Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdzie nad Balaton (Węgry)?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszknw



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 127
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 12:10 pm    Temat postu: Gdzie nad Balaton (Węgry)? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich .
Potrzebuję opinii na temat J. Balaton na Węgrzech. No i oczywiście jeśli ktoś może polecić jakis nocleg blisko jeziora Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem nad Balatonem 3 lata temu więc mam nadzieję że będę mógł pomoc.

Po pierwsze jeżeli jedziecie samochodem to kup winiety (Słowacja, Węgry) koszt niewielki a oszczędność czasu gigantyczna. Od Zliny jedziesz cały czas autostradą i nawet to że dojeżdżasz do Budapesztu nie spowoduje straty czasowej. Na Balaton jechaliśmy 10 h ale jak wracałem autostradami to wyszło 7 h.
Ja byłem w Balatonlelle czyli południowy brzeg, uznany za bardziej imprezowy (mieliśmy całkiem spokojnie) w szczególności że tam znajduje się "stolica" regionu. Kilka knajpek otwarte do 23, później musisz szukać Smile .

W czasie naszego pobytu "żarówa" niesamowita 35/40, woda w jeziorze ciepła. Nad południowym Balatonem odchodząc 500 czy nawet 700 metrów od brzegu wody masz po cycki (150 cm). Na północnym jest podobno głębiej, nie kąpałem się.

W rejonie Balatonu warto zobaczyć:
- Keszthely - pałac i urokliwe miasteczko.
- Wulkan Badacsony - winnice (polecam Merloty) i na jednym zboczu wielka jaskinia
- Mały Balaton (Kis Balaton) - rezerwat
- Budapeszt - zaplanujcie sobie całodniową wycieczkę, must see !!!

Myślę że nocleg znajdziesz nawet w ciemno choć dogadać się z Węgrami ciężko. Myśmy korzystali z http://www.limba.com/pl/ mogę polecić. Dodam także że nasz domek był 600 m od plaży więc 5 minut spacerkiem.

Jak masz jakieś pytania pisz śmiało.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Copernicus



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 57
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem nad Balatonem 4 lata temu w miejscowości Zamardii. Pojechaliśmy bez wcześniejszej rezerwacji i trafliśmy do tego miejsca:

http://www.balatontourist.hu/index.php?WG_LANG=pl&WG_NODE=WebBTEgysegek&WG_OID=btEf_a385275

Z racji tego że spaliśmy pod namiotami to do jeziora mieliśmy ok. 4 m ale można było też wynająć domki.
Miejsce bardzo fajne i czyste w pobliżu knajpy, rowerki wodne itp.. O ile dobrze pamiętam to cały pobyt 4 dni z przejazdem, wyżywieniem, zakwaterowaniem kosztował mnie ok 500 zł Smile
_________________
Codzienna rzetelna praca podstawą dobrobytu i pokoju....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julex



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 9

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siofok , najbardziej znane turystyczne miasto nad Balatonem , około 6 godz jazdy autostradą przez Słowację .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka