Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wiek głupoty dotarł do Knurowa na ulicę Spółdzielczą
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ratuj_zielone_tereny



Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 11

PostWysłany: Nie Gru 01, 2013 2:21 pm    Temat postu: Wiek głupoty dotarł do Knurowa na ulicę Spółdzielczą Odpowiedz z cytatem

Wiek głupoty dotarł do Knurowa na ulicę Spółdzielczą.
Piszę na tym forum, abyście wyrazili swoje opinie na temat dewastacji drzew na ulicy Spółdzielczej. Pytanie gdzie i na co pójdą ścięte gałęzie? W jaki sposób ptaki Spoczynek gdzie będę zimowały? Założę się że zebrany chrust posłuży do palenia w kominkach nowobogackich ludzi, którzy jako laicy coś słyszeli o ekologii i uważają, że palenie drewnem jest ekologiczne. Drzewa bez gałęzi są żywymi słupami telegraficznymi. Ratuj knurowskie drzewa przed okaleczaniem. Przyłącz się do WWF zobacz stronę ww.zielonemiasto.org Przyroda bez człowiek nie przetrwa a przyroda bez człowieka poradzi sobie znakomicie. Człowiek nie może być tranem wobec przyrody a owe postępowanie na ulicy Spółdzielczej jest objawem tyrani. Co znaczy drzewo bez korony z gałęzi? Na wiosnę tlenu nie dadzą i nie uchronią przed upałem w czasie lata. Potrujemy się i podusimy a wszystko skończy się tak, jak w filmie „Wiek Głupoty” o ile nie zaczniemy reagować na znaki dewastacji zieleni np. w naszych miastach. Ja już zacząłem a Ty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 11:05 am    Temat postu: Wiek głupoty dotarł do Knurowa na ulicę Spółdzielczą Odpowiedz z cytatem

Nie można mieć pretensji o prace w koronie drzew w tym okresie.
Żyjemy w skupisku miejskim i drzewa stanowią część architektury, dlatego formowanie ich w taki sposób aby nie rozrastały się zbytnio uważam za konieczne.
W zeszłym roku w kwietniu prace przy boisku na Dworcowej toczyły się zbyt późno, na usprawiedliwienie można podać fakt, że była to jeszcze prawie zima chociaż już w tym okresie drzew nie można było przycinać i wyraziliśmy protest na naszej stronie internetowej.
Wycinanie zaś starych drzew uważam za niedopuszczalne a jeśli już takie coś się robi powinno to być uzasadniane w mediach.
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ratuj_zielone_tereny



Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 11

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 10:12 am    Temat postu: Re: Wiek głupoty dotarł do Knurowa na ulicę Spółdzielczą Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
Nie można mieć pretensji o prace w koronie drzew w tym okresie.
Żyjemy w skupisku miejskim i drzewa stanowią część architektury, dlatego formowanie ich w taki sposób aby nie rozrastały się zbytnio uważam za konieczne.
(...)
Wycinanie zaś starych drzew uważam za niedopuszczalne a jeśli już takie coś się robi powinno to być uzasadniane w mediach.
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698


Jak nie będzie sprzeciwu ze strony zwykłych obywateli, to za dziesięć lat w Knurowie nie będzie żadnego drzewa, ponieważ obecny popyt na drewno odpadowe z parków i tartaków na potrzeby rozdawania lumpom (dane z knurowskiego Przeglądu Lokalnego) lub jako dodatek do pieca w ciepłowni nie zna umiaru. Violent Tłumaczy się to jako pozyskaniem biomasy. W zamysłach twórców idei pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych nie było spalanie celowo wyciętego drewna z lasów i parków, lecz skupowanie materiału roślinnego z plantacji wierzby energetycznej, słomy, łusek słonecznika itp.
Z tego, co słyszałem w telewizji drewno z miast tafia do kominków nowobogackich ludzi więc apeluję: Shame on you Prayer

Nie kupujcie drewna do kominków i samych kominków opalanych drewnem jeśli chcecie czym oddychać w miastach.
Ty człowieku drzewo bez korony nie da Tobie tlenu w lato. Drzewo to życie dla nas. Zamienia dwutlenek węgla w tlen czyli czynnik dzięki któremu żyjemy i jeździmy samochodem. Tlen to życie a drzewa z koronami w mieście są generatorami tlenu, które pochłaniają CO2. Wycinajmy drzewa w miastach a będziemy wytwarzali tlen z wody przy pomocy prądu elektrycznego. Applause Kto będzie płacił za prąd? Problem jest taki, aby wytworzyć prąd z węgla trzeba spalić tlen i węgiel i koło się zamyka Violent Do wzbogacenia paliwa uranowego do energetyki atomowej też potrzeba tlenu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puknij się w głowę...


Większych głupot to już dawno nie czytałem. Wyprowadź się do lasu tam drzew masz dostatek.
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ratuj_zielone_tereny



Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 11

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny mój przedmówco rozwiń swoją wypowiedź w stylu "puknij się w głowę". Twoja odpowiedź nic nie znaczy. Tak się pisze po alkoholu 2 man down
Puknąłem się w głowę i wyłączyłem telewizor, abym włączył myślenie.
Poniżej prezentuję efekty moich przemyśleń wywołanych "puknięciem się w głowę".




Zachęcam internatów do zamieszczania innych zdjęć okaleczonych lub ściętych, zdrowych drzew, które poszły na wióry lub zostały dane gratis lumpom na opał. Brońmy naszych zielonych płuc. Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ratuj_zielone_tereny napisał:
Szanowny mój przedmówco rozwiń swoją wypowiedź w stylu "puknij się w głowę". Twoja odpowiedź nic nie znaczy. Tak się pisze po alkoholu 2 man down
Puknąłem się w głowę i wyłączyłem telewizor, abym włączył myślenie.
Poniżej prezentuję efekty moich przemyśleń wywołanych "puknięciem się w głowę".




Zachęcam internatów do zamieszczania innych zdjęć okaleczonych lub ściętych, zdrowych drzew, które poszły na wióry lub zostały dane gratis lumpom na opał. Brońmy naszych zielonych płuc. Applause


A teraz porozmawiaj z mieszkańcami okolicznych bloków?
I napisz tu ile % przyznało Ci rację?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że ktoś nie ma pojęcia co to jest wartość energetyczna pisze o wierzbie energetycznej a nie ma pojęcia ile jej trzeba jej spalić aby uzyskać energie taką samą jak przy spalaniu węglą. Ile trzeba pól obsadzić aby to uzyskać(powoduje automatyczny wzrost cen żywności). Ile trzeba wiatraków postawić ile ogniw słonecznych trzeba zainstalować aby uzyskać tą samą wartość. Jedynym rozwiązaniem jest elektrownia atomowa która jest na razie jedynym możliwym rozwiązaniem w stosunku do węgla.
A te drzewa co zostały przycięte pewnie na wiosnę puszczą nowe pędy i będzie super.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokazane na zdjęciach przycięcia są niedopuszczalne! Nie wolno pod żadnym pozorem ogławiać drzew (redukcja koron i pozostawienie pnia), niestety jest to b. popularne. Korony wolno kształtować tylko u drzew poniżej 10 lat. Zawsze należy pozostawić minimum 30 proc. objętości korony. U drzew starszych niż 10 lat można usuwać tylko gałęzie martwe, nadłamane, kolidujące z budowlami lub urządzeniami technicznymi.
Firmy, którym gmina, spółdzielnia czy wspólnota zlecają pielęgnację drzew i krzewów, muszą mieć odpowiednie certyfikaty (umiejętności i wiedzy).
Naruszenie powyższych zasad zagrożone jest drakońskimi karami (zależnie od obwodu pnia okaleczonego drzewa). Zasady i kary reguluje ustawa o ochronie przyrody, nowe przepisy obowiązują bodajże od 2009 r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatem powtarzam jeszcze raz, puknij się w głowę i to mocno, a jak nie umiesz to wpadnij do mnie ja to zrobię.

Secundo, jeszcze nie dawno miałem Cie za inteligentnego człowieka, ale widzę, że Ty jesteś i bierzesz udział wszędzie gdzie można wepchnąć kij w mrowisko i dokopać władzy i byle komu. Ale tutaj przesadzasz... Skąd wiesz, że te drzewa akurat nie nadawały się do wycięcia? Bo tak napisał kolega ratuj_zielone_tereny, który zalogował się tutaj aby siać głupotę???? Daj spokój bo naprawdę mam Cie za kogoś kto coś w głowie ma...
A nawet gdyby, to wyobraźcie sobie przez wycięcie tych drzew jakoś płuca mnie nie bolą z mniejszej ilości zawartości tlenu w powietrzu...
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
Zatem powtarzam jeszcze raz, puknij się w głowę
Weź se, chłopie, ustawę do ręki albo zadzwoń do wydziału środowiska (w jakimś normalnym magistracie, moja propozycja http://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_id=20500), to ci wytłumaczą, o co chodzi, i ile wynoszą kary za takie "pielęgnowanie". Procedura wycięcia drzewa to zupełnie inna sprawa, po wycięciu pni bym tam nie było. Za to musiałyby się pojawić nowe nasadzenia.
Ja mogę nawet uwierzyć, że UM w ZWNM by to zaakceptował, ale to, co widać na zdjęciach jest typowym ogławianiem i jest zakazane w Polsce.
O karach znajdziesz tu: http://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_id=18284
Nie obchodzi mnie, co o mnie myślisz. Zapewniam, że w Knurowie te przepisy są obowiązkowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@tasknw
sam się puknij w głowę, ciekawe czy też nie miałbyś nic przeciwko gdyby najbliższe drzewo było w Bojkowie ? Jestem pewien że wtedy byś był pierwszy na skargę w UM !


Jeżeli spółdzielnia (jej teren ?) zrobiła to z naruszeniem przepisów to kara za jeden taki skwer to kilkanascie tysięcy złotych.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatem secundo, lucjanszolajski skoro zostały złamane przepisy to zgłoście tą sprawę odpowiednim organom? Bo co z tego, że napiszecie o tym na forum? Skoro ktoś złamał przepisy a wy będąc tego świadomi nie interweniujecie to sami je łamiecie...

Na w/w zdjęciach dla mnie głupotą było posadzenie tego drzewa koło piaskownicy i ławki. I dobrze, że zostało ścięte, bo jakby się rozrosło to nie jeden rodzic miałby ptasią kupę na głowie a nie jedno dziecko by się nią w tej piaskownicy zajadało.

I co wówczas byście pisali??? Bo założę się, że napewno byście tego drzewa nie bronili tylko jechali na władze Knurowa, że je tam posadzili, czy też pozwolili posadzić...

Reasumując mi nie chodziło to co czy wycieli je zgodnie z prawem czy nie. Mój post odnosił się do "zielonego"
ŻYJEMY W MIEŚCIE. Przyzwyczajmy się do tego, że drzewa przy ulicach itp są wycinane. Jakoś w PARKACH tego nie robią...
I wycięcie czy też ucięcie tych kilku drzew w koronie nie wpłynie odczuwalnie na zawartość tlenu w powietrzu...
Walczcie lepiej tam gdzie drzewa są wycinane tysiącami... Gdzie na rzecz autostrad/marketów/budowli itp wycinają całe lasy, a nie płaczcie o jedno drzewo w mieście...

Dla mnie to by było tyle.
Dziękuję. Pozdrawiam
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:

Na w/w zdjęciach dla mnie głupotą było posadzenie tego drzewa koło piaskownicy i ławki.

Swoją drogą ciekawe co było wcześniej ?
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile wiem firma wycinająca drzewo jest zobowiązana odtworzyć drzewostan w innym miejscu. Sadzi się szybkorosnące drzewa. Nie przesadzajcie. Knurów to jedno z bardziej zielonych miast. Znajomi przyjeżdzający do nas, szczególnie w okresie gdy na drzewach i krzewach są liście, są zachwyceni. Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina Ale ludzie na tym forum na wszystko i na wszystkich narzekają nie zauważyłaś jeszcze? Byle komuś dokopać. Drzewa, Wolontariusze, fontanna, Dni Knurowa, płot w szpitalu... No przecież w tym mieście jest wszystko źle. Smile
Ale najlepiej jak im coś napiszesz racjonalnego na dany temat to zleją Twój post i zero odniesienia. Tak jakby z zaślepkami dalej te swoje marudzenie Smile
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka