Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proboszcz Buchta wyrzucił Organistę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tulipanek



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 37

PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrumx napisał:
dokładnie za jedna piosenke ave maria


identyczna sytuacja w przypadku mojej koleżanki. 2007r.
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 3:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Dzisiaj przysłuchiwałem się nowemu organiście. Młody bardzo dobrze gra (słychać, że nie jest samoukiem, uczył się polifonii itp.), ma ładny głos i potrafi śpiewać (ale to drugie na razie nieśmało). Pasuje mi jego repertuar.
Mnie również się podobał. Pomimo wysoko podniesionej przez pana Pasławskiego poprzeczki uważam, że nowy organista w pełni tę poprzeczkę sięga. Ciekawe czy nowy organista jest z Knurowa???
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Sindera



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo tu pisania mało działania...

Był ktoś u proboszcza pogadać? zorganizował ktoś petycję? Jak sobie chcemy pomarudzić to ok, jak chcemy by Pan Tomek wrócił, jak chcemy wyjaśnień to przecież proboszcza często widać w kościele.

Kilka moich spostrzeżeń po poczytaniu informacji na forum:
1. Jak ktoś ocenia Kościół (nie będę chodził, wpuszczał ks. po kolędzie) to chyba nie wie co to jest Kościół. Nie można mieć postawy tylko roszczeniowej. Mam wrażenie że tacy ludzie szukają pretekstu do rezygnacji z "czynnego" udziału w życiu parafii.
2. Proboszcz jest gospodarzem (fizycznym) budynku kościoła. Nie musi dyskutować z wiernymi o budynku i o rzeczach z nim związanymi którymi po prostu zarządza. Fakt, ma rade parafialną chyba nie od parady i mógłby poinformować wiernych o tym że zmienia organistę, instaluje nadajniki.

Uprzedzając pytania, rozmawiałem z Proboszczem o Panu Tomku. Nie napiszę co powiedział. Zapraszam do rozmowy by przekonać się samemu.

Uważam że jeśli coś to pretensje powinniśmy mieć do rady parafialnej która ma Parafian reprezentować.

Jestem za tym by Pan Tomek wrócił by by grał na poprzednim sprzęcie w którego wybór miał ogromny wkład.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może poprzedni organista nie chciał sie dzielić dodatkami za zamawiane pieśni, heh
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie bywam w Kościele zbyt często ale bardzo miło wspominam koncerciki jakie p. Pasławski dawał po mszy. Poza tym niektóre aranżacje były naprawdę świetne i bardzo mi pasowały.
Co do nowego klawimajstra to mam nadzieję, że chłopak się wyrobi i troszeczkę ośmieli. Wiedzę i talent ma teraz pora na "ogranie".
Tak na marginesie to miałem okazję wysłuchać kilku koncertów organowych w Gliwickiej katedrze, wykonawcami byli pochodzący z Przyszowic bracie Miczka. Naprawdę konkretne granie...

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
bruce



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 25

PostWysłany: Pon Gru 01, 2014 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolęda w trakcie wiec wszyscy zainteresowani powinni coś wspomnieć o organiście.
Ludzie już mniej śpiewają podczas mszy, a wręcz nie śpiewają tylko buczą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://youtu.be/-wytp05iHjc
Z pozdrowieniami...
Pasiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jovita



Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 31

PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kościele rzeczywiście już ludzie nie śpiewają, rzeczywiście "buczą' za organistą. Ci, którzy zaczęli jeździć na msze do Piotra i Pawła w Gliwicach, zachęcają do mszy w tym kościele...
_________________
jovita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj na mszy świętej o godz. 12, muszę stwierdzić, obserwując ludzi będących w kościele, że jest ich co raz mniej! Jeżeli o to chodzi proboszczowi, to tylko pogratulować Dontknow Na tą chwilę nie ma wyrazistej postaci w osobie księdza, aby mógł swoją charyzmą, osobowością przyciągnąć ludzi młodych i starszych...smutne to.
Śpiew, dodam, piękny śpiew dodawał niezwykłej atmosfery podczas mszy, teraz jak już zauważono jest buczenie, ja bym to nazwał beczeniem baranków na górskiej hali...
Mam nadzieję, że spadek widzi już proboszcz w postaci małej... tacy!
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jovita napisał:
W kościele rzeczywiście już ludzie nie śpiewają, rzeczywiście "buczą' za organistą. Ci, którzy zaczęli jeździć na msze do Piotra i Pawła w Gliwicach, zachęcają do mszy w tym kościele...


To proszę im przekazać, żeby byli konsekwentni. Niech też zażądają sobie pogrzebu w Piotrze i Pawle. Problem polega na tym, że byle czego do katedry nie wpuszczają, msza zwykła ( w formie za zmarłych a nie mszy pogrzebowej) odbywa się bez udziału nieboszczyka.

Panie Pasławski, pytam zupełnie serio, czy miał Pan kiedykolwiek do czynienia z przepisami dotyczącymi muzyki sakralnej? Bardzo w to wątpię.

Pasiu napisał:
http://youtu.be/-wytp05iHjc
Z pozdrowieniami...
Pasiu


Sacro polo to nie najlepsza reklama...

Pan moim zdaniem po prostu nie rozumie ducha liturgii.


_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice


Ostatnio zmieniony przez Rotmistrz dnia Nie Gru 07, 2014 10:34 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jovita



Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 31

PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rotmistrzu, cokolwiek by Pan nie napisał, nie zmieni Pan faktu, że Pan Pasławski był i nadal JEST bardzo lubiany i jego śpiewu brakuje w naszym kościele.
_________________
jovita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Organista jest od grania.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice


Ostatnio zmieniony przez Rotmistrz dnia Pon Gru 08, 2014 6:07 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się wydaje, że właśnie przez takie podejście jak rotmistrza powoduje, że polski kościół coraz bardziej się wyludnia i starzeje.

byłeś rotmistrzu kiedyś za granicą? w takich niemczech na mszy się śpiewa, jest miła atmosfera i pełno młodych ludzi.

w polskim kościele też jest pełno, ale zakłamania, hipokryzji, obłudy, pychy i chciwości.

róbcie tak dalej, powodzenia.


Ostatnio zmieniony przez rss20 dnia Pon Gru 08, 2014 3:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@rotmistrz ? to raczej proboszcz!
Jego ataki w naszą stronę nie zmienią obrazu knurowskiego kościoła, w dalszym ciągu będzie co raz mniej ludzi młodych na mszach św. i winny będzie właśnie temu postępowanie pana proboszcza Not talking
I powiem więcej, wcale nie jest mi z tym dobrze, jest mi przykro, że takie działanie bierze górę nad dobrą atmosferą w naszej parafii Sad
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie!
Dodaję tytułem wyjaśnienia, że zamieszczone wcześniej nagranie to studyjne, multiinstrumentalne nagranie pieśni religijnej, a nie organowy akompaniament do liturgicznego śpiewu.

Sugeruję posłuchać na YuTube innych wykonań pieśni - piosenki "Już światło dzienne mrok przesłania". Wtedy łatwo można odróżnić sacro-polo od mojej interpretacji.
Przy okazji - strzeżmy się pogardy i nienawiści - określenie "sacro-polo" jest zwyczajnie obraźliwe dla wielu ludzi, którym taka muzyka pomaga się zbliżyć do Boga.
Myślę, że wystarczy tej pogardy i nienawiści wobec Chrześcijan ze strony zewnętrznego świata. Źle jest dzielić się i obrażać będąc w łonie tego samego Kościoła.

Co prawda z anonimami - a już szczególnie regularnie obrażającymi mnie - zwykłem nie dyskutować, jednakże czytającym chcę przypomnieć, że katolicki - znaczy powszechny.
A wtedy w Kościele jest miejsce tak dla Rytu Trydenckiego, jak i dla roztańczonych Mszy Św. z Afryki, czy też Mszy Rockowej Katarzyny Geartner.

Przypominam też, że Kościół zachęca, by na terenach misyjnych wykorzystywać lokalną kulturę i jej tradycje.
Bardzo wyraźnie jest to widoczne w pieśniach i śpiewach kościelnych w Ameryce Południowej czy Środkowej, a także w Afryce.
Europa to także teren misyjny, a o bogactwie kulturowym Europy łatwo się przekonać choćby przeglądając oferty internetowych sklepów muzycznych.

Jeśli ktoś chce koniecznie narzucać innym jedynie słuszne formy pobożności, to może się to skończyć tak, jak z Bractwem Piusa X - czyli schizmą.
Chyba więc lepiej skupiać się na treści, niż na formie?

Pozdrawiam, a przy okazji polecam moje inne - zupełnie świeckie nagranie:

https://www.youtube.com/watch?v=sMMKzLmIhtQ

Pasiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka