Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kandydaci na prezydenta Knurowa [Wybory 2014]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, bez zmian...
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 2:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety Pan "ja nic nie mogę"
znów pewnie przejął władzę w ZWnM, szkoda pozostałych kandydatów,
bo to juz trzecie z rzędu wybory jak Rams nokautuje rywali.
Nie zdziwcie się wszyscy jak za 4 lata będzie On jedynym kandydatem
na fotel prezydenta, ja bym nie miał chęci startować w wyborach
gdzie z góry wiadomo co bym nie zrobił i jak to i tak byłbym
skazany na porażkę.

Jeśli chodzi o sam wynik to był do przewidzenia na długo
przed wyborami. Zresztą Ci to mają zdrowy rozsądek na tym forum to nie pisali głupot kto ma szansę wygrać, tylko czy Rams wygra juz w pierwszej turze, licząc może jeszcze
na ewentualną drugą turę.
Niestety nie mamy nawet "dogrywki"
mamy za to kolejny pogrom. I Rams będzie mógł się po raz kolejny cieszyć najlepszym wynikiem wśród prezydentów w naszym województwie.
Czy słusznie? Widocznie lud tak chciał.

Teraz na forum znów nastanie stara pustka, koniec ze szmerami politycznymi budzącymi się co 4 lata.
Aż chce się powiedzieć w końcu!
Pozdro do stałych!!!
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 2:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki wyborów na prezydenta i do rady miejskiej są druzgoczące.

Wyniki są równie beznadziejne jak frekwencja. W 2018 roku sytuacja będzie zupełnie inna. W najbliższym czasie Śląsk czeka nieunikniony kataklizm w postaci upadku państwowo – partyjnego górnictwa węgla kamiennego. Cześć kopalń zostanie zlikwidowana, reszta przejdzie we władanie prywatnych inwestorów, co jedno i drugie wiąże się z ogromną redukcją etatów. Tajemnicą poliszynela jest że kopalnią Knurów Szczygłowice interesuje się pewien śniady Pan, który słynie z drakońskich metod obniżania kosztów pracy. Nasze miasto nie jest zupełnie przygotowany na taki scenariusz. Poza kopalnią i szpitalem nie ma żadnych poważnych miejsc pracy.

Wyniki wyborów pozbawiły mnie złudzeń. Nie warto interesować się sprawami lokalnymi, choćby poprzez czytanie tego forum. Pozdrawiam wszystkich, mam nadzieję że nikogo nie uraziłem swoim czarnym, często prowokacyjnym humorem. W obecnej sytuacji, interesowanie się sprawami miasto to strata życia, które tak szybko ucieka. Cześć, giniemy!
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko jakie poparcie ma z tak niska frekwencją niecałe 30%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiu napisał:
Tylko jakie poparcie ma z tak niska frekwencją niecałe 30%.


Głosować mogło ok. 30k a frekwencja wynosiła 30% więc łącznie oddano +- 10 000 głosów a Prezydent Rams miał ok. 70% poparcia więc dostał 7 000 głosów.

Dla porównania.
2006 - 9789 głosów
2010 - 10897 głosów

Wiadomo mniej ludzi ogólnie zagłosowało ale p. Rams stracił ok. 3 000 głosów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Wyniki wyborów na prezydenta i do rady miejskiej są druzgoczące.

Frustracja zrozumiała i podzielam. Zaskoczenia brak. A obrażanie się - nieuzasadnione! Trzeba działać.
W Knurowie (wyjąwszy forum i pojedyncze przypadki roznoszenia ulotek osobiście) nie było jakiejkolwiek kampanii. Nie było spotkań, debat, wieców, festynów przedwyborczych. Widać wyraźnie, że gdy ktoś chce wygrać, musi "kampanię" prowadzić od pierwszego dnia kadencji poprzedzającej głosowanie.
Mimo kiepskiego, bo w dużej części starego składu rady, kilku ludzi weszło z wyraźnie opozycyjną deklaracją. I to jest przyczółek, z którego trzeba przeprawić się za 4 lata na drugi brzeg. Do roboty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Magdziak



Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 96

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o aktywne działanie i osobiste rozdawanie ulotek. Ludzie po postu stwierdzili, że Ci już będący na stołkach są najlepsi i to trzeba uszanować. Ja na przykład jako zielony jako kandydat do RM dziękuję za lekcję pokory i poparcie tych 70 osób spoza mojej rodziny. Może za cztery lata będzie lepiej. Ale pracować na głosy trzeba już zacząć od dzisiaj.
_________________
Instalacje elektryczne,pomiary
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
... kilku ludzi weszło z wyraźnie opozycyjną deklaracją. I to jest przyczółek, z którego trzeba przeprawić się za 4 lata na drugi brzeg. Do roboty!

Ale ile będzie w "opozycji" ? Obawiam się że jeden !

secundo napisał:

...wyjąwszy forum i pojedyncze przypadki roznoszenia ulotek osobiście...

Ja robiłem To i To ale chyba zdecydowanie za późno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posty przeniesione

pytam_sie napisał:


FENOMEN KNUROWA

To naprawdę mnie zastanawia...

Dlaczego tak dużo ludzi zagłosowało na A. Ramsa ?
Czyżby to był efekt swój na swego czyli górnik na byłego górnika ?
Bez rzeczowej analizy kilku lat rządów ?

Co takiego zrobił Rams, że ma takie poparcie ?

Knurów jest jednym z najmniej efektywnych miast w pozyskiwaniu środków zagranicznych... jest tyle możliwości a Knurów jest na samym końcu... I CO ROK SPADA CORAZ NIŻEJ...

W zasadzie jesteśmy na końcu bez zbędnego owijania w bawełnę, jedwab, len, pajęczynę czy aksamit... do wyboru...

A różnica pomiędzy najlepszym miastem a Knurowem jest kolosalna....
Knurów w 2011 pozyskał w przeliczeniu na jednego mieszkańca 85zł a Uniejów 12 000 zł, z miast śląskich Szczyrk 3800zl...

W 2012 już 115zl ( wow... chyba ktoś poprawnie wypełnił jakiś wniosek ... )

W poniższych latach zajmowaliśmy takie miejsca:
2004-2009 - miejsce - 484
2007-2011 - miejsce - 548
2009-2012 - miejsce - 547

Źródło: http://www.wspolnota.org.pl/uploads/media/ranking_srodki_unijne_miasta_inne.pdf

To są kolosalne pieniądze, które przeszły obok nosa...
Ludzie podniecają się kilkoma inwestycjami gdzie mogłoby być ich kilka razy więcej. Dosłownie KILKA RAZY.

To wszystko o czym jest pisane na forum już dawno mogłoby być zrealizowane ze środków zagranicznych... gdyby władze wykazały trochę więcej inicjatywy...

Mam nadzieję, że w najbliższych 4 latach zostanie wykorzystanych więcej środków.

Może dobrym pomysłem byłoby zatrudnienie jakiegoś specjalisty, który zajmowałby się wnioskami i pozyskiwaniem środków ?

Nawet byłbym za utworzeniem całej struktury w Urzędzie, która zajmowałaby się takimi rzeczami... a może już jest ?
Bo jak jest to trzeba pozwalniać wszystkich... i zatrudnić nowy efektywny zespół... albo uzależnić pensję od efektów...



riannonn napisał:
Ludzie, czego wy chcecie od mieszkańców Knurowa? Żeby byli świadomymi wyborcami? Skoro taką mieliśmy frekwencję ze aż wstyd się przyznać? Nawet ościenne wioski miały większą..i z czym do ludzi?

Ja też bym się chętnie dowiedziała...Szkoda ze pan Rams nie czuł potrzeby porozmawiania z wyborcami przed wyborami...Pan Jankowski zrobił błąd że się nie pokazywał w mieście w którym chciał rządzić, ale przynajmniej odpowiedział na pytania... Dontknow



yeti napisał:
Czego się czepiasz pytający ? Skoro żaden z kontrkandydatów nie zrobił porządnej kampanii wyborczej to się nie dziw. Nie mędrkuj, tylko zakasaj sam rękawy i do roboty. Wygraj wybory, zostań szefem i poprowadź miasto ku świetlanej przyszłości. Przestań się k.. (wybaczcie brak w tym miejscu kultury) dziwić tylko sam zasuwaj do roboty i tyle i przestań jątrzyć. Nie podoba Ci się - oczywiście - to to zmień i już - przecież to takie proste .....

_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yeti napisał:
Czego się czepiasz pytający ? Skoro żaden z kontrkandydatów nie zrobił porządnej kampanii wyborczej to się nie dziw. Nie mędrkuj, tylko zakasaj sam rękawy i do roboty. Wygraj wybory, zostań szefem i poprowadź miasto ku świetlanej przyszłości. Przestań się k.. (wybaczcie brak w tym miejscu kultury) dziwić tylko sam zasuwaj do roboty i tyle i przestań jątrzyć. Nie podoba Ci się - oczywiście - to to zmień i już - przecież to takie proste .....


... mam prawo się czepiać : ) Moim przywilejem jest to, że mam prawo komentować osoby rządzące. Dostrzegać ich plusy i minusy.

Ja robię swoje i nie zamierzam pchać się do polityki i nie zmienia to faktu, że będę dalej 'mędrkował'.

Poza tym rozumiem, że Ty jesteś zadowolony, że kasa leży i nasze władze mają problem żeby się pochylić i ją 'podnieść' ?

Knurów na Śląsku moim zdaniem jest jednym z bardziej atrakcyjnych miast. I szkoda, że nie wykorzystuje swoich możliwości... tym bardziej, że w mniej lub bardziej odległej perspektywie... po kopalniach nie będzie śladu. I co dalej z ludźmi ?

Niemcy i Anglia do 2018 roku pozamykają wszystkie kopalnie. I jest coraz więcej przesłanek, że u nas też po zmianie władzy może być to samo. Zapewne nie tak szybko ale warto o tym pomyśleć... żeby wyprzedzać fakty.

Dlatego uważam, że dzisiaj inwestowanie w rozwój jest jednym z najważniejszych punktów, na które trzeba stawiać.

Fajnie, że powstała strona i działania w tym kierunku.
http://www.inwestycjeknurow.pl/

Ale co dalej ?

Moja Babcia zawsze mówiła: Jak dają bierz, jak biją to uciekaj.
Bierzmy tą kasę z UE. Inwestujmy...

Ale w sumie masz rację Yeti... zamiast tylko pisać trzeba pomóc władzom. Nakierować itd. Nie jestem zwolennikiem wyłącznie roszczeniowej krytyki.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CO_JA_PACZE



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 50

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:


To naprawdę mnie zastanawia...

Dlaczego tak dużo ludzi zagłosowało na A. Ramsa ?
(...)
Co takiego zrobił Rams, że ma takie poparcie ?
...


Może pytanie powinno być:
"Czym Rams nie podpadł wyborcom?"
Skoro nie zaliczył żadnej wpadki to po co zmieniać? I z takim przeświadczeniem większość moich znajomych szła głosować.
Druga sprawa, że kontrkandydaci nie podjęli żadnej pracy na rzecz przekonania do siebie mieszkańców. Bilbordy niestety to za mało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
riannonn



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 368

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za podsuniecie miejsca wątku.
Nadal nikt nie porusza tematu frekwencji. To jest naprawdę oburzające, że miasto ,w miarę duże, jest takie bierne i daje o sobie decydować innym.
A nawiązując do wypowiedzi Yeti bodajże, ciekawe czy ktoś obrotny, chętny do pracy, poszedłszy do UM Knurów i powiedział - chcę działać, zdobędę dla Was funduszy unijnych w diabły, wszystko co się da będziemy wreszcie mieli, dostałby pracę...Nie, nie wierzę w cuda. Tu nie trzeba tylko chęci, woli i umiejętności. Trzeba poczekać na naturalną wymianę kadry. Z prezydentem lub w formie papieskiej niestety- do końca ziemskiej kadencji. Smutne to jest.
A komentować rządzącą władzę wolno każdemu, drogi Panie- każdemu, kto chodzi na wybory i głosuje.Ja nalezę do tej grupy odkąd mam prawa wyborcze, już trochę czasu. A Pan panie Yeti? Więć mam prawo komentować. Byle kulturalnie i bez chamstwa. A wydaje mi się ze tego tu nie ma,ani w poście sie-pytam-przepraszam jeśli przekręciłam, ani w moim.
Druga sprawa, że kontrkandydaci nie podjęli żadnej pracy na rzecz przekonania do siebie mieszkańców. Bilbordy niestety to za mało. - z tym się zgadzam niestety. Smutne, ze chcemy sprawować ważną funkcję w miescie, a nie ma nas- poza bilbordami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podsumowując wybory słyszałem ostatnio mądre zdanie... Kadencyjność w samorządach określają mieszkańcy święta prawda bo 75% to jest gigantyczna przewaga gratuluje panie prezydencie te negatywne komentarze są nie ważne bo to jest mała grupka ludzi tzn buntowników....ale na szczęście ludzie nie słuchają takich jednostek...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym tutaj nie popadał w hura optymizm. Jest robota do wykonania.
Śmieszne ściąganie środków unijnych na poziomie 1 procenta. To, że kolejny raz się udało wygrać wybory to z pewnością kreowanie od wielu lat dobrego wizerunku medialnego. Przegląd Lokalny powinien być dla każdego, kontrkandydat miał tylko zajawkę w dole gazety, drugi nie dostał takiej szansy a przypomnijmy , że ta gazeta jest opłacana z Naszych pieniędzy. Aby tak naprawdę zaistnieć kontrkandydaci musieli wydać swoje prywatne pieniądze i w zderzeniu z tą propagandową machiną po prostu nie mieli szans.
@ lolek
Uszanuj tych którzy mieli pierwszy raz w Knurowie odwagę się temu przeciwstawić, nikt nie musiał wyszukiwać na siłę kontrkandydata a demokracja wykreowała to w sposób naturalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Pią Gru 05, 2014 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi panie ale juz nie rob kampanii juz po wszystkim wasz wódz przegrał juz.... Pisalem podsumowując wybory....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następny
Strona 29 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka