Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ocena pracy radnych (RM 2010-2014)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 11:23 am    Temat postu: Re: ocena pracy radnych(RM 2010-2014) Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
Plumowski napisał:
braveheart napisał:
Jeśli urzędnik będzie tolerancyjny nie będzie nikomu robił przeszkód. Jeśli urzędnikowi ktoś lub coś się nie spodoba to będzie korzystał z każdego punktu tego programu aby maksymalnie utrudnić zorganizowanie imprezy.



Stosowanie się do obowiązujących przepisów uważasz utrudnianiem?
Dziękuje; nie mam więcej pytań...


Dla zwykłego mieszkańca są to utrudnienia nie do przejścia panie Plumowski.
Teraz sobie wyobraź spontaniczne zorganizowanie sylwestra np. w parku.
Jeśli będziesz miał pecha to będziesz miał kłopoty.




Jeśli spełnię warunki określone w przepisach, to psim obowiązkiem urzędnika jest dać pozwolenie na dowolną imprezę.
To, że niektóre warunki są bzdurne, to inna sprawa.
Nie mniej jednak nie będę mieć pretensji z powodu odmowy.
I nie będę z tego powodu szukał dziury w całym.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 11:38 am    Temat postu: ocena pracy radnych(RM 2010-2014) Odpowiedz z cytatem

Dlatego się organizatorzy wycofują, nie kruszą kopii, pozostaje niesmak z niemożliwości wykonania tego zadania.
Dokładnie tak jak piszesz.

http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wujek googlee + vikipedia czasami sciemniają i waleczne serce nie ma szans; potrzebny jest rozum Mr. Green Super
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
starka



Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 126

PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozum i serce do walki chodza w parze tylko w takim układzie można coś osiągnąć samo pisanie i nic nie robienie nie ma sensu wiec oceniając czyjąś pracę trzeba najpierw samemu coś zrobić a co do urzedników naszej gminy załatwiając rożne sprawy mam wrażenie ze przepisy są stosowane ale tylko w jednąurzędniczą stronę ułatwienie ludziom życia to przekracza ich możliwości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misza



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 101
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 10:34 pm    Temat postu: Re: ocena pracy radnych(RM 2010-2014) Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
Dla zwykłego mieszkańca są to utrudnienia nie do przejścia panie Plumowski.
Teraz sobie wyobraź spontaniczne zorganizowanie sylwestra np. w parku.

po pierwsze: SEKAP z tego co wiem to system elektronicznego obiegu dokumentów, jak ktoś nie chce korzystać z takiej formy może zrobić to tradycyjnie (papierowo),
po drugie: jeśli ktoś składa czy papierowo wniosek czy elektronicznie - obowiązują go te same przepisy,
po trzecie: organizacja IMPREZY MASOWEJ to jest duża odpowiedzialność i dzięki Bogu przepisy istnieją i są tak skonstruowane....żeby sobie nie organizować spontanicznie sylwestra w parku czy na Koloniji.

Ludzie w grupie, w zbiorowości reagują inaczej niż indywidualnie, wystarczy jakaś iskra, dym, albo inny element który wywoła panikę i skutki mogą być niewyobrażalne...
Powinniśmy mieć świadomość odpowiedzialności za życie i zdrowie innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 10:35 am    Temat postu: ocena pracy radnych(RM 2010-2014) Odpowiedz z cytatem

No tak, może trochę to źle sformułowałem z tą platformą usług elektronicznych.
Chodzi tu o to, że gminy uczestniczące w programie świadczenia usług publicznych stają się jakby częścią teleinformatycznego środowiska i organizacyjnie korzystają z dobrodziejstw tego programu.

Do celów ogólnych projektu SEKAP należą:

-obniżenie kosztów świadczenia usług publicznych
-podniesienie jakości usług publicznych
-poszerzenie oferty usług świadczonych drogą elektroniczną
-poprawa warunków rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej
-zwiększenie stopnia wykorzystania technologii informatycznych przez mieszkańców regionu
-wzrost konkurencyjności regionu w skali krajowej oraz europejskiej.

My jako mieszkańcy mamy taką możliwość aby skorzystać z niektórych formularzy m.in.
http://www.sekap.pl/katalog.seam?id=25524&actionMethod=katalog.xhtml%3ApeupAgent.selectParent&cid=4264

W pewnym sensie program porządkuje pewne formalne sprawy, z drugiej zaś strony w pewnym sensie ogranicza możliwości zwykłych mieszkańców jeśli chodzi np.o organizacje imprez.
Efekt jest taki, że to co podaje Nam mieszkańcom gmina w założeniu musi być najlepsze, wtedy cała chwała spada na tych którzy są na pierwszych stronach takich portali jak www.miastoknurow czy też tygodnika Przegląd Lokalny.
Nie chcę być tutaj złośliwy ale taka sytuacja powoduje w pewnym sensie sprytną manipulację .
W życiu gminy powinni mieć jednakową szansę wszyscy mieszkańcy:)

http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misza



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 101
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 11:50 am    Temat postu: Re: ocena pracy radnych(RM 2010-2014) Odpowiedz z cytatem

Co prawda pogoda się popsuła, ale i tak wybiorę się z rodziną na tradycyjny niedzielny spacer. Zanim jednak na spacer pójdę, kilka spostrzeżeń:

braveheart napisał:
My jako mieszkańcy mamy taką możliwość aby skorzystać z niektórych formularzy

prawda, jest taka możliwość, można i należy z niej korzystać, to oczywiste, kto nie chce z niej korzystać a chce zorganizować imprezę masową może jeszcze:
"Wymagane dokumenty należy dostarczyć do urzędu na jeden z poniższych sposobów:
1.Przesłać drogą elektroniczną .......
2.Przesłać pocztą tradycyjną (dla celów dowodowych zaleca się przesłanie listem poleconym).
3.Złożyć bezpośrednio w urzędzie w godzinach jego pracy."

braveheart napisał:
W pewnym sensie program porządkuje pewne formalne sprawy, z drugiej zaś strony w pewnym sensie ogranicza możliwości zwykłych mieszkańców jeśli chodzi np.o organizacje imprez.

Nie w pewnym sensie, ale na pewno - mylisz pojęcia. Program porządkuje załatwianie spraw i nie ogranicza możliwości organizowania przez zwykłych mieszkańców imprez. Nie program. Przepisy "ograniczają" ale nie w rozumieniu "związywania rąk zwykłym mieszkańcom" lecz za sprawą ustawowych WYSOKICH WYMAGAŃ nałożonych na potencjalnych organizatorów.*(przypis na dole)
To jest oczywista oczywistość. Organizowanie imprezy masowej jak wiemy albo potrafimy sobie wyobrazić (no chyba, że nie mamy wyobraźni) to nie jest posiadówka, prywatka, domówka na balkonie czy w czyimś ogródku. Zorganizowanie imprezy masowej WIĄŻE się ze zorganizowaniem WSZELKICH zabezpieczeń, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa energetycznego, czasem zmian w ruchu drogowym, dopilnowaniem porządku publicznego, zapewnienie tego, by ludziom nic się nie stało, by byli bezpieczni itd. itp. Tak trudno to zrozumieć?

braveheart napisał:
Efekt jest taki, że to co podaje Nam mieszkańcom gmina w założeniu musi być najlepsze, wtedy cała chwała spada na tych którzy są na pierwszych stronach takich portali jak www.miastoknurow czy też tygodnika Przegląd Lokalny.

rozumiem, że celem jest zorganizowanie imprezy i dostanie się na pierwszą stronę Przeglądu Lokalnego czy na miastoKnurow.pl? Rozumiem, że w SEKAPie widzisz sposób na "zatrzymanie" np. imprezy na 200 osób w parku którą spontanicznie mieszkańcy sobie organizują.
Raz jeszcze: to nie SEKAP a ustawowe zapisy. Wyobraźmy sobie drodzy mieszkańcy, że każdy kto chce, organizuje sobie spontanicznie imprezę masową. Na przykład w jakiś dzień:
od godziny 18.00 - "ognisko marcowe" na Moczurach (kiełbaski, browary)
od godziny 18.30 - "masowy grill na placu 700 lecia" - każdy taszczy grila, kiełbaski i oczywiście browary,
od godziny 19.00 - "rajd samochodów kombi" po osiedlu WP II,
od godziny 20.00 - prezentacja chińskich latających lampionów szczęścia nad dachami osiedla fińskich domków,
od godziny 23.00 - występy zespołów heavymetalowych na ul. Kilińskiego w Szczygłowicach
impreza zakończy się spontanicznie, po spontanicznym rozejściu się spontanicznie nastawionych do otoczenia uczestników.

Po co ja to wszystko piszę tonem sarkastycznym i wyolbrzymiając?
Bo ludzie są istotami mądrymi i inteligentnymi więc czegoś takiego nie zrobią. Ale jeśli trafił by się między nimi ktoś taki, komu wpadła by taka spontaniczna myśl do głowy?
Jeśli to zrobi, zrobi taką imprezę - pójdzie siedzieć.
Jeśli chciałby to zrobić i złoży wniosek, obojętnie czy w SEKAPie czy nie, nie dostanie zgody. Temu to ma służyć.
Jeśli chcesz braveheart zorganizować imprezę, inną niż te opisane wyżej, np festyn czy coś - i dostać się do mediów - zrób to. Ale zrób to zgodnie z wszystkimi przepisami i złóż wymagany wniosek. Bo na wypadek jakiegoś nieszczęścia wolanie przez mikrofon: "spokój, spokój" może być niewystarczające.

braveheart napisał:
W życiu gminy powinni mieć jednakową szansę wszyscy mieszkańcy:)

truizm
SEKAP do tego właśnie służy i jak wiesz, nie działa tylko w naszej gminie ale w większości gmin aglomeracji górnośląskiej

braveheart napisał:
Nie chcę być tutaj złośliwy ale taka sytuacja powoduje w pewnym sensie sprytną manipulację .

nie chcę być tutaj złośliwy, ale częste operowanie sformułowaniem "w pewnym sensie" może świadczyć o manipulacji.

*Ustawa z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 611).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 1:15 pm    Temat postu: Re: ocena pracy radnych(RM 2010-2014) Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:

Efekt jest taki, że to co podaje Nam mieszkańcom gmina w założeniu musi być najlepsze, wtedy cała chwała spada na tych którzy są na pierwszych stronach takich portali jak www.miastoknurow czy też tygodnika Przegląd Lokalny.
Nie chcę być tutaj złośliwy ale taka sytuacja powoduje w pewnym sensie sprytną manipulację .
W życiu gminy powinni mieć jednakową szansę wszyscy mieszkańcy:)


Dla mnie manipulacją jest to co piszesz. Bo organizacja imprezy masowej jest poważnym zadaniem i nie istotne czy robi to gmina, stowarzyszenie, czy firma, każdy musi spełnić odpowiednie wymogi, uzyskać zgody służb, przygotować plany zabezpieczenia terenu, itd... To są przepisy które dotyczą każdego mieszkańca Polski, nie tylko Knurowa. Urzędnik nie wyda Ci zgody na imprezę masową, jeśli nie będzie pewny, że wszystko jest OK. Dlaczego? Bo gdyby coś się stało, to i urzędnika będzie ścigać prokurator, że zgodził się na zorganizowanie wydarzenia, bez pewności, że organizator zapewnił odpowiednie zabezpieczenie imprezy. Nie ma zmiłuj, proponuję porozmawiać z tymi, którzy takie imprezy organizowali (nie tylko w Knurowie). Z resztą w Knurowie niewiele jest miejsc, które nadają się na organizację imprez masowych, przy obecnych przepisach.'

Braveheart zacznij brać odpowiedzialność za to co piszesz, bo to co nam tu przedstawiasz to bzdury! Widać, że nie masz pojęcia o organizacji imprez masowych, gdzieś coś słyszałeś, nie dopytałeś, a później piszesz mądrości o tym jak to SEKAP przeszkadza w organizacji takiego wydarzenia. Jezuuuu dawno nie czytałem takich bzdur.

Dobra rada. Jak coś chcesz robić, to zamiast snuć swoje domysły, zadzwoń do urzędu lub CK, zapytaj jakie wymogi musisz spełnić, czy aby impreza na pewno musi być zgłoszona jako masowa, a później działaj, zamiast głupoty pisać.

Takie festyny w parku przy 1 Maja i inne parafialne wydarzenia w Knurowie to nie są imprezy masowe, więc organizacja jest całkiem prosta, trzeba tylko chcieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

braveheart zostań lepiej przy swoim facebooku bo się pogrążasz swoją nie wiedzą.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 2:29 pm    Temat postu: ocena pracy radnych(RM 2010-2014) Odpowiedz z cytatem

Wspólnota samorządowa bogata mądrością swoich obywateli:)
Jak tu Was nie kochać.
do @1964 dziwne, że te festyny na 1Maja nie są kwalifikowane jako imprezy masowe. Wiesz coś o tym to napisz.

http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 2:51 pm    Temat postu: Re: ocena pracy radnych(RM 2010-2014) Odpowiedz z cytatem

1964 napisał:

Takie festyny w parku przy 1 Maja i inne parafialne wydarzenia w Knurowie to nie są imprezy masowe, więc organizacja jest całkiem prosta, trzeba tylko chcieć.


Hm, przychodzi powyżej 1K i nie jest to impreza masowa...
Chyba, że o czymś nie wiem.
http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20090620504&type=3
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
starka



Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 126

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytam wasza wymianę myśli i nie mogę się oprzeć wrażeniu że, co niektórzy z was niczego nie próbują zrobić zakładają że wystarczy zgromadzić potrzebne dokumenty i będzie ok a tym mieście niestety tak nie ma gdzie byś nie wchodził z kim nie rozmawiał czy wybierasz drogę elektroniczna czy pocztową zawsze jest tak samo "nie można" przepisy obowiązujące nie pozwalają" w tym mieście bez pozwolenia "SZERYFA" nic się nie da zrobić przy jego poparciu uda się wszytko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
starka



Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 126

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

specjalna wzmianka dla 1964 czy spotkałeś się z tym że urzędnik w naszym mieście odpowiedział za coś co zrobił niesłusznie pomylił się czy wydał złą opinie na temat spraw:) ja sama zgłaszałam wykroczenie urzędnika i co nicccccccccccccc siedzi dalej bierze wypłatę i dobrze mu na tym stołku tak własnie u nas to działa my mieszkańcy możemy sobie pomarudzić tyle naszego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

starka napisał:
specjalna wzmianka dla 1964 czy spotkałeś się z tym że urzędnik w naszym mieście odpowiedział za coś co zrobił niesłusznie pomylił się czy wydał złą opinie na temat spraw:) ja sama zgłaszałam wykroczenie urzędnika i co nicccccccccccccc siedzi dalej bierze wypłatę i dobrze mu na tym stołku tak własnie u nas to działa my mieszkańcy możemy sobie pomarudzić tyle naszego

Wiem, że każdy i to nie tylko urzędnik w Knurowie, będzie robił wszystko, żeby mieć czysto w papierach. A tak się składa, że mój dobry przyjaciel organizuje imprezy masowe w innych miastach i wiem ile jest z tym zamieszania. Nie ma zmiłuj. Każdy na miejscu urzędnika będzie robił wszystko, żeby sobie nie narobić problemów, a prawo uchwalają w większości w Sejmie, więc tam kierować należy pretensje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 7:56 pm    Temat postu: Re: ocena pracy radnych(RM 2010-2014) Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:

do @1964 dziwne, że te festyny na 1Maja nie są kwalifikowane jako imprezy masowe. Wiesz coś o tym to napisz.


Jeśli trochę poczytasz jak powinny być zabezpieczone imprezy masowe, jak określają to przepisy, to nie trzeba być wielkim specjalistą, żeby zauważyć brak wydzielonych stref gastro, ochrony, itd... to jednoznacznie wskazuje, że nie mamy do czynienia z imprezą masową. Dwa... nikt by nie wyrobił z papierami, żeby co tydzień zgłaszać to jako masówkę. Poza tym kilka razy tam przechodziłem i nigdy nie widziałem aż tylu osób, żeby podchodziło to pod masówkę (może w ciągu całego dnia wyjdzie ponad 1000 osób, ale jednorazowo wątpię - wypada max 500 osób).

Nie każda tego typu impreza musi być imprezą masową. Popytaj kogoś z doświadczeniem, a najlepiej wybierz się do CK, z tego co wiem pomagają organizatorom i doradzają. Tak jest z festynami parafialnymi, kiedyś ekipa od HH robiła coś na boisku msp2 z ich pomocą. Nie traktuj z góry ludzi pracujących dla miasta jako wrogów, tylko z nimi rozmawiaj nim będziesz wyciągał jakieś wnioski, oni mają naprawdę duże doświadczenie - wiem, bo parę osób znam. Można zrobić w Knurowie wiele, co udowadniają Ci, którzy to robią. Ale zamiast być na "nie" już na początku, warto się otworzyć na wiedzę i rady innych.

PS. Myślę, że jak zrobisz jakiś piknik dla mieszkańców III Kolonii, w możliwie bezpiecznym miejscu, to jest szansa, że nie trzeba tego będzie zgłaszać jako masówkę. Patrz imprezy w Chudowie - to też nie są masówki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka