Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kandydaci na urząd Prezydenta Miasta Knurowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rams zdobył w 1. turze 4600 a w 2. turze ponad 7000 głosów. Ale Kowol deptał mu po piętach (4300, ponad 5000).
Moim zdaniem Rams nie poprawi wyniku, przeciwnie - straci płacąc za rozczarowanie części wyborców, poza tym część uzna, że jedna kadencja wystarczy i postanowi dać szansę zmiennikowi, ot tak po polsku.
Znaczy to mniej więcej, że 7000 głosów jest granicą możliwości Ramsa.
ALE w tym wyniku Ramsa wspierała Kocierzowa, która teraz jest jego rywalką. Grupa głosująca na komitet "Wspólnie dla Knurowa" podzieli się. Pytanie, w jakich proporcjach? Moim zdaniem nawet pół na pół albo jeszcze gorzej dla Ramsa.
Nie wiem, skąd przekonanie, że frekwencja nie dopisze? Moim zdaniem zaskoczy nas. Wpłynie na to doświadczenie wyborców z głosowań w 2005 roku, które uświadomiły ludziom, że jednak realnie kształtują oni wynik wbrew sondażom i poprawności politycznej. To zmobilizuje ludzi do uczestniczenia w głosowaniu. Zaktywizuje się prawa część opinii publicznej (przypomnę, że w Knurowie np. nieznacznie zwycieżył Lech Kaczyński). Impet wyborców będzie miał na celu podważenie istniejącego układu władzy, czyli wietrzenie. Skorzystać na tym może zarówno Kocierzowa jak Gałkowski. Od tego, jak poprowadzą kampanię w ostatnich dniach przed głosowaniem, zależeć będzie, które z dwojga stanie się "czarnym koniem" wyborów.
W miarę rozwijania się kampanii Rams może tylko tracić, ponieważ argumenty pokażą, że zmarnował kadencję (dotacje UE, autostrada, komunikacja, miejsca pracy, inwestycje, sklepy wielkopowierzchniowe, otwarcie urzędu, rozliczenie Kowola).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Panie Lucjanie!

Przepraszam Smile nie miałem w intencji podwarzać Pana wiarygodność.

pozdrawiam serdecznie
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MarkPol



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 67

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 2:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybory prezydenckie w Knurowie zawsze będą wielką niewiadomą, a profesjonalnego sondażu nikt nie będzie przeprowadzał. Taki sondaż jest dość kosztowny, a nie ma chętnych do wyłożenia kasy. Ideałem byłoby również systematyczne badanie nastrojów społecznych lecz to kosztuje jeszcze więcej. Jednakże od tego zaczyna się każdą kampanię. Dlaczego jest takie istotne? Upraszczając. Odpowiednio przeanalizowane ankiety dają dość szczegółową informację jakiego prezydenta mieszkańcy sobie życzą i co w mieście powinien zrobić. Na podstawie tych danych tworzy się program wyborczy. U swojego kandydata maksymalnie eksponujemy jego cechy naturalne zgodne z sondażowym ideałem. Dodatkowo potem robimy mu lifting oraz konfrontujemy, oczywiście marketingowo, z konkurentami. Oczywiście to co napisałem jest bardzo dużym uproszczeniem strategii wyborczej.
W Knurowie tak naprawdę to nie wiemy jaki ten prezydent powinien być i jaki program będzie akceptowany. No ale mamy damokrację i musimy się z nią zmierzyć. A tak na marginesie, czy ktoś wie czym się różni ekonomia od demokracji? W ekonomii 2*2=4, a w demokracji tyle ile uważa większość. Ale do rzeczy. Mamy pięciu kandydatów więc zastanówmy się jakie mają szanse.
Edward Dulias
Mało widoczny w mieście. Praktycznie nieznany. Wynik sprzed 4 lat raczej symboliczny. W tym wyścigu raczej nie będzie się liczył.
Jan Kowol
Trzeba przyznać, że w poprzedniej kadencji był bardziej wyrazisty niż Rams teraz. Jadnak ma bardzo poważną wadę: ma nie pohamowany język i swoimi wypowiedziami zraża do siebie ludzi. Knurowianie są dumnym społeczeństwem i takie sytuacje długo pamiętają. W 2002r. Rams dużo głosów zdobył od ludzi, którzy woleli głosować na kogokolwiek innego tylko nie na Kowola. Wydaje mi się, że Kowol na prezydenturę w Knurowie nie ma co liczyć, mimo niewątpliwych sukcesów za swojej kadencji.
Zbigniew Gałkowski
Piastuje i piastował w Knurowie różne funkcje. W obecnej kadencji był radnym. Często jako publiczność uczestniczyłem w sesjach Rady Miejskiej i nie zauważyłem zbytniej jego aktywności ani dynamiki w działaniu.
W zderzeniu z Ramsem raczej skazany byłby na porażkę. Jego czas chyba jeszcze nie nadszedł.
Adam Rams
Kolokwialnie można powiedzieć "nie zaszkodzi nie pomoże". Niestety zgodnie z ordynacją prezydent może być analfabetą, a jego zastępcy muszą mieć wyższe wykształcenie. Nasz prezydent ma tylko średnie (nie ma znaczenia czy z maturą) i to niestety widać w jego działalności jako władzy wykonawczej. Swoje luki w wykształceniu bardzo sprytnie kamufluje w swoich przemówieniach. Nie wiem, czy ktoś przysłuchiwał się jak Rams przemawia. Mówi w zasadzie o niczym, ale dobrze się go słucha.
Podobnie lepiej słucha się wiadomości TVN niż TVP. Sprawa jest bardzo prosta: akcent. W języku polskim akcentuje się przedostatnią sylabę,
ale jeżeli będziemy akcentować pierszą to słowa będą bardziej dynamiczne i lepiej wpadają w ucho. Proszę spróbować. Właśnie Adam Rams stosuje taką sztuczkę socjotechniczną. No i dlatego pan Adam "dobrze mówi", a społeczeństwo na to się łapie. Jednakże mimo tych wad i braku wiedzy dojdzie do drugiej tury, mimo że niektórzy mogą sądzić, że w Knurowie rządzi kto inny.
Teresa Kocierz
Panią Kocierz celowo zostawiłem na koniec. Ktoś wcześniej napisał, że jest to "baba z jajami". Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Ona
taka jest. Na początku pisałem jak szukać odpowiedniego kandydata na prazydenta. Wydaje mi się, że Pani Kocierz jest jedynym kandydatem na prezydenta ze swoją charytzmą i zaangarzowaniem, która nie potrzebuje
bajerów marketingowych i socjotechniki.
Wykształcenie: prawnisze i administracja - chyba wystarczy.
Zaangarzowanie i sprawy miasta.
Wcześniej wspomniałem, że byłem częstym gościem na sesjach RM.
Relacje prasowe nie odzwierciedlały w pełni tego co się działo.
Miałem wrażenie, że Pani Kocierz jako jedna z niewielu radnych odrobiła pracę domową i zapoznała się z materiałami otrzymanymi przed sesją.
W trakcie dyskusji dzieliła się z radnymi swoimi uwagami, ale co z tego, jeżeli większośc radnych nie przeczytała materiałów albo niewiele z tych materiałów rozumiała. Więc dla wygody zrobiono ją awanturnicą.
Myślę, że jak Pani Kocierz dobrze poprowadzi kampanię, nie zapominając o "babskim" elektoracie, powinna spotkać się a Adamem Ramsem w drugiej turze. A potem do zwycięstwa, czego jej życzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oburącz podpisuję się pod pochwałami dla Kocierzowej. Ciekawe spostrzeżenie, że "dla wygody uczyniono z niej awanturnicę". Istotnie. Zrobiła to leniwa, nieprzygotowana i koniunkturalna większość, bo na tle Kocierzowej radny po prostu musi się bardzo starać. Jest to jedyna kandydatka, która gwarantuje zmiany jakościowe w Knurowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jadnak sondowanie to przyjemna zabawa, prawda? Pomimo, że każdy zastrzega, że to nie ma znaczenia. A jednak twierdze, ze uwazny uczestnik sceny politycznej w Knurowie potrafi przynajmniej w przyblizeniu ocenić szanse kandydatów.
A teraz kilka słów komentarza do powyższych wypowiedzi.

1. Wydaje mi się, że Maciek przecenia szanse radnej Kocierz. Sądzę, że jej szanse minęły kilka lat temu, przede wszystkim dlatego, że odłączyła się od drużyny WdK. O ile wyborcy rozumieli jej dzielną walkę z byłym prezydentem Kowolem, o tyle kulą w płot waliła uderzając bezpardonowo w prezydenta Ramsa. I chyba jednak bez przyczyny. Poza tym na co zwracałem uwagę kiepska kampania w tym roku.

2. Nie ma racji Secundo (przynajmniej moim zdaniem), pisząc że wyborcy WdK podzielą się i to na korzysć Kocierz. Przypominam, ze WdK jest bardzo prężne i nie podzieliło się. To radna Kocierz odeszła (lub została wykluczona). W tej chwili z dawnbego WdK stoją przy niej jedynie p. Burliga oraz oraz mąż, którzy liderami nie byli. To za mało aby przejąć choćby kilka procent elektoratu.

Zapominasz Secundo równiez o tym, ze 4 lata temu prezydent Kowol deptał co prawda kandydatowi Ramsowi po piętach, ale to Kowol startował z pozycji lidera. Poza tym rok temu Kowol sprawdził się raz jeszcze w wyborach (parlamentarnych) i zdobył chyba kilkaset głosów.

Nie wiem też dlaczego zdaniem Secundo elektorat Lecha Kaczyńskiego miałby wystąpić przeciwko prezydentowi Ramsowi. Przecież PiS udzielił Ramsowi zdecydowanego poparcia (podobnie jak PO).

3. MarkPol zauważył że Rams wygrywa wybory bo mówi "na pierwszą sylabę". Nazywa to chwytem socjotechnicznym. A ja myślałem że to się nazywa "gwara podhalańska" Smile Smile
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Felix



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 53

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy podzielacie moj poglad ale chyba wszyscy kandydaci na urzad prezydenta pogodzili sie juz z tym ze p. Rams wygra. Tak nudnej kampanii juz dawno nie bylo. Zadnych ciekawych pomyslow, wszystkim nagle zachcialo sie budowac sciezki rowerowe Eh?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to kampania w ogóle się już rozpoczęła? Gdyby nie plakaty w ogóle nie wiedziałbym że są wybory. Odbywają się spotkanie spotkania kandydata z wyborcami? Gdzie o tym można się dowiedzieć ?

Szkoda że kandydaci nie tworzą blogów, stron www z których moglibyśmy się dowiedzieć o nich o i ich programie.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Polish



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 16

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alo, to sem ja. Przy okazji luźnej dyskusji nt kandydatów na stanowisko PMK mam jedno pytanko: co się stało z gruntem po dawnym przedszkolu w okolicach 1-go maja (budują tam piękny kompleksik handlowy). Jakaś Smile f-ma GWAREK wydzierżawiła go od UM, potem do kilku miesięcy go kupiła bez żadnego przetargu (podobno na mocy uchwał Mr. Green ), pojawia się w sprawie nazwa f-my PROTOS, gdzie pracuje żona obecnego Prezydenta. Zawiłe, doprawdy zawiłe. Think Ale to nie koniec, jakas tam PROKURATURA w Rudzie Śląskiej jest w trakcie prowadzenia śledztwa w sprawie, powtarzam, w sprawie.....na podstawie wniosku złożonego przez jednego z obecnych radnych. No cóż, Panowie, W Czerwionce kadencję skończyli przed czasem... Zagadka dla minimum średnio inteligentnych: jaka rola w całej sprawie niektórych radnych i obecnego Prezydenta? Niech mi ktoś powie, niech mnie ktoś oświeci. Think Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polish nie odgrzewaj starych kartofli i tak na tym nie pojedziesz za długo. Sprawa jest dawno przedyskutowana, wszystko odbyło się poprawnie pod względem formalnoprawnym jak i z wyraźną korzyscią dla miasta.

A sprawa została wszczęta wskutek donosu złozonego typowo ze względów politycznych. Oczywiscie zatem musi się teraz toczyć, prokurator musi zbadać sprawę to jasne. Ale jak sam zauważyłeś postępowanie toczy się dosć długo "w sprawie", a to znaczy że nikt się jeszcze nie dopatrzył naruszeń.
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rudolf napisał:

A sprawa została wszczęta wskutek donosu złożonego typowo ze względów politycznych. Oczywiscie zatem musi się teraz toczyć, prokurator musi zbadać sprawę to jasne.

Najważniejsze że jest sprawa w prokuraturze teraz można "obsmarować" kandydata.
Rudolf napisał:
Ale jak sam zauważyłeś postępowanie toczy się dosć długo "w sprawie", a to znaczy że nikt się jeszcze nie dopatrzył naruszeń.

Ale jak sam wiesz że długość postępowania prokuratorskiego może być spowodowane brakiem wykrycia naruszeń lub tym że sprawa jest rozwojowa. Nie uogólniaj !
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Felix



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 53

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myslisz tak bo robisz wszystko aby obecnego przeydenta zdyskredytowac? Eh? Jak nie masz argumentow to lepiej nikogo nie oskarzaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety Maciek, ale zatraciłeś resztki dobrego smaku, którego i tak dużo nie miałeś. Po pierwsze nic o sprawie nie wiesz, więc piszesz dla bezpieczeństwa "podobno". pomijam fakt Twojej odpowiedzialnosci prawnej za słowa które rzucasz insynuując korupcję.

Tak się składa, ze śledziłem dokładnie sprawę wtedy kiedy wynikła. Gazeta która napisała o tym, później to prostowała.

Po pierwsze żona prezydenta nie pracowała w Gwarku, tylko w spółce współpracujacej.
Po drugie pracowała tam długo przed sprawą sprzedaży gruntu.
Po trzecie, jak ktoś wyżej napisał, wszystko odbyło się w świetle reflektorów i nie było miejsca na szwindel.

Wykorzystywanie tej sprawy przez innych kandydatów (ujawnił się narazie Kandzior) jest żenujące. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dogryzał kocioł garnkowi a oba jakieś dziurawe Laughing
Z jednej strony widzę atak na Ramsa z drugiej obrona go, powiedziałbym robienie z niego świętej krowy.
Jak wiadomo ktoś złożył donos, co kojarzy się bardzo źle a takie być nie musi. "Życzliwy" obywatel napisał o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury. Miał do tego prawo, ba miał obowiązek. Teraz "piłka" po stronie organów ścigania, która miejmy nadzieje wywiąże się z swoich zadań. Dla zorientowanych śledztwo toczy się w sprawie a nie przeciwko komuś. To daje dużo do myślenia. Najważniejsze jest natomiast to że osoba staje się winna popełnienia przestępstwa dopiero po wyroku sądowym. W w/w sytuacji do tej pory postanowienia brak.
Natomiast inną sprawą jest gdy władza sprzedaje/wynajmuje jakąś rzecz/miejsce należące do miasta osobom/firmom mającym " powiązania z ośrodkiem władzy. Oczywiście to nie przesądza o tym czy było przestępstwo ale takich sytuacji powinno się unikać.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100% z panem Panie Lucjanie.

Pozdrawiam
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, proszę. Kandydat Kandzior się zreflektował Smile i wykreślił swoje ostatnie posty. Ciekawe dlaczego??
Ale jaki śliczny zabieg zastosował nasz odpowiedzialny za słowo kandydat...: "Cenzura". To tak jakby ktoś się znowu na niego uwziął Męczennika Smile

Czy zdanie, które napisałeś, a które Ci pragnę przypomnieć, było kłamstwem, a tym samym jest groźne dla Ciebie w zwiazku z realnym procesem sądowym?

Zacytuję zatem.

Wto Paź 31,2006 10:45 am
Maciej Kandzior napisał:

"Szanowni Państwo!

Do zdania Polisha dodam, że podobno niedługo po tym jak Gwarkowi został ten teren "sprzedany" to żona prezydenta Ramsa została w G. główną ksiegową

Pozdrawiam
Maciej Kandzior"

Proszę o odniesienie się.
Wyborca Rudolf
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka