Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kandydaci na urząd Prezydenta Miasta Knurowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefa



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 8

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie wszystkich niezadowolonych! Malkontentów, z frustrowanych i wiedzących wszystko najlepiej!
Przeglądając tak wasze wypociny to dostaję powoli drgawek!
Przyganiał kocioł garnkowi... wykształcenie! A co ma wyklształcenie takiego istotnego do doświadczenia samorządowego, politycznego itd. Jeżeli ktoś sprawdza się w działalności i ma "średnie"! No i co z tego! Np. któś tam pisze p. Kocierz -wkształcenie wyższe prawnicze i administracja... zapytajcie Tą prawniczkę,ile to dni,nie lat, przepracowała w tym zawodzie... Przypomnę nie zorientowanym, że była zaopatrzeniowcem na kopalni, zoopatrywała tzw. Plac drzewa na kop. Knurów, czym wyróżniła się w Radzie Miasta?oprócz negowania wszystkich i wszystkiego... P. Gałkowski, wykształcenie wyższe i co z tego!.. jak ktoś napisał "brak wyrazistości" bardziej do siebie i niż od siebie, miał okazję wykazać się w działalności Concordii Knurów i co? A no nic! tylko piastowane stanowisko... Kolejny gość z wyższym Kowol... zresztą szkoda na tego faceta "trzcionki" został i tak dosadnie określony...
Wracając do osoby z wykształcenie średnim... nie przypominam sobie żadnego momentu, aby wskazane wcześniej osoby z "wyzszym" zabierałyby głos w mediach, w sejmiku wojewdzkim, biorącym nie skrępowany udział w debatach politycznych, samorządowych w TV... Do tego moi mili trzeba być predysponowanym. Nie zaprasza się ludzi, którzy nie mają kultury osobistej, ale co ważne, muszą mieć koncepcję na dobrą i merytoryczną dyskusję w działalności dla lokalnej społeczności....
Ktoś napisał, że cztery lata w Knurowie zostały stracone... Tak sobie myślę, że pisze to osoba, która nie mieszka w Naszym mieście i nie ma bladego pojęcia co przez te lata zostałozrobione! co tu dużo mówić... były to działania obecnego Prezydenta przy współudziale wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu dobro tego grodu.
Szkoda czasu na wyliczankę... co do działań socjotechnicznych... czy to ważne tak naprawdę na jaką sylabę jest nacisk? myślę, ważne jest to co się myśli i mówi... czyż nie? Pozdrawiam. Miłego dnia. Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek niestety swoją kampanie wyborczą od początku budował i wciąż buduje na krytyce – przepraszam - na ataku, bowiem to już nie jest krytyka, której źródłem są pomówienia, plotki – w postaci obrzucania błotem Pana Adama Ramsa.

Największą bolączką Maćka jest fakt udzielenia poparcia Adamowi R. przez PO, z którego komitetu startuje Maciek. Mało tego Maciek sam podkreślał, iż bliżej jest mu do PiS-u, ale nie startuje z PiS-u bo PiS popiera Adama R. wiec startuje z PO. Jak się jednak okazało, również i PO popiera obecnego prezydenta, więc Maciek strasznie nad tym ubolewa.

Od samego początku uważałem, że właściwy komitet dla Maćka to Prawo Rodzina i Praca. Sam zresztą Maciek podkreślał na forum publicznym, iż Kowol jest wybitnym intelektualistą Smile . Czytając na forum wypowiedz Maćka – można śmiało odnieść wrażenie, że z ust Maćka przemawia sam J. Kowol

Mimo wszystko szkoda, iż Maciek ma w tej kampanii tylko jeden cel – obrzucać błotem Pana Ramsa – myślę, że jak na kandydata do Gminy to stanowczo za mało, trzeba mieć bardziej konstruktywne idee i pomysły.

Pozdrawiam
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Tadku_Niejadku!

Ujawnij swoją torzsamość publicznie, skoro rzucasz takimi oszczerstwami pod moim adresem, chyba że nie masz "jaj" i jestes typem "narcyza" jak twój faworyt.
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciekknurow napisał:
Nic nie "zaciemniam" dla potrzeb politycznych, jak zarzucił mi Pan Bart, mówię prawdę, powiem więcej knurowska PO wyda w najbliższym czasie oświadczenie w tej sprawie.(...)


Parafrazując pewną fajną piosenkę:
„Panie Macieju, Pan się nie boi! Za pół forum – Pan murem stoi” (tylko ciekawe czy jest tak i w drugą stronęWink

Pisze to, ponieważ zaczynanie swoich postów od stwierdzenia „W 100% się z Panem zgadzam” lub czynienie z nich istoty swojej wypowiedzi (trudno nie domyślić się intencji), staje się dla mnie powoli pretensjonalne po tym jak widzę to po raz x-ty, ale może jestem odosobniony i się czepiam;)

A co do „miernoty propagandowej” jak Pan nazywa niektórych forumowiczów (zanim Pan usunię to jak inne deklaracje), to mam nadzieję, że zaprezentuje Pan nam wkrótce pismo knurowskiej PO w sprawie deklarowanego prze Pana braku poparcia dla Ramsa (wbrew gliwickiej PO), bo inaczej może się okazać ww. określenie pasuje bardziej do Pana, podobnie jak „uzurpator”...

no więc czekam na oświadczenie lub sprostowanie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kontekście sprostowania Maćka, zamieszczonego na forum w temacie dotyczącym jego strony internetowej:
A zatem Lucjanie miałem rację. Twoje przytyki o dziurawym kotle nie miały podstaw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariolka



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 12

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciuś, który ma jaja! koń by się uśmiał... Ale do rzeczy, takimi osobami nie warto sobie zaprzątać głowy... Chciałabym wrócić do wątku, który został przedstawiony przez Stefę, w kwesti wykształcenia...
Chciałabym wszystkim niezorientowanym przypomnieć, iż 25 km od Knurowa rządzi Prezydent Fudali, Prezydent Rybnika... Osoba nomen omen z wykształceniem średnim... starać się będzie o czwartą kadencję! Jak przypuszczam nie przeszkadza to mieszkańcom tego miasta... widać, że od wielu lat wygląd Rybnika zmienił się bardzo mocno w dobrym tego słowa znaczeniu... Rybnik stał się pięknym i zadbanym miastem z perspektywą na dalszy rozwój...
Dlatego też bardzo Was proszę, przestancie już podnosić ten argument! Jest to dla mnie idiotyczny powód, który nie ma nic wspólnego, jeżeli chodzi o dobre gospodarowanie miastem i społecznością lokalną... Mam wykształcenie wyższe i uważam, że nie umniejsza to mojej godności, iż "moim" miastem rządzi osoba z wykształceniem średnim! Powiem więcej, jestem dumna, że tak jest! Miasto idzie w dobrym kierunku i ufam, że tak pozostanie!
Panie Prezydencie, proszę robić wszystko to, co przyniesie miastu dostatek, a Nam mieszkańcom zadowolenie, że właśnie Tu mieszkamy. Pozdrawiam. Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzałem na stronę Forum Samorządowego i jedna rzecz mnie zaskoczyła - bardzo pozytywnie. Nie wiem czy to zauważyliście - coś dla nas! Kandydat na stolec Prezydenta - p. Z. Gałkowski jest dostępny na Gadu-Gadu. Jakoś nie miałem odwagi zagadać, ale uważam to za duży plus. To nowa jakość. Prezydent jak kolega na GG Smile. Duży plus u mnie. Thumbsup

Musze pomyslec, o co zapytac, bo w koncu z taką osobą to trzeba jakoś sensownie zagadać, no nie? Smile

PS. Strona jest profesjonalna. A gdzie strony innych komitetów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefa



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 8

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zagaduj na GG, mnie ta osoba ,jak to ktoś wcześniej już powiedział "bez wyrazu" nie interesuje... dlatego nie wiem, dlaczego taki orgazm przeżywasz... pytaj i nie podniecaj się ! Są lepsze obiekty westchnień... Violent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kichnął napisał:
W kontekście sprostowania Maćka, zamieszczonego na forum w temacie dotyczącym jego strony internetowej:
A zatem Lucjanie miałem rację. Twoje przytyki o dziurawym kotle nie miały podstaw.

Nie chodziło mi o to kto ma rację ale o "styl" rozmowy.
A co, czujesz się urażony ?
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefa napisał:
Ktoś napisał, że cztery lata w Knurowie zostały stracone... Tak sobie myślę, że pisze to osoba, która nie mieszka w Naszym mieście i nie ma bladego pojęcia co przez te lata zostałozrobione! co tu dużo mówić... były to działania obecnego Prezydenta przy współudziale wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu dobro tego grodu.

Ja napisałem, że kadencja została zmarnowana. Zwłaszcza, jeśli się ją odniesie do tych nadziei i oczekiwań, jakie ludzie pokładali w następcy Kowola. To miał być ostry kontrast. A co jest? Kontynuacja. Włącznie z arogancją, woluntaryzmem, tępą propagandą. Mieszkam tu i mam oczy. Mam prośbę, napisz w wielkim skrócie (hasłowo) "co przez te lata zostało zrobione", bo ja faktycznie nie mam bladego pojęcia, czym by się Rams mógł pochwalić? Napiszesz o dokonaniach Ramsa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefa



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 8

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż Secundo, w dalszym ciągu twierdzę, że nie masz bladego pojęcia co się w Knurowie zmieniło przez ostatnie cztery lata.... Nie mam zamiaru przekonywać Cię do rzeczy, które są widoczne gołym okiem! Wystarczy jedynie ruszuć cztery litery i "to" zobaczyć... Nie mam nawet ochoty na wyliczankę, bo jest to zbyt proste i banalne... zapytaj Twoje otoczenie co się zmieniło w Knurowie.
Jeżeli zaś twierdzisz, że nie dostrzegasz zmiany między stylem rządzenia Kowola i Ramsa , stawiasz znak równości, to myślę, a nawet twierdzę, że jesteś osobnikiem o nie wyksztaconej jeszcze intyligencji...
Satyryk Marcin Daniec kiedyś powiedział o takich jak Ty: przypominasz wierzowiec, w którym ostatnich pieter jeszcze nie umeblowano....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polish



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 16

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, zmieniło się w Knurowie nie mało, ale nie były to zmiany zainicjowane przez obecnego Prezydenta, czy Radę. To była kontynuacja działań J. Kowola. Jeżeli nie zmieni się Prezyden oraz znacząco skład obecnej rady, to nie będzie ślicznej gazetki na zakończenie następnej kadencji. Prezydent musi mieć 3 jaja, w tym jedno większe, a nie trzy wydmuchy. Ten facet powinien sie zająć tym co potrafi najlepiej - ....................czyli zacząć pisać zawodowo felietony, może jakiś teleturniej poprowadzi Mr. Green Moja ocena na zakończenie kadencji:.................- dost za merytorykę, db za aparycję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@stefa: czy brakuje Ci argumentów? Dostrzegam w Twojej odpowiedzi dużo agresji, ale argumentów nie widzę. Ps. Wieżowiec piszemy przez "ż". Uparcie proszę już nie o kilka, ale o jeden jedyny przykład: co się takiego stało w Knurowie przez 4 lata, za co powinienem być wdzięczny Adamowi Ramsowi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto co można znaleźć w jednym z portali.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz złożył 24 obietnice wyborcze w 2002 roku, w pełni wywiązał się z 12, a 8 jest w trakcie realizacji - tak wynika z raportu Fundacji im. S. Batorego.

To całkiem przyzwoity wynik. A jak to wygląda w przypadku naszych byłych prezydentów Kowola i Ramsa?

PS. Reszta cytowanej wiadomości znajduje się w linku http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8579761&rfbawp=1162395964.104&ticaid=129b1&rfbawp=1162419388.324
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secudno, źle stawiasz tezę.

Nie chodzi o to, żeby być wdzięcznym któremukolwiek z polityków.
Pamiętaj, że politycy wydają nasze pieniądze, a nie fundują nam prezenty.

Prezydent ma pracować, dobrze zarządzać jednostkami samorządowymi, inspirować urzędników po to by nam służyli, ma wyznaczać priorytety itd. Musi myśleć w kategoriach również przyszłych pokoleń

I tu Rams moim zdaniem sprawdził się na całej linii.

Przykłądy:
1) W końcu pomyslał o dobrej, profesjonalnej obsłudze klientów w Urzędzie Miejskim. Nie mów, że nie zauważasz poprawy zarówno w kwestiach organizacyjnych (np. usytuowanie punktów obsługi), jak i w podejściu do klienta.
I znowu trudno tu o wdzęcznośc, przecież grzeczność urzędnika jest jego obowiązkiem, a prezydent wydał na remont budynku urzędu publiczne pieniądze. Najważniejsze jest to że zainicjował, miał pomysł jak to wszystko usprawnić.

Prezydent ma zarządzać miastem, a nie robić dobrze. Gmina to jednostka samorządu terytorialnego, a nie burdel!

2) Przez wiele lat niszczał budynek będący własnością powiatu (dawny basen kopalniany). Nie chcę oskarżac powiatu, powiedzmy że finanse którymi dysponuje ta jednostka nie pozwalały na zagospodarowanie go.
Natomiast coś trzeba było z tym zrobić bo ten ogromny budynek w Knurowie poprostu by zniszczał. Zdecydowano go przejąć przez Miasto, zainwestowano pieniądze i zrobiono profesjonalny basen. Korzyści nieocenione: zdrowie dzieci, rekreacja dla dorosłych knurowian, moze w przyszłości nawet zyski, no i zapobiegnięcie zniszczeniu budynku.

I znowu, nie chodzi o to, że Prezydent zrobił wszystkim dobrze, bo kasa była nasza - knurowian. Ale ważna była odwaga w podjęciu decyzji, zaplanowanie wydatków, pomysł, który jak się okazało jest bardzo trafiony.

3) Inny przykład to kultura osobista! To stworzenie optymalnych warunków pracy dla poszczególnych miejskich jednostek - nastawienie na mieszkanca, przyzwolenie na rozwijanie skrzydeł, nie tłumienie pomysłów!

4) dbałość o kulturę lokalną: np. Sztukateria!

5) I najważniejsza uwaga ogólna na koniec: nastawienie na inwestycje!!!
Prezydent Rams traktuje inwestycje jako coś absolutnie priorytetowego.
A czym więcej zainwestujemy dziś tym więcej dobra uzyskamy w przyszłości. Inwestycje procentują!!

Sęk w tym zeby nie trzymać kasy na miejskim koncie w banku, tylko wydac każdą złotówkę, po to by procentowała w drogach, budynkach, zdrowiu młodzieży, rozwoju kulturalnym itd.
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka