Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bank PKO w Knurowie, złodziej?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 7:33 pm    Temat postu: Bank PKO w Knurowie, złodziej? Odpowiedz z cytatem

Proszę , może ktoś mi wyjaśni .Dlaczego bank w Knurowie ,odział PKO na "merkurach "nie oddał mi odsetek z kredytu ,który spłaciłem przedterminowo .Dwa lata wcześniej . Kredyt był zaciągnięty na cztery lata ( rata stała ).Po dwóch latach spłaciłem kredyt w całosci oczekując zwrotu odsetek( za dwa lata ) i nic .Bank twierdzi że mi nie zwrócą . Złodziejstwo czy nie?.W umowie nie piszą nic że w przypadku spłaty wcześniejszej przepadają owe odsetki.
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj dokładnie umowę, tam na pewno jest wszystko. Nikt Ci tutaj odpowiedzialnie nie odpowie nie znając treści umowy, którą podpisałeś.

A jak nie znalazłeś odp. zapisu, to najpierw trzeba było zapytać w banku, a dopiero później spłacać przed czasem i teraz miec pretensje.


PS. Zasad i wzorów umów nie wymyśla sobie konkretna placówka, np. w Knurowie, ale bank jako instytucja.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba maks, co możesz uzyskać to zwrot nadpłaty (pod pretekstem, że omyłkowo wpłaciłeś więcej, niż przewidywał terminarz spłat).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bank zarabia przeciez na tobie czym dluzej masz kredyt tym lepiej dla nich, sa banki w ktorych nie mozna splacic wczesniej kredytu takie sprawy jednak mozna zalatwic po odpowiedniej debacie z prezesem banku, normalnie powinnienes w umowie miec wpisane ze bank zezwala na przedterminowe splacenie kredytu i zwrot oprocentowania ale kazdy bank ma inne zasady prowadzenia interesow na basie kredytowej.
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".


Ostatnio zmieniony przez Baron dnia Nie Kwi 19, 2009 8:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 1:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin
Umowę czytałem i znam ją prawie na pamięć .Przed spłatą kredytu byłem w Banku i poinformowano mnie że mogę spłacić ale i tak nic nie dostanę , żadnego zwrotu. Co dla mnie było dziwne ,za zwyczaj banki pobierają za wcześniejszą spłatę od 1,5% do 3% prowizj .Nie mam do nikogo pretensji .Liczę na zwyczajną uczciwość .Wydaje mi się ze PKO jest instytucją nie uczciwą .
secundo
Myślę że powinienem odzyskać swoje pieniądze bez żadnych pretekstów i omyłek .Jak dla mnie cała ta sytuacja jest niezłym wałkiem.
Poczekam na opinię kogoś ,kto został potraktowany tak jak ja.
Tym czasem dziękuję za wyrażenie Waszych opini . Pozdrawiam.
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 332

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w czym problem,sam piszesz że zostałeś poinformowany, że w wypadku gdy splacisz przed terminem,żadnego zwrotu nie będzie. Nigdy bank nie odda tego co mu się należy z tytułu umowy Mr. Green splacileś wcześniej to Twój problem,bank dał pieniądze na 4 lata.na odpowiednich warunkach,które zaakceptowałeś.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
http://forum.polskikurnik.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al napisał:
To w czym problem,sam piszesz że zostałeś poinformowany, że w wypadku gdy splacisz przed terminem,żadnego zwrotu nie będzie. Nigdy bank nie odda tego co mu się należy z tytułu umowy Mr. Green splacileś wcześniej to Twój problem,bank dał pieniądze na 4 lata.na odpowiednich warunkach,które zaakceptowałeś.


dokładnie Mr. Green
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al
Umawiam się z tobą na pożyczkę 10 tysięcy zł na cztery lata. Za pożyczone przez Ciebie pieniądze (10 tysięcy )oddam Ci cztery tysiące więcej.Pytam przed pożyczką , jak wygram w totka czy będę mógł spłacić wcześniej pożyczkę ,
odpowiadasz ,tak .Tylko powiadom mnie o tym wcześniej .Ok'.Wygrywam w totka .Przychodzę trzy dni wcześniej .Informuję że za trzy dni wpłacę całość kwoty naliczonej na cztery lata( 14.000).Oczekuję zwrotu odsetek naliczonych za dwa lata(2.000) . Ty mi mówisz że mi nie oddasz .Taka tam luźna historyjka , ale tak to mniej więcej wyglądało. Czy Twoim zdaniem jest to uczciwe ?.Proszę administratora aby zamknoł wątek , nie widzę możliwości uzyskania obiektywnej odpowiedzi .
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 obiektywnej odpowiedzi nie otrzymasz masz ją w umowie drobnym drukiem napisaną. To jest nieuczciwe i nie Ty pierwszy i nie ostatni zostałeś tak potraktowany, a co najlepsze podpisując umowę wyraziłeś na to zgodę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 napisał:
AlProszę administratora aby zamknoł wątek , nie widzę możliwości uzyskania obiektywnej odpowiedzi .


Przecież odpowiedzi jak najbardziej logicznej udzielił Ci Al...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 332

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 umowa pomiędzy nami Mr. Green a umowa pomiędzy Bankiem to 2 różne sprawy.
Przed podpisaniem umowy z Bankiem należało dokladnie przeczytać warunki umowy,zapytać czy jest możliwość wcześniejszej spłaty a tym samym odzyskanie wplaconych odsetek.
Sama mialam taką sytuację,spłacilam wcześniej ale dopiero po upływie czasu kredytowania,mimo że pożyczka była spłacona otrzymalam od banku powiadomienie, że nic im ne jestem winna - ok.2 lat.
Jeżeli jest w kredycie opcja wcześniejszej spłaty to i tak nie odzyskasz splaconych odsetek w całości.
Co do uczciwości banków mam swoje zdanie Mr. Green ale zawsze należy czytać umowę i wyjaśniać wszelkie wątpliwości przed jej podpisaniem.
Uczciwy może być człowiek ale nie bank, bo żadna instytucja finansowa pożyczaj ąca pieniądze nie jest człowiekiem tylko podmiotem gospodarczym nastawionym na zysk.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
http://forum.polskikurnik.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 napisał:
Al
Umawiam się z tobą na pożyczkę 10 tysięcy zł na cztery lata. Za pożyczone przez Ciebie pieniądze (10 tysięcy )oddam Ci cztery tysiące więcej.Pytam przed pożyczką , jak wygram w totka czy będę mógł spłacić wcześniej pożyczkę ,
odpowiadasz ,tak .Tylko powiadom mnie o tym wcześniej .Ok'.Wygrywam w totka .Przychodzę trzy dni wcześniej .Informuję że za trzy dni wpłacę całość kwoty naliczonej na cztery lata( 14.000).Oczekuję zwrotu odsetek naliczonych za dwa lata(2.000) . Ty mi mówisz że mi nie oddasz .Taka tam luźna historyjka , ale tak to mniej więcej wyglądało. Czy Twoim zdaniem jest to uczciwe ?.Proszę administratora aby zamknoł wątek , nie widzę możliwości uzyskania obiektywnej odpowiedzi .


Czy to byla taka mala suma?? hmm ,,,,,,,,,,,,, Bank moze sie bronic tym ze za wczesniejsze splacenie kredytu pobiera sobie opłatę ponad 10% sumy kredytu to tez powinno stac w umowie, Jeżeli chodzi o wcześniejszą spłatę kredytu i pobierane od niej opłaty, to jest to niedozwolone tylko w przypadku, gdy mamy do czynienia z kredytem konsumenckim. Wszelkie inne kredyty, czyli ogólnie mówiąc takie, które opiewają na kwotę większą niż 80 tysięcy złotych, mogą zawierać taką opłatę, ponieważ prawo tego banku wyraźnie nie zabrania.

Jezeli czujesz sie pokrzywdzony proponuje zlozyc zarzalenie do Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego, który rozpatruje spory pomiędzy bankami oraz ich klientami
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znajomy jeszcze kilka latek temu wziol auto na raty, kredyt spłacil przed czasem i to ze wszystkimi naliczonymi odsetkami plus KARA za wczesniejsza spłatę - ten sam bank - ale niestety taka podpisal umowę

auto chcial sprzedac i dlatego sprzedal przed czasem - moj ojcic to auto kupił
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza ma w pewnym stopniu racje gdyz bank powinnien zwrocic te pieniadze ale w polsce jest inna logika a Banki i nie tylko zeruja na niewiedzy klientow wychodza z zalozenia ze jezeli sie nikt nieupomni w brutalny sposob i na pismie to powinno sie lekcewarzyc takiego klienta w imie dobra banku to nastepny przyklad bezczelnosci ktory w zachodnich bankach jest nie do pomyslenia........
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baran dla Ciebie wszytko w Polsce jest nie tak po jakiego grzyba ty wogóle udzielasz się na Polskim forum oczywiście w Szkopach jest lepsze
Nic nie dostanie żadnego zwrotu odsetek taką umowę podpisał
Niech zeskanuje i udostępni bez swoich danych to pokaże mu w którym miejscu ma o tym napisane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka