Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rada Powiatu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gonzalez



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 27

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 12:21 pm    Temat postu: Rada Powiatu Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dlaczego większość tematów dotyczy się rady miasta i wyborów Prezydenta, a nikt nic nie mówi o powiecie, który jakby nie było jest troszke ważniejsza instytucją niż Rada Miasta??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, nie bez jaj... Powiat ważniejszy??
Nominalnie może i tak, ale nie faktycznie. Żeby się przekonać odpowiedzmy sobie na kilka pytań:
1) ilu radnych powiatowych znasz, a ilu miejskich?
2) wymień sprawy załatwiane w powiecie, wymień te w mieście.
3) ile osób stoi w kolejce do Prezydenta w poniedziałek, ile do Starosty?
4) jakie inwestycje przeprowadza powiat jakie miasto?
5) ile osób interesuje się i pisze o mieście ile o powiecie?
6) ile zarbia radny powiatowy ile miejski?
A nie, sorry, odpowiedź na szóste pytanie wskazuje na większą rolę powiatu Smile
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
www.powiatgliwicki.pl



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 95

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 2:08 pm    Temat postu: Powiat Gliwicki Odpowiedz z cytatem

Gonzalez, o powiecie mówi się mniej tak samo jak mniej mówi się o sejmiku wojewódzkim. Dlaczego? Ponieważ samorząd gminny/miejski w naturalny sposób interesuje nas bardziej. Wybieramy radnych rady z naszych okolic, do których potem zwracamy się z problemami codziennymi. Wybieramy wóta/burmistrz/prezydenta, który jest włodarzem miasta, w którym mieszkamy. Od radnych i prezydenta wymagamy, aby dbali o rozwój gminy/miasta.

Powiat czy Województwo to trochę odleglejsze sprawy. Tak naprawdę mało kto wie, czym zajmuje się powiat? Za co odpowiada? W Twojej wypowiedzi też znalazła się opinia, która nie do końca jest prawdziwa. Napisałeś, że Powiat jest ważniejszy niż gmina. Otóż z punktu widzenia mieszkańców najważniejsza jest ich lokalna struktura - gmina lub czasem sołectwo. Powiat stanowi drugi szczebel samorządu, trzecim jest województwo. Ustawa nakłada na powiat zadania z zakresu:
- ochrony zdrowia - mamy w powiecie 2 szpitale (Knurów, Pyskowice)
- komunikacja - drogi powiatowe czy sprawy rejestracyjne pojazdów i prawojazdy
- pomoc społeczna - Domy Pomocy Społecznej - mamy 2 (Kuźnia Nieborowska i Sośnicowiece)
- edukacja - szkoły ponadgimnazjalne (Knurów 2 i Pyskowice 1) oraz szkoły specjalne (Knurów i Pyskowice)

To są 4 najważniejsze obszary. Powiat skupia X gmin. Powiat Gliwicki to 8 gmin, z których mamy gminy miejskie, miejsko-wiejskie i wiejskie. Myślę, że nie można mówić o wyszczości powiatu. Należy mówić o innej strukturze, innym zakresie obowiązków i innych możliwościach. Potrzeba jest, aby współpraca układała się pomiędzy gminami - powiatami i sejmikiem wojewódzkim dla rozwoju gminy, powiatu oraz całego województwa.

Rudolfie - stawiane przez Ciebie pytania odbieram jako opozycję do opinii gonzaleza. Stawiasz pytania, które nadają kierunek popierający to, co powyżej napisałem. Gmina/miasto to miejsce, w którym mieszkasz. To sprawy, które są blisko. Jak mówiłem powiat i województwo to coś odleglejszego.

Sławomir Gruszka
rzecznik prasowy
Starostwo Powiatowe w Gliwicach
ul. Zygmunta Starego 17
44-100 Gliwice
www.powiatgliwicki.pl
s.gruszka@starostwo.gliwice.pl
tel/fax. 032/332-66-70
tel. kom. 0 513 177 633
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gonzalez



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 27

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rudolf napisał:
No, nie bez jaj... Powiat ważniejszy??
Nominalnie może i tak, ale nie faktycznie. Żeby się przekonać odpowiedzmy sobie na kilka pytań:
1) ilu radnych powiatowych znasz, a ilu miejskich?
2) wymień sprawy załatwiane w powiecie, wymień te w mieście.
3) ile osób stoi w kolejce do Prezydenta w poniedziałek, ile do Starosty?
4) jakie inwestycje przeprowadza powiat jakie miasto?
5) ile osób interesuje się i pisze o mieście ile o powiecie?
6) ile zarbia radny powiatowy ile miejski?
A nie, sorry, odpowiedź na szóste pytanie wskazuje na większą rolę powiatu Smile



Szczerze powiedziawszy na wiele pytań mogę odpowiedziec.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PomyslNaNick



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. pytania 4 zadanego przez p.Rudolfa to nie pozostaje nic innego jak odpowiedziec na to pytanie innym pytaniem mianowicie, Jaki budżet ma miasto o jaki powiat?? i jeszcze na jakim obszarze miasto moze zagospodarowac pieniadze a na jakim powiat??
Ale to tylko tak w celu uświadomienia że ilosc inwestycji w knurowie nie świadczy o tym jaki urząd sprawniej dziala czy też jest "ważniejszy".Myślę jednak, że na radnych powiatowych spoczywa większa odpowiedzialnosc, poniewaz zarządzają (jak podal p.S.G)8 gminami a radni miejscy tylko jedną, jednak to naturalne, że więcej uwagi wyborca poświęca radnemu miejskiemu , bo poprostu radny miejski jest "bliżej" wyborcy to osoba przewaznie z jednego osiedla a czasem nawet podwórka.(Chodzi mi o radnych na ktorych mozna oddac glos czyli z danego rejonu)

Pozdrawiam
P.N.N
_________________
Wskrzesiciel narodu; z matki obcej, krew jego dawne bohatery a imię jego będzie czterdziesci i cztery(kto to taki?? nie wie nikt )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gonzalez



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 27

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kogo proponujecie na na radnego powiatu?? albo przynajmniej jaka lista??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gonzalez napisał:
A kogo proponujecie na na radnego powiatu??
Nikogo, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Powiaty ziemskie, takie jak nasz gliwicki, należy jak najszybciej zlikwidować a urzędnikom wręczyć adres Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach;-)(Powiat grodzki z PUP obsługiwałby okoliczne gminy).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gonzalez



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 27

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra ale jest jak jest, wiec w tej sytuacji jak??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flower



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 25
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gonzalez napisał:
A kogo proponujecie na na radnego powiatu?? albo przynajmniej jaka lista??
Ja proponuję listę nr 19 to jest moja gmina nasz powiat Thumbsup www.nasz-powiat.pl tutaj mozesz dowiedziec się więcej co proponują a konkretnie to chyba pani z numerem 3 wydje się odpowiednia Super Ale to tylko moje skromne zdanie
_________________
Pozdrawiam Flower
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytania i opinie
Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Kołodziej Andrzej - jeśli to nauczyciel z "Gimpla" to można się zastanowić bo niekiedy mądrze gadał. Jednak on już chyba zwiedził kilka partii: AWS, PO, teraz PiS czy tylko pierwsza i trzecia ?
Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
Brak kandydata
Lista nr 17 - Komitet Wyborczy Wyborców ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ
Brak kandydata.
Lista nr 18 - Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Ziemi Gliwickiej
Michalski Andrzej - lekarz, "poukładany człowiek" głos nie wyrzucony w błoto.
Bismor Bernard - jeden z nielicznych nawiedził moje progi osobiście, już był radnym powiatowym, trzeba zobaczyć jak działał. Po rozmowie można stwierdzić że warto zagłosować.
Kędzierski Michał - zast. redaktora naczelnego PL, w tej "gazecie" czasami znajdzie się coś co się wybija z kiepskich artykułów i to on jest ich twórcą. Trzeba jeszcze poszukać na necie.
Lista nr 19 - Komitet Wyborczy Wyborców "MOJA GMINA NASZ POWIAT"
Jurczyga Ewa - osoba miła i twardo stąpająca po ziemi można oddać swój głos spokojnie
**********
Resztę kandydatów nie znam lub nie warto marnować klawiatury na nich.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tego nie wiedziałem że p. Bismor osobiście chodzi za poparciem. Do mnie jakoś nie dotarł a daleko nie ma Wave

Lucjanie - albo jesteś jego znajomym albo mieszkasz gdzieś w okolicach "Górki" tzn. Wzgórza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gonzalez



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 27

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwazam ze jest jeden kandydat, który będzie odpowiedni z listy nr 18, który ma jedno z pierwszych 5 miejsc.... ale bez nazwisk, pozostawie to dla siebie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Ja do Rady Powiatu będę głosował na pana Piotra Królickiego, a do Sejmiku Województwa Śląskiego na panią Kingę Ponieważ.

Pozdrawiam
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście uważam, że Panie Elżbieta Jurkowska i Barbara Hankus
(obie Lista nr 18 - Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Ziemi Gliwickiej) są dobrymi kandydatkami.
Znam je osobiście i wiem że to kulturalne i inteligentne kobiety Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o moej typy to do powiatu będe głosował na Pana Staroste Michała Nieszporka (lista nr 19 Moja Gmina Nasz Powiat) a do Sejmiku na Kingę Ponieważ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka