Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielkie porządkowanie doliny potoku Wilcza w Szczygłowicach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Nie Mar 23, 2014 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie drwa robią...
Nie ma się co pieklić, bardzo dobrze że lokalne media interesują się tematem, ale jeszcze lepiej że wreszcie krajobraz nie będzie przypominał tego rodem z Apollo 11.

Zrobiłem aktualizację w moim wpisie. Przepraszam, ale rozpowszechniałem plotki. Nie będzie żadnych kortów, boisk i siłowni pod chmurką (takowa będzie w Parku NOT). I na całe szczęście, nie będzie żadnego dworca autobusowego, bowiem i takie futurystyczne plotki się ukazywały. Smile

Już w PL z 2012 roku, znalazło się wyjaśnienie:

W grudniu ubiegłego roku odbyła się narada z przedstawicielami Urzędu Miasta, podczas której omówiono sposób docelowego zagospodarowania terenu. Wcześniej miasto wprowadziło kilka zmian w dokumentacji projektowej: zrezygnowało z budowy boisk oraz kortów na rzecz trawników, będących rezerwą dla przyszłej infrastruktury, w miejsce zaprojektowanych ciągów komunikacyjnych na pozostałej części terenu wyznaczyło ścieżki. Wśród ostatnich uwag urzędników znalazło się m.in. dostosowanie projektowanej zieleni do docelowego sposobu zagospodarowania poszczególnych fragmentów doliny, złagodzenie nachyleń skarp „kopca” w zachodniej części terenu (nie jest to kopiec na zdjęciu), utrzymanie zatrawionej rezerwy terenu, przeznaczonego pod obiekty sportowo-rekreacyjne i targowisko (część wschodnia w okolicy nasypu kolejowego), zastąpienie terenu przeznaczonego na targowisko rezerwą pod przyszłe zaplecze dla obiektów sportowych. Z powodu konieczności wprowadzenia zmian w projekcie budowlanym kopalnia nie ustaliła jeszcze końcowego terminu zakończenia prac rekultywacyjnych*

*Gradek Paweł, Co się tu wyrabia, "Przegląd Lokalny", nr. 10/2012, s.7.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogromna prośba do działkowców!

Zostawiajcie samochody na parkingu przed domem działkowca. W ostatnich dniach teren wzdłuż działek profesjonalnie zalesiono. Kontynuacja moto pielgrzymek spowoduje, że te pieniądze pójdą w błoto. Warto też nadmienić, że właściciele nabrzeżnych ogródków zasługują na spokój. Wraz z nowymi działkowcami przyszło zupełne zdziczenie.

Sprawa druga. Pierwszy raz od kilkunastu lat dokładnie wysprzątano teren pomiędzy działkami a 3,4 wieżowem. Wygląda to cudownie, wręcz jak łączka z tapety Windowsa. To naprawdę nie jest miejsce na opony, butelki i inne pamiątki.

Sprawa trzecia. Nie wycinać samowolnie drzew i krzewów nad Zalanym! Ja rozumiem że niektórym delikwentom brakuje już miejsca na śmietniska, ale te drzewa to namiastka lasów łęgowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 3:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co to tylko działkowców wina, że przed robotami wyglądało to tak jak wyglądało?
masz jakieś dowody na to, że działkowcy wycinali jakieś drzewa poza swoimi ogródkami czy po prostu najkrótszą drogą stwierdziłeś, że jak obok są działki to tam robi się grille i ogniska więc pewnie przyszła banda emerytów z toporkami i coś powycinali...

co do zdziczenia to z własnego doświadczenia powiedziałbym, że największe jest właśnie wśród starszych użytkowników działek. szczególnie wtedy jak podstawiany jest kontener na śmieci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
red



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 12

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Rotmistrza , jakby alejki miedzy działkami były szersze to by pod same altany parkowali
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie rss20, ja mam tam działkę, ja widzę co się dzieje. Ogólne zdziczenie i gangrena ekologiczna. Niektórzy to już powinni odsiadywać wyrok dożywocia, za to co środowisku uczynili.

Kilkanaście lat temu, poprzedni prezydent Knurowa, nazwał mieszkańców Szczygłowic brudasami. Oburzenie był ogromne, nawet Wyborcza o tym pisała. Minęło tych kilkanaście lat i „tamte” Szczygłowice to oaza czystości w odniesieniu do dzisiejszych. W tym prostokącie między hałdą, wieżowcami,” nową drogą” a Zalanym można naliczyć kilka dzikich wysypisk.

Pierwsze, największe w starym sadzie przy „nowej drodze”. Sprawcami są głównie wsioki z Wilczy. Telewizory, lodówki, tapczany, części samochodowe. Ale działkowcy swój udział również w tym mają. A już na pewno mają udział w jednym wielkim śmietnisku, jakim jest południowo wschodnie „wybrzeże” Zalanego. Tam jest wszystko, począwszy od tacek na kiełbasy, skończywszy na zabawkach. Swoje też zostawiają rybacy, szczególnie teraz, gdyż chłop z Wilczy zaorał drogę na dawny parking rybacki przy lesie. Choć z tego co wiem, koło rybackie organizuje co jakiś czas sprzątanie brzegu.

Co do drzew, to wycięto je piłą mechaniczną. Zabito dwie osiki i wierzbę. Ja jednak na wiosnę przyszłego roku, poświęcę parę złotych i nasadzę tam sztobrów topoli. Nie byle jakiej, bo ekspresowej hybrydy 275. W kilka lat będzie tam gesty las.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 3:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie rotmistrz mam nadzieję, że jak widzisz Pan kogoś kto wyrzuca śmieci gdzie indziej niż do śmietnika to reagujesz, a nie w tył zwrot i przypominasz sobie o fakcie dopiero w domu przy komputerze.

nie zmienia to w żadnym wypadku faktu, że wrzucanie wszystkich do jednego wora i oskarżanie o zaśmiecanie terenu jest co najmniej niestosowne, bo ja np też mam tam działkę i swoje śmieci zbieram do worka i wynoszę na śmietnik albo do kontenera. tym samym wypraszam sobie tego typu insynuacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również czynię jak Pan. Ba! Nawet często zdarza mi się zbierać nie swoje śmieci. Nie ma się jednak co oszukiwać i mówić że to przyjezdni albo dzieci.

Inna sprawa to kwestia trafoka przy pompie nad Zalanym. Budowlańcy elegancko wysprzątali teren, a już po kilku tygodniach jest tam syf.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pawel8412



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 9

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Ogromna prośba do działkowców!

Zostawiajcie samochody na parkingu przed domem działkowca. W ostatnich dniach teren wzdłuż działek profesjonalnie zalesiono. Kontynuacja moto pielgrzymek spowoduje, że te pieniądze pójdą w błoto. Warto też nadmienić, że właściciele nabrzeżnych ogródków zasługują na spokój. Wraz z nowymi działkowcami przyszło zupełne zdziczenie.



Skoro nie wolno tam zostawiać samochodów dlaczego nie posadzono drzewek tam gdzie parkują?? albo w miejscu którym dojeżdzają do owych miejsc, zablokowac wjazd,nasadzić drzewek tam gdzie stawiają auta i bedzie spokój sprawa prosta...
Ja apeluje do właścicieli psów, nie po to zatrawiono teren by wasze pupile miały gdzie posrywać!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie. Drzewka tam będą sadzone. 15 czy 10 lat temu nikomu nie przychodziło do głowy by tamtedy jeżdzić. Nie tylko dlatego że w tym miejscu była rzeczka, ale dlatego że kultura była inna. Ale potem wszystko się zmieniło. Kiedyś jeszcze prezes z tym procederem walczył, ale widocznie dał sobie już spokój.

Kiedyś działki były działkami. Emeryci trzymali gołębie, pykali sobie fajeczki i kielonki. Teraz to jest park rozrywki. Wszędzie grają radia na baterie.


Ostatnio zmieniony przez Rotmistrz dnia Sob Maj 03, 2014 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem wśród jakich ludzi masz działkę, ale w moim otoczeniu nadal działki są działkami, ludzie w miarę kulturalni i życzliwi.

100 razy bardziej wolę słuchać choćby i 5 stacji radiowych na raz (4 sąsiadów + moje radio) niż zasłaniać łeb kapeluszem albo gazetą co by mi jakiś gołąb nie nasrał.
użalasz się, że działki straciły swój działkowy charakter i niby czym teraz są? z drugiej jednak strony nie przeszkadzało Ci, że niektórzy traktowali swój ogródek jak gołębnik. weź się zdecyduj trochę o co Ci chodzi.

p.s. kup sobie jakieś radyjko na baterie. podobno muzyka łagodzi obyczaje


co do prezesa, to moim zdaniem jest nim tylko na papierze. w rzeczywistości jest to dupa wołowa potrafiąca nic więcej tylko idiotycznie się szczerzyć na każdy zarzut i obracać sprawę tak, żeby pytający wyszedł na głupka.
przerasta go nawet tak proste zadanie jak ustalenie KONKRETNEJ godziny, a nawet DNIA !!!! dostarczenia kontenera na śmieci. twierdzi, że jak dzwoni do kierowcy to ten mu mówi, że nie wie dokładnie kiedy przyjedzie, jak przywiezie to będzie. efektem tego jest przepełniony kontener już po 2 godzinach od podstawienia.
kiedy jadę z taczką śmieci do wyrzucenia to nagabuje mnie i ma wonty gdzie ja to chcę wyrzucić jak przecież pełny jest.
za mną przyszła wyrzucić graty ponad 80letnia kobieta której zarzucił brak kultury i inteligencji.

to jest prezes? chyba z zeszłego ustroju

prezes na poziomie załatwiłby kontener na konkretny dzień w konkretnym przedziale czasowym, a informację wywiesił na tablicy tydzień wcześniej.
jaśnie pan w. jak mu to powiedziałem to potrafił się znowu tylko idiotycznie śmiać, wymachiwać rękoma i marudzić jak on ma to niby zrobić.

informacji kiedy będzie kontener nie potrafi wywiesić w gablotce, ale jak przychodzi maj i kase trzeba zebrać to wie gdzie wieszać informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się co dziwić prezesowi że się denerwuje. Ludzie sobie z tych kontenerów robią składy budowlano - meblowe.

Ostatnio zmieniony przez Rotmistrz dnia Sob Maj 03, 2014 9:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dlaczego czepia się tylko niektórych i to akurat tych co korzystają z kontenera we właściwy sposób?

Ostatnio zmieniony przez rss20 dnia Sob Maj 03, 2014 11:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie przyznaj się Pan, że jesteś zły bo nie masz prądu na działce Mr. Green

A pewnie wielu korci, by zainstalować na altance dwa głośniki i śląskie szlagiery rozprzestrzeniać po całej dolinie Smile

I na całe szczęście prądu nie będzie! Dolina rzeki Wilczą oazą spokoju!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Panie przyznaj się Pan, że jesteś zły bo nie masz prądu na działce Mr. Green

A pewnie wielu korci, by zainstalować na altance dwa głośniki i śląskie szlagiery rozprzestrzeniać po całej dolinie Smile

I na całe szczęście prądu nie będzie! Dolina rzeki Wilczą oazą spokoju!


Kod:
Prezydent Knurowa Jan Kowol nazwał mieszkańców jednej z dzielnic swojego miasta brudasami. - Takimi wypowiedziami wystawia opinię nie nam, ale sobie - oburzają się knurowianie
- To wszystko przeze mnie, ja go sprowokowałem - przyznaje szczygłowicki radny Mirosław Nowak. - Podczas dyskusji nad udzieleniem absolutorium dla zarządu miasta zapytałem, jak to jest, że traktuje nas jak piąte koło u wozu, że na inwestycje w Szczygłowicach przeznacza się z miejskiego budżetu znacznie mniej pieniędzy niż dla innych dzielnic. Prezydent Kowol, zamiast odpowiedzieć, zaatakował mnie i mieszkańców. Powiedział, że mieszkańcy Szczygłowic to brudasy, które niczego nie uszanują - opowiada.

Prezydent Kowol swoich słów się nie wypiera, ale zaznacza, że użył ich nie w stosunku do wszystkich mieszkańców, ale tylko do działkowiczów, bo swoje śmieci za płot wyrzucają.

Pojechałem ten płot zobaczyć. W błotnistym zagłębieniu pomiędzy kilkoma wiekowymi dębami leżą plastikowe butelki, potłuczone szkło, kawałek opony, pusty worek po cemencie i popękane płytki ceramiczne. Do ogródków działkowych prowadzi dwustumetrowa wąska ścieżka przedzielona w połowie drogi głębokim rowem. Ogródki czyste i zadbane. Tuż obok nich - kontener na śmieci. - Wysypujemy do niego tylko plastik, bo większość ogródkowych odpadków można zakopać w ziemi, jest z nich niezły kompost - zapewniają działkowcy. Gdy mówię im, co o nich myśli prezydent Knurowa, ze złości aż się trzęsą.

Radny Mirosław Nowak w towarzystwie Zbigniewa Wojciechowskiego, innego radnego ze Szczygłowic, oprowadza nas po swojej dzielnicy. Wokół stojących w kilku rzędach szczygłowickich bloków dużo czyściej niż na wielu osiedlach w innych miastach: wykoszone trawniki, kwitnące kwiaty i niedawno posadzone choinki. - Mamy tu wspólnoty mieszkańców i sami dbamy o czystość - tłumaczy Nowak. Jednak im dalej od bloków, tym brudniej, ale to wszystko - zdaniem radnych - wina złego gospodarza, czyli prezydenta. Na należącym do miasta pustym placu przy alei Piastów straszy reszta gruzu, a stok nasypu kolejowego upstrzony jest papierami.

Mijamy strażników miejskich. - Śmieci w Szczygłowicach? Jakie śmieci? - dziwią się i zapewniają, że żadnych mandatów za śmieci nie wlepiali.

Wojciechowski i Nowak pokazują zaś jeszcze przysypany kopalnianym kamieniem staw pośrodku parku. - Zasypałem to bajoro i wylęgarnię komarów - chwali się nam prezydent Kowol, ale napotkani przez nas mieszkańcy wspominają z łezką w oku łapane tu karpie i raki.

Nie daję za wygraną, wciąż szukam kogoś, kto by miał o Szczygłowicach takie samo zdanie, co prezydent. Wreszcie, gdy już wyjeżdżam, na ławeczce przed jednym z bloków zagaduję młodą parę. - Brudasy? A tak, przysyłają nam tu takich, to ci z Knurowa - mówią.


Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,817296.html#ixzz30gOH01ji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie, czasem się mocno irytuję brakiem prądu, ale nie z powodu braku basu bo radio styka mi nawet takie na baterie.

problem mam wtedy kiedy potrzebuję zrobić coś wiertarką, kątówką, wertykulatorem itd.

nie wpadłeś na to w tym swoim "błyskotliwym" sarkaźmie na temat elektryczności że sprzęt na prąd chodzi ciszej niż spalinowy?

poczekaj aż się jakiś nowy na działkę w pobliżu Ciebie sprowadzi i nie będzie miał tyle kasy/cierpliwości, żeby kupować wszystko spalinowe i targać za każdym razem ze sobą na działkę. pójdzie na skróty, kupi agregat i wtedy będziesz miał swój "szczęśliwy brak elektryfikacji" jak Ci taki agregat będzie brzęczał kilka godzin.

ostatnio gość kombinował coś z betoniarką. nie ma prądu tak samo jak i ja więc przywiózł agregat i to nie jakiś tam "zabawkowy" 2kW z marketu tylko konkretny 6kW hondy. chodził całe popołudnie i było go słychać od samej bramy głównej.

skoro taki życzliwy jesteś to mam nadzieję, że jesteście sąsiadami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka