Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakaz wejścia do sklepu z dzieckiem w wózku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie unoś się Karolina, szkoda zdrowia Smile Tak jak młody kiedyś będzie stary i doświadczy starości i zobaczy jak to jest, tak być może "Pan Mądry" doświadczy bycia ojcem i doświadczy co to dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 8:26 pm    Temat postu: Re: Zakaz wejścia do sklepu z dzieckiem w wózku Odpowiedz z cytatem

karolina1639 napisał:
pytam_sie napisał:
karolina1639 napisał:
pytam_sie napisał:
krzysiu napisał:
Ostatnio w Biedronce powiedziano nam żeby z wózkiem nie wjeżdżać na sklep, to jak mam zakupy zrobić z małym dzieckiem na ręku? Ten sam zakaz wisi na Grallu na Wilsona. Chyba ich pogięło, widocznie te osoby nie mają małych dzieci.


... krzysiu nie piekl się. Jest w tym dużo niestety racji.

Ja zgadzam się z takim zakazem. Bo nie wiem czy zauważyłeś ale w większości sklepów nie ma za dużo miejsca. Nawet nie ma wózków takich jak w tesco.

Już teraz wystarczy. że dwie starsze paniusie zaczną pogaduszki między regałami i nie można przejść.

Więc wózek z dzieckiem dość mocno tarasuje przejście innym.

Poza tym czasami dzieci robią bałagan na półkach zrzucając rzeczy.

A jeszcze inny możliwy powód to zwykłe wynoszenie rzeczy w wózeczku dla dzieci Smile

Więc sklep zabezpiecza się przed takimi uciążliwościami dla siebie i dla innych kupujących.

Nikt nie zmusza Cię do zabierania dziecka na zakupy. Zakładam, że nie jesteś samotnie wychowujących ojcem i masz kogoś z kim możesz pójść na zakupy albo zostawić pod opieką dziecko.

Poza tym... idź do innego sklepu jak Ci nie pasuje.



Życzę Ci żebyś został inwalidą na wózku i też Cie nie wpuścili do sklepu chamie. bo Twój wózek będzie zajmował za dużo miejsca jak twierdzisz !

Reasumując nawet osoby niepełnosprawne nie mogą jechać wózkiem na zakupy ?

Jesteś kolego strasznie bezczelny ! Czyli ja Matka z dwojgiem dzieci nie mogę iść do sklep ?

PATOLOGIA



lol

Chamstwo i prostactwo przemawia przez Ciebie właśnie.
Albowiem chamstwo to :

a) obrażanie innych
b) życzenie komuś źle
c) pchanie się z dziećmi do sklepu ( sztuk 2 ) - gdzie ledwo można przejść z koszykiem...

No idealnie pasujesz do tego.

Poza tym nie widzisz różnicy pomiędzy inwalidą a matką z wózkiem?
KTÓRA TO MA WYBÓR - Czy pójść bez dzieci na zakupy czy z dziećmi.

To jest różnica ...

Więc szanuj innych ! Nie obrażaj i zanim wybierzesz się do sklepu pomyśl o innych... bo w dużych marketach miejsca jest na i 6 wózków... w małych sklepach nie ma miejsca na koszyk czasami... i to różnica...

No ale to trzeba mieć trochę rozumu w głowie aby dostrzec różnicę ...


Czysty Prostak - na dodatek żenujący. Przyniosę Ci na następny raz dzieci jak mój mąż pójdzie do pracy.

Albo on przyjdzie Ci pokazać troszkę pogardy jak dalej będziesz tak cwaniakował. Bo na żywo byś nawet się nie odezwał.

Ja bym się nie zdziwiła jak w ogóle z domu nie wychodzisz i tylko grasz na komputerze lub masz 15 lat co najwyżej, bo na każdy temat na forum masz inne zdanie nic cała reszta lub jesteś wszystkiemu na przekór.

A jakbyś wiedział trochę budowa każdego sklepu jest uregulowana kwestiami prawnymi, bhp oraz budowlanymi co do ilości miejsca i odstępów między regałami - a wszystko tyczy się ewakuacji i tym podobnych spraw.

Więc 2 szerokości wózka dziecięcego (lub wózka sklepowego) to jest minimum Panie Douczony, dla takiego sklepu jak np. Biedronka



Kobieto więcej kultury !

Jeżeli jej nie wyniosłaś z domu to chyba już będzie z tym problem.
Po pierwsze zapewne mógłbym być Twoim ojcem więc pisz z szacunkiem.

Po drugie dlaczego mnie obrażasz ?
Dlaczego życzysz mi źle ?
Dlaczego mi grozisz swoim mężem ?

Skoro jesteś Ty taka douczona...to chyba też powinnaś wiedzieć, że takie groźby są karalne.
Obraźanie również.

A ja MAM PRAWO do innego niż większość zdania.
I tylko je wyraziłem i nikogo nie obrażam.

A mam inne zdanie bo nie znoszę typowych postaw roszczeniowych i wiecznych pretensji do wszystkich i wszystkiego.

Więc jak piszesz to nie obrażaj mnie bo Twoje wypowiedzi i zwroty są ewidentnym przejawem chamstwa, które tak mi zarzucasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ami napisał:
Nie unoś się Karolina, szkoda zdrowia Smile Tak jak młody kiedyś będzie stary i doświadczy starości i zobaczy jak to jest, tak być może "Pan Mądry" doświadczy bycia ojcem i doświadczy co to dzieci.


... raczej młody już nie.

I właśnie o to chodzi AMI. O ludzi starszych.
Nie raz widziałem starsze osoby, które muszę lawirować między półkami bo stoi sobie młoda kobieta z wózkiem na pół przejścia. I to jeszcze prawie w poprzek.

Kiedyś były 3 modele wózków i koniec. Dzisiaj mamy bardzo rozbudowane wózki zajmujące naprawdę dużo miejsca.

I w małych sklepach jest to zdecydowanie zrozumiałe, że wózki nie są mile widziane.

I nie jest to afront do kobiet z dziećmi.
Wszystko to kwestia organizacji w życiu.

Po prostu. Wy 'wózkarze' zrozumcie innych klientów sklepu również.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 9:23 pm    Temat postu: Re: Zakaz wejścia do sklepu z dzieckiem w wózku Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:


Poza tym... idź do innego sklepu jak Ci nie pasuje.


I tego się trzymaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szymekszymek



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 35

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widac, ze mlody nie jestes. Nie mam nic do ludzi starszych.. ale niektorzy znich sa tzw. zgredami i wszystko im przeszkadza. Ja tez trafilem na takiego co mu przeszkadzalo dziecko na rowerku na sciezce rowerowej (pustej!!!). Kulturalnie sie nie dalo i musialem wykorzystac to, ze jestem silniejszy i moge troche postraszyc, chociaz tego nie chcialem.
Jak juz sie wybierzesz do tej swojej Biedronki to lepiej nie wyrazaj tych swoich pogladow do ktorych masz prawo. Dobrze ci radze, bo mozesz trafic na kogos nerwowego.
a moze nie jestes jeszcze taki stary - tym gorzej dla otoczenia, bo za kilkanascie lat to juz napewno bedziesz upierdliwcem. Nie licz na kulture z twoimi pogladami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i mnie się zdarzało wejść do sklepu z wózkiem.
Nie miałam problemow
I dla mnie problemem nie jest teraz czyjś wózek dziecięcy "na sklepie".
Gruba nie jestem, przejdę Wink

Z resztą bardzo rzadko takie widuję.'Jak sklepowi nie pasuje to ze względu na ryzyko wywiezienia towaru w zużytej pieluszce Wink to niech ochroniarz łazi za matką lub ojcem i pilnuje.

Jak tak dalej pójdzie, to zabronią z torebkami wchodzić.

A później do rosołu będziemy się rozbierać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymekszymek napisał:
Kulturalnie sie nie dalo i musialem wykorzystac to, ze jestem silniejszy i moge troche postraszyc, chociaz tego nie chcialem.
Jak juz sie wybierzesz do tej swojej Biedronki to lepiej nie wyrazaj tych swoich pogladow do ktorych masz prawo. Dobrze ci radze, bo mozesz trafic na kogos nerwowego.


No to mam już rozwiązanie skąd się biorą takie osobniki:Szeryf na A4
Zaczyna się niewinnie naskoczyć na słabszego, a potem adrenalina coraz większa....
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymekszymek napisał:
Widac, ze mlody nie jestes. Nie mam nic do ludzi starszych.. ale niektorzy znich sa tzw. zgredami i wszystko im przeszkadza. Ja tez trafilem na takiego co mu przeszkadzalo dziecko na rowerku na sciezce rowerowej (pustej!!!). Kulturalnie sie nie dalo i musialem wykorzystac to, ze jestem silniejszy i moge troche postraszyc, chociaz tego nie chcialem.
Jak juz sie wybierzesz do tej swojej Biedronki to lepiej nie wyrazaj tych swoich pogladow do ktorych masz prawo. Dobrze ci radze, bo mozesz trafic na kogos nerwowego.
a moze nie jestes jeszcze taki stary - tym gorzej dla otoczenia, bo za kilkanascie lat to juz napewno bedziesz upierdliwcem. Nie licz na kulture z twoimi pogladami.


Wózki nie są złe Smile Mi w większości przypadków też nie przeszkadzają.
Ale ROZUMIEM, że taką politykę może przyjąć 'sklep'.

Źli są ludzie, którzy czasami zapominają, że warto pomyśleć o innych 'parkując' wózek w poprzek przejścia Smile
I tylko o to mi chodzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwagę zwróciła ochroniarka w Biedronce na Niepodległości że następnym razem nie wchodzić do sklepu z wózkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiu napisał:
Uwagę zwróciła ochroniarka w Biedronce na Niepodległości że następnym razem nie wchodzić do sklepu z wózkiem.


... aaa to jak to nie jest odgórne zarządzenie to ja bym ją olał w takim razie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego teraz za każdym razem ją olewam.I zachęcam do robienia zakupów z dziećmi w wózkach w tej biedronce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
Ale ROZUMIEM, że taką politykę może przyjąć 'sklep'.
Źli są ludzie, którzy czasami zapominają, że warto pomyśleć o innych 'parkując' wózek w poprzek przejścia Smile
I tylko o to mi chodzi...

To bardzo źle rozumiesz. Dziecko (w wózku) ma takie samo prawo do wejścia do sklepu, jak inwalida (na wózku), babcia (o lasce), niewidomy (z psem przewodnikiem) i zdrowy (na dwóch nogach).
Jak sklep ma za wąskie przejścia, to jest problem sklepu i np. straży pożarnej a nie klienta.

A nawiasem: w Biedronkach chyba pozatrudniali jakąś trefną firmę ochroniarską, bo mnie w Sylwestra jeden gbur ochroniarz przepędzał ze sklepu na kilka minut przed zamknięciem (bo mu się spieszyło, ale nie przyszedłem tam późno dla przyjemności tylko z powodu, że wszyscy przecież pracujemy). Zjechałem gościa i się uspokoił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
pytam_sie napisał:
Ale ROZUMIEM, że taką politykę może przyjąć 'sklep'.
Źli są ludzie, którzy czasami zapominają, że warto pomyśleć o innych 'parkując' wózek w poprzek przejścia Smile
I tylko o to mi chodzi...

To bardzo źle rozumiesz. Dziecko (w wózku) ma takie samo prawo do wejścia do sklepu, jak inwalida (na wózku), babcia (o lasce), niewidomy (z psem przewodnikiem) i zdrowy (na dwóch nogach).
Jak sklep ma za wąskie przejścia, to jest problem sklepu i np. straży pożarnej a nie klienta.

A nawiasem: w Biedronkach chyba pozatrudniali jakąś trefną firmę ochroniarską, bo mnie w Sylwestra jeden gbur ochroniarz przepędzał ze sklepu na kilka minut przed zamknięciem (bo mu się spieszyło, ale nie przyszedłem tam późno dla przyjemności tylko z powodu, że wszyscy przecież pracujemy). Zjechałem gościa i się uspokoił.


Jak zwykle celnie i w samo sedno Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fureya



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 242
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby ostawić dziecko w domu jak się na zakupy jedzie... pewnie niech leży samo w łóżeczku i ryczy, aż sąsiedzi zadzwonią do opieki, że dziecko samo. Nie każdy ma wybór i może zostawić dzieciątko samo Smile
A co do wózków, jak już wchodzę do sklepu z dzieckiem to gdy muszę na chwilę stanąć wózkiem staram się to robić tak by można było swobodnie przejechać. Najwięcej to właśnie zastawiają przejście za przeproszeniem stare baby, zostawi taka wózek na środku i przegląda pół godziny półkę, oczywiście zero reakcji na przepraszam chcę przejechać. A jak już spotka sąsiadkę to o matko... Po co postawić wózek za wózkiem jak już muszą koniecznie poplotkować, lepiej zostawić wózek obok wózka i jeszcze stanąć tak, żeby w ogóle nie dało się nawet przecisnąć. Trzeba się potem wycofywać i obejść inną alejką.
Ostatnio mam wrażenie, że najpierw chcą by się dzieci rodziły i w ogóle polityka prorodzinna, a wszędzie na matki z dzieckiem patrzy się jak na zło konieczne. Nie raz jak idzie młoda matka z wózkiem to da się słyszeć za plecami, że puszczalska bachora se zrobiła Wink Ten nasz kraj taki piękny Smile
_________________
Miłość jest w każdym z nas...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
pytam_sie napisał:
Ale ROZUMIEM, że taką politykę może przyjąć 'sklep'.
Źli są ludzie, którzy czasami zapominają, że warto pomyśleć o innych 'parkując' wózek w poprzek przejścia Smile
I tylko o to mi chodzi...

To bardzo źle rozumiesz. Dziecko (w wózku) ma takie samo prawo do wejścia do sklepu, jak inwalida (na wózku), babcia (o lasce), niewidomy (z psem przewodnikiem) i zdrowy (na dwóch nogach).
Jak sklep ma za wąskie przejścia, to jest problem sklepu i np. straży pożarnej a nie klienta.

A nawiasem: w Biedronkach chyba pozatrudniali jakąś trefną firmę ochroniarską, bo mnie w Sylwestra jeden gbur ochroniarz przepędzał ze sklepu na kilka minut przed zamknięciem (bo mu się spieszyło, ale nie przyszedłem tam późno dla przyjemności tylko z powodu, że wszyscy przecież pracujemy). Zjechałem gościa i się uspokoił.



1. Po pierwsze nie rozumiesz istoty problemu. Problemem nie jest dziecko tylko osoba prowadząca wózek - często tak 'parkująca' w ciasnej alejce, że przejść nie można. A wystarczy trochę inaczej się ustawić.

2. Po drugie - należy zapytać ochroniarza co jest powodem. Bo może to kwestia np. kradzieży ?

Prawo prawem a kultura kulturą.

Prawo nie zabrania np. wejścia do kościoła z dzieckiem w wózku.
Tylko jeżeli dziecko płacze albo wręcz 'wydziera się' przez całą mszę to problemem są rodzice... zwykły normalny kulturalny człowiek po prostu wychodzi z dzieckiem aby nie przeszkadzać innym.

I tak samo w sklepach... wchodzisz z wózkiem wielkości malucha to postaraj się nie tarasować drogi.

Dlatego jestem w stanie zrozumieć reakcję ochroniarzy czy właściciela sklepu bo zapewne pewne reakcje są wynikiem np. skarg klientów.

A może też chodzi o kradzieże ? Rok temu było kilka takich incydentów. Nie pamiętam w jakim mieście. Kobiety z wózkami wywoziły produkty w wózku Smile

Zresztą w wiele wiele miejsc nie możesz wjechać wózkiem...z rożnych przyczyn.

Jak to mówią każdej akcji towarzyszy reakcja.

Tak samo jak z wizami do USA. Wszyscy psioczą na USA, że są wizy i problemy z jej otrzymaniem a np. Niemcy wiz nie mają...

Kto winny ? Nie wujek USA tylko nasi rodacy co powyjeżdzali i na lewo zostali w USA. To im możemy podziękować za restrykcyjną politykę wizową. Chcieli oszukać system... podłożyli świnię wszystkim polakom...

Tak samo tutaj... jeżeli ktoś wprowadza zakaz albo ograniczenia... warto dowiedzieć się dlaczego ... i to jestem w stanie zrozumieć.

Chociaż osobiście nic nie mam do ludzi z wózkami w sklepach. Nawet ich przepuszczam do kasy przede mną ... czasami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka