Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy kopalnia Knurów lub Szczygłowice fedrują pod Krywałdem?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 3:57 pm    Temat postu: Czy kopalnia Knurów lub Szczygłowice fedrują pod Krywałdem? Odpowiedz z cytatem

witam

jestem zainteresowany nabyciem działki budowlanej na krywałdzie na ul. bojowej, ale moje pytanie czy wie ktos moze czy ktoras z knurowskich kopaln planuje badz juz tam fedruje, bo sie zastanawiam jak tam sprawa szkod gorniczych, ktorych chciałbym uniknac.

dziekuje wszystkim za odpowiedzi, moze ktos w poblizu mieszka i wie jak tam ziemia pracuje, bo moze cały krywał jest juz skazony szkodami gorniczymi, z gory dzieki
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na calym slaska sa szkody gornicze a na krywaldzie wyjatkowo duze !!!
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jak budowac to odpowiedni fundament, chce postawic szkieletowca

a jak sie sprawa szkod gorniczych miewa na ul. jeczmiennej - za dymka
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIc prostszego jak wystosować odpowiednie zapytanie do WUG , ze stosowną mapką i pewnie opłatą , a odpowiedzą fachowcy. Nie zmienia to jednak faktu , ze zapewne Krywałd szkodami górniczymi Smile naszpikowany i koniecznie należy przewidzieć odpowiednie zbrojenie fundamentu.

Pozdr
Arc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jakwi



Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 136

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 6:47 pm    Temat postu: Re: Czy kopalnia Knurów lub Szczygłowice fedrują pod Krywałd Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
witam

jestem zainteresowany nabyciem działki budowlanej na krywałdzie na ul. bojowej, ale moje pytanie czy wie ktos moze czy ktoras z knurowskich kopaln planuje badz juz tam fedruje, bo sie zastanawiam jak tam sprawa szkod gorniczych, ktorych chciałbym uniknac.

dziekuje wszystkim za odpowiedzi, moze ktos w poblizu mieszka i wie jak tam ziemia pracuje, bo moze cały krywał jest juz skazony szkodami gorniczymi, z gory dzieki


zagadać do któregoś z już budujących sąsiadów, z tego co wiem powstaje tam kilka budynków...co do fundamentów to już rola projektanta, pozatym aby uzyskać pozwolenie na budowę tak czy siak trzeba będzie przedłożyć decyzję WUG-u
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli dobrze się orientuję i wynika to też z obserwacji, to na terenie Krywałdu nie ma już takich ruchów spowodowanych szkodami górniczymi.

Obecnie teren jeżeli osiada to na większej powierzchni, nie robią się nagłe uskoki.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 8:31 pm    Temat postu: Re: Czy kopalnia Knurów lub Szczygłowice fedrują pod Krywałd Odpowiedz z cytatem

jakwi napisał:

zagadać do któregoś z już budujących sąsiadów, z tego co wiem powstaje tam kilka budynków...co do fundamentów to już rola projektanta, pozatym aby uzyskać pozwolenie na budowę tak czy siak trzeba będzie przedłożyć decyzję WUG-u



czy masz na mysli urza gorniczy, jesli tak to po kiego grona mi decyzja wugu, jesli dzialka ma juz status budowlanej, a te na jeczmiennej wrecz sa uzbrojone
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yeti



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 96

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 12:27 am    Temat postu: Re: Czy kopalnia Knurów lub Szczygłowice fedrują pod Krywałd Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
czy masz na mysli urza gorniczy, jesli tak to po kiego grona mi decyzja wugu, jesli dzialka ma juz status budowlanej, a te na jeczmiennej wrecz sa uzbrojone


To są dwie różne sprawy, nawet na terenach podlegających wpływom z eksploatacji mozna budować (do kat szkód III wlacznie) chociaż z odpowiednim zabezpieczeniem obiektu.
Po drugie kopalnia na terenie której masz zamiar budować ma obowiązek refundowania części kosztów inwestycji, poniesionych na przygotowanie budynku na szkody. Cyli robisz wzmocnione fundamenty i po zakończeniu budowy idziesz z projektem i książka budowy na kopalnie i wnioskujesz o zwrot kosztów - mają tam nawet odpowiednie formularze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 216
Skąd: Mieszka I

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chowałem się tam. Garaż pękał nam na pół, ale to było kilka lat temu. Z domem rodziców, ani z nowym garażem nic złego się nie dzieje.
_________________
Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Chowałem się tam. Garaż pękał nam na pół, ale to było kilka lat temu. Z domem rodziców, ani z nowym garażem nic złego się nie dzieje.


ale masz na mysli krywałd czy okolice ul. jeczmiennej
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 216
Skąd: Mieszka I

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam na myśli dokładnie Bojową. Stary garaż stał podobno dokładnie nad chodnikiem. Nowy stoi z boku od kilku lat i jest ciągle w stanie nienaruszonym. Dom jest wiekowy i też nic nie pęka. Naście lat temu zapadała się końcówka bojowej. Tam gdzie teraz jest woda jako bajtel biegałem po łące Smile Samo miejsce bardzo polecam, miasto blisko, a dookoła lasy, cisza i spokój...
_________________
Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiesz moze czy jest tam kanalizacja miejsca, czy niestety kazdy musi miec szambo
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 216
Skąd: Mieszka I

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma kanalizacji, ale prąd i woda są od dawna Wink. Jak jest odwilż to po Bojowej najlepiej poruszać się samochodem, za to latem za samochodami unosi się chmura kurzu.
Przystanek jest na miejscu (w mieście mam dalej do autobusu niż miałem tam...) No i nazwa ulicy chyba jedyna na świecie!
_________________
Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 216
Skąd: Mieszka I

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przy okazji to przy budowie garażu (z pomieszczeniem gospodarczym i strychem) wymagane były jakieś wzmocnione zbrojenia, ale obowiązują one chyba na całym śląsku... Na pomorzu tyle nie dają...
_________________
Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
Obecnie teren jeżeli osiada to na większej powierzchni, nie robią się nagłe uskoki.
No tak zgadza się bo teraz to już CAŁY teren Knurowa "leci w dół".Ale jakoś nikt się tym nie przejmuje Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka