Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prezydent komandos :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wacek



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 9

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się ostatni post!
WSZYSCY STARTUJĄCY W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH... - UJAWNIJCIE SIĘ! Applause
Ale tak naprawdę to hasło raczej w kosmos.... szkoda. Ja równiez nie startuję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hayer napisał:
Szanowny panie Marku pana odpowiedz i posty są nacechowane duża kulturą osobistą i polityczną.Ten tekst tak naprawdę nie był do pana.


Wporzo Smile

hayer napisał:
Pod wieloma postami kryją się kandydaci na radnych. Dlatego też uwżam że jeżeli startują do samorządu powinni działać pod własnym nazwiskiem . Ja nie startuję do samorządu.


Trudno się nie zgodzić. Masz rację. Ale większość tych anonimowych, nie chciało zaprezentowac swoich propozycji, ale "nabić punktów" na krytyce (a nawet szkalowaniu) innych. Smutna, ale typowa sytuacja.

Kończmy te dywagacje tutaj, bo temat jest o Prezydencie-komandosie. Aaa, przypomniałem sobie, ze innym, knurowskim komandosem był b. proboszcz parafi św. św. Cycryla i Metodego R. Stachura - był na ten temat tekst w "PL". Mocno się wtedy zdziwiłem. Ale w końcu ksiądz czy prezydent - też człowiek i może nawet skakać Smile
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Bardzo dobra strona propagandowa!


Szczerze powiedziawszy to nie widze tej propagandy... Można faktycznie powiedzieć że projekt był przygotowywany już w czasie kadencji Kowola, tyle że mimo wszystko trzeba też wyasygnować fundusze na taką inwestycję! to już miało miejsce za czasów Ramsa.
Na pochwałe zasługuje wyszczególnienie, że "na przygotowanie inwestycji do momentu podpisania umowy wydano 337 tys. zł", czyli w poprzedniej kadencji...

poza tym wydaje mi się, że zbyt słabo zostały wyeksponowane dwa znaczące osiągnięcia ostatniej kadencji:
- "plan zagorpodarowania przestrzeni" dotyczący 99% powierzchni miasta
- strategia rozwoju miasta

a wracając do propagandy, to myślę że określenie te pasuję bardziej do stron zawierających same postulaty i krytykę, natomiast na tej stronie dominują fakty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propaganda (wg. SJP PWN) to «technika sterowania poglądami i zachowaniami ludzi polegająca na celowym, natarczywym, połączonym z manipulacją oddziaływaniu na zbiorowość».
Manipulacja: «wykorzystywanie jakichś okoliczności, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu udowodnienia swoich racji lub wpływania na cudze poglądy i zachowania».

Prezydent chwali się inwestycjami, których nie widać (albo znajdują się w rozsypce):
- Modernizacja ul .Jęczmiennej.
- Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. 1 Maja -Kosmonautów. - Budowa zespołu mieszkaniowego przy ul. 1 Maja w ramach TBS
- Rekonstrukcja parku przy ul.Dworcowej-Kopalnianej.
- Rekonstrukcja nieczynnego cmentarza przy ul. Ks. A. Koziełka
- Przeprowadzono dwukrotnie dużą akcję nasadzeń iglaków na terenach osiedlowych.

Prezydent przedstawia jako dokonania rzeczy, które należą do jego elementarnych obowiązków:
"Sporządzona została diagnoza bazy szkół, przedszkoli oraz analiza sytuacji demograficznej. Przedstawiono Radzie Miejskiej perspektywiczną wizję oświaty."
"Przedstawiono Radzie Miasta wizję kultury w mieście"
"Na bieżąco i bezkonfliktowo realizowano pomoc społeczną w tym przydzielone nowe zadanie tj. wypłaty świadczeń rodzinnych."
"Przedstawiono Radzie strategie działań na rzecz zapobiegania patologiom społecznym i kształtowania postaw prozdrowotnych."
"Opracowano i wdrożono system współpracy ze stowarzyszeniami włącznie
z przygotowaniem odpowiedniego uniwersalnego projektu RM."
"Pokryto miasto w prawie 100% planami zagospodarowania przestrzennego."

PS. Kilka pozostałych kategorii manipulacji jutro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Propaganda (wg. SJP PWN) to «technika sterowania poglądami i zachowaniami ludzi polegająca na celowym, natarczywym, połączonym z manipulacją oddziaływaniu na zbiorowość».
Manipulacja: «wykorzystywanie jakichś okoliczności, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu udowodnienia swoich racji lub wpływania na cudze poglądy i zachowania».


dzięki za przytoczenie definicji - po Twoich postach widać, że interesujesz się polityką nie od wczoraj, więc sam masz pewnie świadomość że propagandą posługują w znaczeniu literalnym posługują się wszyscy politycy (i nie tylko) aby zdobyć poparcie dla swoich pomysłów, co w przypadku demokratycznych wyborów jest sprawą dla nich gardłową,
mówiąc krótko - za pomocą słów politycy próbują skłonić wyborców do udania się na głosowanie i zagłosowania na nich

Dla mnie osobiście liczy się czy ta "propaganda" (lub milej dla ucha - "marketing polityczny"):
-jest tępa i odwołuje się tylko do sloganów oszczerstw, pustych haseł i manipulacji plotkami i pół-prawdami,
-polega ona na eksponowaniu swoich dokonań i planów (tu oczywisty warunek - muszą istnieć owe dokonani i plany)

jak sam widzisz propaganda propagandzie nie równa,
sensu stricto - to taktyka polityczna,
w sensie potocznym - to zwyrodnienie tej pierwszej

dlatego nie zgodziłem się z Tobą, co do tego że strona WdK to przykład na propagandę

jeśli chodzi o samą manipulację to sprawa jest jaśniejsza - myślę że na forum znajduje się wystarczająco przykładów - osobiście proponuje jako case study posty Pana Macieja, Polisha i debiutanta Wink

secundo napisał:

Prezydent chwali się inwestycjami, których nie widać (albo znajdują się w rozsypce)

nie dawno krytykowałeś że Rams przypisuje sobie budowę obwodnicy, argumentując że projekt powstawał już w czasach Kowola.
Z tego co napisałeś teraz, wynika że inwestycji które powstawały na przełomie kadencji NIKT nie może uważać za swoje zasługi...
naprawdę tak sądzisz?
poza tym weź pod uwagę że istnieją "złe" inwestycje, przychodzi mi na myśl autobus który został kupiony dla Knurowa pod koniec kadencji Kowola, choć może ten casus był czymś więcej niż "złą inwestycją"... tak czy inaczej myślę że mimo sporych funduszy wydanych na rozwój miasta, udało się uniknąć nieudanych inwestycji, a te które są - chyba sam przyznasz - podniosły standard życia w mieście...
to niezaprzeczalna zasługa

secundo napisał:

Prezydent przedstawia jako dokonania rzeczy, które należą do jego elementarnych obowiązków:

myślę że gdyby wszyscy robili to co należy do ich elementarnych obowiązków, to mielibyśmy w Polsce raj na ziemie, dlatego myślę, że jeżeli ktoś sumiennie wypełnia swoje obowiązki to już ma się czym chwalić.
Poza tym myślę że obowiązki prezydenta można bardzo szeroko interpretować, więc trudno powiedzieć kiedy zrobił coś co wykracza ponad jego "elementarne obowiązki".
Dlatego uważam że warto zapytać: co zrobił w ogóle i potem to oceniać, myślę że odpowiedzi na to można znaleźć choćby na ww. stronie internetowej...

Poza tym jeżeli uważasz że przykładowo plany zagospodarowania terenu, które są bardzo istotne jeśli chodzi o nowe inwestycje i budownictwo mieszkaniowe, są normą to przyjrzyj się sytuacji w innych miastach - ostatnio widziałem wśród postulatów jednego z kandydatów na prezydenta innego miasta, wykonanie tych planów w stosunku do 20% miasta...
Knurów MA już gotowe plany dla 99% powierzchni miasta...

Pozdrawiam
bart
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka