Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ranking dostępu do informacji publicznej
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 6:03 am    Temat postu: Ranking dostępu do informacji publicznej Odpowiedz z cytatem

W najnowszych badaniach stowarzyszenia Bona Fides oceniających jakość dostępu do informacji publicznej w oparciu o przepisy ustawy Knurów zajął 117 miejsce na 167 gmin województwa śląskiego.

Knurów uplasował się ex aequo z Lipową, Krupskim Młynem i Lyskami.

Z poważniejszych naruszeń ustawy w Knurowie nie udzielono prawidłowej odpowiedzi na wniosek pisemny żądając bezprawnie nadesłania takiego wniosku na druku urzędowym.

Cały raport:
http://www.jedenprocent-katowice.org/pdf/raport_ciekawosc_pierwszy.pdf
Strona stowarzyszenia:
http://bonafides.pl/home/content/view/167/1/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Az normalnie w oczy kole....... brawo !
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam tylko, że podobnie nielegalna jest praktykowana w Knurowie odpowiedź na żądanie udzielenia informacji, że mianowicie zainteresowany może sobie przyjść do urzędu i na miejscu zapoznać się z danym dokumentem (uchwałą, zarządzeniem, decyzją itp.) albo odsyłanie ogólnie do strony BIP bez dokładnego wskazania miejsca informacji.
Ustawa nakłada bowiem m.in. na gminę obowiązek stworzenia nielimitowanego dostępu do tych informacji oraz wymusza co do zasady udzielenie odpowiedzi w taki sposób i w takiej formie, jak sobie zażyczy pytający. Czyli jeśli pytam e-mailem - gmina powinna odpowiedzieć tą drogą, jeśli przez telefon - to przez telefon, jeśli osobiście - to na miejscu itd. Przy tym jakiekolwiek nieuzasadnione limitowanie dostępu do informacji publicznej (np. nakładanie opłat za kserowanie lub pytania o tożsamość, adres pytającego i do czego mu to potrzebne) jest zakazane i podlega karze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowski student



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 136

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo bo zaczne cie nazywac manipulatorem Smile

w kilku miejscach raportu, który ma 75 stron knurów wypadl calkiem calkiem Liar

dzieki ze poinformowales nas o raporcie i polecam przeczytac lub przejrzec caly. Knurowscy urzednicy maja troche pracy ale nie stwarzaj obrazu ze jest tragedia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

knurowski student napisał:
secundo bo zaczne cie nazywac manipulatorem Smile

w kilku miejscach raportu, który ma 75 stron knurów wypadl calkiem calkiem Liar

dzieki ze poinformowales nas o raporcie i polecam przeczytac lub przejrzec caly. Knurowscy urzednicy maja troche pracy ale nie stwarzaj obrazu ze jest tragedia.


Może jakaś nagroda dla władz za to, że mógł być Knurów 167 a jest 117? Proszę, wskaż, w których to miejscach raportu Knurów wypadł "całkiem całkiem"? Bo ja znalazłem to jedno konkretne miejsce, gdzie Knurów wymieniono z nazwy w opracowaniu (wytykając bezprawne żądanie wniosku na specjalnym formularzu). I to moim zdaniem nie jest powód do zadowolenia. Podobnie jak zero punktów za udzielania informacji na piśmie.
Manipulacja? Właśnie było nią powołanie się przez Knurów na art. 14 ustawy z taką kłamliwą interpretacją, że narzuca on konieczność wypełnienia specjalnego formularza. Wciskanie ciemnoty wyjątkowo bezczelne. Coś więcej niż biurokracja - bo wprowadzanie w błąd pod pozorem poszanowania przepisów! Dla mnie skandal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowski student



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 136

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak nie jest dobrze. Zreszta nie pisalem ze knurow na super bip. Mowie tylko ze raport jest szerszy niz jedno zestawienie. Polecam m.in. strone 15 raportu gdzie knurow zajal 6 miejsce w rankingu dobre praktyki Smile

analogicznie do ciebie posluze sie jednym elementem i napisze SUKCES Knurowski BIP na 6 miejscu a rankingu dobre praktyki w raporcie bla bla bla
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

knurowski student napisał:
no tak nie jest dobrze. Zreszta nie pisalem ze knurow na super bip. Mowie tylko ze raport jest szerszy niz jedno zestawienie. Polecam m.in. strone 15 raportu gdzie knurow zajal 6 miejsce w rankingu dobre praktyki Smile

analogicznie do ciebie posluze sie jednym elementem i napisze SUKCES Knurowski BIP na 6 miejscu a rankingu dobre praktyki w raporcie bla bla bla

Wynik końcowy ma chyba jakieś znaczenie, tak? W rankingu "Dobre Praktyki", który - Twoim zdaniem - ma być przykładem zalet Knurowa, doceniono konstrukcję BIP, ale gmina zajęła sumarycznie 49 miejsce, czyli przykładem również nie świeci! (Tu aluzja do tego, kto z nas dwóch manipuluje: piszesz 6 miejsce, a jest naprawdę 49...)
Widzę też, że fundamentalnie różnimy się podejściem do oceny: dla mnie to, że jakiś aspekt funkcjonowania gminy oceniono dobrze, jest NORMĄ. Inaczej mówiąc, gdyby Knurów we wszystkich rankingach zajmował pierwsze miejsce, byłby to wynik nie tyle rewelacyjny, co - POPRAWNY, czyli taki, jaki od początku do końca być powinien.
W Twoim przypadku wyczuwam natomiast element zachwytu nad normalnością gminy: element, który określiłbym jako "wiernopoddańczy", według którego władzy należą się oklaski, ukłony i wdzięczność za to, że za moje pieniądze robi to, co do niej należy.
Nic podobnego! Na mnie nie licz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ulkowa



Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 16

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrząc blisko nas : Pilchowice , Rybnik , Gliwce , Jejkowice , Gierałtowice , Rydułtowy , Wielowieś , Żory - lepsze od nas.

Gorsze też by się znalazły ,; dobrze , że ci wolontariusze w ramach sondażu nie rozmawiali z jednym panem inspektorem z urzędu w Knurowie( mialam przyjemność w ubiegłym tygodniu)
Takiej buty , arogancji , ignorancji i agresji jaką usłyszałam nie odnotowali ci ankieterzy w badaniach

miejmy nadzieję , że udostępnione wyniki , będą służyły krytycznej refleksji ku dobru publicznemu :-k
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem ciekawy w jaki sposób te stowarzyszenie przeprowadzało badania w gminach??? Ile czasu poświęcali danej Gminie? Ja co do niektórych gmin mam poważne wątpliwości co do ich BIP-u. Pomimo że w rankingu zajmują wysoką pozycję. Dla mnie na przykład BIP w Gliwicach jest beznadziejny. Nic tam nie mogę znaleźć co mnie interesuje.
Poza tym ostatnio chciałem znaleźć statut szpitala w Knurowie. Niestety nigdzie go nie mogę znaleźć również nie ma go na stronach BIP Powiatu Gliwickiego http://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/index.jsp?bipkod=/004/003/001
Tym bardziej dziwi mnie taka sytuacja, gdyż w przypadku szpitalu w Pyskowicach na stronach BIP powiatu jest statut http://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/index.jsp?bipkod=/004/003/002
W końcu szpital jest jednostką organizacyjną powiatu – a w BIPie w zasadzie NIC nie ma.
Podobnie na stronach samego SP ZOZ w Knurowie, również nic nie ma. http://www.zozknurow.pl/normal.htm
Nie wiem czy to tylko przypadek, że nie ma nigdzie dostępnego dla mieszkańców aktu prawnego na podstawie którego działa szpital w Knurowie?
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie secundo zgadzam się z tym że sporo niedociągnięć jest i trzeba o tym pisać. Lecz mnie zastanawia w pana wypowiedziach jedna rzecz, otóż jest pan niedoszłym radnym? Ktoś pana molestował w urzędzie? Czy też po prostu kocha pan krytykę, skandale itp. w szczególności dotyczące Urzędu w Knurowie.
Zdaje się że połowa pana postów to monotonna krytyka bezustanne wytykanie, pomieszane z własnym widzi misie. Z takim charakterem pewnie strasznie ciężko się żyje, ale szanuję to żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo mówić, pisać co go boli pan panie secundo ma mistrza w tym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowski student



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 136

PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze secundo jest kandydatem? Think ale na to ma jeszcze troche czasu. Wracajac do bip mysle ze nie jest az tak istotne jak przeprowadzano badania. Probowalem troche poczytac o bip'ach i ten temat ma duzo niejasnosci. Czasem trzeba cos umieszczac, czasem niekoniecznie. a jakby tak ujednolicic bipy? wszystkie samorzady maja taka sama strukture, wszedzie te same dane leza w jednej polce. Niezaleznie w jakim miescie szukasz info wiesz na pewno gdzie ona bedzie i tam byc musi .... pewnie byloby to ulatwieniem i dla nas i dla tych co to prowadza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_McBeth



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 176
Skąd: stąd : )

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Przy tym jakiekolwiek nieuzasadnione limitowanie dostępu do informacji publicznej (np. nakładanie opłat za kserowanie lub pytania o tożsamość, adres pytającego i do czego mu to potrzebne) jest zakazane i podlega karze.



Art. 15. 1. Jeżeli w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, o którym mowa w art. 10 ust. 1, podmiot obowiązany do udostępnienia ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, podmiot ten może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.

Dobrze znać swoje prawa..... i konsekwencje korzystania z nich :]
_________________
Zostań człowiekiem! Małpom to się już udało :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_McBeth napisał:

Dobrze znać swoje prawa..... i konsekwencje korzystania z nich :]

Dobrze też umieć czytać, Lady_McBeth. Jeżeli jakaś gmina żąda 5 zł za nagraną dyskietkę CD albo 70 groszy za stronę ksero, albo 20 zł za godzinę pracy urzędnika (!) to jest właśnie nieuzasadnione ograniczanie dostępu do informacji publicznej. Kopie dokumentów bezpośrednio związanych ze sprawą, w rozsądnym zakresie (we fragmentach) i w pojedynczej ilości powinny być dołączane do odpowiedzi na wniosek za darmo.
Co innego, gdybym poprosił o dziesięć kopii grubego protokołu albo sporządzenie specjalistycznego opracowania - wtedy powstałyby koszty dodatkowe, o których wspomina ustawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy napisał:
Panie secundo zgadzam się z tym że sporo niedociągnięć jest i trzeba o tym pisać. Lecz mnie zastanawia w pana wypowiedziach jedna rzecz, otóż jest pan niedoszłym radnym? Ktoś pana molestował w urzędzie? Czy też po prostu kocha pan krytykę, skandale itp. w szczególności dotyczące Urzędu w Knurowie.
Zdaje się że połowa pana postów to monotonna krytyka bezustanne wytykanie, pomieszane z własnym widzi misie. Z takim charakterem pewnie strasznie ciężko się żyje, ale szanuję to żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo mówić, pisać co go boli pan panie secundo ma mistrza w tym

Widzę, że na krytykę dobre zawsze te same stare wypróbowane ubeckie metody: zamiast argumentów - gmeranie w życiorysie, przebytych chorobach i życiu seksualnym. Walcz na fakty a nie na swoje mniemania o moim charakterze, intencjach czy planach!
Z drugiej strony: taka agresja (bo to jest agresja jak malowana) musi znaczyć, że moje "monotonne wytykanie" nie tyle cię nudzi, co boli! A jeśli cię boli, to znaczy, że odbierasz ją personalnie. Wnioski pozostawiam każdemu do wyciągnięcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol powiało jadem ;] kolego secundo nie baw się w psychologa bo kiepsko Ci to wychodzi.
Personalnie tego nie odbieram bo ja mam głęboko gdzieś urzędasów, od 10 lat nie mieszkam w Knurowie ale bardzo często tam bywam w końcu 20 lat tam mieszkałem. I obserwuję co nie co, od czasu kiedy z stołka spadł poprzedni prezydent pan (SLD-UP Violent ) Jan Kowol (NA SZCZĘŚCIE), sporo się zmieniło i to na lepsze.
Lecz w Twoich wypowiedziach nieustanna krytyka nie potrafię znaleźć ani jednego Twojego postu który chwalił by urzędników w Knurowie.
Bracie więcej optymizmu, lub proponuję się wyprowadzić z tego beznadziejnego Twoim zdaniem miasta.
Tak dla sprostowania ja nie pracuje w Knurowie nie jestem żadnym urzędnikiem mieszkam i pracuję w woj. Opolskim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka