Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maciej Kandzior Radny Miasta Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 82, 83, 84  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
djzicko



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 62

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK napisał:
Maćku w tym roku miastu kończy się umowa na wywóz śmieci. Pewnie będziesz opisywał procedowanie tej uchwały. Jeśli mogę to zadam już pytania Very Happy

1. Dlaczego Komart złożył najlepszą ofertę (co spowodowało że została najwyżej oceniona przez komisję przetargową) ?

2. Czy rzeczą niezbędną było podniesienie opłat ?

Pozdrawiam !



Jak że wspaniale sprecyzowane pytania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK napisał:
Maćku w tym roku miastu kończy się umowa na wywóz śmieci. Pewnie będziesz opisywał procedowanie tej uchwały. Jeśli mogę to zadam już pytania Very Happy

1. Dlaczego Komart złożył najlepszą ofertę (co spowodowało że została najwyżej oceniona przez komisję przetargową) ?

2. Czy rzeczą niezbędną było podniesienie opłat ?

Pozdrawiam !


Ad.1 - A dlaczego inna firma nie złożyła lepszej ?????
Ad.2 - Zmodernizowano sieć wod-kan to teraz trzeba za to zapłacić, choć to akurat mi się nie podoba bo kasa była ponoć z UE. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam w środę o godzinie 15 na Sesję Rady Miasta Knurów, która odbędzie się w Ratuszu przy ulicy Niepodległości w Knurowie na pierwszym piętrze w sali Sesyjnej e programie posiedzenia między innymi głosowanie nad Uchwałą o powołaniu Komisji doraźnej, która ma przygotować projekt bardzo ważnej dla wszystkich Mieszkańców Knurowa Uchwały dotyczącej Budżetu OBYWATELSKIEGO.

Do składu tej Komisji mógł zgłosić się każdy Radny Miasta Knurów niestety według moich informacji w projekcie Uchwały o składzie wyżej wymienionej Komisji jest tylko albo aż (oceńcie sami) 6 Radnych, ponieważ tylko oni się zgłosili są to:


- Joachim Machulik
- Janusz Szydło
- Jerzy Pach
- Tomasz Rzepa
- Marek Sanecznik
- Maciej Kandzior


oraz dwóch urzędników miejskich:

- Adam Ostalecki
- pan Pluta


Proponowany na przewodniczącego tej Komisji jest wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Jerzy Pach.

Bardzo mi przykro że do Komisji, która ma opracować projekt jednej z najważniejszych Uchwał ostatnich lat zgłosiło się tak niewielu Radnych, jednocześnie zachęcam, tych którzy się nie zgłosili aby to zrobili i to jak najszybciej, ponieważ jest to bardzo ważne dla wszystkich Knurowian ze wszystkich okręgów wyborczych, także Waszych Szanowni Radni...

Projekt ten jest ważny również dla wszystkich organizacji pozarządowych z terenu całego Miasta więc do roboty i działamy dla dobra Mieszkańców!!!

Jednocześnie chciałbym podziękować tym Radnym, którzy do Komisji się sami zgłosili i wyrazić gotowość do pełnej współpracy przy realizacji projektu budżetu obywatelskiego, którego wdrożenie będzie realizacją części zarówno mojego programu wyborczego, w którym zagwarantowałem to Mieszkańcom Miasta oraz programu Prezydenta Adama Ramsa...

Trzymam kciuki i mam nadzieję że dla dobra Knurowian stworzymy naprawdę super projekt Budżetu Obywatelskiego, który będzie Budżetem wszystkich Mieszkańców Knurowa.

Z Wyrazami Szacunku

Maciej Kandzior

Radny Miasta Knurów
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komisja doraźna będzie miała jak powstanie bardzo trudne zadanie .
Jeśli chcemy aby w Knurowie powstał budżet obywatelski to do 1 kwietnia powinien zostać opracowany projekt jak taki budżet powinien funkcjonować.
Świetny materiał do powielenia jest ze strony
https://twojadabrowa.pl/

Tam sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana niż w Knurowie gdyż jest wiele dzielnic. U Nas też można by było zrobić podział aby rozdział środków był sprawiedliwy.
Przykład: WP I , WP II, 1000 LECIA , Stary Knurów, ul.Wilsona, Wolności z bocznymi +Redyna i fińskie domki, Farskie, Krywałd, Szczygłowice.
Oczywiście do każdego obwodu trzeba by było dokładnie przydzielić konkretne domy.

Trzeba by było stworzyć Forum Mieszkańców aby mieszkańcy mogli zgłaszać pomysły z danego obwodu , ustalić harmonogram kiedy mieszkańcy danego obwodu mogliby się spotkać (najlepsze miejsce sala sesyjna w Ratuszu).
Do końca sierpnia urzędnicy powinni oszacować ile by to wszystko kosztowało i zweryfikować a potem poddać pod głosowanie.

Pierwszy Budżet obywatelski w Knurowie byłby gotowy na rok 2016.
Czy się uda?
Uważam , że na czele tworzenia takiego budżetu powinna stanąć osoba która byłaby zdeterminowana aby powstał. Radny Pach pomimo jego zasług dla Rady Miasta po prostu może nie sprostać temu zadaniu chociaż bardzo bym mu tego życzył.
Z tej szóstki wymienionych osób przez radnego Kandziora , oprócz niego samego nadawał by się do tego przewodniczący Rzepa albo radny Marek Sanecznik ale on może nie mieć na tyle czasu bo prowadzi w tej chwili największą inwestycję w Gliwicach czyli budowę DTŚ.

https://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie, że jest inicjatywa. Źle, że nie przejawia jej na razie prezydent, tylko radni. W Dąbrowie Górniczej utworzenie dobrego BO było ambicją władz miejskich. Dlatego projekt i całą obsługę budżetu zlecono pracownikom UM. W Knurowie, jeśli nie będzie współpracy z administracją samorządową (a mam obawy, że UM będzie bojkotował projekt), żaden BO nie powstanie.
Będzie to starcie ambitniejszych radnych z leniwym prezydentem, na którym trzeba będzie wymusić, ile się da.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze, że są działania, którymi zamierzenia są do realizacji budżetu obywatelskiego. Mam nadzieję, że włączy się większa część radnych, bo widzę, że większość zlekceważyła całą sprawę, ale liczę, że do środy jeszcze przemyślą całą sprawę i zjawią się tym posiedzeniu. TYLKO BŁAGAM NIECH PRZEWODNICZĄCY NIE ZOSTANIE JERZY PACH. Znam jego działania i niestety nie mogę powiedzieć o nim nic dobrego. Jeśli on zostanie przewodniczącym tej komisji to ja nie widzę tego całego działania. Proponuje bardziej kompetentnych ludzi. Z osób, które zapisały do tej komisji chęć wybrania Pacha prezesem tej komisji to najgorszy wybór. A wiem co mówię, bo interesuje się tymi sprawami i znam wszystkich z wymienionych tutaj radnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porządek nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Knurów
1. Otwarcie sesji i sprawdzenie quorum.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Powołanie Komisji Skrutacyjnej do obliczania wyników w trakcie głosowania.
4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji do spraw budżetu obywatelskiego.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany „Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Knurowie na lata 2013-2015” stanowiącego załącznik do uchwały Nr XXVIII/438/13 Rady Miasta Knurów z dnia 23 stycznia 2013 r.
7. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz określenia dokumentów potwierdzających te kryteria w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Knurów.
9. Podjęcie uchwały w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji udzielanych niepublicznym przedszkolom i innym formom wychowania przedszkolnego prowadzonych na terenie Gminy Knurów przez osoby prawne i fizyczne niezaliczone do sektora finansów publicznych oraz trybu i zakresu przeprowadzania.
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieje się, dzieje...

Wczoraj otrzymałem informację, że "doszedł" jeszcze jeden projekt uchwały na dzisiejszą Sesję Rady Miasta Knurów...

Uchwała ta zobowiązuje Komisję Rewizyjną Rady do wyjaśnienia czy Radni:
- Tomasz Rzepa
- Marek Sanecznik
- Robert Furtak
- Barbara Gawlińska- Twardawa
mieszkają w Knurowie czy poza nim...


Popieram w 100% wyjaśnienie tej kwestii, dlatego będę głosował za podjęciem tej uchwały...
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Komisja Rewizyjna podejdzie to tego zagadnienia z pełną determinacją w celu wyjaśnienia tej przykrej sprawy dla nas mieszkańców, to myślę, że jest to właściwy kierunek. Gdyby jednak miało to być na podstawie nic nie wartego oświadczenia takiego jak za rządów p. Trzęsioka to dajmy sobie spokój, oświadczenia złożonego bez odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń dot. zamieszkiwania.
Jestem również bardzo ciekawy, czy radni wzniosą się ponad swoje partyjne interesy i będą dogłębnie chcieli wyjaśnić ten problem?
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 3:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś była bardzo emocjonująca Sesja, podjęliśmy kilka Uchwał, ale w tym wpisie chciałem poruszyć dwie w mojej ocenie najważniejsze kwestie z tej Sesji a mianowicie:


1. Budżet Obywatelski

2. Zamieszkiwanie Radnych wymienionych w Uchwale tj: Robert Furtak, Marek Sanecznik, Tomasz Rzepa i Barbara Gawlińska-Twardawa


Ad. 1. Budżet Obywatelski

Przewodniczący Rady Tomasz Rzepa zgłosił wniosek o zmianę porządku obrad poprzez wycofanie z porządku obrad Uchwały dotyczącej powołania Komisji doraźnej do spraw Budżetu Obywatelskiego...

Przewodniczący uzasadnił swój wniosek tym że Radni, którzy wcześniej nie zgłosili chęci udziału w wyżej wymienionej Komisji chcieliby w niej jednak pracować min Przemysław Dulias.

Przewodniczący Rzepa zapewnił że Uchwała ta będzie głosowana 18 lutego na Sesji Zwyczajnej...

Głosowanie:
19 Radnych Za
1 się wstrzymał - Ja


Ad. 2. Uchwała dotycząca Radnych Furtaka, Rzepy, Sanecznika i Radnej Gawlińskiej- Twardawa

Przed głosowaniem tej Uchwały rozgorzała dyskusja, głos zabrał Radny Dulias, który wyraził swoje zdumienie całą sytuacją i poprosił zainteresowanych Radnych o wyjaśnienia oraz zażądał dyskusji na ten temat, ja również poprosiłem o głos a gdy go zabrałem poprosiłem Radnych: Tomasza Rzepę Roberta Furtaka i Barbarę Gawlińską-Twardawę o ustne oświadczenie w trakcie Sesji o tym że zamieszkują w Knurowie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, niestety takie oświadczenie złożył jedynie Tomasz Rzepa...

W trakcie dyskusji głos zabierali również Radni Franciszek Szafarz Marian Guszka oraz Adam Sobierajski, który złożył wniosek formalny o zakończenie dyskusji i głosowanie Uchwały oraz zapewnił że Komisja Rewizyjna, której jest przewodniczącym rzetelnie wyjaśni sprawę...

Głosowanie nad wnioskiem Radnego Sobierajskiego:
17 Radnych Za
2 Radnych Przeciw: Przemysław Dulias i Ja
1 Radny się Wstrzymał: Jan Furgoł

Głosowanie nad Uchwałą o skierowaniu wyżej wymienionej kwestii zamieszkiwania Radnych do Komisji Rewizyjnej:

19 Radnych Za
1 Radny: Przemysław Dulias się Wstrzymał

Na Sesji Rady Miasta obecnych było 20 Radnych, nieobecny był Radny Marek Sanecznik
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 07, 2015 11:10 pm    Temat postu: Mój komentarz do dzisiejszej Pikiety po Dyrekcją KWK Knurów Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze że ta pikieta się odbyła, myślę że da to do myślenia władzy…
Pytanie po której stronie jest knurowska władza??? Bo nic mi nie wiadomo o zajęciu przez nią jakiegoś konkretnego stanowiska…?
Nie ze wszystkimi postulatami Górników się zgadzam ale uważam że dobrze się dzieje że walczą o swoje i naświetlają pewne tajemnice rządzących…
Czy dobrze że Krzysztof Leśniowski się pokazał…???
Uważam że tak, ponieważ jest przewodniczącym największego związku zawodowego na KWK Knurów-Szczygłowice, tym samym ktoś z głównych aktorów tego filmu poważnie potraktował Młodych ludzi wychodząc do Nich.
Szacun również dla Roberta Wojdat za zorganizowanie spokojnego protestu bez niepotrzebnych nikomu rozrób, żałuję że nie mogłem uczestniczyć, pozdrawiam:)

Maciej Kandzior
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 07, 2015 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głupoty piszesz.
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Nie Lut 08, 2015 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głupoty to ty piszesz HANK82. Jeśli ktoś walczy o jakieś przywileje i miejsca pracy, które nawet nie należą do nich tylko walczą w obronie innych, bo większa część z osób, które były na tej pikiecie nie mają nic wspólnego z górnictwem, a zależy im na tym by największy zakład produkcyjny w naszym mieście nie upadł i funkcjonował najlepiej to szacunek dla takich ludzi. . Tylko egoista i złośliwiec może być przeciwko takim protestom.
Popieram jak najbardziej zdanie naszego radnego Kandziora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 08, 2015 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech Pan Krzysztof Leśniowski ukaże swoje zarobki jako szef związku zawodowego Wink wtedy się okaże o co tak naprawdę walczy. O siebie samego czy o górników Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Lut 08, 2015 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Związkowcy, a co za tym idzie pan Krzysztof Leśniowski mają związane ręce .
Mówi się, że zarząd JSW ubezpieczył się przed ustąpieniem ze stanowiska na 1 mld zł (wcześniej mówiło się o 250 mln).
Nie znam dobrego rozwiązania, korzystnego dla górników zatrudnionych w kopalniach skoro odwołanie prezesa mogłoby tyle kosztować.

Dodatkowo załogi kopalń Knurów- Szczygłowice nie mają podpisanych jeszcze umów o pracę z JSW i jak się okazuje taka sytuacja mogłaby trwać jeszcze kilka lat jak zarząd by się uparł.
Co to oznacza?
Wynagrodzenie na poziomie jakie górnicy mieli w Kompanii Węglowej, czyli dla pracowników pracujących na węglu zarobek mniejszy od kolegów z JSW o 2-3 tys.zł.
Najgorszym rozwiązaniem byłoby oddanie kopalni Knurów-Szczygłowice do jakiejś spółki córki a to na pewno przyczyniłoby się do zwolnień w kopalni a co za tym idzie pogorszenie życia mieszkańców Knurowa którzy stanowią trzon załogi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 82, 83, 84  Następny
Strona 10 z 84

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka