Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Likwidacja WORD w Gliwicach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dovin napisał:
Jakoś nie wiem czy się mam cieszyć z tego powodu.. Rybnik wydaje się nieco łatwiejszy i z tego co słyszałam szybciej zda sie prawko w Rybniku niż w Gliwicach.


Wiesz, nikt ci nie każe zdawać w Gliwicach. Masz wybór. Możesz zdawać nawet w gdańsku.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 09, 2009 11:24 am    Temat postu: Oświadczenie Odpowiedz z cytatem

Po przeprowadzeniu wielu rozmów, które były prowadzone i są w dalszym ciągu przeze mnie i pana Dariusza Kędzierskiego jak również pozostałych członków Komitetu Obywatelskiego min z członkami zarządu województwa śląskiego w sprawie WORD Gliwice udało się "uzyskać" od zarządu uchwałę w sprawie WORD Gliwice, jednocześnie pragnę podkreślić że zdanie które wyraził pan Marek Ostrowski w tym temacie nie jest dokońca prawdziwe, ponieważ od "kuchni" wygląda to tak:

- dyrektor Bańczyk nie ma pieniędzy na adaptację nowego budynku pod WORD w Gliwicach, nie chce również renegocjować umowy z LOK-iem w sprawie obniżenia kosztów najmu obecnej siedziby, która jest własnością gliwickiego LOK-u,

- zgodnie z ww uchwałą zarządu województwa "ma przedstawić argumenty ekonomiczne przemawiające za Gliwicami" ma na to czas do listopada, w tym czasie od 17 lipca ośrodek będzie zamknięty, a najprawdopodobniej gdy sprawa ucichnie to nie otworzą Gliwic już wogóle,

- rozmawiając z v-ce dyrektorem WORD Katowice panem Wojciechem Mikołajec odniosłem wrażenie iż chce on skłócić Nas (Knurowian, Gliwiczan Zabrzan i mieszkańców powiatu gliwickiego) z Rybniczanami, obawiam się iż jeśli uda Nam się utrzymać ośrodek w Gliwicach, to inny będą chcieli zamknąć, dlatego chcemy otwarcia ośrodka w Rybniku i jednocześnie utrzymania ośrodka w Gliwicach, wtedy rozładują się kolejki na egzamin i znacząco skróci się czas oczekiwania.

Interweniowaliśmy już w biurach poselskich: pani Krystyny Szumilas, pana Andrzeja Gałażewskiego, pana Jana Kaźmierczaka, pana profesora Jerzego Buzka oraz w Starostwie Powiatowym w Gliwicach, Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, WORD Katowice

W przyszłym tygodniu znów czeka Nas szereg spotkań w tej sprawie min z posłami i członkami zarządu województwa, o efektach poinformuję tutaj na forum oraz w innych środkach przekazu.

Prosimy o wpisy pod petycją zamieszczoną przez osobę prywatną na stronie: www.wordgliwice.ynd.pl

Z wyrazami szacunku:

Maciej Kandzior

rzecznik i członek Komitetu Obywatelskiego
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PrzemoHR



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 71

PostWysłany: Sob Maj 09, 2009 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Bardzo dziękuję Panie Macieju za rzetelną relację z obecnej sytuacji. Jeśli mogę prosić jedynie o małe wyjaśnienie Pana bądź innych forumowiczów:
w tym całym zamieszaniu dalej nie wiem, jakie będą najbliższe losy WORD w Gliwicach. Jak wiemy, ośrodek na ul. Łabęckiej ma zostać zamknięty 17 lipca, to pewne, ale - co dalej? Czy wtedy zostanie otwarty ośrodek w Rybniku? Czy też w Gliwicach, ale w innej lokalizacji? A może oba ośrodki? Jak to będzie wyglądało w praktyce? Moje zapytanie dotyczy najbliższej przyszłości, kiedy mają nastąpić zmiany, tj. ok. 17 lipca. Teraz tak właściwie nie wiadomo gdzie będzie się zdawać egzamin po 17 lipca, czy (jednak) dalej w Gliwicach, czy też w Rybniku, czy może jeszcze gdzieś indziej ?! Bardzo proszę o jakieś racjonalne wyjaśnienie, bo ja już nic z tego wszystkiego nie rozumiem... Dontknow
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 11:35 am    Temat postu: WORD GLIWICE Odpowiedz z cytatem

Z wielkim żalem chcę ogłosić iż Zarząd Województwa Śląskiego w dniu wczorajszym podjął decyzję o likwidacji Ośrodka Terenowego w Gliwicach, nikt nie głosował przeciw, obecnych było 5 członków Zarządu.
Uważamy iż ww decyzji Zarząd Województwa nie uwzględnił wogóle aspektu społecznego i czynnika ludzkiego, odnosimy wrażenie iż tutaj nie liczy się człowiek tylko "tabelki" z wyliczeniami, których notabene nam nie przedstawiono, odmówiono nam wręcz do nich wglądu podając tylko dziennikarzom kwotę "100 tysięcy złotych" kosztów bez informacji o przychodach miesięcznych Ośrodka w Gliwicach. Sadzimy iż Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego jako co prawda samodzielna, ale jednak jednostka samorządowa powinien służyć lokalnej społeczności a nie sobie...
Szczerze...? Nie interesują nas milionowe kredyty zaciągnięte przez poprzedni i obecny Zarząd WORD, interesuje nas za to dobro lokalnej społeczności; więc likwidacji Ośrodka w Gliwicach mówimy stanowcze NIE!!!
Uważamy że w decyzji tej nie ma ani odrobiny solidarności społecznej a nawet uzasadnienia finansowego, ponieważ jest to dokument, którego dyrektor WORD Katowice pan Bańczyk nie chce upublicznić.
W najbliższym czasie poczynimy kolejne kroki w obronie gliwickiego Ośrodka.

Pozdrawiam serdecznie:

Maciej Kandzior
rzecznik Komitetu Obywatelskiego
_________________
Maciej Kandzior


Ostatnio zmieniony przez maciekknurow dnia Sro Maj 20, 2009 1:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 11:47 am    Temat postu: Re: WORD GLIWICE Odpowiedz z cytatem

maciekknurow napisał:

Maciej Kandzior
rzecznik KO


Pytanie bez podtekstów; jeśli przeoczyłem, to przepraszam: co to jest KO?
Gdzie można coś więcej o tym poczytać?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 11:54 am    Temat postu: Re: WORD GLIWICE Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
maciekknurow napisał:

Maciej Kandzior
rzecznik KO


Pytanie bez podtekstów; jeśli przeoczyłem, to przepraszam: co to jest KO?
Gdzie można coś więcej o tym poczytać?


Pewnie Komitet Obywatelski

Polecam artykuł o tym w Dzienniku Zachodnim:
http://gliwice.naszemiasto.pl/wydarzenia/1001475.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 11:57 am    Temat postu: Re: WORD GLIWICE Odpowiedz z cytatem

max napisał:
Plumowski napisał:
maciekknurow napisał:

Maciej Kandzior
rzecznik KO


Pytanie bez podtekstów; jeśli przeoczyłem, to przepraszam: co to jest KO?
Gdzie można coś więcej o tym poczytać?


Pewnie Komitet Obywatelski

Polecam artykuł o tym w Dzienniku Zachodnim:
http://gliwice.naszemiasto.pl/wydarzenia/1001475.html


Ale tam ne ma nic o KO... ;-(
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maniek



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 89
Skąd: Laboratorium

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 11:59 am    Temat postu: Re: WORD GLIWICE Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
maciekknurow napisał:

Maciej Kandzior
rzecznik KO


Pytanie bez podtekstów; jeśli przeoczyłem, to przepraszam: co to jest KO?
Gdzie można coś więcej o tym poczytać?


KO - Komitet Obywatelski Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 12:01 pm    Temat postu: Re: WORD GLIWICE Odpowiedz z cytatem

Maniek napisał:
Plumowski napisał:
maciekknurow napisał:

Maciej Kandzior
rzecznik KO


Pytanie bez podtekstów; jeśli przeoczyłem, to przepraszam: co to jest KO?
Gdzie można coś więcej o tym poczytać?


KO - Komitet Obywatelski Mr. Green


Domyślam się i dlatego chciałbym o nim poczytać coś więcej.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaktus



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 131

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec gliwickiego WORDu

http://www.telewizja.gliwice.pl/artykul.php?id=1900

Dla @Plumowskiego: jest wypowiedź pana M. Kandziora z owego KO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flow



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 486

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już gdzieś od miesiąca wiadomo że 16 lipca zamykaja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:


http://www.telewizja.gliwice.pl/artykul.php?id=1900

Dla @Plumowskiego: jest wypowiedź pana M. Kandziora z owego KO


Dobrze słyszałem? "Łord" Mr. Green ? Panie Macieju my wiemy, że biegle włada pan angielskim ale bez przesady Mr. Green Mr. Green Mr. Green

BTW
Ciekawe co Kędzierski zrobi ze swoją szkołą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
BTW Ciekawe co Kędzierski zrobi ze swoją szkołą.


co zrobi? zapewne zostawi ja na swoim miejscu. i tak ludzie będa do niego chodzili bo o polączenie z Rybnikiem coraz gorzej jak i z KNW tak i z Gliwic (jezdzić na jazdy do Rybnika kilka razy w tygodniu to naprawdę ładny wydatek na PKS rzędu 5-8zł Prayer )
no cuż ci co będą chodzili na prawko z naszej okolicy to i tak wylądują u Kędziora. Nie wyobrażam sobie dojezdzania na jazdy do Rybnika środkami komunikacji Think a jeszcze tak mieć jazdy na np. godz.18 Mr. Green
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"otrzymaliśmy nieoficjalne wiadomości iż sanepid(...)nie odebrały ośrodka".
To takie wiadomości są ściśle tajne że trzeba się dowiadywać nieoficjalnie?

Nie idźcie zdawać do Rybnika idźcie do Częstochowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy jestem jak oni budowali ten budynek skoro sanepid go nie odebrał Violent może to jakieś drobiazgi typu zakręć kurek, a może zwykła plota dziennikarska
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka