Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kto ma szanse?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tygrysek



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 49
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 10:14 pm    Temat postu: Kto ma szanse? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, zastanawia mnie taka sprawa, czy Radnym może zostać tylko nauczyciel, lekarz, albo ktoś z wykształceniem wyższym?? Czy waszym zdaniem ktoś bez większych osiągnięc z młodym wiekiem tez ma szanse?? Bardzo mnie ciekawi jakie jest wasze zdanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Nie będę obiektywny Smile ale powiem że moim zdaniem każdy, choć nie zawsze ma to pozytywny skutek (np. pan Machulik), lecz bardzo często jednak osoby nie mające "wykształcenia" są dobrymi radnymi i dobrze reprezentują interesy mieszkańców.
Uważam że jest potrzeba, by więcej osób młodych czy to z PO czy z innch komitetów wyborczych zasiadło w Radzie, trzeba "świeżej krwi" Smile.


Pozdrawiam
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim młodzi kandydaci.

W polsce jak i w miastach dopóki będą rządzić ludzie z okresu solidarności to będzie tak jak jest.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tygrysek



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 49
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie jest też moje zdanie, młodzi ludzie mają przede wszystkim mnustwo pomysłów, rozpiera ich energia i chęć działania, a to ze do niczego nie doszli to tylko kwestia czasu, nie każdy jest dyrektorem, ale każdemu trzeba dać szanse.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem odpowiedź nie jest prosta.

Po pierwsze należało by zmienić ordynację wyborczą aby radni, tak jak prezydent RP mogli pełnić najwyżej swoje funkcje 2 kadencje z rzędu albo 3 razy jeżeli między zasiadaniem na stołku była przerwa co najmniej 1 kadencji.
Uchroniło by nas to od ciągłego wybierania tych samych osób.

Po drugie dobrze byłoby gdyby w Radzie była równa proporcja młodych i starszych. Młodzi mają pomysły i chęć na dokonanie zmian. Starsi mają doświadczenie i wiedzą, z której strony "ugryźć" jakąś kwestię.

Po trzecie wykształcenie - ukończone studia nie świadczą o poziomie intelektualnym kandydata. Można jednak oczekiwać, że osoba, która spędziła więcej czasu w ławie szkolnej ma przynajmniej większą wiedzę teoretyczną niż ktoś bez matury.

I tu po raz kolejny muszę odnieść się do Macieja K.
Wypowiadałeś się bardzo krytycznie o braku matury p. Ramsa.
A teraz piszesz, że brak wykształcenia nie jest żadną przeszkodą.
Gdzie tu kosekwencja???
Jak to jest panie Chorągiewka. Jaki jutro powieje wiatr ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 2:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Etykiety w ogóle nie są ważne. Ważny jest kandydat pod nimi, który uosabia te swoje "parametry", właściciwie - JAK on je uosabia? Kandydaci dwoją się i troją, żeby nas omamić etykietami: młody, stary, prawy, lewy, mądry, lekarz, inżynier, specjalista, doświadczony, poliglota, kulturalny, artysta, zdrowy, sportowy... Nie-waż-ne! JAKOŚĆ kandydata, czyli sposób, w jaki on wykorzystuje swoje parametry! Znam profesorów i doktorów, którzy dziesiątki lat nie mają nic wspólnego z etosem naukowca, ale całe życie zbijają kapitał na dawno temu wymędzonym tytule. Znam ordynatorów, których kontakt z pacjentem ogranicza się do brania łapówek a kontakt z uczniami - do udupiania ich, żeby nie pokazali się lepsi od "mistrza", a którzy za nic nie pozwolą odspawać się od przyczółka-oddziału. Znam sportowców i mistrzów sportu, którzy chleją nieprzytomnie i molestują młodzież. Znam doświadczonych, którzy zmienili już 5 partii i w każdym sezonie służą doświadczeniem kolejnej ekipie. Znam młodych o iście starczej rządzy koryta i zmurszałych staruszków o młodzieńczym sercu. Znam katolików bijących żony i ateistów o wrażliwości św. Franciszka...
Kto ma szanse? Ten, kto mi najwięcej powie o służbie a nie robieniu kariery. Kto sięga po władzę, bo czuje misję i powołanie, żeby zmieniać świat a nie chlipać z korytka i poklepywać kolesi po ramionkach. Kto chce być radnym, bo ma uczciwy cel a nie, bo przeszedł na emeryturę i się nudzi. Kto jest człowiekiem idei a nie kunktatorem. Kto odpowiada na maile a nie tylko bezczelnie drukuje adres mailowy w materiałach wyborczych. I kto mówi do mnie ludzkim głosem a nie tylko gapi się na mnie z podkolorowanych plakatów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe pytanie.
Na pewno pewien "+" na starcie mają osoby pracujące w cenionym zawodzie. Mam na myśli takie jak: lekarz, nauczyciel, strażak, admin Laughing, wydaje się że wyborcy przychylniej patrzą także na "prywaciarzy" gdyż w pewien sposób są synonimem sukcesu [doszli do czegoś itp.]. Jednak nieprzeceniałbym znaczenia zawodu w walce o mandat radnego. O wiele ważniejsze jest "odbieranie" kandydata przez społeczność.

Ale ważnym elementem jest ordynacja. Ja osobiście jestem za ord. jednomandatową [wiekszościowa] może nastałby koniec wybierania politycznej hucpy. A w Knurowie w największym okręgu wyb. wybieramy 6 radnych w pozostałych po 5. Pamiętaj że przy obecnej ordynacji nie wybierasz, ty tylko głosujesz.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka