Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maciej Kandzior Radny Miasta Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 82, 83, 84  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Gru 23, 2014 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo dotknąłeś sedna sprawy Radny Szydło uważa z tego co wyczytałem że jak karetka dojeżdża zgodnie z ustawo to jest okej, a tutaj chodzi o to żeby karetka dojeżdżała jak najszybciej, niekiedy minuty liczą się od zgłoszenia pomocy a przyjazdu karetki i to nie tylko grozi śmiercią lecz poważnymi komplikacjami jak udary czy zawały, ludzie są uratowani jednak minuty opóźnienia potem rzutują na ich przyszłym życiu jako "kalekach". Ja chciałbym doczekać czasów jak byłem w Niemczech(2 lata temu) że do jednego wypadku (jedna osoba ranna) przyjeżdżają 3 karetki, i nie ważne że nie potrzebnie liczy się to żeby dojechać jak najszybciej, nie ma tam ekonomii a jedynie ratowanie życia. Radny Szydło pisze że karetka dojeżdża z zgodnie z czasem i jest według niego dobrze? Pytanie czy te 15 minut jest od zgłoszenia czy od wyjazdu karetki?. Myślę że ludzie sami są w stanie z własnego doświadczenia odpowiedzieć na pytanie czy karetki dojeżdżają na czas, jak raz w życiu miałem sytuację z karetką i przyjechała po 30 minutach tylko dlatego że nie straciłem przytomności, ale jak przyjechali to jakoś mnie nie chcieli zostawić w domu tylko wpakowali do szpitala na przeszło miesiąc. Pytanie się rodzi jedno jeżeli byli po 30 minutach to co wpisali w swoje zeszyty ?, szkoda że nie ma jakiegoś monitoringu, że to obywatel jego rodzina podpisuje kiedy karetka była.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Wto Gru 23, 2014 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do radnego Szydło... a gdyby wydarzył się wypadek zbiorowy w Knurowie, to czy jedna karetka dałaby radę zabezpieczyć miejsce zdarzenia? Wiadomo wszak, że sanitarka ma tylko jedno miejsce dla poszkodowanego !
Czy dalej będziecie się upierać na kłamanej oszczędności?
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 1:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurów może kupić i 10 karetek, ale jak nie będzie pieniędzy na utrzymanie ich załogi to będą stały na parkingu. Ale tego już Wasz wielce mądry radny nie napisał. Tak jak i tego, że miasto nie może finansować etatów ratowników, bo zabrania tego prawo. Nie zna problemu, ale robi wielkie zamieszanie, bo przecież trzeba sobie punktów nabić. Jak czytam te hasła, pisane grubymi i wielkimi literami, bo przecież nie można normalnie napisać, to widzę kolejnego chętnego na ciepłą posadkę w sejmie, gdzie nie wiedza się liczy, a to jak kto głośno krzyczy.

Inna sprawa... Oczywiście można zaprosić dyrektora, ba nawet ministra, ale trzeba najpierw wiedzieć o czym z nim rozmawiać. A tu dyskusja toczy się o czasy dojazdu. Naprawdę myślicie, że dyrektor pogotowia jest tak głupi, żeby wyłożyć się na takiej prostej sprawie? Wszystko jest poukładane zgodnie z przepisami i pierwszy lepszy radny zostanie zmiażdżony odpowiedziami na swoje pytania. Więc bardzo proszę, niech sobie radny Kandzior zaprasza dyrektora, ciekawe jak się będzie tłumaczył, gdy ten publicznie udowodni brak wiedzy pana radnego i totalnie populistyczne działania, żeby tylko się przypodobać mieszkańcom. Rację mają Ci, którzy chcą dobrze poznać problem, porozmawiać z osobami zajmującymi się taką tematyką, a dopiero później można się zastanawiać z kim na wyższym szczeblu dyskutować, a nawet negocjować.

Przy okazji polecam ten tekst, bo problem już dawno był ruszony: http://miastoknurow.pl/8975,ludzie-potrafia-wezwac-pogotowie-do-rozciecia-opuszka-palca-rozmowa-z-kierownikiem-stacji-pogotowia-ratunkowego.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 3:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tommekW mylisz się przeczytaj dokładnie ustawę o samorządzie gminnym (patrz link z iknurów chłopak o tym pisał) miasto jak będzie chciało może oprócz 10 karetek również 10 zespołów finansować, bądź współfinansować. Wystarczy że podpisze porozumienie.
Co do mojej osobistej sytuacji ja nie wzywałem pogotowia czy moja rodzina bo miałem zerwany odcisk, leżałem potem przeszło miesiąc w szpitalu. Szkoda komentować twój wpis. Uciekasz sam od odpowiedzi czy potrzebna jest druga karetka plus zespół medyczny do jej obsługi. Powiem Ci wprost tak.
Próbujesz bronić sprawy przegranej.Jak się okaże że Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego nie ma pieniędzy to radni są jako pierwsi zobligowani aby zabezpieczyć pieniądze na drugi zespół, w końcu płacę podatki i tego żądam. Jak sam radny Szczygło mówi zacznijmy od dołu. Więc ja jako obywatel zaczynam od dołu czyli od radnych - załatwcie drugą karetkę. Ustawa jak w linku u góry z iknurów wprost mówi że można współpracować ba przejąć zadania Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego i żądać potem za to zwrotu poniesionych kosztów(startowania w kontraktach). Tylko trzeba nad tym siąść i popracować. Tylko to chyba boli radnych i urzędników - praca. Czas kiedy się mówiło że, nie ma miasto kompetencji się skończył. Ustawa o samorządzie mówi wprost nie trzeba szukać interpretacji że gmina może jak chce przejąć część kompetencji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego! - najbliższy przykład w Żorach MZOZ. Ale Fakt Tomku lepiej wydać 26 tyś na gazety niż sfinansować już 1 pracownika takiego pogotowia.
A jak już wklejasz to proponuję tutaj niedaleki przykład
http://bip.zory.pl/?p=print&t=a&id=6034
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do @tommekW mam wrażenie, że to TY jesteś populistą i wpisujesz się w stały scenariusz naszej władzy..."to nie nasze kompetencje, to nie nasz teren itd." To może i Knurów nie jest TWOIM terenem i regionem....?
Cóż złego w dobrym zabezpieczeniu mieszkańców naszego miasta w szybką interwencję medyczną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@tommekW, więc może pora zmienić prawo żeby jednak miasto miało większe kompetencje ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie mam nic przeciwko drugiej karetce, oczywiście powinna być. Denerwuje mnie tylko lansowanie się na takich sprawach. Bo za chwilę będą kolejni, którzy obiecają wszystko za darmo i naród też to kupi. Nikt się tylko nie pyta i nie zastanawia nad konsekwencjami, sposobem osiągnięcia celu, itd... Kandzior zamiast rozsądnie podejść do tematu, próbuje wprowadzać do Knurowa niezdrowe rozgrywki polityczne, a to nikomu nie służy. Moim zdaniem wszystko można zrobić, ale trzeba się do tego przygotować, a nie rzucać hasłami na prawo i lewo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek w jak chce pan Kandzior zaprosić dyrektora pogotowia to dlaczego reszta radnych jest przeciw co im zaszkodzi wysłuchać go no co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bez cenzury



Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 8
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiu napisał:
Tomek w jak chce pan Kandzior zaprosić dyrektora pogotowia to dlaczego reszta radnych jest przeciw co im zaszkodzi wysłuchać go no co?


Załóżmy, że dyrektor miejsca w którym pracujesz zlecił Ci wykonanie jakiejś pracy, ale na końcu będzie potrzebny podpis kierownika. Zawołasz tego kierownika na początku żeby pokazać mu że przygotowałeś sobie narzędzia czy na końcu gdy praca będzie zrobiona i wystarczy podpis?

Po co zapraszać dyrektora, gdy się nie ma odpowiednich statystyk. Najpierw Piotr Grzelak potem Komisja zdrowia powiatu gliwickiego, żeby powiat także się dołożył. Karetka będzie kursować także po sąsiednich gminach. Dlaczego nikt tego nie bierze pod uwagę? Jesteśmy tacy dobrzy, że stać nas na rozrzutność? A dopiero potem dyrektor WPR !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A 26 tysięcy na gazety to nie rozrzutność?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bez cenzury



Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 8
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiu napisał:
A 26 tysięcy na gazety to nie rozrzutność?


Jest tam gdzieś wyraźnie napisane "gazety", czy może chodzi też o materiały szkoleniowe? Zostało to sprawdzone? Nie. Nie szerzmy Paniki i propagandy póki nie mamy dowodu na papierze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile pamiętam to Pan Maciek od dobrych paru lat mówi o potrzebie drugiej karetki. I konsekwentnie się tego trzyma. Jak dla mnie nie jest to lansowanie, tylko uparte dążenie do celu i ja to doceniam. Jak widać (bez)radni nie byli dotąd w stanie niczego zrobić w tej sprawie.
To jest śmieszne, żeby na prawie 40 tys miasto i okoliczne miejscowości była jedna karetka. Potem są sytuacje, że w Knurowie się coś stało, a knurowska karetka np w Przyszowicach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez cenzury za późno na bronienie prasa za 26 tyś to nie materiały szkoleniowe, nawet radni się wypowiadali że to tylko prasa to nie Panika czy Propaganda a prawdziwa rzeczywistość. Witam Ciebie jako nowego na forum.

I mylisz się odnośnie przykładu z kierownikiem, Twoja analogia ma sens jeżeli mówisz o organizacji w jednej firmie, a my tutaj mówimy o współpracy wykonywaniu działań na terenie jednej firmy przez drugą ba nawet trzecią i w tym wypadku zaprasza się od razu, nie trzeba czekać na finalizację, jak poczytasz zauważysz że trzeba pozbierać informację jak pisał Pan Kandzior, I koniec z ściemnianiem jak władza w Knurowie robi że nie ma kompetencji, ustawodawca dał władzy szerokie kompetencje, teraz ludziki Ramsa przestali pisać, że to nie w kompetencjach miasta, bo udowodniliśmy że miasto ma bardzo szerokie kompetencję, a teraz próbują zatuszować już wielką gamę kompetencji jakie daje ustawodawca gminie, populizmem i brakiem pieniędzy.
Poszukajcie jeszcze w necie protokołów na temat pogotowia w gminie Barczewo tam też gminy chcą dokładać do pogotowia, ba pomagać powiatowi, sprawa chyba z 2003.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez cenzury napisał:
Po co zapraszać dyrektora, gdy się nie ma odpowiednich statystyk. Najpierw Piotr Grzelak potem Komisja zdrowia powiatu gliwickiego, żeby powiat także się dołożył. Karetka będzie kursować także po sąsiednich gminach. Dlaczego nikt tego nie bierze pod uwagę? Jesteśmy tacy dobrzy, że stać nas na rozrzutność? A dopiero potem dyrektor WPR !!!


Ludzi nie da się upchnąc w statystki, liczby -uprzedmiotowić. Wszyscy wiemy, że karetka jest potrzebna. A poza tym takie statystki są przecież prowadzone i jest to kwestia kilku dni aby je zebrać. Nic więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby o tym konstruktywnie porozmawiać z Dyrektorem. Jednak z takim zacięciem jakim jest to obecnie prowadzone - sprawa statystyk będzie gotowa za 3,5 roku -przed wyborami. A co do rozrzutności - to moim zdaniem skoro stać nas utrzymywać "folwark" pana Ramsa, to karetka nie powinna byc TAKIM problemem. Będzie bardziej użyteczna.
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak niekiedy świeża krew jest Tomku potrzebna żeby rozruszać skostniałe środowisko leni za 1000 pln miesięcznie. Zacznij naciskać swoich radnych żeby Kandziorowi pomogli w karetce, a nie wyśmiewajcie pomysły, może nie idealne ale praktyczne. Zaproście Grzelaka a potem od razu dyrektora WPR oraz Komisję powiatu i wójtów ościennych gmin i zróbcie jak w barczewie czy Żorach. Da się tam to i u nas też, a pamiętaj Barczewo jest biedne a Knurów bogaty, jakbyśmy chcieli to możemy sami sfinansować karetkę.
P.S Tomku powiedz mi czemu miasto wydaje około 3.5 miliona na obsługę prawniczo -prokuratorską znalazłem tam zapis w budżecie, nie wiem dokładnie o co biega ale taka kwota !!!! to 2 czy 4 zespoły. Teraz święta mam czas,przejrzę dokładnie budżet tegoroczny i zeszłe, bo to fascynująca lektura nawet dla laika który miał 1 rok mikro- i makro- ekonomii...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 82, 83, 84  Następny
Strona 6 z 84

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka