnym rynku i o tym, że Państwo nie może mieszać się do gospodarki. To bzdura. U nas politycy drenują górnictwo i chcą zamykać kopalnie, reszta świata inwestuje swój przemysł wydobywczy. Najpotężniejsze gospodarki świata dotują wydobywanie paliw kopalnianych w swoich krajach kwotą 88 mld dolarów rocznie. To prawie 320 mld!

NIE DAJ SOBIE WMÓWIĆ, ŻE W POLSCE DOPŁACA SIĘ DO GÓRNICTWA. JEST ODWROTNIE!
POLITYCY I PSEUDO EKONOMIŚCI, SZEJNFELD, NIESIOŁOWSKI I INNI „ZNAWCY” ZWYCZAJNIE KŁAMIĄ!

Ich kłamstwa mają jeden cel. Chodzi o to, żeby zdyskredytować górników w oczach reszty społeczeństwa i wmówić ludziom, że górnictwo trzeba zlikwidować. Wtedy będzie łatwiej zamknąć kopalnie i wyprzedać ich majątek, a ludzi wyrzucać na bruk.

Gdyby nie siła i determinacja związków zawodowych, rząd już dawno zlikwidowałby polskie górnictwo.
Kopalnia Silesia, którą lata temu rząd też chciał zlikwidować, została uratowana przez związki zawodowe, ze związkowych składek górników. Strajkowali pod ziemią, założyli spółkę pracowniczą i znaleźli inwestora. W zeszłym roku ta kopalnia również przyniosła straty, a jej właściciel nie myśli nawet, żeby ją zamykać. Wie, że kopalnia to biznes na wiele, wiele lat. Gdy Kompania Węglowa, której właściciel jest Ministerstwo Gospodarki, przyniosła stratę w 2014 roku przez nieudolne zarządzanie, rząd chce zamykać kopalnie.

Politycy obecnej koalicji rządzącej nie mają bladego pojęcia ani o gospodarce, ani o górnictwie!
Cztery kopalnie, które rząd chce zlikwidować zatrudniają 10 tys. ludzi. Jednak jeśli zostanę one zamknięte, pracę straci od 30 do 40 tys. osób, bo jedno miejsce pracy w kopalni generuje od 3 do 4 etatów w otoczeniu górnictwa, w firmach około górniczych, a także w handlu i usługach. Związki zawodowe broniąc miejsc pracy w górnictwie, bronią lokalnych przedsiębiorców. Bronią tych pracowników, którzy z różnych względów nie zrzeszyli się jeszcze, bądź nie mogą zrzeszyć w związkach zawodowych.

Związki zawodowe bronią śląskich miast!
Bez górnictwa nasze miasta zamieniają się w pustynie!
Roczne spółki węglowe przelewają setki milionów zła na konta gmin, w których funkcjonują kopalnie. Płacą opłaty eksploatacyjne, podatek od nieruchomości oraz inne podatki i opłaty lokalne. W 2013 roku było to łącznie 280 mln zł. Do tego dochodzi kolejne kilkaset mln z tytułu CIT płaconego przez firmy górnicze i podatki PIT płaconego przez górników. Z tych pieniędzy miasta górnicze budują drogi, chodniki, czy place zabaw. Z tych pieniędzy samorządy utrzymują szkoły i szpitale.

Jeżeli tych pieniędzy zabraknie to co stanie się z naszymi miastami?
Nasze miasta, nasze małe Ojczyzny będą powoli umierać. Młodzi ludzie uciekną za granicę, a dla starych zostanie tylko pustka, bieda i bezrobocie. Na miejscu naszych kopalń powyrastają biedaszyby. Nie możemy na to pozwolić! Musimy walczyć o przyszłość naszą i przede wszystkim o przyszłość naszych dzieci!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
yeti



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 96

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bzdury piszesz. Silesii nie uratowali związkowcy, tylko inwestor, który wpompował w kopalnie 1 mld zł i zatrudnił mniej ludzi przy takiej samej produkcji. Związkowcy to zainicjowali i chwała i za to. Chociaż raz pomyśleli i się do czegoś nadali. To co piszesz, to populistyczny bełkot. Sprzedaj zawiązkom kopalnie za 1 zł i zobaczymy co z nimi zrobią, inwestorzy z miliardami przecież się cisną tak, ze stołki trza w poczekalni dostawiać. I tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic dodać nic ująć. Społeczeństwo na Śląsku wydaje się , że zaczyna otwierać szeroko oczy i dostrzegać, że to co było przez ostatnie lata to sianie propagandy aby podzielić ludzi na Śląsku.
Nie można na to pozwolić aby ten rejon w którym mieszkamy został w ten sposób potraktowany bo faktycznie młodzi ludzie nie mając perspektyw zaczną stąd uciekać.
KWK ''Knurów-Szczygłowice'' wydawać by się mogło, że nie jest w tej grupie ryzyka zamknięcia kopalń. Wszystko się może niestety zmienić. Za rok czy za dwa podobna sytuacja może nastąpić w JSW.
To sianie propagandy o rzekomych stratach w górnictwie przez ostatnie lata to z drugiej strony było lobbowanie na rzecz OZE ktoś inny chce u Nas nieźle zarobić.
Z jednej strony możemy dostać te kilkadziesiąt mld na rozwój OZE ale ile tych samych mld zostanie wywiezionych z Polski o tym nikt nie wspomina.
Ludzie instynktownie już wiedzą , że to nie jest w ich interesie.
Film z akcji protestacyjnej w Gliwicach:

https://www.youtube.com/watch?v=j0j9-lopMyE&feature=youtu.be
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywalali mnie z pracy niejednokrotnie. Zawsze na podstawie tzw 'porozumienia stron'. Oczywiście żadnego porozumienia nie było. Był za to bałagan w kasie kiedy córka szefa brała z niej na buty sama potem nie wiedząc ile, były problemy już w innej firmie z przetargami a winny musiał być po naszej stronie i w naszym dziale i tym podobne historie. Wziołem, spakowałem się i wyjechałem. Do nikogo żalu nie mam i nie miałem, do wyjścia na ulice, burd i palenia czegokolwiek nikogo nie namawiałem a i sam tego nie robiłem. Dziwie się że są ludzie, którym trzeba wszystko zabezpieczyć bo sami nie potrafią nawet prostych obliczeń, że jak odejmiemy od czterech dwa to nie zostanie znów cztery.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adalbert.



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 141

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwiazki zawodowe z rzadem odpowiadają za obecny stan. Zwiazkowcy blokowali jakiekolwiek zmiany, rzadzacy nie mieli wystarczająco determinacji.
Tak wiec jedni i druzy powinni dostac po mordzie od górników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam ten artykuł prof. Gwiazdowskiego Wink
http://wei.org.pl/blog-show/run,blog,author,113.html
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adalbert. napisał:
Zwiazki zawodowe z rzadem odpowiadają za obecny stan. Zwiazkowcy blokowali jakiekolwiek zmiany, rzadzacy nie mieli wystarczająco determinacji.
Tak wiec jedni i druzy powinni dostac po mordzie od górników.
Zgadzam się co do winy darmozjadów związkowców ale stop z tym językiem nienawiści. Nie jesteśmy jakimiś islamskimi terrorystami tylko narodem aspirującym do bycia europejskim. A inną sprawą do dostania to rachunki za szkody jakie górnicy swoim zachowaniem mogą wyrządzić. Nikt nie jest bez winy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wujek Władek nie Pajacuj
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie tylko gdzie byli górnicy gdy podnosili wiek emerytalny do 67 lat ? Acha zapomniałem, ich to nie dotyczy bo oni mają swoje 25 lat pracy. A szkoda...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robson277



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 52

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku
Jak to gdzie byli ,zastanawiali się gdzie iść do roboty po przejściu na zasłużoną emeryturę. Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Związki to zło.
A zła popierać nie można.

Mnie zastanawia cholerna hipokryzja związkowców.
W TV padały wielkie słowa. Jak to dla Polski walczą.
O honor... d... zimna o swoje dupska i brzuchy związkowcy walczą.

Cytuję Onet.pl " Związkowcy nie chcieli mówić o szczegółach ustaleń. "

Pytanie zasadnicze... dlaczego nie chcą otwarcie mówić co ustalono ?
Kolejny szantaż i kolejny rząd uklęknął przed związkami ?

Poza tym... niech mi ktoś mądry ze związkowców odpowie.
Dlaczego w KW jest 160 związków ?

Szkoda mi górników bo przez cwaniaków nierobów ze Związków tracą wiele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może niech związkowcy swoje paski pokażą, a najlepiej PIT
odważy się któryś mówca?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Wam się nie podoba to zwyczajnie zmieńcie zawód.

a sorki, zapomniałem, nigdzie indziej nie dostaniesz emeryturki za 25 lat i jeszcze przywileje.

Nikt Wam na siłę zawodu nie wybrał. Tak samo mi , Nowakowi i Kowalskiemu.
Takie czasy , że wygrywają sprytniejsi .


Mi jak się nie podobało w pracy u makaroniarza to po miesiącu podziękowałem i poszedłem gdzieś indziej. Nie strajkowałem.

Górnictwa nie trzeba likwidować. Wystarczy je sprywatyzować i uzdrowić. i ***ć związki zawodowe. Skoro koszt wydobycia jednej tony węgla w Polsce nie przekracza 300PLN (są w tym wszystkie koszta łącznie z administracją) a kopalnie sprzedają po xxxPLN to K***A coś jest nie tak.
*średni koszt to ok 250PLN .

Zauważyłem taką małą prawidłowość; wszędzie zawsze najbardziej słychać hołotę... na ulicy, na meczu , w pubie...
tak mi się tylko skojarzyło.

P.S. jeśli chcecie manifestować w jakikolwiek sposób to zróbcie to trochę inteligentniej...
np wszyscy naraz idźcie do banków po swoje oszczędności... to dopiero będzie jak jednego dnia z banków wyparuje kilkaset milionów PLN ... zobaczycie co się będzie wtedy działo Smile Nikt nie będzie miał czasu zajmować się zamykaniem kopalń. PLN straci na wartości , waluty a zatem eksport pójdzie w górę... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Nie Sty 18, 2015 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.nettg.pl/news/126589/bilans-miliardy-zlotych-dzieki-gornictwu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chopper5



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 18, 2015 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym nikt nie mówi .
http://www.wykop.pl/ramka/2341666/gornik-z-30-letnim-stazem-tu-falszerstwo-goni-falszerstwo/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka