Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proboszcz Buchta wyrzucił Organistę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do organisty. Ten Pan grał efekciarsko moim zdaniem, ale z liturgicznego punktu widzenia było to kiepskie, czasami wręcz skandaliczne. To że plebsowi się podoba, nie znaczy że podoba się to Chrystusowi.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
acidman666



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 188
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dawno mnie tu nie było ale widzę, że forum się ładnie rozwija.
Szkoda że pojawiły się trolle i fałszywi moraliści.

Rotmistrz napisał:
To że plebsowi się podoba, nie znaczy że podoba się to Chrystusowi.


Z tego co kojarze to ten "plebs" jest właśnie kościołem i msze będą się zmieniały czy to się Panu podoba czy nie Panie Rotmistrzu.
Skoro woli Pan msze trydenckie i uczęszcza Pan na nie w gliwicach to może niech Pan odpuści sobie msze w knurowie i Pan będzie zdrowszy i "plebs" szczęśliwszy.
_________________
http://www.acid-drinkers.com/
Always Look On The Bright Side Of Life
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nowenna Pompejańska



Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Organista Pasławski był rewelacyjny i genialny - gdy śpiewał solówki, aż ciarki przechodziły po plecach, chciało się go słuchać.
Grał równo, rytmicznie, ludzie mu wtórowali i nie przeciągali pieśni - każdy na swoją nutę. Posadzka w kościele drżała, nie było ziewania i nie śpiewania, wszyscy się wokół angażowali. Jego głosem i śpiewem można się było zachwycić, również na płytach CD.
Teraz wygląda to tak jak wygląda - organista jest beznadziejny i kompletnie nie dorównuje poprzedniemu.
Czy ktoś wie, gdzie jest lub będzie teraz organistą pan Pasławski???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adalbert.



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 141

PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda. Na pewno bez problemu znajdzie nowego pracodawce Smile. Nie znam sie na muzyce ale wydawał sie bardo dobry w swoim fachu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nasz proboszcz podejmuje wiele błędnych decyzji, ale tą którą podjął w stosunku do Pana Pacławskiego jest SKANDALEM!!! Takiego organisty, takiego Artysty kościół knurowski nie miał od wielu lat! Mieszkańcy innych miast zazdrościli nam takiego organisty, który nie tylko pięknie śpiewa, ale i umie wydobyć piękny dźwięk z instrumentu. Instrumentu, który był mu posłuszny, przyciągał do kościoła w ten sposób więcej wiernych!

Od wielu już lat wiadomo, że proboszcz-biznesmen próbuje kreować lokalną politykę samorządową i wspiera wybranych przez siebie kandydatów, nie jest tajemnicą, że p. Pacławski kandyduje do Rady Powiatu z listy PIS, do powiatu jest naturalnym przeciwnikiem p. Dawida Ramsa! Przykre jest, że w taki o to sposób proboszcz włączył się w język nienawiści wobec bliźniego!

Powinniśmy nie tylko pisać petycje, ale tak jak wierni zrobili w filmie "Ranczo"... nie dawać na tacę! To będzie nasz ekonomiczny sprzeciw wobec takich działań! Działań, które niszczą społeczność katolicką w Knurowie, zniechęcającą ludzi do przyjścia do kościoła!
Shame on you
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w jakiś sposób proboszcz musi spłacić dług wdzięczności wobec prezydenta...najpierw ziemia za przysłowiową złotówkę (schody), później teren (ogrodzony) koło kościoła, teraz mocne wsparcie kandydata do rady powiatu p. Ramsa i swoich kandydatów-szafarzy kościelnych do rady miasta.

W taki sposób traktować ludzi? I robi to KSIĄDZ ?! Ksiądz, który uczy Nas poszanowania bliźniego? Niewiarygodne, niewiarygodne!

Przyłącze się do protestu, nie nie będę dawał na tacę kościelną!
Brak mi słów, jestem wk....ny!!!
Taki proboszcz = mniej ludzi w kościele!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 2:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt za dużo Księdza polityka Buchty u Pana Ramsa na zdjęciach. Chłopaki przesadzają z tą kuchnią polityczną, z tego co pamiętam jeżeli Pan Pacławski miał być zwolniony w wakacje bo wtedy się wypowiadał na temat organów - i ma rację ograny 100 letnie "zdezelowane" mają być zamontowane u nas Violent . Proboszcz powinien się odezwać i to skonsultować z wydziałem AM w Katowicach. Prof Gembalski mu by wybił z głowy ten pomysł. A powiem tak prof. Gembalski często współpracuje z parafiami, często stroi śląskie instrumenty za darmo bo to człowiek z pasją, jak Pan Pacławski.

Wracając do tematu czemu teraz nagle jest zwolniony wtedy kiedy kandyduje, Dla mnie jest ofiarą politycznej rozgrywki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Wracając do organisty. Ten Pan grał efekciarsko moim zdaniem, ale z liturgicznego punktu widzenia było to kiepskie, czasami wręcz skandaliczne. To że plebsowi się podoba, nie znaczy że podoba się to Chrystusowi.

Chłopie Chrystusowi nie podoba się przepych, bogactwo hierarchów kleru (jak już używasz porównań plebs -kler), wyzwałby ich od faryzeuszy, przypomnij sobie scenę ze starego testamentu i furię Chrystusa jak zobaczył bazar w świątyni Pana.
Z tego co pamiętam Chrystus nie miał nic wspólnego z mszami trydenckimi, nie stworzył ich. Pokazał jak się modlić do Pana podczas ostatniej wieczerzy, to co było potem nie było wymysłem Chrystusa, teraz się On przewraca w niebie i Violent co zrobiono z jego wiarą. O Bogu nie wspomnę bo jest srogim Bogiem....sodoma i gomora w Domu Pańskim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za bzdury. Organy będą kupione właśnie od Akademii Muzycznej w Katowicach, bo tam zostały przeniesione z Wałbrzycha. Jakże więc profesor mógłby o tym nie wiedzieć? Skąd znasz stan tych organów? Najchętniej nagrywane w Polsce organy - w Świętej Lipce, zostały wybudowane... 300 lat temu. Uznawane za jednej z najlepiej brzmiących organów świata w katedrze w Rouen, mają ponad sto lat. Ludzie, mamy epokę natychmiastowego dostępu do informacji, dlaczego powielacie bzudry...

Już samo porównywanie Pasławskiego do wirtuoza jakim jest prof. Gembalski, jest kpiną. Sam Pasławski przyznaje na swojej stronie że nie ma żadnego wykształcenia związanego z organami. Dlatego też nie słyszeliśmy w kościele wybitnych dzieł organowych.

Twoich "teologicznych" wypocin nie będę nawet komentował. Myślę, że nawet średnio rozgarnięty przedszkolak wytknie Ci herezje. Natomiast co do dzieci, to chciałbym Ci przedstawić małe dziecko z mojej rodziny, które jest w sprawach relacji z Najwyższym znacznie bardziej dojrzalsze od Ciebie. Otóż dziewczynka, kilka miesięcy po przyjęciu po raz pierwszy Chrystusowego Ciała, obiecała Matce Boskiej że zaraz po maturze wstąpi do klauzurowego zakonu karmelitanek. Oczywiście zanim się to stanie, będziemy musieli całą rodzinną przeprowadzać wieloletnie szturmy modlitewne na kolanach, w intencji tej iskierki powołania.



_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 6:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wy mu się dajecie prowokować Smile

A tak wracając do tematu, skoro ludzie nie reagują u proboszcza, znaczy to, że albo im nie zależy, albo się zgadzają z jego decyzją. Poza tym sami wierni sponsorują te piszczałki, gdyby nie chcieli tych organów to zamknęli by portfel i proboszcz widziałby puste tace, ale jest odwrotnie, więc nie wiem o co raban.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Pacławski teraz został zwolniony, bo gdyby został radnym to byłby chroniony przez prawo, Rada Powiatu powinna wtedy wyrazić zgodę na jego zwolnienie.
Perfidne działanie Panie Proboszczu D'oh!
Nie ważne czy miał wykształcenie organowe czy nie, za to pięknie grał i śpiewał, bo obecny organista może ma wykształcenie, ale nie umienie jednego i drugiego Not talking
Po lekcje do p. Pacłowskiego GO wysłać, albo najlepiej przywrócić do z powrotem do pracy!
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiziamizia



Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 107

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proboszcz może myśli, ze stare organy to prawie zabytek i jak się podda renowacji to będą extra brzmiały i prawie same grały bez organisty .
A więc teraz będzie wieloletnia zbiórka na renowację organów. Kościół przecież uwielbia zbiórki. Wieloletnie wpłaty wiernych bez kontroli, bez pokwitowań , bez szemrania.
Może pan prezydent i wydział kultury coś dołoży, może któryś z miejscowych biznesmenów ........ a potem będą koncerty jak w Kamieniu Pomorskim.


Przecież to wszystko na chwałę Boga. To nic, że w kościele jest coraz mniej ludzi, to nic, ze młodzież już przestaje chodzić do kościoła, najważniejsze że w tym mieście rządzą księża.
Niebawem będzie kolęda i okaże się ile osób otworzy drzwi i wpuści kolędę.
_________________
kiziamizia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Co za bzdury. Organy będą kupione właśnie od Akademii Muzycznej w Katowicach, bo tam zostały przeniesione z Wałbrzycha. Jakże więc profesor mógłby o tym nie wiedzieć?...

Jeżeli są to ograny o których myślę, z sali koncertowej na 2 piętrze czy 3 już nie pamiętam dokładnie, to gratuluję zakupu. Akademia już dawno miała je wymienić, o innych organa z akademii nie słyszałem, więc stąd wiem o zdezelowaniu. Po drugie dzisiaj trochę podzwoniłem, i fakt prof. Gembalski wiedział, ale tylko konsultował proboszcz Buchta przedstawił oferty a on miał doradzić z tego co słyszałem doradzał inaczej, tylko strona kościelna uparła się na "piszczałkowych" więc zaproponowano swoje (do wymiany). Tyle z mojej strony Rotmistrz ... Super

Prawdopodobnie chodzi o organy z tej auli, http://www.rewitalizacjaeog.pl/component/content/article?id=82&Itemid=242 jak ktoś słyszał organy albo przy nich śpiewał będzie wiedział o co chodzi.Wink
I dziwota że akademia wymienia ograny, Rotmistrz Ty piszesz o jakiś w przyszłości koncertach w Knurowie nie na tych organach w Katedrze w Gliwicach masz porządne organy, Te niech Ks. Buchta kupi je jako używane


Ostatnio zmieniony przez Jackal dnia Wto Lis 04, 2014 1:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Wracając do organisty. Ten Pan grał efekciarsko moim zdaniem, ale z liturgicznego punktu widzenia było to kiepskie, czasami wręcz skandaliczne. To że plebsowi się podoba, nie znaczy że podoba się to Chrystusowi.

Za takie słowa powinieneś teraz dostać za przeproszeniem w ryj. Nie będziesz obrażał nikogo nazywając go plebsem. Kościół to my - ten znienawidzony plebs,a nie jeden rotmistrz.

A co do tej dziewczynki, jeśli wszyscy katolicy mieliby iść do zakonów to trudno było by o przyrost naturalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radny napisał:
Pan Pacławski teraz został zwolniony, bo gdyby został radnym to byłby chroniony przez prawo, Rada Powiatu powinna wtedy wyrazić zgodę na jego zwolnienie.
Perfidne działanie Panie Proboszczu D'oh!
Nie ważne czy miał wykształcenie organowe czy nie, za to pięknie grał i śpiewał, bo obecny organista może ma wykształcenie, ale nie umienie jednego i drugiego Not talking
Po lekcje do p. Pacłowskiego GO wysłać, albo najlepiej przywrócić do z powrotem do pracy!


Radny - Pan Pacłwaski skończył akademię muzyczną w Katowicach, organy zna bo jak student czy absolwent, wielokrotnie śpiewał przy nich. Wydaje mi się że być może właśnie z tego powodu był krytyczny odnośnie organ.
I masz rację, człowiek wykształcony muzycznie w tym wypadku wokalnie, gra dobrze na organach, więc zakładam że przed akademią w szkole muzycznej I bądź II stopnia miał lekcje organów, klawesynu czy fortepianu, bo to słychać, jaką człowiek ma technikę. Obecny organista nie mam pojęcia co skończył, ale zapewne tą samą akademię co Pan Pacławski czyli Szymanowskiego, dam sobie rękę uciąć, że technicznie ciut lepiej będzie grał niż Pacławski (jak skończył klasę organową) ale wokalnie nie przebije Pana Pacławskiego, a wiemy że organista to i grać i śpiewać musi.
I Twoje przypuszczenia również i ja podzielam to pachnie polityką, wykańczanie ludzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka