Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie jest wasze zdanie o gender i komu to potrzebne?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:

Jak możesz porównywać równość płci z handlowaniem bronią? Okropne porównanie.


Nie przyrównałam gender do handlarza bronią, tylko wskazałam jak źródło finansowania może oddziaływać na pracę obdarowanego i tym samym zakłócać prawidłową funkcję przedszkola.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
horrrnet napisał:

Jak możesz porównywać równość płci z handlowaniem bronią? Okropne porównanie.


Nie przyrównałam gender do handlarza bronią, tylko wskazałam jak źródło finansowania może oddziaływać na pracę obdarowanego i tym samym zakłócać prawidłową funkcję przedszkola.

Chcesz powiedziec, ze gdyby jakas instytucja zaproponowala zajecia hipoterpii dla dzieci z autyzmem i dyrektorka przedszkola skorzystalaby z tej oferty, rowniez podsumowalabys , ze chodzi tu tylko o pieniadze i to źrodlo finansowania porownalabys do producentow broni proponujacych organizacje nauki strzelania dla dzieci?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależało by do kogo skierowane są zajęcia i kto je prowadzi.
Z tego co się orientuje nie każdy koń się nadaje, a i nie każde dziecko lubi jazdę konną.
Więc pytanie czy ma to służyć rehabilitacji (konkretny beneficjent) czy dać zarobić miłośnikowi koni (hobbysta chce się spełnić)?
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
Wszystko zależało by do kogo skierowane są zajęcia i kto je prowadzi.
Z tego co się orientuje nie każdy koń się nadaje, a i nie każde dziecko lubi jazdę konną.
Więc pytanie czy ma to służyć rehabilitacji (konkretny beneficjent) czy dać zarobić miłośnikowi koni (hobbysta chce się spełnić)?

W przypadku zajec " Rownosciowe przedszkole" kto niby na tym mial zarobić? Musisz chyba dokladnie wiedziec jesli tak cynicznie to podsumowalaś.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak oprocz czarnego i bialego sa jeszcze inne kolory. Tak samo oprocz wykladni katolickiej czy unijnej sa inne alternatywy w dyskutowanym temacie. Obie strony zarowno KK jak UE lacznie z WHO sa tylko opcjami wg mnie mocno podejzanymi. Mamy szanse jako nieglupi narod na nie kopiowanie kogokolwiek lub poddanie sie jedej za stron w opracowaniu spolecznie poprawnego i dostosowanego do naszych wzorcow (nie wszystkie sa czy musza byc katolickie czy chrzescijanskie) ladu moralnego. Apeluje jeszcze raz by nie poddawac sie indoktrynacji zarowno koscielnej czy mainstreem'owej tylko sprobowac samodzielnie kreowac wlasna rzeczywistosc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sądze, ze nie ma rozsadnej alternatywy wobec idei tolerancji i rownosci. Kilkadziesiat lat temu dla idei rownosci ras też alternatywy nie bylo, choc wielu w to wątpilo.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
A ja sądze,...


Twoja stopka chyba dobitnie wskazuje kierunek tej dyskusji?

horrrnet napisał:
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów.

_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stopka wyraza to czego doswiadczylem podczas dyskusji w necie, gdzie osoba przyznajaca sie do bledu lub zmieniajaca poglad w jakiejs sprawie praktycznie sie nie zdarza.'Rozmawialem z ludżmi, ktorzy blednie zrozumieli cytowane przez siebie dane statystyczne i pomino uswiadomienia im tego nie zmieniali zdania i dalej obstawali przy swoim. Wyglada na to, ze ty nalezysz rowniez do takich ludzi. W poprzednich postach ewidentnie uzylas absurdalnego i nieuczciwego porownania. Po zwroconej ci uwadze bezsensownie upierasz sie przy swoim probujac przekrecic intencje swego pierwszego komentarza.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet tęskniłem Smile Smile Smile
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a skąd masz pewność że twoje zdanie jest jedynie słuszne, a ktoś inny nie ma racji ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
a skąd masz pewność że twoje zdanie jest jedynie słuszne, a ktoś inny nie ma racji ?

Kiedy ktoś cytuje dane statystyczne i popełnia rzeczowy błąd to chyba oczywiste, że nie ma racji. Mimo to do błedu się nie przyznaje. W kwestiach światopogladowych nigdy nie mam pewności, że mam rację. Mam mniej lub bardziej silne przekonanie. Mogę krytykować czyjś cynizm, nieuzasadnioną podejrzliwość, hipokryzję ale nie twierdzę, że mam rację. Jeśli ktoś pisze jednak, że dokument WHO zawiera zalecenie nauczania dzieci masturbacji, sprawdzam dokument i widzę czarno na białym, że to nieprawda to zgodnie z mądrym powiedzeniem, że dżentelmeni nie dyskutują o faktach, nie powinniśmy na ten temat w ogóle rozmawiać. Zauważyłeś by Gratius Catholicus przyznał się do błędu?

Spójrz na mój ostatni post. Napisałem
A ja sądze, ze nie ma rozsadnej alternatywy wobec idei tolerancji i rownosci.
Nie napisałem, że na pewno. Napisałem "sądzę".
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:

W przypadku zajec " Rownosciowe przedszkole" kto niby na tym mial zarobić? Musisz chyba dokladnie wiedziec jesli tak cynicznie to podsumowalaś.


Tak posiadam wiedzę kto miał zarobić! Wpisz w google gennder i Chwałowice odszukaj najstarsze artykuły te z DZ i tam wszystko jest napisane. Miłej lektury.

horrrnet napisał:
A ja sądze, ze nie ma rozsadnej alternatywy wobec idei tolerancji i rownosci.


Ja pojmuje Równość jako wszyscy są Równi. Wszystkich traktujemy tak samo.

Alternatywą jest traktowanie każdego indywidualnie.

Natomiast Tolerancja jako Dopasowanie rzeczy (cech) różnych (szukanie części wspólnej dla dwóch różnych, odmiennych rzeczy). Być tolerancyjnym to godzić się na odmienność, inność w swym otoczeniu.

Alternatywą będzie wskazywanie różnic pomijając części(cechy) wspólne.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Indywidualne podejście nie jest alternatywą równości i tolerancji. Równość oznacza równe prawa. Nie ma to nic do indywidualnego podejścia. Obie idee moga się uzupełniać.
Jesli czytałaś coś na temat finansów związanych z "Równościowym przedszkolem" to podaj link a nie każ mi przegladać dziesiątków artykułów.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ala ma rację, że granty pieniężne zachęcają do bezrefleksyjnego wykonywanie programów a Ty masz rację, że dla idei równych praw nie ma DOBREJ alternatywy w nowoczesnym społeczeństwie (bo totalitarne oczywiście są, postnowoczesność bynajmniej nie gwarantuje postępu moralnego).
W przykładzie z przedszkolem w Rybniku widać, że dyrekcja wdrożyła program gender tylko dlatego, że mogła dzięki temu zgarnąć kasę z UE. Prawdopodobnie przyjęłaby i inne propozycje, np. eksperymentalny program edukacji kreacjonistycznej lub edukacji gry na giełdzie kapitałowej dla przedszkolaków, gdyby zostały poparte finansowymi korzyściami dla placówki. Widać bowiem, że wdrożenia gender nie poprzedzono jakąkolwiek analizą, konsultacjami, głębszym zastanowieniem. A na pytanie dlaczego, sama dyrekcja nie mówi o wartościach programu, tylko odruchowo odpowiada: bo były na to pieniądze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnoscia dyrekcja nie zaakceptowalaby programu nauki strzelania, sposorowanego przez handlarza bronia, co cynicznie zasugerowala Ala. Watpie, by zakceptowala program kreacjonistycznej wizji powstania swiata.'To tylko twoje domysly. Nie rozumiem dlaczego program uczacy przede wszystkim tolerancji porownujesz do absurdalnej nauki w tym wieku gry na gieldzie.Czytalem program i nie widze w nim niczego kontrowersyjnego. Byc moze ze niektore fragmenty wyrwane z kontekstu moga brzmiec podejrzanie. Lektura calego dokumentu, a zakladam ze dyrektorka to zrobila, nie pozostawia watpliwosci, ze to program majacy na celu dobro dzieci. Można go bylo nieco inaczej wprowadzic i dokladniej wyjasnic sprawę rodzicom. Moze wtedy proboszczowi nie byloby tak latwo namieszac im w glowie.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.


Ostatnio zmieniony przez horrrnet dnia Nie Lut 16, 2014 2:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka