Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oczekiwania wobec kandydatów do rady miasta
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 12:06 pm    Temat postu: Oczekiwania wobec kandydatów do rady miasta Odpowiedz z cytatem

Jakie są wasze oczekiwania wobec kandydatów do rady miasta?
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Młody(do 35 lat), wykształcony, posiadający doświadczenie kierownicze, nie "ubabrany" w konekcje plityczno, zawodowo, osobiste, z innymi "uwikłanymi w różnego typu układy". Coś w stylu Frondy, czy nie wiem; Pana Maćka jeżeli tak jak mówi tylko startuje z list PO, Pan Dulias również mi się podobał 4 lata temu, ale teraz to już nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina napisał:
Młody(do 35 lat), wykształcony, posiadający doświadczenie kierownicze, nie "ubabrany" w konekcje plityczno, zawodowo, osobiste, z innymi "uwikłanymi w różnego typu układy". Coś w stylu Frondy, czy nie wiem; Pana Maćka jeżeli tak jak mówi tylko startuje z list PO, Pan Dulias również mi się podobał 4 lata temu, ale teraz to już nie



A istnieją tacy Very Happy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Karolina : Twoje wymagania co do kandydata przypominają mi oferty pracy w serwisach internetowych, mówiąc krutko to totalna abstrakcja. Ale nie piszę tego by się kłucić czy innymi słowy rozpoczynać kolejną zbędną polemikę.

Moje wymagania co do kandydata z uzasadnieniem:
1) Wiek: w przedziale od 25 do XX lat.
2) Wykształcenie: conajmniej średnie (niekoniecznie z maturą)
3) Zawód: Nieistotny
4) Orientacja polityczna: NIEISTOTNA
5) Pozostałe: powinien posiadać konkretną i realną koncepcję programową, chęć do działania i brak podatności na wpływy lobbystów, nie karany, o nienagannej moralności, znający aspekty życia rodzinnego (najlepiej posiadający dzieci i utrzymujący rodzinę, ale nie koniecznie).

Uzasadnienie:
AD1: Wiek według mnie jest istotną sprawą. Uważam, że osoba, która dopiero wchodzi w dorosłe życie nie jest w stanie do końca prowadzić racionalnej gospodarki własnymi finansami a co dopiero budżetem miasta. Wcale nie deprecionuję tutaj młodych kandydatów ale po prostu uważam, że nie mają oni doświadczenia życiowego, a RM to nie żłobek dla młodych "polityków".
AD2: Wiadomą sprawą jest, że radny nie tylko musi posiadać wiedzę praktyczną (biorącą się z doświadczenia życiowego), musi również znać nieco teorii. Nie ma jakiejś określonej dziedziny, wszystkie się przydają, gdyż na sposób postrzegania różnych aspektów z życia miasta będzie miało duży wpływ rodzaj wykształcenia oraz kierunek. NIe można pozwolić by miastem rządzili sami ekonomiści, gdyż myśl techniczna upadnie całkowicie. Podobnie gdyby rządzili sami "technicy" upadnie ekonomia. itd, itd
AD3: patrz uzasadnienie do punktu 3.
AD4: Nie interesuje mnie przynależność polityczna radnych, czy też ich wyznanie. Interesuje mnie to, aby miasto było dobrze i racionalnie rządzone.
AD5: Ten punkt według mnie nie wymaga żadnego uzasadnienia, ale jeśli ktoś nie rozumie o co mi chodzi może pytać, odpowiem na wszystkie pytania.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, Xander - spróbuję:

MAREK OSTROWSKI, lat 33, absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej (mgr inż. elektronik). Od urodzenia mieszka w Knurowie. Członek Towarzystwa Miłośników Knurowa. Od ponad 6 lat, społecznie zaangażowany w tworzenie niezależnego serwisu internetowego Wirtualny KNURÓW. Zawodowo pracuje w branży edukacyjnej (sprawując funkcje specjalisty ds. organizacji szkoleń, kierownika kursów i wykładowcy).


Uff, jak bym pisał sprawozdanie z życia.

Liczę na łagodny wymiar kary Smile
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Adminie!
Być może ktoś zarzuci mi brak obiektywizmu lub nie daj Boże wazeliniarstwo.

Dziwię się, że nie kandydujesz do RM, mój głos masz pewny.
Jesteś osobą wykształconą, ambitną i co ważne znasz sprawy, które gnębią nasze miasto. Ponadto przez 33 lata życia zdążyłeś zgłębić aspekty naszej egzystencji i na pewno wiesz czego potrzeba mieszkańcom. Poza tym choć nie znam Cię osobiście z Twoich wypowieszi w mediach i na forum wnioskuję, że jesteś osobą stateczną i na pewno będziesz potrwfił załagodzić wiele konfliktów jakie wybuchają na sesjach RM.

Reasumując powiem tylko tyle:
Marek Ostrowski moim kandydatem!!


Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Xander za wystawioną ocenę. Bardzo dla mnie miłą, ale jakże zobowiązującą. Zobowiązującą, bo - mogę to już ogłosić oficjalnie - postanowiłem jednak spróbować swoich sił w wyborach ("mówisz-masz" Smile )

Dlaczego kandyduję, jaki jest mój program itp. - o tym wszystkim po kolei w osobnym temacie już wkrótce. I tam proszę o ew. dyskusję odnośnie mojej osoby.

W tym wątku trzymajmy się tematu ogólnego: cech kandydatów.

Proszę pamiętać, że w wyborach startują kandydaci nie tylko do Rady Miasta Knurowa, ale również do Rady Powiatu i Sejmiku. Czy to coś zmienia jeżeli chodzi o pożądane cechy kandydata?
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 1:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiek zawód obojętny, opcja polityczna raczej nieistota [pewien "+" jak jest niepowiązany z partiami]
Kandydat/-ka powinni mieć :
- racjonalny program
- kulturę osobistą
- stosunek do mieszkanców taki jak przed wyborami [spotkania czyli potocznie żeby nie olewali]
- wykształcenie - średnie
- siłę przebicia
- pewien "luz"

Taki kandydat prawdopodobnie lmoże liczyć na moje poparcie.
.
.
.
.
.
.
Chwila przecież to Ja. Wink Laughing
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Lucjanie, myślę, ze nadawałby się Pan na kandydata, wiec do roboty i za 4 lata startujemy:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku!
Mój głos jest jż zarezerwowany dla Ciebie.
Gratuluję odważnej decyzji i życzę powodzenia z całego serca!
Takich Ludzi Nam Potrzeba!!!

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
DaDo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 75

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander - chcesz być moderatorem? Wink

A tak na serio:
Ludzie... Na tym forum źle się dzieje... Naprawdę... Sad

Do Pana Marka:
Czy decyzję o kandydowaniu podjął Pan wcześniej, czy faktycznie został pan zachęcony przez Xandera? (bez złośliwości).

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zadaniem jako Admina jest pilnowanie porządku (po ostatnich dniach, pewnie zauważyliście że nie jest to łatwe) i ten jedyny raz sam złamię zasady, aby tutaj odpowiedzieć nie na temat, który omawiamy w tym wątku.


1. O jakości dyskusji decydują użytkownicy, a nie Admin. Jedynie mogę usuwać posty i apelować o "umiarkowanie w tonacji wypowiedzi".

2. Koleżanka Karolina już zakończyła "badania" do swojej rzekomej pracy. Proszę pozostałych uzytkowników, aby nie zbliżać się do poziomu koleżanki.

3. Optymistycznie: wytrzymajcie jeszcze trochę. jestem pewnien, że po 12.11 będziemy dyskutować spokojniej.

4. Trudno, żeby za 2 dni móc od tak "wskoczyć" na listę wyborczą i tak sobie nagle zacząć kandydować. Traktuję Wirtualny KNURÓW jako NASZE WSPÓLNE dobro (przepraszam jeżeli zabrzmiało to patetycznie), a nie własne podwórko. Dlatego postanowiłem bardzo spokojnie i później przedstawić siebie jako kandydata. Użytkownik Xander_Cage swoim postem zachęcił mnie, aby obiektywnie zapytać co sądzicie o takiej a nie innej treści mojego krótkiego dossier. I tyle. Przepraszam, ale nie mogę się bić w piersi za to, że ktoś mnie tak, a nie inaczej ocenił. Jako osoba, która ma nature spokojnej i skromnej - nawet w pewnym sensie byłem nie zadowolony, za tę opinię, bo nauczony ostatnimi wydarzeniami na forum, zdałem sobie sprawę, że pojawi się zaraz uszczypliwość za wypowiedź, na którą nie miałem jakiekolwiek wpływu. W każdym bądź razie rozumiem DaDo Twoje wątpliwości, bo masz do nich prawo.

Jeszcze raz proszę o ocenę mnie - jako kandydata - w wątku który pojawi się wkrótce.

Piszę ciągle, że wkrótce, bo nie chcę eksponować swojej osoby, aby nie było zarzutu o bezczelnym i nachalnym wykorzystywaniu tej NASZEJ WSPÓLNEJ strony.

PS. Kultura wymaga, aby (mimo wątpliowości, a może nawet zarzutu DaDo) podziękować Xanderowi za opinie o mnie, co niniejszym czynię.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gmina Czerwionka-Leszczyny nie ma szczęścia do władz. Najpierw zatrzymano kierowniczkę wydziału, teraz władze gminy.
A do koryta garną się następni kandydaci. Oto jeden z przykładów (cytat):

"Wykształcenie mam średnie. Na chwilę obecną jestem słuchaczem Liceum dla Dorosłych w Rybniku. Z powodu pracy na uczelnię uczęszczam w systemie wieczorowym. Jest to liceum uzupełniające o profilu informatycznym. Szkołę tę ukończę świadectwem dojrzałości."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzeJ



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 43
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu...

Oczekiwania wobec kandydatów, to tak jak wymagania na stanowisko sekretarki - młoda, wykształcona, z 20-letnim stażem - nierealne.

Kandydat powinien być osobą która potrafi słuchać i potrafi mówić.

Po pierwsze - słuchać co ludzie mają do powiedzenia w sprawach dotyczących naszego miasta i zmian w nim
Po drugie - umieć to "sprzedać" na sesji Rady Miejskiej, bo po to w końcu się go wybera. I wiek ani wykształcenie nie mają tutaj akurat znaczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tygrysek



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 49
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze powiedzieć, że do opisu "Xander_cage" pasuje idealnie Smile jeśli chodzi o program... cóż, myśle że bezsensu jest składanie pustych obietnic typu " stypendia dla studentów" złożone przez pewną kandydatke, bo i tak nic z tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka