Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZUS kontra OFE - ostrzeżenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 5:31 pm    Temat postu: ZUS kontra OFE - ostrzeżenie Odpowiedz z cytatem

Chciałem dziś złożyć deklarację w Zus-ie dotyczącą wyboru OFE. Posłużyłem się formularzem który otrzymałem od OFE. Poinformowano mnie jednak że ZUS dostał wytyczne zabraniające pryjmowania na innych formularzach niż Zusowskie. Kiedy się im przyjrzałem zauważyłem jedynie to że różnią się wielkością czcionki i są dwustronne. To cała różnica, aha i nie są dwukolorowe Smile. Dowiedziałem się też że nie mogę złożyć deklaracji od żony bez odpowiedniego upoważnienia. Zastanawia mnie co się dzieje gdy ktoś pośle pocztą taki "zły" formularz? Trudno nie mieć wrażenia że jest to wszystko przemyślane działanie tylko po to żeby jak najwięcej osób złowić do ZUSu. Poprzez to forum ostrzegam przed kombinacjami Zusu zwłaszcza jeśli będziecie chcieli wysłać formularz pocztą

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Andante78



Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 25

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie Twój wpis właśnie zmotywował do wysłania pocztą "niezusowskiego" formularza, dziękuję! Skoro jest identyczny w treści, muszą go przyjąć, a jak wyślę pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, to ciekawi mnie na jakiej podstawie ZUS tego nie uzna Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz jak się skończyło, nie zdziwię się jednak gdy dowiesz się że "wyrzucono" Cie z OFE bo nie złożyłeś na odpowiednim druku o ile w ogóle Cię poinformują . Obym się mylił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na szczęście uciekam z tego całego OFE więc mnie ten problem nie tyczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
huan75



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 274

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby wrócić do zusu , nic nie należy składać ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
Ja na szczęście uciekam z tego całego OFE więc mnie ten problem nie tyczy.


Nie wiem ile masz do emerytury ale uzależnienie się od zapisów księgowych na koncie stale będącego na debecie ZUS-u nie wiem czy jest najlepszym wyjściem. W OFE jakaś część twojej emerytury będzie zależna od rzeczywistych pieniędzy, inną kwestią jest to że odejmuje świnkom z wiejskiej od koryta.
Cytat:
Rusza coroczna waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca świadczenia wzrosną o 1,6 proc. Nową wysokość świadczeń ZUS przekaże ubezpieczonym na piśmie. Waloryzacji dokonuje się z urzędu, nie należy składać w tej sprawie żadnych wniosków.
Tegoroczna waloryzacja odbywa się według tej samej zasady co w 2013 r. - świadczenie rośnie o wskaźnik inflacji i 20 proc. realnego wzrostu płac. Zgodnie z lutowym komunikatem ministra pracy, od marca emerytury wzrosną o 1,6 proc.

Wierzysz że w zadłużającej się Polsce emerytury wzrosną o więcej niż ustawowe minimum ? (Wiadomo przed wyborami Smile ) . Waloryzację liczy się inflacja (1,1%)+ 20% realnego wzrostu płac (0,5%) - jak sam widzisz lecą minimalnie. Wiadome było że po zagrabieniu naszej kasy z OFE emerytów na jakiś czas będą mieli w ... poważaniu.

Jak dobrze pamiętam to na Łotwie podczas kryzysu obcięli emerytury minimalnie o 11% z uwagi na "trudną sytuację państwa".

Prawdę mówiąc na zadowalającą emeryturę (mówię o normalnych a nie napompowanych górniczych) trzeba samemu odkładać a nie liczyc na ZUS czy OFE.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od początku istnienia OFE należałam do takowego. Nie wiem jaka emerytura mnie czeka z jego ramienia. Dziś jako osoba mająca do emerytury mniej niż 10 lat zostaję przy ZUS. I bardzo współczuję młodym ludziom w wieku moich dzieci. Podjęcie decyzji w tak ważnej sprawie. Masakra. D'oh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Od początku istnienia OFE należałam do takowego. Nie wiem jaka emerytura mnie czeka z jego ramienia. Dziś jako osoba mająca do emerytury mniej niż 10 lat zostaję przy ZUS. I bardzo współczuję młodym ludziom w wieku moich dzieci. Podjęcie decyzji w tak ważnej sprawie. Masakra. D'oh!

Kod:
Proporcje są takie, że na każde 1200 zł przyszłej emerytury z ZUS od wyników inwestycji w OFE będzie zależało nie więcej, niż kolejne 200 zł. I, przy dobrych wiatrach, te 200 zł może być warte np. 250 zł. Byłoby miło, ale bez ekstazy, prawda? 

Tak więc bez III filara (IKE, IKZE, oszczędzanie) to co najwyżej dostaniemy emeryturkę a nie emeryturę.

ZUS + OFE + IKE = może jakoś będzie.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo mi zostało do emerytury i nie widzę sposobu działania tych wszelkich funduszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a na co liczysz z tego ofe - jesli dostana ok 4,5% i beda je mogli inwestowac na agresywnych rynkach (a ty nie bedziesz miał dostepu do danych w co zainwestowali) - to wszystkie klapy inwestycyjne będą zatykane funduszami z ofe

a jesli nawet inwestycje sie zbilansuja i wyjdzie na zero - zakładając, że tyle urośnie z inwestycji co opłaty za prowadzenie rachunku - to ile dostaniesz tej EMERYTURY a może tylko emeryturkę

nikogo nie namawiam, to jest tylko i wyłącznie moje zdanie
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można kupować kryptowaluty na poczet przyszłej emerytury.

Przykłady takich inwestycji http://bitfilar.pl/o-co-chodzi/ lub https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
yeti



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 96

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złota łopata za odkopanie starego kotleta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka