Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ogródki działkowe w Knurowie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Areta



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 30

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 11:27 am    Temat postu: Ogródki działkowe w Knurowie Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem zainteresowana nabyciem ogródka działkowego w Knurowie. Najchętniej w okolicach cmentarza przy ul. 1-go Maja, ale niekoniecznie. Wiem, że są też działki przy Szpitalnej koło Tesco. Orientujecie się gdzie jeszcze są jakieś takie działeczki?? Dzwoniłam do LWSM, ale oni nie dysponują żadnymi działkami. Urząd Miasta dzierżawi kilkadziesiąt działek koło cmentarza właśnie ale dawno nie mieli żadnych wolnych. Generalnie trzeba to załatwiać z działkowcami, ale ponoć jak jest coś wolnego to od razu jest chętny. Nie słyszeliście nic o żadnej działce na sprzedaż? Interesuje mnie jakich wielkości one są i w jakich cenach chodzą w Knurowie.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostanio na slupie na merkach widzialem ogloszenie o dzialce na jeczmiennej, co do cen w zeszlym roku chcialem kupic w knurowie dzialke - pow. to ok 3-4 ar i znalazlem tylko 1 oferte 6 ar na sienkiewicza za 20 tyś. zł (fakt, ze byla spora altanka - ale ludzie za dzialke rekreacyjna tyle kasy)

ceny tych mniejszyvch dzialek to tez absurd - ok 11-20 tyś. w zaleznosci co na dzialce, ostatecznie dzialke kupiłem w gliwicach 3 ar z altanka murowana z woda biezaca (niestety brak pradu) - ale kosztowala mnie jedynie 2200 zł (słownie dwa tysiące dwiescie zł.) - trzeba pamietac ze kupuje sie defekto to co jest na dzalce, bo ziemia jest tylko na wieczyste uzytkowanie
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karamazow



Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 138

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymienione przez Ciebie ceny to po prosu kpina

W Szczygłowicach ceny wahają się od 500 zł do 2 tys zł. Z tymże woda tylko do podlewania no i brak prądu co w przypadku działki rekreacyjnej nie jest żadnym defektem a wręcz plusem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karamazow napisał:
Wymienione przez Ciebie ceny to po prosu kpina

W Szczygłowicach ceny wahają się od 500 zł do 2 tys zł. Z tymże woda tylko do podlewania no i brak prądu co w przypadku działki rekreacyjnej nie jest żadnym defektem a wręcz plusem.


To trzeba kupić dziełkę w szczygłowicach i dojeżdżać - w ramach rekreacji rowerem.


Ja ze 3 lata temu kupiłem działkę na jęczmiennej, w koszmarnym stanie za 3 tys.

Altanka, drewniana (3 pomieszczenia włącznie ze schowkiem na narzędzia i 'wc') z montażem na miejscu 6(!) tys.

podpięcie wody (od płotu w okolice domku), i innych drobnostek nie liczę bo to już są groszowe sprawy -/+ 1 tys.

Ale z to po kilku 2 man down 2 man down 2 man down 2 man down 2 man down można spacerkiem wrócić do domku Smile


Obok mojej była wolna działka ze 2 lata, oczywiście zaniedbana całkowicie, z murowaną altanką. Poniżej 15tys nie chcieli zejść.

Życie.
_________________
http://mtsl.digart.pl/digarty/

tel 661 143 709



Moja trasy na Bikemap
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj byłem na mojej dzialce w gliwicach - ponaprawiac szkody po zimie,

cholera jakis łosiek oderwał klamkę, a drzwi byly cała zime otwarte, to nastepny łosiek juz musiał przez okno wejsc - a wyszedl rozwalajac z buta drzwi - reasumujac drzwi i okno do zrobienia

ale jeszcze jakis zafajdany złodziel buchnoł mi 6 drzwek - piekne iglaki, w zeszłym roku posadziłem 16 szt., 4 podsechły ale zaczynaja sie odradzac, pozostale pieknie rosły (w lerła kupiłem takie po ok 1m wysokosci i bardzo szerokie) - normalnie i to jeszcze podobno ten złodziej ma kilka dzialek odemnie swoja działke - tylko, ze fanty zabiera do domu

gdzie mozna kupic ekrany akustyczne - takie na działkę - potrzebowałbym ok 10 mb
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Areta



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 30

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystkie wpisy. Przejdę się dziś po mieście sprawdzić ogłoszenia i odwiedzę domy działkowca - może coś się dowiem Smile Generalnie chciałabym działeczkę w samym Knurowie - tak żeby faktycznie po wypiciu jakiegoś piwka bez problemów o dowolnej porze wracać do domku 2 man down Z tego co piszecie to ceny są bardzo zróżnicowane, faktycznie zależy na co się trafi.
A co do kradzieży i dewastacji na działkach, to moja koleżanka ma właśnie działkę koło cmentarza i po kilku kradzieżach już nic nie zamyka bo nie dość że pokradli nic nie warte rzeczy, to jak było pozamykane to jeszcze szkód narobili...
Ale co tam, wiosna przyszła i mi się zamarzyła taka mała działeczka bez specjalnych luksusów Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to podziel sie informacjami jakie zdabedziesz na poszczegolnych ogrodkach działkowych
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B3



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: knw

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam działkę na Krywałdzie. Jutro zapytam sąsiada jak jest cos do sprzedania dam ci znać. Jednym z plusów tamtych działek jest woda pitna na liczniki i poza tym cisza, spokój Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Areta



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 30

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam dziś z chłopakiem zrobić rozeznanie na działkach koło cmentarza - żadnych ogłoszeń przy domu działkowca nie było. Pytaliśmy ludzi na działkach i okazało się że jedna pani ma do sprzedania działkę z murowanym domkiem, trochę zagospodarowaną ale cena nas po prostu zabiła - 27 tysięcy... co prawda do negocjacji ale to był i tak szok dla nas Shocked ...szukamy dalej ale cena nas ostudziła bo myśleliśmy że za parę tysięcy jakąś marną altankę albo nawet ogródek bez altanki da się kupić...cóż, pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy ogródków działkowych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Areta napisał:
z murowanym domkiem, trochę zagospodarowaną ale cena nas po prostu zabiła - 27 tysięcy... )


Na pewno nie murowanym a złotym


27 tysia? no to to jest przegięcie pałki...

Szukajcie czegoś do 10 tysięcy, bez względu na stan, ja myślę ze to maksymalna kwota jaką można chcieć ze te zazwyczaj marne 3 ary.
_________________
http://mtsl.digart.pl/digarty/

tel 661 143 709



Moja trasy na Bikemap
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 27 tyś to w Bieszczadach kupisz działkę budowlaną na własność ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w orzeszu po 40 tyś. sa juz budowlane o pow. 7 arow

co do dzialek to w gliwicach podobno rozdaja za samo wpisowe info wziete z forumgliwice.com, ja za swoja tez cala zeszloroczna wiosne latalem i tez chcialem knurow - ale skusilem sie na gliwice - trudno trzeba zajechac autem i to az w okolice areny i mozna gora 1 piwko wypic - ale działka jest, altanka jest, woda z kranu, co 2 tydzien wywoz nieczystosci oplata roczna ok 160zł. - na terenie ogrodka dzialkowego jest mały stawik, ludzie nawet ryby lowia - albo tylko mocza kija - pływaja kaczki - jest czysto

tylko ja mam 2 dzialke od drogi dojazdowej do areny i potrzebuje jakiegos ekranu przed halasem - mialem iglaki, ale kradna - chyba, ze kupie małe sadzonki to jak sie mocno ukorzeniom to moze ich nikt nie wykopie
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz wiadomo dlaczego działkowe lobby jest takie silne. Dostali ziemię za grosze a teraz się cenią. Nie dziwię się Wink
Jednak co swoje to swoje, kawałek placu i domek to jest to Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko działki rekreacyjne w ROD nie sa na wlasnosc - ziemia jest UM a członek ROD ma ja wydaną na wieczyste uzytkowanie

dlatego tez łatwo odebrali ziemie działkowcom za moczurami, oczywiscie działkowcy dostali po kilkadziesiat tyś. zł. i przez to pozostali wlasciciele działek w knurowie tak wywindowali ceny
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Art



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 25

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 11:41 pm    Temat postu: ceny działek Odpowiedz z cytatem

Orientuje się jak teraz stoją ceny działek?

Z tego co słyszałem to 20 tys wzwyż... m.in w rejonie dużego i małego Tesco..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka