Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proboszcz Buchta wyrzucił Organistę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 368

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry organista nie tylko nie śpiewa, ale wręcz mu nie wypada. Organista jest od prowadzenia śpiewu organami. Od śpiewu jest lud.

Ludzie dajcie spokój z tym geniuszem Pasławskiego. Facet grał kiepsko, efekciarsko, nadrabiał głosem. Zawsze mnie dziwiły te zachwyty. Może dlatego że w swoim życiu odwiedziłem setki kościołów.

Ale prawdziwa sztuka obroni się sama:

Oto porównanie wykonania tej samej kolędy Pasławskiego i genialnego organisty z Piekarskiej bazyliki:

Pasławski:
http://www.tomasz-paslawski.art.pl/mp3/demo/pojdzmy_wszyscy.mp3
Jania z Piekar ( wsłuchajcie się w harmonię, jak dobrze śpiewa lud mimo że organista nie drze japy do mikrofonu)
https://www.youtube.com/watch?v=JRxQoiANjtk

Przepaść panie i panowie.

zonku napisał:
teraz dostać za przeproszeniem w ryj


Nie mam zamiaru czekać na to co zrobi ten szaleniec, który notorycznie mi grozi na tym forum. Boje się że w końcu użyje noża, toteż zaprzestaję dyskusji na tym forum.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Rotmistrz Violent Violent Violent Violent Violent Ciekawe jakby Pacławski brzmiał na organach jakie on proponował, porównanie z koziej Wólki, Nie porónuj organów z Bazyliki z organami które będą w Knurowie. Bo jak tak pięknie bronisz tej koncepcji, czekam jak je zamontują i czekam na Twoje nagranie z Knurowa i porównanie go z tym co dzisiaj wrzuciłeś z Piekar. Powiem Ci jedno, Te z Piekar dalej będą lepsze od Knurowskich (z Wałbrzycha).
Mam pytanie wiesz ile oktaw mają teraz organy w Knurowie a ile w Piekarach, jaki jest zasób głosów manuału a jaki pedału, ile "piszczałek"?. Na tym trzeba się znać a licencjat czy magister sztuki się zna - Pan Pasławski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 368

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ Panie! Mi chodzi o warsztat muzyczny, harmonię. W przypadku Twego idola jest to w moim odczuciu takie kiczowate, odpustowe. Nie jestem muzykiem lecz melomanem.


Niemniej jednak, ponieważ muzyka najnowsza służy przeważnie do użytku świeckiego, trzeba zwracać największą uwagę, aby kompozycje muzykalne w najnowszym stylu, które się dopuszcza do Kościoła, nie zawierały w sobie nic świeckiego, aby nie było w nich reminiscencji motywów wykonywanych w teatrach i aby nawet w swej formie zewnętrznej nie były wzorowane na modłę utworów świeckich.

MOTU PROPRIO ŚW. PIUSA X O MUZYCE
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice


Ostatnio zmieniony przez Rotmistrz dnia Wto Lis 04, 2014 2:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Romistrzu, ja jestem pokojowy, po prostu na nerwy mi działa gdy ktoś obraża mnie, moją rodzinę i znajomych pisząc że są plebsem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:


Niemniej jednak, ponieważ muzyka najnowsza służy przeważnie do użytku świeckiego, trzeba zwracać największą uwagę, aby kompozycje muzykalne w najnowszym stylu, które się dopuszcza do Kościoła, nie zawierały w sobie nic świeckiego, aby nie było w nich reminiscencji motywów wykonywanych w teatrach i aby nawet w swej formie zewnętrznej nie były wzorowane na modłę utworów świeckich.

MOTU PROPRIO ŚW. PIUSA X O MUZYCE


Chłopie gdzie Ty się urodziłeś, Co Ty piszesz, Bach ojciec organistki, komponował kantaty czy inne utwory organowe jako świeckie, gdzie je grał w kościele. Utwory świeckie!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 368

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZY BACH BYŁ TWÓRCĄ KATOLICKIM!!!???
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tutaj masz kantatę świecką wykorzystaną potem w oratorium bożonarodzeniowym http://www.youtube.com/watch?v=QuQyoJw5osU

Chłopie nie pisz jak się nie znasz. Patrz Ci filharmonicy i wokaliści śpiewają coś świeckiego w kościele o zgrozo.
A tutaj mas tą samą kantatę użytą przez Bacha w oratorium bożonarodzeniowym http://www.youtube.com/watch?v=MVewzMm1uts
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 368

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtarzam pytanie, czy Bach był twórcą katolickim?

Po za tym, jeśli negujesz nauczanie wikariuszy Chrystusowych, to wiesz co to formalnie oznacza???
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja czekam odpowiedź na mój poprzedni post, jakim katolickim prawem możesz obrażać ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
CZY BACH BYŁ TWÓRCĄ KATOLICKIM!!!???

Nie, ale jakoś katolickiemu królowi Polskiemu, Augustowi II, nie przeszkadzało zamówienie u niego mszy koronacyjnej chyba h -moll albo g- moll. Już dokładnie nie pamiętam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:

Po za tym, jeśli negujesz nauczanie wikariuszy Chrystusowych, to wiesz co to formalnie oznacza???


...że jestem postępowym katolikiem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 368

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
A ja czekam odpowiedź na mój poprzedni post, jakim katolickim prawem możesz obrażać ?


Jeśli czuje się Pan urażony przepraszam. Chciałem jedynie zwrócić uwagę że kiczowata gra organisty może się podobać ludziom o mniejszych wymaganiach estetycznych.


Jackal napisał:


...że jestem postępowym katolikiem ?


A ja z takowymi nie mam zamiaru mieć cokolwiek do czynienia. Toteż definitywnie kończę swój czynny i bierny udział na tym forum. Z Bogiem!
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeprosiny przyjmuję i kończę ten niepotrzebny temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Dobry organista nie tylko nie śpiewa, ale wręcz mu nie wypada. Organista jest od prowadzenia śpiewu organami. Od śpiewu jest lud.

Ludzie dajcie spokój z tym geniuszem Pasławskiego. Facet grał kiepsko, efekciarsko, nadrabiał głosem. Zawsze mnie dziwiły te zachwyty. Może dlatego że w swoim życiu odwiedziłem setki kościołów.

Ale prawdziwa sztuka obroni się sama:

Oto porównanie wykonania tej samej kolędy Pasławskiego i genialnego organisty z Piekarskiej bazyliki:

Pasławski:
http://www.tomasz-paslawski.art.pl/mp3/demo/pojdzmy_wszyscy.mp3
Jania z Piekar ( wsłuchajcie się w harmonię, jak dobrze śpiewa lud mimo że organista nie drze japy do mikrofonu)
https://www.youtube.com/watch?v=JRxQoiANjtk

Przepaść panie i panowie.

zonku napisał:
teraz dostać za przeproszeniem w ryj


Nie mam zamiaru czekać na to co zrobi ten szaleniec, który notorycznie mi grozi na tym forum. Boje się że w końcu użyje noża, toteż zaprzestaję dyskusji na tym forum.


Mnie ta wypowiedź przypomina jako żywo, księdza który był u mnie na kolendzie... zapytałem, dlaczego organista już tak nie śpiewa jak kiedyś? Ludzie wtedy śpiewali odważniej a nie mruczeli pod nosem...usłyszałem wtedy, bo nasz proboszcz jest tradycjonalistą i została przytoczona wypowiedź jak w zamieszczonym cytacie Rotmistrza!
Czy ty przypadkiem Rotmistrzu drogi nie jesteś księdzem? I to proboszczem?
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reniw



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 56

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do proboszcza i pieśni wykonywanych przez organistę...totalny szok, gdy organista powiedział, że pieśni wykonywane w niedzielę są wybierane przez proboszcza...
czyli tylko smutne pieśni, zero radości

jeśli kościół i proboszcz knurowski nic z tym nie zrobi to niech sie nie dziwi, ze wkrótce ludzie w ogóle przestaną do niego przychodzić...bo po cóż mają przychodzić do instytucji, gdzie nie mają na nic wpływu i jeszcze muszą za to płacić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka