Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Marek Ostrowski - kandydat do Rady Miasta Knurów
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 12:43 am    Temat postu: Marek Ostrowski - kandydat do Rady Miasta Knurów Odpowiedz z cytatem

Spis treści:

I. Krótke dossier
II. Dlaczego kandyduję?
III. Dlaczego KWW Forum Samorządowe Moja Gmina?
IV. Program Wyborczy
V. Podsumowanie

--------


I. Krótkie dossier

To już znacie - przedstawiłem je w innym wątku
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=295

Jednak dla porządku powtórzę:

MAREK OSTROWSKI, lat 33, absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej (mgr inż. elektronik). Od urodzenia mieszka w Knurowie. Członek Towarzystwa Miłośników Knurowa. Od ponad 6 lat, społecznie zaangażowany w tworzenie niezależnego serwisu internetowego Wirtualny KNURÓW. Zawodowo pracuje w branży edukacyjnej (sprawując funkcje specjalisty ds. organizacji szkoleń, kierownika kursów i wykładowcy).


II. Dlaczego kandyduję?

Czy pójdziesz na wybory i na kogo zagłosujesz?
Na tak zadane pytanie, niestety, ale bardzo często otrzymujemy jedną z następujących odpowiedzi:

1. Nie głosuję, bo nie znam kandydatów!
2. Nie głosuję, bo kandydują ciągle Ci sami!
3. Nie głosuję, bo „Ich” i tak nie obchodzą sprawy Knurowa!
4. Nie głosuję, bo „Oni” potem o Nas na 4 lata zapominają!
5. Chodzę na wybory, ale nigdy nie wiem na kogo głosować!


Kandyduję, bo chcę, aby jak najmniej osób tak odpowiadało.

Jestem pewien, że kandydując sprawię, że wielu osób nie będzie miała powodu, aby aktywnie nie wziąć udziału w największym święcie demokracji, jakim są wybory.


Ad. 1. Każdy kto teraz i tutaj, na tej stronie, czyta moje słowa powiem nieskromnie – myślę, że miał okazję mnie poznać. Nie, nie zawsze osobiście – mnie jako Marka Ostrowskiego. Ale na pewnie mnie – jako autora Wirtualnego Knurowa (WK), który nieprzerwanie od ponad 6-ciu lat tworzę – dla siebie i dla Ciebie. Moja twarz i głos też nie są anonimowe. Zdjęcia, artykuły i wywiady – wszystko jest dostępne na stronie WK.

Ad. 2. Kandyduję po raz pierwszy. I to dopiero teraz, gdy czuję, że jestem gotowy do przejścia z wirtualu do realu.

Ad. 3. Przeglądając zawartość strony, czy też dyskutując na forum dyskusyjnym można się przekonać, że sprawy Knurowa są w moim życiu czymś bardzo ważnym. I to nie od wczoraj.

Ad. 4. Nieprzerwanie od ponad 6 lat nie zapominam o Knurowie. Poznaj mój program, a zobaczysz, że po wyborze na radnego, jeszcze bardziej będę żył sprawami naszego miasta. Razem z Wami (z wirtualu do realu – z realu do wirtualu).

Ad. 5. Wierzę, że jeżeli przeglądasz tę stronę, to idąc na najbliższe wybory, będziesz już wiedział na kogo zagłosować, przynajmniej jeżeli chodzi o wybór kandydata na radnego miasta Knurowa z okręgu nr 1 (WP I i II). Nieskromnie powiedziane? Tak, ale gdybym sam nie wierzył w siebie, to Ty uwierzyłbyś we mnie?


Czy tylko dlatego kandyduję?

Oczywiście, że nie. Przeczytaj mój program - dowiesz się jakie mam plany w związku z zaszczytem sprawowania mandatu radnego miasta Knurowa.


CDN
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Sob Lis 11, 2006 12:58 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłbym skłonny wrzucić kartę do urny z głosem na Marka.
Mam jednak pytanie - dlaczego nie włączasz się do dyskusji gdy jeden kandydat oczernia innych, gdy wymyśla argumenty z kosmosu, gdy ...

Myślę, że powinieneś nam wyjaśnić sprawy poruszone przez Macieja Kandydata:
- domniemana budowa Tesco
- sprawa w prokuraturze przeciw prezydentowi
- nieumiejętność pozyskiwania środków unijnych

Takie fakty powinny być znane lokalnej społeczności i ogłaszane wszem i wobec tak jak np. planowana budowa świateł koło Leadera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Ja byłbym skłonny wrzucić kartę do urny z głosem na Marka.
Mam jednak pytanie - dlaczego nie włączasz się do dyskusji gdy jeden kandydat oczernia innych, gdy wymyśla argumenty z kosmosu, gdy ...

Myślę, że powinieneś nam wyjaśnić sprawy poruszone przez Macieja Kandydata:
- domniemana budowa Tesco
- sprawa w prokuraturze przeciw prezydentowi
- nieumiejętność pozyskiwania środków unijnych

Takie fakty powinny być znane lokalnej społeczności i ogłaszane wszem i wobec tak jak np. planowana budowa świateł koło Leadera.


Odpowiedź jest prozaiczna. Występuję na forum w podwójnej roli: administratora i moderatora oraz dyskutanta. I wszystko było OK, do momentu gdy podjąłem decyzje o kandydowaniu. Nie miałem zamiaru swoimi wypowiedziami w jakikolwiek sposób wpływać na bezpośredni kontakt między innymi forumowiczami-kandydatami a Wami. Tym bardziej, ze większość dyskusji dotyczyła ICH (kandydatów) programów i poglądów na różne sprawy. Mają prawo do ich wypowiadania, a Wy do ich komentowania. Z premedytacją, bez mojego udziału, aby nie było zarzutu stronniczości (w końcu to konkurenci) czy też mojej nachalności i wszechobecności (mądrowania na każdy temat i post).


Powiem wprost:

Gdybym został radnym (z wirtualu do realu) to zgodnie z moim programem (o którym w tym wątku napiszę) będziecie najlepiej poinformowanymi mieszkańcami miasta (z realu do wirtualu). Jako radny (który ma ułatwiony i najszybszy dostęp do wszelkich dokumentów i informacji) nie omieszkam Was na bieżąco informować (z realu do wirtualu) "co słychać w mieście", a także odpowiadać na pytania oraz reagować i brać pod uwagę wszelkie poruszane sprawy. Jestem pewien, że tego oczekujecie i tak powinien działać Wasz przedstawiciel w Radzie Miasta.

Teraz jestem "zwykłym" mieszkańcem, który na podstawie tego co przeczyta i usłyszy może snuć domysły - tak jak Wy. Nie ma przeciez dialogu "z drugą stroną". M.in. dlatego chce zostac radnym, aby nie tylko biernie pytać, ale znać odpowiedzi i o nich mówić publicznie, mówić WAM, bo od tego jest władza - informować, konsultować i robić (3 niezbędne elementy dobrze działającej władzy).



Tak, słyszałem "ze źródeł dobrze poinformowanych", że to prawda z budową Tesco, co nie musi oznaczać, że miasto sprzedało ziemię. Lecz jeżeli UM podjął (a nie musiał) inne działania, dzięki którym hipermarket powstanie (ja, jako konsument nie mam nic przeciwko temu, chociaż jako radny przy podejmowaniu decyzji musiałbym brać pod uwage głosy innych zainteresowanych) to jest to niezgodne z tym, co 4 lata temu głosili ludzie z listy "Wspólnie dla Knurowa" i z której został wybrany Pan Prezydent. Wnioski są tylko natury politycznej i zostawiam je do oceny Wam - Wyborcom.

Z tego co ja pamiętam, była publikacja prasowa, że ktoś złożył do prokuratury "zawiadomienie o popełnieniuu przestapstwa", w związku z podobno nie zgodnym z przepisami (bez przetargu) sprzedaniem (dzierżawą?) ziemi, gdzie stało kiedyś przedszkole (ul. Mieszka I). W takim przypadku prokuratura musi się tym zająć, i to raczej "w sprawie", a nie "przeciw konkretnej osobie". Na logikę: gdyby to było coś poważnego i "rozwojowego" to opozycja (konkurencja polityczna) głośnie by o tym trąbiła Wszem i Wobec.

Nie jest prawdą, że miasto za rządów obecnej ekipy nie pozyskało ani złotówki z funduszy unijnych. Pozyskano - udało się zbudować w Miejskiej Bibliotece Publicznej stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i sprzętem peryferyjnym (m.in. skaner). To jednak przyznacie sami: niewpółmierna kwota, w porównaniu z moźliwościami i potrzebami.

Co było/jest prawdą, a co nie (przy podawaniu informacji przez dyskutantów-kandydatów) nie mam zamiaru rozstrzygać, jeżeli nie mam dostępu do oficjalnych informacji. Nie wiem - nie wydaję sądów, tym bardziej jednoznacznych.



Chciałym Was zachęcić do głosowania na mnie, nie poprzez krytykę innych (robią to inni forumowicze, którzy nie muszą mieć takich dylematów jak ja), ale poprzez własne atuty i walory - mojej osoby i moich propozycji działania jako radnego (o czym będę pisał w tym wątku). Czyli argumenty na TAK, a nie na NIE.

Domniemuję, o co również chodziło Anonimowi: jaki ja mam pogląd na niektóre sprawy? Dobrze, w odpowiednich wątkach postaram się je przedstawić. Ten wątek proszę uszanować do dyskusji o mojej kandydaturze, a nie na polemikę w sprawach, które poruszli (lub poruszają) inni (w innych wątkach). Ach, to moje zamiłowanie do porządku. Smile
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Sob Paź 21, 2006 12:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz mój głos Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Marku. To pierwsza i chyba jedyna konkretna odpowiedź jaką uzyskałem od kandydata na radnego. Już wcześniej chciałem na Ciebie postawić krzyżyk, teraz wiem, że postawię he he Thumbsup

Pozostali (wypowiadający się na tym forum) albo zioną siarką na innych, albo coś tam słyszeli ale nie do końca wiedzą w czym rzecz, albo dorabiają do tego swoje teorie, albo odpowiadają nie na temat bo może mają zwyczajnie trudności ze zrozumieniem słowa pisanego. Oj coś dużo tych "albo". No ale czego się spodziewać po społeczeństwie, w którym połowa to dyslektycy a druga połowa to dysgraficy. Z pewnymi wyjątkami, jak nasz Admin oczywiście. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, jeszcze wszystkiego nie wiecie Smile, a i do wyborów jeszcze 3 tygodnie.

A tak na poważnie: dziękuję za te wirtulne głosy - wierzcie, że każdy potrzebuje trochę pochlebstw, aby mu się chciało dalej działać. Byleby nie za dużo, bo wszystko w dużych dawkach jest szkodliwe Smile


----

Moja mała, bardzo osobista refleksja (off-topic):

Jako osoba, która interesuje się życiem społeczno-politycznym od dawien-dawna (nawet w "tamtych czasach" regularnie oglądałem DTV i "słynne" konferencje prasowe - wiadomo kogo), nieraz się zastanawiałem na kogo bym zagłosował, gdybym sam startował w wyborach.

Brałem pod uwagę 2 rozwiązania:
- zagłosować na (według mojej oceny) największego konkurenta, bo 1 głos nie zdecyduje o wyniku, a miałbym satysfakcję, że zachowałem się "rycersko",
lub
- zagłosować na siebie, bo to nie poważne, bez szacunku dla wyborców, których namawiam do głosowania na moją osobę, a sam tego nie robię, czyżby nie byłem godny tego głosu?

No, i teraz startuję! Którą opcję wybrać? Nie rozważając tej decyzji hipotetycznie, ale jak najbardziej realnie, chyba już wiem co zrobię Smile. Mam jeszcze 3 głosy do obdzielenia (prezydent, radny powiatowy, radny do Sejmiku).

Wierzcie mi, startowanie w wyborach to wielka odpowiedzialność, wysiłek, stres i emocje. Najgorzej będzie 13.11, gdy nastąpi "chwila prawdy" - moment, gdy człowiek obawia się czy dostał przynajmniej minimalną liczbę głosów, którą wcześniej uznał za nie kompromitującą.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lady_McBeth



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 176
Skąd: stąd : )

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zniesmaczoną systemem rządzenia obywatelką tego kraju...
Swój obowiązek wyborczy jednak konsekwentnie spełniam : ) i baaardzooo się cieszę, że tym razem będę mogła zagłosować na osobę - która w moim odczuciu legitymuje się nie tylko wysoką kulturą, ale również odpowiedzialnością i troską o dobro naszej lokalnej społeczności.
W 100 % popieram Pańską kandydaturę i trzymam kciuki za pozytywny wynik wyborów.

P.S. Malutka sugestia do przemyślenia: może gdy występuje Pan na forum jako kandydat na radnego - proszę się logować inaczej niż Admin, nie będzie wtedy dywagacji, że wykorzystuje Pan tą zakładkę forum jako prywatny wiec wyborczy : )

Pozdrawiam
_________________
Zostań człowiekiem! Małpom to się już udało :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_McBeth napisał:

W 100 % popieram Pańską kandydaturę i trzymam kciuki za pozytywny wynik wyborów.

P.S. Malutka sugestia do przemyślenia: może gdy występuje Pan na forum jako kandydat na radnego - proszę się logować inaczej niż Admin, nie będzie wtedy dywagacji, że wykorzystuje Pan tą zakładkę forum jako prywatny wiec wyborczy : )


Dziękuję za pozytywne spojrzenie na moją kandydaturę oraz za propozycję - też myślałem o takim rozwiązaniu, ale jednak go nie zastosuje. Ten zabieg byłby sztuczny, byłby hipokryzją - zmiana nazwy użytkownika nie zmieniłaby tego, że nadal jestem tą samą osobą. To byłaby tylko zmiana etykietki.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku, Twoje wypowiedzi są zawsze przemyślane i wyważone.
Czy bywają sytuacje, że ponoszą Cię emocje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_McBeth



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 176
Skąd: stąd : )

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam : )
Nie chodziło mi Panie Marku o zmianę ubranka, bo to faktycznie bez sensu : ) a bardziej o rodział fukcji pełnionych na forum, bo chyba trudno być adminem, moderatorem i sędzią w cudzych i własnej sprawie : )) Ale wierzę, że doskonale sobie Pan z tym poradzi, więc proszę potraktować moje słowa zupełnie niezobowiązująco.
_________________
Zostań człowiekiem! Małpom to się już udało :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Marku, Twoje wypowiedzi są zawsze przemyślane i wyważone.
Czy bywają sytuacje, że ponoszą Cię emocje?


Wbrew tematowi nie jestem "wirtualny" i jak każdego z nas, również i mnie ponoszą emocje.

Mam jednak taką wadę, że słowo pisane "w wirtualu" traktuję tak samo poważnie jak "w realu" i zanim nacisnę przycisk "wyślij", to przeczytam jeszcze raz co napisałem i wtedy zmieniam, kasuję, dopisuję. Przez to też moje odpowiedzi nie są błyskawiczne i na każdy temat. "Mniej, a dobrze".


PS.
Mr. Green Dontknow Violent Brick wall Prayer Wav UT Occasion Duel Roflguy Tongue


Zaszalałem! A co, z okazji małej rocznicy istnienia forum chyba mogę sobie na to pozwolić?

To tak, aby pokazać, że nie tylko poważnie i rozważnie.... Smile
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 3:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że kandydujesz, bo wyraźnie odstajesz poziomem od żenującego tła. Szkoda, że gdy pozbiera się w Knurowie wszystkich takich kandydatów i gdyby nawet takich was wszystkich wybrano, to i tak nie starczy na pół składu rady. Więc będziecie skazani na dyktat półgłówków, idiotów i cwaniaczków . Z czego życzę Ci w radzie towarzystwa raczej pierwszych niż drugich...Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda drogi Adminie że nie kadydujesz z mojego okręgu...

mój głos napewno byś miał...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

III. Dlaczego KWW Forum Samorządowe Moja Gmina (FSMG)?


Nie kalkulowałem czy mam szansę na wybór, kandydując z tej czy innej listy, ba... czy kandydując z tego czy innego okręgu wyborczego.

Wybrałem FSMG, bo tworzą ją ludzie których znam i uważam, że są godni nie tylko kandydowania, ale po prostu reprezentowania nas w Radzie Miasta czy Radzie Powiatu. Wielu to udowodniło w dotychczasowej pracy samorządowej, wielu to udowadnia od lat angażując się społecznie w sprawy miasta.

Wybrałem trudny okręg nr 1 (osiedle WP I i II), bo tutaj mieszkam i znam każdy kąt. Tak, to jest trudny okręg: konkurencja duża (również w ramach listy), elektorat, do którego trzeba trafić również największy. Ale ktoś mówił, że ma być łatwo?

Tak, mogłem wybrać inną listę, w tym listy o zabarwieniu partyjnym. To nic zdrożnego kandydować z takiej listy. Ja jednak nie chcę, aby przylgnęła do mnie żadna łatka polityczna, tym bardziej, że w pracy w samorządzie poglądy polityczne nie mają znaczenia (przynajmniej: nie powinny mieć).


IV. Program wyborczy

Nie mam zamiaru wypisywać tutaj epopei i licytować się z innymi kandydatami, kto więcej napisze, kto więcej obieca. 

Moim programem jest… program mojego Komitetu Wyborczego. To logiczne, ale nie dla wszystkich oczywiste. Program Forum Samorządowego Moja Gmina powstał na zasadzie demokratycznej dyskusji i porozumienia wszystkich kandydatów na radnych. http://www.forum-samorzadowe.pl


Co ja wniosłem do programu Forum Samorządowego?

Czas nie stoi w miejscu. Mamy XXI wiek, w którym Internet nie jest zabawką dla uczelnianych informatyków. Jest powszechnym medium, o którym w Knurowie „Ci co decydują” – zapomnieli. Czas wreszcie zmienić myślenie i zacząć na poważnie budować obywatelskie (zaangażowane) społeczeństwo XXI w. – Społeczeństwo Informacyjne (SI).

"Wymiar cywilizacyjny zamierzenia, jakim jest budowa Społeczeństwa Informacyjnego, można przyrównać do realizowanych niegdyś takich przedsięwzięć jak likwidacja analfabetyzmu, powszechna elektryfikacja itp. Chodzi bowiem o to, by umożliwić wszystkim Polakom funkcjonowanie zgodne z praktyką krajów rozwiniętych" .

"Budowa Społeczeństwa Informacyjnego jest zadaniem, w które włączyć powinien się niemal każdy, zarówno w sferze swoich zajęć zawodowych (rozwiązania otwarte, przystosowane do technik infrastruktury informacyjnej) jak i w życiu rodzinnym (samokształcenie, edukacja dzieci, zaspokajanie własnych potrzeb)” oraz społecznym - publicznym.

Źródło: http://www.kongres.org.pl/on-line/Pakt/index.html


Dialog, kontakt

Osobiście próbuję budować SI poprzez Wirtualny Knurów. Na forum dyskusyjnym rozmawiamy o Knurowie, ale tylko „między sobą”. Nie ma dialogu. Chcę się znaleźć „po drugiej stronie”, aby móc ten dialog rozpocząć. Dialog między tymi, którzy mają wpływ na to co się dzieje w naszym mieście, a mieszkańcami.

Rozpocznę od siebie – własną postawą i przykładem. Chcę pokazać, że można być aktywnym radnym, nie tylko „wewnątrz UM”, ale również na zewnątrz. Chcę być nowoczesnym radnym – radnym dostępnym on-line, który cały czas czeka i odpowiada na kontakt ze strony wyborców.

Czy byłaś(eś) kiedykolwiek na dyżurze radnego?
Nie?
Ja też nie.
Dlaczego?
Bo nie mam czasu!
Bo nie wiem kiedy jest dyżur!
Bo nie pasuje mi termin dyżuru!

Te problemy znikną – będę dostępny non-stop. Przez Internet. Jeśli nie zawsze poprzez komunikator, czy forum, to na pewno zawsze przez e-mail. 

A co z osobami, które nie mają Internetu?

Dyżury muszą być i są potrzebne – nie tylko dla osób, które są nie podłączone do Sieci. Pewne sprawy można omówić tylko osobiście. Jednak dzięki Internetowi można się będzie umówić na konkretny dzień i miejsce. Również informacja o dyżurach będzie na mojej stronie „wirtualnego biura radnego”. Pełna realizacja programu SI rozwiąże w dużym stopniu problem braku komputera i dostępu do Internetu (czytaj niżej).


Informacja

Społeczeństwo Informacyjne to nie tylko możliwość kontaktu z władzą. To przede wszystkim szybki dostęp do informacji.

Podkreślmy: szybki dostęp. Nie może być tak, że w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej (BIP), którego prowadzenie jest obowiązkiem Urzędu Miasta, odpowiednie materiały pojawiają się z opóźnieniem nawet do kilku miesięcy, albo nie pojawiają się w ogóle. 

To się musi zmienić. Ja o to będę się upominał z całą stanowczością i do znudzenia. Wszystkie i zawsze aktualne informacje w BIP-ie to nie dobra wola urzędnika miejskiego, ale jego obowiązek.


Elektroniczne załatwianie spraw urzędowych

Jednym z rewolucyjnych zmian w naszym życiu, który przyniósł Internet to możliwość załatwienia wielu spraw nie wychodząc z domu. Chcę, aby wzorem innym urzędów, również w knurowskim magistracie była możliwość zdalnego złożenia wniosku oraz monitorowania i załatwienia sprawy za pośrednictwem komputera podłączonego do sieci Internet. Osoby posiadające kwalifikowany certyfikat klucza publicznego mogą załatwić wytypowaną sprawę bez konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie. 


E-Knurów

Wszystkie przedstawione cele wykorzystania Internetu będzie można zrealizować poprzez jedno, nowoczesne rozwiązanie informatyczne: e-Urząd, czyli miejski portal internetowy, który roboczo można nazwać e-Knurów. 


Infrastruktura informatyczna mieszkańców

Jak budować SI, skoro mieszkańcy nie mają komputerów i dostępu do Sieci?

Tak, nie zapominajmy o drugiej stronie, czyli przyszłych użytkownikach e-Knurowa. W ramach projektu SI należy zbudować bazę miejsc, gdzie będzie można przyjść i skorzystać z komputerów. Na początek, wystarczy powielić pomysł, który zastosowano w Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie każdy, bezpłatnie może korzystać ze sprzętu komputerowego. Publicznie dostępne komputery w każdym budynku, który należy do miasta - to na początek.

"E... tam Panie", mi to nie potrzebne, ja już mam swój wiek i nie nauczę się obsługi komputera.

Pracuję w informatycznej firmie szkoleniowej. Wbrew pozorom, uczestnikami kursów podstaw obsługi komputera i Internetu nie są osoby młode (znają z domu, ze szkoły), ale te w sile i kwiecie wieku. Niedawno jedną z moich kursantek była pani - rocznik 1938. Nawet w połowie kursu kupiła sobie komputer i jak przyszła po odbiór świadectwa ukończenia kursu mówiła z dumą, że jak wnuczek przychodzi to musi babcię odciągać od komputera, aby mógł zagrać w gry. Tak więc, oprócz infrastruktury i sprzętu, należy wesprzeć działania edukacyjne, wśród mieszkańców i to w każdym wieku.

Mam komputer, ale niestety nie mam Internetu.

W kilku wybranych punktach miasta należy stworzyć publiczne punkty dostępu do Sieci, poprzez budowę tzw. hot-spotów. Gdzie dokładnie takie miejsca powinny być? To szczegóły, o których będziemy mogli dyskutować. 

Skąd pieniądze?

Na realizację budowy SI potrzebne są środki, ale nie grube miliony, ani też nie od razu na wszystko i nie tylko własne środki miasta. Do realizacji takich projektów aż się prosi, aby skorzystać z funduszy unijnych. Tym bardziej, ze merytorycznie na takie projekty UE nie skąpi pieniędzy. Większym problemem niż finanse jest zmiana sposobu myślenia - myślenia otwartego i nastawionego na przyszłość, nowoczesność, która nie musi drogo kosztować.


CDN.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Applause Applause Applause Applause Applause

Prayer Prayer Prayer Prayer Prayer

No po prostu co tu komentować. Wszystko jasne. Po prostu e-kandydat na 1100110 (binarne Smile )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka