Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uważajcie na kogo głosujecie!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaktus



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 131

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:09 pm    Temat postu: Uważajcie na kogo głosujecie! Odpowiedz z cytatem

Uważaj na kogo głosujesz!

W Knurowie do Rady Miasta 3 komitety wyborcze "blokują" listy:

- PSL
- Wspólnie dla Knurowa
- PiS


Co to oznacza?

To, że oddając głos na np. PSL - głosujesz na PiS lub WdK i odwrotne kombinacje.

Ponieważ PSL się nie liczy (ale zawsze coś kandydaci od rodziny pozbierają) to można powiedzieć, że PiS i WdK to jedno!

Ot, całkiem legalne robienie w konia wyborców!

Głosując na X, popierasz Y.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Kaktus Smile masz całkowitą rację Smile

Pozdrawiam
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dajmy sie głosujmy na innych!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 9:43 pm    Temat postu: Re: Uważajcie na kogo głosujecie! Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:
Uważaj na kogo głosujesz!
W Knurowie do Rady Miasta 3 komitety wyborcze "blokują" listy
- PSL
- Wspólnie dla Knurowa
- PiS


dzięki za info kaktus, skoro jesteś tak dobrze poinformowany to napisz czy są w Knurowie jeszcze jakieś "bloki" list...

pozatym myślę że to nie oznacza że to jedno na kogo się głosuje spośród list... znaczenie ma to o tyle, że głosy oddawane na drobnicę polityczną nie przepadają i są doliczane o do głosów ich większych sojuszników. W przypadku 21 mandatów do obsadzenia (po 5/6 w okręgu) trudno oczekiwać aby to realnie pomogło znaleźć się w Radzie Miasta różnym egzotycznym sojusznikom...

Grupowanie list na poziomie małych i średnich miast ma znaczenie bardziej dla największych partii "bloków".
Jeżeli "blokowanie" zostanie wprowadzone także na poziomie wyborów do Sejmu i Senatu, sytuacja się odwróci - to mali sojusznicy skorzystają.

Dlaczego? odpowiedź prosta - procent głosów wystarczający do zdobycia mandatu, w przypadku przykładowo RM Knurowa jest większy niż w przypaku Sejmu RP!!!

nie dajcie sobie w mówić że wszystkie listy danego "bloku" to jedno! Wave
i tak jak już przypominał Admin - to istotne na którego kandydata głosujesz ponieważ miejsca wewnątrz listy rozdzielane są według zdobytych głosów poszczególnych kandydatów a nie kojejności na liście!

pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gonzalez



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 27

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiedziałbym, że tak do końca to jedno... wydaje mi sie ze w tym jest ukryta mała taktyka WdK.... (PiS i PSL zrobi miejsca dla Wdk, a sami ich nie zajmą) wydaje mi się słuszne to rozumowanie i się nie dziwie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flower



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 25
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie bardziej "jasna" i klarowna była "stara" ordynacja... glosuje powiedzmy na PiS a nie cierpie PSL to co zrobic? moj glos bedzie poniekąd głosem na PSL...:/ za lepszą uważam "starą" ordynację
_________________
Pozdrawiam Flower
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 2:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiS knurowski od pierwszych swoich publicznych poczynań kompromituje Prawo i Sprawiedliwość. Jest to dla mnie szczególnie bolesne, ale "amicus Plato sed magis amica veritas". Nie będę udawał, że tych paru facetów budzi moje nadzieje i zaufanie. Bo jest przeciwnie. Kadłubkowe towarzystwo wzajemnej adoracji, które przykleja się do pozornej "prawicy" w klimatach katolicko-religijnych. Może za jakiś czas PiS w Knurowie powstanie, ale na pewno nie na tej bazie, którą obecnie widać. Kandydaci nie potrafią się zaprezentować nawet na własnym partyjnym forum. Przykro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wronski



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 13
Skąd: knurów

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko można sprowadzić do jednego mianownika głosuj na znanych ci kandydatów nie patrz na partie Ważne żeby wybrać samorząd który będzie działał dla dobra KNUROWA i jego mieszkańców Applause
_________________
jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 7:54 pm    Temat postu: żal serce ściska Odpowiedz z cytatem

Secundo – geniuszu i nadziejo Knurowa. Muszę przyznać, że zaczyna z Ciebie wychodzić to, czym naprawdę jesteś. Miałem Cię za rozsądnego człowieka, ale po tym i poprzednim poście (na forum PIS-Knurów) widzę, że pycha i poczucie własnej nieomylności zaćmiewa twoje racjonalne myślenie w sposób potężny.
Nikt nie dał Ci prawa obrażania ludzi, o których praktycznie nic nie wiesz!!!
Nie reprezentuję twojego poziomu, więc nie będę pisał kalumnii na twój temat.
Napiszę tylko dla ogólnej wiadomości, że na PW podawałeś się za przyjaciela i „wyciągałeś pomocną dłoń” – może żeby wydobyć ze mnie jakieś wiadomości - a gdy takowych nie otrzymałeś, to kąsasz. Fałsz do potęgi!!!
Nie ujawniam także twoich danych, chociaż wiem, kim jesteś i może kilka osób skojarzyłoby pewne fakty – też, aby nie osiągnąć twojego poziomu.
I w końcu chciałbym, żeby wszyscy wiedzieli, że nie jesteś obiektywny, chociaż to przecież widać Smile.

To, że jak w każdym ugrupowaniu są ludzie, którzy używają Internetu i tacy, którzy nie używają nie jest tajemnicą. Może trochę na wyrost powiązałem stronkę z forum – może do tego nie społeczeństwo jeszcze nie dorosło, ale inne komitety dopiero potem, na szybko robiły strony, żeby nas dogonić i są to strony w ogóle nie aktualizowane, a tylko informacyjne.
Zaprezentowałem kandydatów, którzy chcieli, żebym to zrobił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 9:34 pm    Temat postu: Re: żal serce ściska Odpowiedz z cytatem

Uważasz, że jak się kogoś popiera, to trzeba mu fałszywie kadzić? Inaczej widzę postawę przyjaciela. Zwłaszcza, że głosując na PiS, nie wybierałem sojuszu z PSL i lokalną nomenklaturą w Knurowie.
marekdym napisał:
Nikt nie dał Ci prawa obrażania ludzi, o których praktycznie nic nie wiesz!!!

Po pierwsze nikogo nie obraziłem! Różnica między nami jest taka, że Ty chcesz władzy, więc podajesz swoje nazwisko i wystawiasz się pod osąd publiczny a ja - nie kandyduję i mogę sobie komentować do woli. Niezależnie od tego, czy Tobie się to podoba i czy uważasz to za mądre, cza głupie, szlachetne, czy podłe. To ja mam prawo krytykować Ciebie, bo to Ty chcesz, żebym składał się na Twoją dietę. Nie odwrotnie!
Po drugie rzeczywiście praktycznie nic nie wiem o kandadatach PiS w Knurowie, bo ulotki mają ładne jabłko, ale więcej niż skrótowe charakterystyki kandydatów a na forum PiS, gdzie - owszem to Twoja zasługa - przygotowałeś miejsce na kontakty kolegów z wyborcami, przy liczbie wiadomości widnieją same "zera", bo żaden z szanownych kandydatów nie uznał za stosowne nawet przywitać się z wyborcami.
Tyle pisałeś o rozwoju duchowym, ale gdy trzeba zachować codzienną dyscyplinę w uaktualnianiu strony, nie masz dość czasu albo chęci. Powtórzę: jeśli to jest forma z kampanii wyborczej, to czego mogę spodziewać się przez następne 4 lata?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strona PIS-knurów jest najczęściej aktualizowaną stroną ze wszystkich serwisów komitetów wyborczych.
Piszesz, że nie znasz knurowskiego PIS-u, a następnie wyzywasz go od "kadłubków" - to jest nadużycie
Wg mnie "kadłubkowe towarzystwo wzajemnej adoracji" zabrzmiało obraźliwie i tak to odebrałem (przyznaj, że trochę się zapędziłeś, a teraz się tłumaczysz, żeby ludzie uwierzyli, że masz dobre intencje, ale wiedz, że ludzie nie są tacy naiwni). Ja, chociaż nie mianuję się być się twoim przyjacielem, nigdy nie użyłbym takiego sformułowania wobec ciebie - jesteś niekonsekwentny w swojej "przyjaźni"
Twoją część mojej potencjalnej diety wydam na cele charytatywne!!
Wiem, że ulotki są fajne, bo starałem się je wykonać najlepiej jak mogłem, ale jeżeli chodzi o ich treść, to każdy ją pisał indywidualnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja może trochę inaczej podejdę do tematu. Pomimo mojego wieku nie uważam secudno, za obowiązek korzystania z forum internetowego przez kandydata na radnego.

Czy słyszeliście może o spotkaniach z wyborcami organizowanych przez komitety lub poszczególnych kandydatów? Chciałbym się na takowe wybrać.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka