Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie jest wasze zdanie o gender i komu to potrzebne?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

parysada napisał:
Ale powiedzcie po co to wszystko? po co ten gender ? Komu to jest potrzebne?

Chyba po to, ?eby te dzieci, które s? mniej dopasowane do wzorców, nie by?y wykluczane, nie traci?y poczucia warto?ci i nie pope?nia?y samobójstw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
asterix

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Chyba po to, ?eby te dzieci, które s? mniej dopasowane do wzorców, nie by?y wykluczane, nie traci?y poczucia warto?ci i nie pope?nia?y samobójstw.

Nie jestem pewien czy gender jest lekarstwem na takie sytuacje.
Artyku? w Rzeczpospolitej:
http://www.rp.pl/artykul/1060292.html?p=1
Powrót do góry
secundo

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asterix napisał:
Nie jestem pewien(...)

Mam na my?li normalne gender a nie perwersyjn? in?ynieri? spo?eczn?, która ma gender na sztandarach. Czyli mówi? o gender takim, które rozumie wzgl?dno?? ról M/K i uwra?liwia na opresyjno?? kultur (takich, gdzie np. nastolatków przy?apanych na akcie homo karze si? ?mierci?). Oczywi?cie, ?e lizanie prezerwatyw w przedszkolu jest zbrodni? na dzieciach.
Powrót do góry
Rotmistrz

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako facet wskutek ?yciowej obserwacji ciesze si?, ?e urodzi?em si? z tak? p?ci?. Kobieta ma w Polsce przer?bane, zw?aszcza starsza. Babcie nie maj? ?adnego obowi?zku wychowywa? wnuków, a widz? ?e s? nagminnie obarczane tym?e obowi?zkiem. Mnie wychowywali rodzice, babcie widywa?em tylko okazyjnie. Nigdy te? osobi?cie nie pozwol?, by moja ?ona po trudach wychowania dzieci, mia?a jeszcze na stare lata toczy? bój z kupkami, zupkami i siu?kami. Zdaje si? ?e o to w tym ca?ym gender chodzi, by równie? zapobiega? takim PATOLOGI? wynik?ym ze stereotypowego pojmowania ról spo?ecznych. Zawsze powtarzam, przy okazji s?uchania kawa?ów o "babie za kierownic?" ?e gdyby faceci byli tak "z?ymi" kierowcami jak kobiety, to splajtowa?a by po?owa zak?adów blacharskich.

Jak to mawia? porucznik Borewicz, lubi? kobiety wytrawne, czyli takie które maj? swoj? p?ciow? godno??. Doprawdy zadnemu ch?opczykowi nic si? nie stanie, gdy ju? w przedszkolu prze?yje ma?y szok, gdy dowie si? ?e siusiaczek nie przeszkadza w ugotowaniu obiadu, zrobienia prania czy przejechania pod?ogi mokr? szmat?.

A ?e ko?ció? katolicki plecie w tej materii takie androny, to si? nie dziwi?. Od zarania dziejów tej?e instytucji, panowie wymy?lali androny w stylu "kobieta worek ?ajna".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Knurowitz

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje?

A to ze wszystko dla ko?cio?a jest z?e, osoby chodz?ce do niego uwierz? we wszystko. Ca?a akcja z Wo?p, teraz Gender, nawet ludzie do niego chodz?cy. Nie mówi sie o problemach koscio?a, a dzieki akcji z Wo?p, bo ju? nie wytrzyma?em tej nagonki, jeden zobaczy?em, i ju? naprawde mam w dupie ten ko?ció?. Mog? wierzy? w Boga, ale instytucja ko?cio?a w Polsce to totalne bagno. Ale Jasne, przecie? w Polsce tak si? nie da. Bo jedynie chodz?c do ko?cio?a, mo?na w boga wierzy?, jak ju? nie chodzisz to nie spe?niasz zasad, wtedy niestety w boga nie mo?esz wierzy? Smile.

Ale do rzeczy

Pamietacie akcje z ksi?dzem który opublikowa? dane ile od kogo dosta? po kol?dzie? No ogólnie jaka? kpina, ale nie o to chodzi, bardziej mnie rozwali?o ze zebra? 131 ty?. z?otych. Ale spoko, to te? dla mnie okej, niech daj?. Co mnie zdenerwowa?o? A tu kurde, ze z tej kasy ani grama podatku nie zap?aci?. Ja mam tyra? na jednoosobowej dzia?alno?ci i p?aci? 19% podatku od wszystkeigo, udowadnia? ze koszta s? kosztami firmy, przejmowa? si?, zeby w terminie zap?aci?. A JEDEN ksi?dz w trakcie JEDNEJ kol?dy zbiera 131 ty? z?otych? I kurde NIC! Pomy??a?em sobie ze Ko?ció? w Polsce to enklawa, która rz?dzi swoimi prawami. Bogate pa?stwa, po?o?one w biednej polsce. Podatków nie p?ac?! Orientacyjnie policzy?em sobie ile kasy co rocznie ko?ció? móg?by wplaca? do pa?sta to by dziury bud?etowej nie by?o. Nie wiem czy to nie odró?nia nas od zachodu, ze ko?ció? trzeba po prostu opodatkowa?, to jet normalnie wykonywany zawód, trzeba sko?czy? studia, aby zosta? ksi?dzem.

Dodam ze w polsce w 2011 r by?o 10 117 parafii, sami sobie policzcie, zak?adaj?c ze dochód jednej parafii wynosi 100 000 z? rocznie, w sami wiecie, ze dupne ko?cio?y to w milionach potrafi? stuka? Smile

pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
quba

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://finanse.wp.pl/kat,1033757,title,Jak-to-z-podatkami-Kosciola-naprawde-jest,wid,11363556,wiadomosc.html

A przecie? je?li kto? nie chce to nie musi dawa?... Ciebie denerwuje to, ?e inni daj? a Ty nic z tego nie masz?
Powrót do góry
max

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymajcie si? tematu. Piszemy o Gender a nie o kasie w ko?ciele. Brick wall

A jak z tym problemem radz? sobie inne nacje? Tam te? jest na temat Gender taka medialna burza? Je?eli u nas jest z czym? problem, a gdzie indziej tego nie widz? to znaczy, ?e jednak chyba co? z nami jest nie tak?
Powrót do góry
quba

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj s?ysza?em w radio , ?e chyba we Francji matki przesta?y wysy?a? swoje dzieci do szko?y gdzie trwa? testowy program namawiania dzieci do znalezienia swojej p?ci spo?ecznej. ?e nie jest istotna p?e? fizyczna a najwa?niejsza ta spo?eczna. Czyli generalnie przestawianie dzieci na gender. Wi?c nawet nie jest z tym tak ?atwo w bardzo tolerancyjnej Francji.
Powrót do góry
Knurowitz

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quba, po cz??ci tak, bo ludzie te? p?ac? mi za moj? prac? i ja dostaje mniej ni? tak? sam? kwot? wzi??by Ksi?dz.

Tyle w temacie, mnie chodzi po prostu o uczciwo?? Smile
pozdrawiam.
Powrót do góry
Balbina

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 1979 roku w Dniu Wagarowicza (21.03) b?d?c w klasie maturalnej - wszyscy si? przebrali?my. Ch?opaki w ciuchy kobiece (kiecki, peruki, obcasy itp.) a my za facetów (marynarki, krawaty itp.). Zrobili?my przemarsz przez dzielnic?, (pogoda by?a super) i nikt wtedy nie krzycza? ?e to gender (nie mia? poj?cia ?e taka ideologia istnieje). Dzi? nie mieliby tak ?atwo. My?l?, ?e to chore co si? dzieje - kto? po prostu cos wyolbrzymi? i nasr..? ludziom do ?ba. W "sukienkach" - czyli "niespodniach" ubrani byli m??czy?ni w staro?ytnej Grecji, Rzymie, Szkocji, Indiach (do dzi?) itd. .Czy byli niezdecydowani p?ciowo???? P?e? zarówno fizyczna jak i psychiczna NIE ZALE?Y OD SZATY. Ca?y ten temat uwa?am za md?y D'oh! , zast?pczy a pani K?pa podchwyci?a go aby nie znikn?? w roku przedwyborczym Think

Ostatnio zmieniony przez Balbina dnia Pią Sty 31, 2014 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
asterix

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:

A jak z tym problemem radz? sobie inne nacje? Tam te? jest na temat Gender taka medialna burza? Je?eli u nas jest z czym? problem, a gdzie indziej tego nie widz? to znaczy, ?e jednak chyba co? z nami jest nie tak?

Ciekawy materia? z Norwegii.

https://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg

Pozdrawiam
Powrót do góry
abc

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.niedziela.pl/artykul/106423/nd
Wiele wyja?nia oczywi?cie je?li kto? z góry nie zak?ada ?e Ko?ció? ....
Kto ma zrozumie? , zrozumie
Powrót do góry
przyrodnik

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 9:19 am    Temat postu: Tyle cyferek. Odpowiedz z cytatem

Dlaczego ten pan podaje tylko i wy??cznie zbrodnie innych gdzie liczby pomordowanych w wyprawach krzy?owych [ca?e narody i pa?stwa] co z pomordowanymi przez jezuitów [?w.inkwizycja spalonych na stosie uczonych ,spalone czarownice ] co z morduj?cymi konfiskadorami spod znaku koloratki [Inkowie ,Aztecy] TERAZ SZUKAJ? NOWEGO WYIMAGOWANEGO WROGA a szarej masie w imie iluzji obieca? potrafi? wszystko tylko tego nie mog? udowodni?,
abc

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://kobieta.interia.pl/kultura/news-umberto-eco-w-sredniowieczu-nie-palono-czarownic,nId,1095331
i tak na marginesie, to nie portal katolicki
Powrót do góry
rss20

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie samo gender mi nie przeszkadza do momentu, kiedy w szkole czy przedszkolu nie probuja na sile dzieci przebierac za chlopcow/dziewczynki i wmawiac im dyrdymaly. w przypadku kiedy rodzic sie nie godzi na takie zajecia jest skreslany z listy uczniow.

m.in w rybniku byla taka sytuacja.
pewnie dyrechtorka zgarnela kase z uni na popularyzacje rownouprawnienia i gender a warunkiem bylo uczestnictwo wszystkich dzieci
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Skocz do: