Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przedszkole Słoneczko - zmiana umowy dot. wyżywienia
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 8:50 am    Temat postu: Przedszkole Słoneczko - zmiana umowy dot. wyżywienia Odpowiedz z cytatem

Po otrzymaniu nowej umowy dot. wyżywienia dziecka zauważyłem, drobną (ale napewno kosztowną dla rodziców) różnicę w stosunku do zeszłorocznej umowy. Nieobecność dziecka należy zgłaszać do godz. 16-ej dnia poprzedniego w przeciwny wypadku opłata zostanie naliczona (w zeszłym roku do 7:30 dnia nieobecności).

Ponieważ po wstępnych rozmowach z rodzicami zauważyłem, że większość nie doczytała umów i a część je już podpisała, apeluje aby ten temat poruszyć na zebraniach i zaproponować zapisy z zeszłorocznych Umów - piszę o tym na forum także dla informacji rodziców dzieci nowoprzyjętych.

Chorobę dziecka najczęściej można wykryć przed wyjściem do przedszkola, więc takie zapisy są krzywdzące i spowodują nieuzasadnione zwiększenie dochodów właścicielowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córka chodziła do słoneczka i to fakt... najczęściej dzwoniłam z rana że jej nie będzie.. to się tak wydaje ale (nie wiem jak w tym roku) płaciłam 10zł za dniówkę wyżywienia.. i by się nazbierało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misza



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 101
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjaciółka mi mówiła, że alternatywą dla tej zmiany jest podwyżka więc chyba lepiej że jej nie ma i sporadycznie jak dziecka nie będzie to zgłosić dzień wcześniej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misza napisał:
Przyjaciółka mi mówiła, że alternatywą dla tej zmiany jest podwyżka więc chyba lepiej że jej nie ma i sporadycznie jak dziecka nie będzie to zgłosić dzień wcześniej?


taaaaa... z pewnością..

przyznam, że nie rozumie treści tego postu..
w umowie jest kwota za jednodniowe wyżywienie dziecka.. a nie za jakieś tam rekompensaty.. tak Umów się nie tworzy - sprawdź wiarygodność tej przyjaciółki, bo plecie trzy po trzy..

"moja przyjaciółka" z kolei powiedziała, że to efekt braku "zadawalających" wpływów z powodu chorób dzieci w zeszłym roku - dzieci nagle zaczęły chorować??? (niespotykane).. a więc coś trzeba zrobić, żeby zrekompensować straty (a raczej zwiększyć zyski).. a to na pewno da taki efekt.. oczywiście naszym kosztem..

istotna jest tu tez forma załatwienia sprawy.. brak odpowiedniej informacji np. ogłoszenia powieszonego na tablicy ogłoszeń, a nie podsunięcie umowy i liczenie na to, że ktoś się nie doczyta..

prawdziwą alternatywą, o której piszesz nie jest takie postępowanie, a wprowadzenie konkurencji..


a ponadto - tak ja twierdzisz - jeśli choroba dziecka wykryta rano czy w nocy, w każdym bądź razie po 16-ej dnia poprzedniego to sporadyczne przypadki to po co wprowadzać takie zapisy skoro dadzą tylko sporadyczny wzrost dochodów właścicielowi..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 2:07 pm    Temat postu: Re: Przedszkole Słoneczko - zmiana umowy dot. wyżywienia Odpowiedz z cytatem

xmonekx napisał:
Po otrzymaniu nowej umowy dot. wyżywienia dziecka zauważyłem, drobną (ale napewno kosztowną dla rodziców) różnicę w stosunku do zeszłorocznej umowy. Nieobecność dziecka należy zgłaszać do godz. 16-ej dnia poprzedniego w przeciwny wypadku opłata zostanie naliczona (w zeszłym roku do 7:30 dnia nieobecności).

Ponieważ po wstępnych rozmowach z rodzicami zauważyłem, że większość nie doczytała umów i a część je już podpisała, apeluje aby ten temat poruszyć na zebraniach i zaproponować zapisy z zeszłorocznych Umów - piszę o tym na forum także dla informacji rodziców dzieci nowoprzyjętych.

Chorobę dziecka najczęściej można wykryć przed wyjściem do przedszkola, więc takie zapisy są krzywdzące i spowodują nieuzasadnione zwiększenie dochodów właścicielowi.



... nie jest to do końca nabijanie dochodów.

Pamiętaj, że wyżywienie organizuje się trochę wcześniej niż 1h przed posiłkiem.
Takie same zasady obowiązują np. w biurze podróży, przy rezerwacji każdego cateringu itd.

Zorganizowanie posiłku wiąże się z kosztami. (musisz kupić wcześniej produkty lub je zamówić )

I jak mi powiesz, że można to jedzenie, które zostanie po nieobecnym dziecku zostawić na później to zastanów się czy wolisz aby Twoje dziecko jadło coś świeżego czy starego.

Oczywiście z pewnymi produktami nie ma problemu pewnie ale nie ze wszystkimi.

Tak czy inaczej - nie widzę w tym nic złego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andante78



Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 25

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi się wydaję, że to wbrew pierwszemu wrażeniu dosyć uczciwy układ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby było rzeczywiście tak jak to sugerujecie - to dziecko które po 3 dniowej nieobecności niespodziewanie zjawia się w przedszkolu - nie dostanie papu bo nie ma go w grafiku żywieniowym. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 6:35 pm    Temat postu: Re: Przedszkole Słoneczko - zmiana umowy dot. wyżywienia Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
xmonekx napisał:
Po otrzymaniu nowej umowy dot. wyżywienia dziecka zauważyłem, drobną (ale napewno kosztowną dla rodziców) różnicę w stosunku do zeszłorocznej umowy. Nieobecność dziecka należy zgłaszać do godz. 16-ej dnia poprzedniego w przeciwny wypadku opłata zostanie naliczona (w zeszłym roku do 7:30 dnia nieobecności).

Ponieważ po wstępnych rozmowach z rodzicami zauważyłem, że większość nie doczytała umów i a część je już podpisała, apeluje aby ten temat poruszyć na zebraniach i zaproponować zapisy z zeszłorocznych Umów - piszę o tym na forum także dla informacji rodziców dzieci nowoprzyjętych.

Chorobę dziecka najczęściej można wykryć przed wyjściem do przedszkola, więc takie zapisy są krzywdzące i spowodują nieuzasadnione zwiększenie dochodów właścicielowi.



... nie jest to do końca nabijanie dochodów.

Pamiętaj, że wyżywienie organizuje się trochę wcześniej niż 1h przed posiłkiem.
Takie same zasady obowiązują np. w biurze podróży, przy rezerwacji każdego cateringu itd.

Zorganizowanie posiłku wiąże się z kosztami. (musisz kupić wcześniej produkty lub je zamówić )

I jak mi powiesz, że można to jedzenie, które zostanie po nieobecnym dziecku zostawić na później to zastanów się czy wolisz aby Twoje dziecko jadło coś świeżego czy starego.

Oczywiście z pewnymi produktami nie ma problemu pewnie ale nie ze wszystkimi.

Tak czy inaczej - nie widzę w tym nic złego.


Po pierwsze:
to czy moje dziecko je coś świeżego czy starego nie zależy od obecności innych dzieci w przedszkolu..

Po drugie:
W zeszłym roku dało się odmówić posiłki w dniu nieobecności przed 7:30, a teraz nagle nie..
Klika posiłków w tą czy tą to żaden problem.. Np. chleb z rzodkiewką w jadłospisie wyglądał tak, że rzodkiewka, a może nawet dwie były rozkrojone na kilkanaście dzieci po plasterku i na co drugiej kanapce..
Inny przykład.. Banan na podwieczorek to pół banana...
Także w rzeczywistości zwiększenie lub zmniejszenie ilości posiłków to kwestia odpowiedniego poukładania i pocięcia składników..

Po trzecie:
Po interwencji mojej i wielu innych osób mamy obiecane nowe umowy z zasadami z zeszłego roku..
Jeśli obiecanki się urealnią temat uważam za zamknięty..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knw-78



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 146

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 6:45 pm    Temat postu: Re: Przedszkole Słoneczko - zmiana umowy dot. wyżywienia Odpowiedz z cytatem

xmonekx napisał:
Po trzecie:
Po interwencji mojej i wielu innych osób mamy obiecane nowe umowy z zasadami z zeszłego roku..
Jeśli obiecanki się urealnią temat uważam za zamknięty..

Możesz rozwinąć ten wątek bardziej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy w tym przedszkolu posiłki przygotowuje firma z zewnątrz czy przedszkole ma własną kuchnię?
Bo jeśli firma to możliwe, że oni wymuszają takie "rozwiązanie".


Jeżeli jednak umowy zostaną w nowej wersji czyli nieobecność zgłaszana ma być do godziny 16 dnia poprzedniego, to w przypadku nie zachowania tego terminu rodzic powinien mieć możliwość wejścia na teren przedszkola ( w dniu nieobecności swojego dziecka ) i odebrania posiłku - na wynos - do domu. Wszak zapłacone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TadeuszWielki napisał:
A czy w tym przedszkolu posiłki przygotowuje firma z zewnątrz czy przedszkole ma własną kuchnię?
Bo jeśli firma to możliwe, że oni wymuszają takie "rozwiązanie".


Jeżeli jednak umowy zostaną w nowej wersji czyli nieobecność zgłaszana ma być do godziny 16 dnia poprzedniego, to w przypadku nie zachowania tego terminu rodzic powinien mieć możliwość wejścia na teren przedszkola ( w dniu nieobecności swojego dziecka ) i odebrania posiłku - na wynos - do domu. Wszak zapłacone



+ opłata za opakoanie 50gr do 1zł Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
TadeuszWielki napisał:
A czy w tym przedszkolu posiłki przygotowuje firma z zewnątrz czy przedszkole ma własną kuchnię?
Bo jeśli firma to możliwe, że oni wymuszają takie "rozwiązanie".


Jeżeli jednak umowy zostaną w nowej wersji czyli nieobecność zgłaszana ma być do godziny 16 dnia poprzedniego, to w przypadku nie zachowania tego terminu rodzic powinien mieć możliwość wejścia na teren przedszkola ( w dniu nieobecności swojego dziecka ) i odebrania posiłku - na wynos - do domu. Wszak zapłacone



+ opłata za opakoanie 50gr do 1zł Wink


Eeee....własna menażka, słoik, pudelko curve każdy chyba u siebie znajdzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ksilaqui



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 168

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2014 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedzenie jest przygotowywane przez firmę Szkolak.
Ja mam na szczęście ten temat już za sobą, moje dziecko już do przedszkola nie chodzi 2 rok, ale jak widzę nic sie z porcjami nie zmieniło.
Ja nie zapomnę jakie wrażenie na mnie ta firma zrobiła jak na jadłospisie pod nazwą piernik w rzeczywistości kryło się to malutkie serduszko alpejskie. Podwieczorek z prawdziwego zdarzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksilaqui napisał:
Jedzenie jest przygotowywane przez firmę Szkolak.
Ja mam na szczęście ten temat już za sobą, moje dziecko już do przedszkola nie chodzi 2 rok, ale jak widzę nic sie z porcjami nie zmieniło.
Ja nie zapomnę jakie wrażenie na mnie ta firma zrobiła jak na jadłospisie pod nazwą piernik w rzeczywistości kryło się to malutkie serduszko alpejskie. Podwieczorek z prawdziwego zdarzenia.


A co jest złego w dobrej jakości pierniku z Milki ?

Mała porcja na pewno jest mniejszym złem bo tuczenie dzieci w przedszkolu jest pierwszym krokiem do otyłości.

W wielu przedszkolach w Niemczech czy innych krajach w przedszkolu wogóle nie dają slodyczy tylko zdrowe owoce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misza



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 101
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2014 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:

W wielu przedszkolach w Niemczech czy innych krajach w przedszkolu wogóle nie dają slodyczy tylko zdrowe owoce.

A to jest akurat celna uwaga. Niestety, wafle, czekolada, cukierki to nie jest dobre "paliwo" dla maluchów, zwłaszcza jest to dramat kiedy mają do tego dostęp codziennie.
A zmiana nawyków żywieniowych i zastąpienie coli wodą a chipsów np. śliwką czy jabłkiem jest w granicach możliwości finansowych każdej rodziny, czyż nie?
Wystarczy chcieć....mieć zdrowe dziecko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka